Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 259938 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Sport
« Válasz #735 Dátum: 2014.01.05 09:22:52 »
a súly nem annyira érdekel, ennél fontosabb, hogy masszív legyen, meg erősen csillapítson. 18-20 km felett gyakran fájni kezd a térdem. nem vagyok versenyző, meg az eladó is aszonta, hogy azok gyorsabban szétfoszlanak.
a linkelt képek állatok, tiszta 90-es évek :D nekem akkoriban egy nike air huarache-m volt, én voltam az ász a gimiben vele  :lol: sajnos a csajokat nem érdekelte  :lol:
a nagyon jó ár-érték arány csak korlátozottan érdekel, mert hosszú távra vásárolok és emiatt az árkülönbségek valójában elhanyagolhatók. mint a prémium téliguminál ;) egyébként honnan tudod, mennyiért vettem? ;)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Sport
« Válasz #736 Dátum: 2014.01.06 17:42:00 »
Azért ha felpróbálsz egy ilyen verseny cipőt, érzed a különbséget, de szerintem céljaidra a legjobb Asics-et vetted. (Mondjuk ha túl vagy 85 kilón, akkor azért lehet, hogy mégsem - de ebben a 85-ben nem vagyok biztos.) Verseny cipőt versenyre vesznek a profik vagy fél-profik - egy versenyre egy párt.
Saucony-t akkor vegyél, ha felpróbáltad és kényelmesebb, mint az Asics - eléggé más fazon.

egyébként honnan tudod, mennyiért vettem? ;)
Nem tudom, de mostmár érdekel. :)
Amúgy ha jársz Londonban ott az ittenihez képest vicces áron lehet megkapni ezeket a cipőket. Én a 13-as Kayano-t 30-körül láttam akkor legolcsóbban nálunk, ott megvettem ~20e-;rt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Sport
« Válasz #737 Dátum: 2014.01.06 18:43:59 »
próbálgattam a "versenyebb" cipőket is, de ez jobbnak látszott. drágább is volt  :devil: 45-ről volt leértékelve 30-ra  a decathlonban, próbáltam egy jó órán át, vagy 7-8 pár csukát és persze a legdrágább volt a legjobb (volt egy asics 50-ért is, de az nem volt leértékelve, teljes áron meg elvből nem veszek)  :devil:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Sport
« Válasz #738 Dátum: 2014.01.06 19:11:36 »
Mondom én, hogy azért volt olcsó, mert kifutó modell. :) A 20-as most is 45e.
Egyébként ha legközelebb futó cipőt akarsz venni, érdemes elmenni a Spuri Futóboltba. Ott értenek hozzá és tudnak neked való cipőt ajánlani. A legjobb, ha viszed a régi futócipődet. (Aztán hogy ott veszed meg vagy máshol, az már egy más kérdés.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Sport
« Válasz #739 Dátum: 2014.01.06 20:10:08 »
nem tudom feltűnt-e, de már vettem  :devil: :lol:
a kifutómodellség meg egyáltalán nem érdekel, évekig megvan egy-egy cipőm...tulajdonképpen minden cipő kifutó modell, csak egyik korábban, másik kicsit később  :hug:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Sport
« Válasz #740 Dátum: 2014.01.06 21:22:28 »
Na jó, de vehetsz még gyereknek feleségnek, ismerősnek - vayg hűrom év múlva magadnak...  :whistling:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Sport
« Válasz #741 Dátum: 2014.01.07 08:31:36 »
köszi, egyébként ismerem a helyet, sokat olvasgattam a honlapjukat, nagyon hasznos dolgokat tartanak rajta...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Sport
« Válasz #742 Dátum: 2014.02.21 16:53:59 »
 :clap: :clap:

[ Invalid YouTube link ]
         

TZoli

  • Vendég
Re:Sport
« Válasz #743 Dátum: 2014.02.21 20:02:32 »
4:14-nél ahogy a kis srác lezúz a lépcsőn az nagyon komoly :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Sport
« Válasz #744 Dátum: 2014.02.21 20:04:51 »
:clap: :clap:
látom böngészted a napiszart;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Sport
« Válasz #745 Dátum: 2014.02.21 20:36:15 »
basszus,
tegnap sem sok kellett a győzelemhez...
nagy show lett volna 500ftból.;(

Betis - Rubin Kazan 1X2    Döntetlen
   3,35    Nyertes
Maribor - Sevilla Hendikep 1:0    Maribor    2,30    Nyertes
Maccabi TA - Basel 1X2    Döntetlen    3,15    Nyertes
Plzen - Sahtar Doneck 1X2    Döntetlen    3,35    Nyertes
Swansea - Napoli 1X2    Döntetlen    3,25    Nyertes
Ajax - Salzburg Gólszám 3,5    Több, mint 3,5    2,45    Vesztes
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.21 20:37:48 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Sport
« Válasz #746 Dátum: 2014.02.25 11:28:56 »
rajtam kívül van olyan fórumtag,aki szokott tippmixelgetni?
mostanában rákaptam a tippmix ízére, fortunának köszönhetően.
vhol megoszthatnánk esetleges tippjeinket,infóinkat,h növeljük a zsebpénzünk összegét.
a héten pl lesz jopár nemzetközi foci,amin lehet "keresni" ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Sport
« Válasz #747 Dátum: 2014.10.08 11:39:35 »
Skacok... az összes elismerésem a gyerekemé. A következő pár mondat csak a ledöbbenésemről szól.

