Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 256082 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Sport
« Válasz #1155 Dátum: 2018.10.17 15:35:03 »
Silent: a Garmin-Suntoo versenyben mely típusok az indulók?
Rólam ne vonj le következtetést, az számít hogy Neked mire kell. Vannak futó órák, van triathlon órák és vannak outdoor órák. Árazás a tudásnak megfelelő.
Futáshoz a Garmin Forerunnereket nagyon dícsérik, de ha mindent akarsz, akkor Fenix 5-öt nézegesd. Az már mindent tud. Futás-bringa-úszás-túra dolgokon túl is, még iszonyat sok dolgot. Például ha jársz hegyi túrázni akkor iránytű, hőmérő, lokális viharriasztás, magasságriasztás(GPS alapján), barometrikus nyomás, online log elemzés, stbstbstb. Síelésnél tud olyat, hogy csak a lejtőn megtett edzést naplózza. Úszásnál az úszásnemet és a fordulókat, evezésnél méri a csapásszámot. Tényleg amit csak akarsz, viszont az ára is ennek megfelelő.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Sport
« Válasz #1156 Dátum: 2018.10.17 16:26:16 »
Nem következtetésképp, csak kíváncsi voltam, hogy mi a kiszemelted.
A fícsörök hiánya, vagy az esetleges pontatlanságok miatt váltasz 8 év után Polarról?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Sport
« Válasz #1157 Dátum: 2018.10.17 16:34:51 »
Nem következtetésképp, csak kíváncsi voltam, hogy mi a kiszemelted.
A fícsörök hiánya, vagy az esetleges pontatlanságok miatt váltasz 8 év után Polarról?
Mindig van vele valami apró gikszer. Pici kényelmetlenség az övvel. Bearagadó gomb. Egy hirtelen megjelenő konkurens ami ugyanannyi pénzért többet tud. A konkurenseknél gyöngébb felület. Túl kötött szinkronizálás. Megszűnő kényelmi funkciók. Nem konfigurálható screen. Összességében nem rossz, nem véletlen, hogy a konkurenseik a mérési módszerük licenszjogát hajlandóak kifizetni. Viszont annyi bosszantó apróság volt vele eddig, hogy vége a márkahűségnek.
A korábbi vásárlásaim alapján úgy látom, hogy az aktuális igényeket érdemes túlbecsülni, mert utólag mindig lett volna valami elvárás ami a kiválasztott órából hiányzott. Pl. GPS, hosszabb üzemidő, vízálló jeladó, vagy bármilyen kényelmi funkcionalitás.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Sport
« Válasz #1158 Dátum: 2018.10.17 17:33:47 »
Melyik típust használod most?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Sport
« Válasz #1159 Dátum: 2018.10.17 18:01:09 »
Melyik típust használod most?
FT szériával kezdtem, ma is itt van a fiókban, aztán RCX3-ra váltottam. M400-at nézegettem egy darabig, de nem éreztem rajta a nagy előrelépést. GPS van benne, de állandó útvonalakat futok, így számomra sokat nem adott volna hozzá. Mostmár kivárom amíg az RCX megadja magát, aztán a Garmin Fenix aktuális verziójára váltok majd.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Sport
« Válasz #1160 Dátum: 2018.10.17 20:41:18 »
FT szériával kezdtem, ma is itt van a fiókban, aztán RCX3-ra váltottam. M400-at nézegettem egy darabig, de nem éreztem rajta a nagy előrelépést. GPS van benne, de állandó útvonalakat futok, így számomra sokat nem adott volna hozzá. Mostmár kivárom amíg az RCX megadja magát, aztán a Garmin Fenix aktuális verziójára váltok majd.
és milyen tempót nyomsz és mekkora távokon?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Sport
« Válasz #1161 Dátum: 2018.10.18 09:20:18 »
és milyen tempót nyomsz és mekkora távokon?
Futás, úszás, bringa, túra, vagy kajak a kérdés? :D
Futásból egyébként változó, 3,5,10,15km, ahogy épp kijön. A tempó mindig az aktuális edzettség/hangulat függvénye, 6-8perc közt.
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.18 09:22:15 írta Silent »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Sport
« Válasz #1162 Dátum: 2018.10.18 09:43:11 »
Futás, úszás, bringa, túra, vagy kajak a kérdés? :D
Futásból egyébként változó, 3,5,10,15km, ahogy épp kijön. A tempó mindig az aktuális edzettség/hangulat függvénye, 6-8perc közt.
és nem zavar össze ez a sokféle mozgás? :D

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Sport
« Válasz #1163 Dátum: 2018.10.18 11:23:58 »
... aztán a Garmin Fenix aktuális verziójára váltok majd.

