Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 255989 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1005 Dátum: 2017.06.02 12:03:16 »
Elírttad a km-» m váltást. 12kmh számomra ugyan teljesíthetetlen, de gyakorlott futónál reális.

Nem írtam el sajnos valóban extra teljesítményt írt magához  ("Akkor 5:00 perces átlaggal futottam a 10k-t.")a közlő. Az kiszámolva 120 km/h sebesség!! Egyszerűen ellenőrizhető, ha az általam leírtaknak nincs hitele.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1006 Dátum: 2017.06.02 12:07:35 »
Már megint valami olyasmi, amit rajtad kívül mindenki ért, megért. Nem érzed magad néha magányosnak? Akarsz róla beszélni?

Off
Nem akarom a rosszul megfogalmazott ÉS LEÍRT  tartalmat helyesre fordítani. Fordítson a közlő nagyobb figyelmet arra, hogy a közre adott információ helyes legyen tartalmilag, nyelvtanilag etc. Végül is nem találós kérdés a fórumozás sem. Vagy...? A sokkal egyszerűbb lenne helyesen leírni a közreadandót, kettős mérce helyett ( képtelenséget szabad írni, de a képtelenséget megkérdőjelezni már nem).On
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Sport
« Válasz #1007 Dátum: 2017.06.02 12:25:14 »
Csufár - a nyúl :D - megfutja!
Kaja. Ugye nem szabad fogyókúrázni, mert a végén rosszabbul jössz ki vele legtöbbször. Életmódot, étkezési szokást kell változtatni, nem 3 hónapra, hanem egy életre. Én bár alapvetően gasztromán kajamániákus vagyok, mégis könnyen ment. És egyáltalán nem érzem úgy, hogy korlátozva lennék ezen a téren. Nálam tényleg él a no cukor dolog és semmi bajom vele :)
Ezzel én is így vagyok!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Sport
« Válasz #1008 Dátum: 2017.06.02 17:30:11 »
Csufár - a nyúl :D - megfutja!
Kaja. Ugye nem szabad fogyókúrázni, mert a végén rosszabbul jössz ki vele legtöbbször. Életmódot, étkezési szokást kell változtatni, nem 3 hónapra, hanem egy életre. Én bár alapvetően gasztromán kajamániákus vagyok, mégis könnyen ment. És egyáltalán nem érzem úgy, hogy korlátozva lennék ezen a téren. Nálam tényleg él a no cukor dolog és semmi bajom vele :)

én állandóan cukrot meg zsírt zabálok. pontosabban még soha egyszer sem volt olyan, hogy valamit nem ettem meg azért, mert hízlal. mázlista vagyok, ez van  :hug:
ja meg piálok is. és dohányzom, bár ez utóbbit nem sokat :lol:

a sok előző zagyvaságot nemigen értem, de 12 km egy óra alatt az nem nagy szám. most toltam egy lassú menetet (28 fok van, melegben lelassulok. gatyában ülök a számítógép előtt és ömlik rólam a víz :D ) 48 perc alatt, 10 km fért bele.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.02 17:31:43 írta csufár »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1009 Dátum: 2017.06.02 19:18:01 »
én állandóan cukrot meg zsírt zabálok. pontosabban még soha egyszer sem volt olyan, hogy valamit nem ettem meg azért, mert hízlal. mázlista vagyok, ez van  :hug:
ja meg piálok is. és dohányzom, bár ez utóbbit nem sokat :lol:

a sok előző zagyvaságot nemigen értem, de 12 km egy óra alatt az nem nagy szám. most toltam egy lassú menetet (28 fok van, melegben lelassulok. gatyában ülök a számítógép előtt és ömlik rólam a víz :D ) 48 perc alatt, 10 km fért bele.

Otthon balgiumban?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Sport
« Válasz #1010 Dátum: 2017.06.02 19:57:27 »
otthonnak nem nevezném de tagadhatatlanul itt lakom. és szörnyű ez a meleg :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1011 Dátum: 2017.06.02 19:59:53 »
Már megint valami olyasmi, amit rajtad kívül mindenki ért, megért. Nem érzed magad néha magányosnak? Akarsz róla beszélni?

Off
Magányosnak egy többfős fejlesztői iroda közepén, ahol és amikor csak tehetjük stand up comedy poénokon vagy fórumok dőre hozzászólásain visítva-nyerítve röhögünk, a fa@búkra önként távozottak által visszahagyott szellemi szabadtérben? Annyira ütős, hogy még fogfájás ellen is kiváló!!
"Akarsz róla beszélni?"
On
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.02 20:03:09 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Sport
« Válasz #1012 Dátum: 2017.06.02 21:44:30 »
Nem írtam el
Az apróbetűs számolást Bepi pontosítása után közvetlenül írtad. Most esett le az összefüggés. Le vagyok lassulva. -(

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Sport
« Válasz #1013 Dátum: 2017.06.03 21:19:58 »
Off
Magányosnak egy többfős fejlesztői iroda közepén, ahol és amikor csak tehetjük stand up comedy poénokon vagy fórumok dőre hozzászólásain visítva-nyerítve röhögünk, a fa@búkra önként távozottak által visszahagyott szellemi szabadtérben? Annyira ütős, hogy még fogfájás ellen is kiváló!!
"Akarsz róla beszélni?"
On
Ha ennyire becsülöd az itteni társalgást, miért vagy itt? Bizonyára megtalálnád a lehetőségét annak, hogy azokkal kommunikálj, akiknek itt hiányoznál.
Gabe 254.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Sport
« Válasz #1014 Dátum: 2017.06.04 21:19:44 »
By the way: edzőteremben egyre inkább állok át a saját testsúlyos edzésre: húzódzkodás, tolóckodás, fekvőtámaszok, guggolás, mind súlyokkal, de ahhoz, hogy ezeket meg tudjam csinálni muszáj volt eljutni egy bizonyos izomzati szintre, amit mostanában kezdek elérni. A futás csak hobbiként megy.
Freeletics bodyweight-et próbáld ki. Valami eszméletlen, csak saját testsúlyos edzés, brutálisan fejleszt.
Én előfizetéssel használtam, de először csak az ingyenes részével mentem neki, mert elég hitetlen vagyok.  Utóbbi 4 évben kidobtam az összes súlyzót, konditeremben sem jártam, csak egy pullbar került fel itthon az ajtókeretre. Olyan izmokat durrant be amiről nem is tudtad, hogy vannak, azt meg pláne nem, hogy simán saját testsúllyal megmozgatható, fejleszthető.

Volt fent régebben ingyenes 5 hetes program, aminek az volt a lényege, hogy az 1. héten 3 Aphrodite-t megcsinálsz egy hét alatt, a 2-3-4. héten 4-4 Aphrodite-t megcsinálsz egy hét alatt, az 5. héten pedig 4 Aphrodite és 3 Zeus megy le, tehát ekkor már minden napra jut egy workout. Ezeket a mindennapra jut valami heteket hívják hellweeknek és ez nem véletlen. :D
4 éve mikor kezdtem, az első Aphrodite-met, 8 burpee után végem volt. 170 volt a pulzusom és csak annyit bírtam kinyőgni, hogy ez nem megy... Aztán másnap nekiestem újra és 90 perc alatt letoltam, pulzusmérő szerint 1200kcal értékkel. Pár hónap alatt szépen lement a szintidőm 40 perc alá. 4 hónap itán voltam olyan szinten, hogy 85kg-os testsúly mellett ment egy Poseidon (50 fekvőtámasz, plusz 50 pullup szabályosan) pár perc alatt.

Itt egy kis kedvcsináló, tényleg a videóban lévő módon működik. Csinálod, majd megpusztulsz, de fejlődsz.






Ha rászánnál 5 hetet, akkor szívesen átdobom a pontos 5 hetes programot.
Ha előfizeti az ember, akkor egy algoritmus(coach) a teljesítmény alapján adja a következő hétre való edzést. Előfizetés esetén az összes workout is elérhetővé válik. Nem mintha maradna az embernek energiája még bármi mást csinálni, a coach pontosan szokta kalkulálni, hogy hogyan purcantson ki teljesen... :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Sport
« Válasz #1015 Dátum: 2017.06.04 22:04:42 »
Freeletics bodyweight-et próbáld ki. Valami eszméletlen, csak saját testsúlyos edzés, brutálisan fejleszt.
Én előfizetéssel használtam, de először csak az ingyenes részével mentem neki, mert elég hitetlen vagyok.  Utóbbi 4 évben kidobtam az összes súlyzót, konditeremben sem jártam, csak egy pullbar került fel itthon az ajtókeretre. Olyan izmokat durrant be amiről nem is tudtad, hogy vannak, azt meg pláne nem, hogy simán saját testsúllyal megmozgatható, fejleszthető.

Volt fent régebben ingyenes 5 hetes program, aminek az volt a lényege, hogy az 1. héten 3 Aphrodite-t megcsinálsz egy hét alatt, a 2-3-4. héten 4-4 Aphrodite-t megcsinálsz egy hét alatt, az 5. héten pedig 4 Aphrodite és 3 Zeus megy le, tehát ekkor már minden napra jut egy workout. Ezeket a mindennapra jut valami heteket hívják hellweeknek és ez nem véletlen. :D
4 éve mikor kezdtem, az első Aphrodite-met, 8 burpee után végem volt. 170 volt a pulzusom és csak annyit bírtam kinyőgni, hogy ez nem megy... Aztán másnap nekiestem újra és 90 perc alatt letoltam, pulzusmérő szerint 1200kcal értékkel. Pár hónap alatt szépen lement a szintidőm 40 perc alá. 4 hónap itán voltam olyan szinten, hogy 85kg-os testsúly mellett ment egy Poseidon (50 fekvőtámasz, plusz 50 pullup szabályosan) pár perc alatt.

Itt egy kis kedvcsináló, tényleg a videóban lévő módon működik. Csinálod, majd megpusztulsz, de fejlődsz.






Ha rászánnál 5 hetet, akkor szívesen átdobom a pontos 5 hetes programot.
Ha előfizeti az ember, akkor egy algoritmus(coach) a teljesítmény alapján adja a következő hétre való edzést. Előfizetés esetén az összes workout is elérhetővé válik. Nem mintha maradna az embernek energiája még bármi mást csinálni, a coach pontosan szokta kalkulálni, hogy hogyan purcantson ki teljesen... :D
Köszi! [emoji106]
Ezt a Freelethics-et néztem már a facebook-on is, jó pofa dolognak tűnik, szerintem be fogom illeszteni az edzéseim közé. Jó, hogy írtad, mert eddig még ismerős nem foglalkozott ezzel és csak a reklámból indultam ki szintén szkeptikusan.
Azt, viszont meg kell jegyezzem, hogy az étrendet ebből a dologból sem lehet kihagyni. Kb 70%-ban segít az eredményhez es csak a maradék 30%-ot teszi ki az edzés.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.04 22:14:28 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Sport
« Válasz #1016 Dátum: 2017.06.04 22:16:50 »
Micila lesz még kitiltva innen a fórumról, méghozzá hamarosan...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1017 Dátum: 2017.06.04 23:09:02 »
A kockahas 70%-ban kaja kérdése, de ezt te is tudod, nem az edzőterem rakta rád azt a 4 kilót :D  ;)
Bár látom, már te is rendesebben kajálsz  :yes:

Futkározok én is, de ez csak olyan plusz. Ami nálam konstansan bevált az a bell. Súly is van, pörgés is van, így elég jó elegye annak, ami jó. És úgy viszi le a kellemetlen zsírpárnát, mint semmi más (nálam). Nagyon erős vázizomzatot csinál, ami ülő foglalatosság esetén nagyon jól jön, nem fáj majd a hátad 40 évesen.
A konditermeket azért nem preferálom, mert ott könnyen elmegy 2 óra és annyi munkát sem végzek, mint egy 45 perces kettlebell edzésen. Nem jó hatásfokú. Nekem ;)
Csoportos edzés, team workout, van verseny, kihívás, motiváció. Van nálatok is képzett, SFG edzés, menj el, próbáld ki!


Saját tapasztalat szerint még 30% se! Volt pár év az életemben (sokakkal együtt, itt az egyik), amikor szakemberek által összeállított étrend (a megfelelőt időben!!) és testmozgás (kiképzés) ellenére, a túlsúlyos társak a végére sem lettek atletikusan átformáltak. Azoknál volt meg a kockahas is, akik már a fősuli előtt is aktívan sportoltunk. Nincs mese, a kaját munkára kell fordítani, abból lesz az izomzat és az állóképesség.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Sport
« Válasz #1018 Dátum: 2017.06.04 23:14:25 »
Köszi! [emoji106]
Ezt a Freelethics-et néztem már a facebook-on is, jó pofa dolognak tűnik, szerintem be fogom illeszteni az edzéseim közé. Jó, hogy írtad, mert eddig még ismerős nem foglalkozott ezzel és csak a reklámból indultam ki szintén szkeptikusan.
Azt, viszont meg kell jegyezzem, hogy az étrendet ebből a dologból sem lehet kihagyni. Kb 70%-ban segít az eredményhez es csak a maradék 30%-ot teszi ki az edzés.
Én is ismerős eredményi láttán kezdtem el. Étrend részével nagyon-nagyon egyetértek, izomtömeg nyeréséhez kell a rendes mennyiségű csirkemell+rizs. Vagy hasonló, egyenértékű fehérje és szénhidrát, ugye ki mit szeret. Ha nem eszik az ember megfelelő időzítéssel és eleget, akkor az edzés csak felesleges munka lesz eredmény nélkül.



bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Sport
« Válasz #1019 Dátum: 2017.06.05 09:28:01 »
Én is ismerős eredményi láttán kezdtem el. Étrend részével nagyon-nagyon egyetértek, izomtömeg nyeréséhez kell a rendes mennyiségű csirkemell+rizs. Vagy hasonló, egyenértékű fehérje és szénhidrát, ugye ki mit szeret. Ha nem eszik az ember megfelelő időzítéssel és eleget, akkor az edzés csak felesleges munka lesz eredmény nélkül.
És van még egy ugyanilyen fontos összetevője a dolognak: a pihenés.
Hiába táplálkozol helyesen, edzel heti 4-5 alkalommal megfelelően, lelkiismeretesen, ha nem tartasz pihenőnapokat az edzések között, akkor a "túledzés" hibájába eshetsz. Az izmoknak 24-48 óra pihenésre, regenerálódásra van szüksegük az edzés módjától függően. Saját magamon ezt is érzem, hiszen, hétről hétre többet birok a szabad testsúlyos edzéseken. Tudom variálni a feladatokat, és hétről hétre több ismétlészámot érek el... az élet apró örömei...[emoji4]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i