Nem akarok Ádámig és Éváig visszamenni, lényeg, hogy a gyereket egészségi okok miatt nem lehet úszni vinni, pedig nagyon szerettük volna. Itthon csüggedve tanakodtunk, hogy egy 4 éves kisfiúnak milyen másik sportok választhatnánk, amit szerethetne és hasznos is lenne neki, fizikailag és agyilag is egyaránt. A TV-ben a "Ridikül" című műsor egyik epizódja pont a gyermeknek választható sportokról szólt, és elég meglepő volt, amit a síelésről (sízésről?) mondtak: egy szimmetrikus sport, ami hihetetlenül fejleszti a koncentráló képességet, az egyensúly érzéket, minden izmot megmozgat, stb. És 3-4 évesen el lehet kezdeni.

Mondanom se kell, mi sílécet max a tévében láttunk eddig, az életbe nem is akartunk soha ezzel foglalkozni, azt se tudtuk, eszik-e vagy isszák.

Na mindegy, a gyerek ne tespedjen itthon a tévé előtt, kell a mozgás, jobb híján nézzük meg ezt a sí-ügyet, azt ha nem jön be neki se, legalább megpróbáltuk. Elmentünk a Bókay kertbe (Bp. XVIII kerület), ahol egy több évtizedes múltú sí egyesület működik, egész komoly műpályájuk van. A neten láttuk vannak gyermekcsoportjaik is. Befizettünk egy próba-oktatásra, lássuk, van-e a kölöknek hajlandósága erre a sportra. Viki néni nagyon kedves volt, bemelegítés stb után, kábé 30 percig síeltette a kölköt. Basszus, kiakadtam, amikor azt láttam, hogy a sílécet még soha nem látott gyermekem, az óra végén a kis pályán vigyorogva egyedül csúszik le. A krapeknek bejött, mondom akkor jövünk minden héten, kész. Voltunk is vasárnap az első csoportos órán, óra végén alig bírtam hazaráncigálni, annyira maradt még volna. Na de nem is ez a lényeg.

Mondta a hölgy a pultnál, hogy heti 2 alkalommal van ingyenes síoktatás a kerületben lakó felnőtteknek is, csak lakcímkártyát kell felmutatni. Egyetlen hely volt még, na, mondtam, ha a gyereknek ez ennyire bejött, nehogy már az apja lemaradjon, hát feliratkoztam. Ha má ingyé' van, és úgyse sportolok semmit, itt legalább "kulturált mederben" kezdhetek magammal valamit e téren is...

Gyerekek... tegnap 50 percen át, nem hittem el, hogy mit csinálok. Életembe nem gondoltam volna, hogy valaha síelni fogok. Ez tényleg egy nehéz sport, minden értelemben. Nem semmi terhelésnek teszi ki az embert, ami pillanatnyilag fárasztó, de közben pihentet is (aktív pihenés, ugye). Mára minden porcikám érzékeny lett, azt hittem tegnap tiszta izomláz leszek, de nem.

Azért nem semmi, hogy a 4 éves gyerek ilyen kemény sportot lazán vesz már első órán. Ezek után tényleg meggyőződtem, saját bőrömön: sokat kell mozogni, fontos, hogy gyerekkorba kezdje el az ember a megpróbáltatást, mert ellenálló képessége, terhelhetősége sokkal nagyobb, mint felnőtt korban. Felnőtten elkezdeni és főleg megszokni sportolni sokkal nehezebb, mint gyerekkorba, amikor valóban minden élmény alapon dől el.

A gyerek hozzáállása engem is motivál most már, ezért nem hagyom magam. Igenis járni fogok én is minden héten, mert egész napos irodai görnyedés után kell valami más is az embernek az életben...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Sport
« Válasz #748 Dátum: 2014.10.08 11:49:34 »
Másik hölgy a csoportba is pont ugyanezért jött síelni tanulni, ugyanolyan béna volt mint én... a gyerek miatt akarja ő is megtapasztalni az egészet, franc gondolta volna hogy 40 évesen miket meg nem tesz az ember a gyerekeiért.

Amúgy olyan édesek a kölkök a csoportban. Látnátok a kis 4-5 éves pöttömöket hogy mászkálnak a bakancsba és cipelik a felszerelést...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Sport
« Válasz #749 Dátum: 2014.10.08 12:20:46 »
feleségem a junior válogatott tagja volt, aztán még sok évig "edzősködött", kisgyerekekkel foglalkoztak a normafánál.  :flowers: nekem a síelés nem jön be, én snowboardozok :D

a gyerekeket egyébként szerintem is mozgatni kell, minél többet. a fiunk heti öt alkalommal focizik/teniszezik, a leány meg úszik/teniszezik és újabban néptáncos is :D ha elmarad az edzés, megőrjítenek otthon. ja és nem fekszenek le nyolckor  :D

azzal nem értek egyet, hogy felnőttként elkezdeni és megszokni sokkal nehezebb. ugyanolyan nehéz :D vannak ismerőseim, akik felnőttként álltak neki. akkor már van igazi motiváció (szépnek-egészségesnek lenni, esetleg tartani a lépést a gyerekkel, miazmás)...