Holnapig még eldöntöm, hogy a Polar M430, vagy a Garmin Vivomore HR legyen a választott... de míg ezt megírtam, addig megtaláltam az alábbi infót a Garmin-ról (pedig már kezdtem beleszeretni :( ):

"Az órában nincs GPS, nem tud sebességet/ tempót és távolságot mérni. Nem lehet külső szenzorral (kerépáros sebesség vagy pedálfordulatmérővel, hőmérővel, futósebeségmérővel, pulzusmérő mellkaspánttal, okoslámpákkal, sportkamerával) fejleszteni."


Úgyhogy mégis csak a Polar-nál maradok, mert ahogy látom olcsóbban nincs jobb alternatíva (sem kütyüben, sem a mögötte lévő külső szoftverben), viszont az ára már így is az ingerküszöböm felett van, úgyhogy drágábbat meg végképp nem vásárolnék.

Köszönöm a hozzászólásaitokat! :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Sport
« Válasz #1164 Dátum: 2018.10.18 20:46:13 »
viszont az ára már így is az ingerküszöböm felett van, úgyhogy drágábbat meg végképp nem vásárolnék.

Köszönöm a hozzászólásaitokat! :)
Ne is mond. Először vettem 40-kért egy Polar FT-t. Aztán 65k-ért az RCX3-at. Amikor a következő 80k lett volna, akkor mondtam, hogy inkább kivárok, mert alapvetően pulzust mérni kell, amire a régi is elég(mindkettő). A technológia rohamléptekkel fejlődik és egyre csak olcsóbb lesz. Például Garmin fenix 3-asok elfekvő készletből, vagy visszaküldött példányok közül 250$+20$ postaköltségért kaphatóak és azok is sokrengetegmindent tudnak már.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1165 Dátum: 2018.10.19 08:33:44 »
Futás, úszás, bringa, túra, vagy kajak a kérdés? :D
Futásból egyébként változó, 3,5,10,15km, ahogy épp kijön. A tempó mindig az aktuális edzettség/hangulat függvénye, 6-8perc közt.

Amennyiben a fenti hsz.-od mondatai időrendi és tartalmi összefüggésben vannak, akkor a hazai és külföldi amatőr és profi sportolók jelentős lemaradást könyvelhetnek el az eredményeid mögött. Magam bár elhiszem a leírtak valóság /igen irigylésre méltó / tartalmát, de ezek az eredmények nagyon hiányoznak a hazai és világ élsportjából!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1166 Dátum: 2018.10.19 09:02:30 »
Amennyiben a fenti hsz.-od mondatai időrendi és tartalmi összefüggésben vannak, akkor a hazai és külföldi amatőr és profi sportolók jelentős lemaradást könyvelhetnek el az eredményeid mögött. Magam bár elhiszem a leírtak valóság /igen irigylésre méltó / tartalmát, de ezek az eredmények nagyon hiányoznak a hazai és világ élsportjából!
Tempó jelentése: 1 km ideje. Tehát stimmel 6-8 perces kilométerek (tempó).  De ez evidens kifejezés a sportban.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Sport
« Válasz #1167 Dátum: 2018.10.19 09:24:27 »
Tempó jelentése: 1 km ideje. Tehát stimmel 6-8 perces kilométerek (tempó).  De ez evidens kifejezés a sportban.
<OFF>Most veszem észre, hogy az ignore listázott user kommentjei megjelennek idézetben. Régen ez jól működött és idézetben is rejtve maradt, valószínűleg valami frissítésnél elromlott. Csak azért írom, hátha tudsz valakit aki tudja javítani. :innocent:</OFF>

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Sport
« Válasz #1168 Dátum: 2018.10.19 12:18:26 »
:D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1169 Dátum: 2018.10.21 11:01:33 »
Futás, úszás, bringa, túra, vagy kajak a kérdés? :D
Futásból egyébként változó, 3,5,10,15km, ahogy épp kijön. A tempó mindig az aktuális edzettség/hangulat függvénye, 6-8perc közt.

Tempó jelentése: 1 km ideje. Tehát stimmel 6-8 perces kilométerek (tempó).  De ez evidens kifejezés a sportban.


"Reginam occidere bonum est timere, nolite. Et si omnes consenserint, ego non. Contradico."

"Reginam occidere bonum est timere nolite et si omnes consenserint ego non contradico."

Mennyire nem mindegy, hogy MIT és HOGYAN ír(tok)unk!
Ja, hogy mit gondolt a ..., az kevéssé érdekes mint az, hogy mit írt.

A fenti idézet egy           janus arcú
 / más nem is lehetett / érseknek tulajdonított
dodonai ihletőségű írása nyomán.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu