Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 256066 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #645 Dátum: 2011.06.09 11:29:17 »
http://sportgeza.hu/futball/2011/06/08/mi_van_balazs_linduskanak_kell_a_love/

LOL

Ez a srác egy közepesen jó szakember, aki pénzért futballozik. Ezek után a közepesnél sokkal jobb bérezésért csinálja mindezt, egy kevésbé puccos műhelyben. Nem is értem, mi ezzel a probléma.

Sokan úgy néztek rá, mint az ország büszkesége, hiszen jelenleg a legjobb képességű magyar focista, aki idén nyáron igazán a tűz közelébe kerülhetett volna, hiszen mondjuk egy bl-ben induló középcsapatban (Porto, Lille egyebek) sima kezdő lehetett volna és megmutathatta volna, hogy mit tud, ezek a csapatok szinte 100% hogy továbbmennek az egyenes kieséses szakaszba, sőt kis szerencsével a legjobb 8 közé is bejuthatnak. Mindenki büszke lett volna rá, hogy a mi Balázsunk a BL top8 csapatai között játszik, felhívhatta volna magára a figyelmet, akár egy zsíros szerződés is kinézhetett volna neki egy jobb klubnál. De neki inkább az volt a fontos, hogy minél több menjen a zsebbe. A lille ajánlatát pl télen egy baromság volt elutasítani, mert a lille egy francia top csapat, biztos bl/el indulással, jó kerettel és mint tudjuk a spanyol/angol élcsapatok nagyon szívesen vásárolnak a francia bajnokságból. Nagy csalódás számomra is, hogy dagesztánba megy, de szorítok neki, hogy a tulajdonos tényleg komolyan vásároljon be most és nyerjék meg a bajnokságot, induljanak a bl-ben és balázs emelkedjen ki ebből a csapatból minden meccsen, így talán felhívhatja magára a figyelmet és egy nagy klub leigazolja, de tudjuk hogy járt Huszti. Nagyon nehéz oroszországból eljönni, a spanyol/angol csapatok nem vásárolnak onnan. Nem tudom mi lesz ebből, de szerintem nagy pofáraesés és egy újabb nagy magyar tehetség bukása.

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #646 Dátum: 2011.06.09 13:39:17 »
Nem szoktam magam idézni, de lusta vagyok még 1x begépelni. Egy másik fórumra írtam egy hasonló, csalódottságot kifejező hozzászólásra válaszként:

Lehet, hogy nem játszik nevesebb csapatban. Na bumm, ez legfeljebb neked meg párezer idealista rajongónak okoz traumát. Majd túlléptek rajta. Sosem volt egy Barcelona, Arsenal, Bayern matéria, innentől kezdve meg nagyon nem mindegy, marad-e a PSV-k, Lille-ek szintjén, és keres 1M eurókat, vagy elmegy "a sivatag közepére" (muhaha) 4 évre, szumma 12 millióért, és keres annyit, amennyit francia, angol középcsapatokban 10 év alatt sem hozna össze. 4 év múlva meg kb. ugyanott lesz, ahol 4 év Lille, PSV, Blackburn, Palermo után lenne. Egy magyar válogatottnak egyáltalán nem rossz Európa egyik legerősebb bajnokságának egyik középcsapatában (ami pár éven belül ott élcsapat is lehet), európai élfizetésért játszani.

diegho

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #647 Dátum: 2011.06.09 14:02:55 »
Csak a fejlődését nem igazán segíti elő, mert ő még nem egy kész focista, 3-4 év múlva lesz az és ha 3-4 évig egy olyan csapatban tolja, ahol ő legjobb már most is, az nem sokat segít neki. Lehet most 4 év alatt többet kap, mint egy Lille-nél kapna, de ha a Lille-nél kimagaslót nyújt, akkor jövőre a dagesztáni dupláját is megadhatná neki egy tehetősebb klub. Nekem meg ez a véleményem erről.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Sport
« Válasz #648 Dátum: 2011.06.09 14:32:20 »
Ugyan már! Fejlődés?! Kit érdekel?! Pénz beszél, vazze...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #649 Dátum: 2011.06.09 14:47:15 »
...ő még nem egy kész focista...

Tizeniksz gólt rugdos a holland bajnokságban, stabil kezdő a PSV-ben és a válogatottban, kész focista. Ennél nem lenne jobb sehol.

A tehetősebb klubok sem fizetnek sokkal többet ennél. Csak összehasonlításképp mondom, a jelenlegi Juventusban hárman keresnek többet nettó 3 millió eurónál: Buffon, Pirlo és Chiellini. 3 millió euró elég komoly fizetés, ennél többet a büdös életben nem kereshetett volna. És hát az vesse rá az első követ, aki egy egymillás állást nem cserélne le egy hárommillásra.

...Pénz beszél, vazze...

És ezzel mi a baj? Ha könyvelő vagy mérnök lenne, ki pofázna bele a dolgába?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Sport
« Válasz #650 Dátum: 2011.06.09 14:56:33 »
Hany ember lenne itt, aki 1milliard/ev szerzodest nem irna ala de azonnal 25 evesen?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Sport
« Válasz #651 Dátum: 2011.06.09 15:28:11 »
...Pénz beszél, vazze...

És ezzel mi a baj? Ha könyvelő vagy mérnök lenne, ki pofázna bele a dolgába?
Semmi. Jól teszi. (bocsi, lemaradtak a smileyk  :D ) Én egyetértek a Balázzsal, oda mennék, ahol többet fizetnek, teljesen jól csinálja, nem hülye gyerek ez, legalábbis a saját pénzéhez nem az!  ;)

Amúgy viselem a virtuális kődobálást, de baromira nem izgat a magyar foci, de úgy semmilyen téren. Számomra már túlságosan látványosan Nem a fociról szól, csak mindenki le van ragadva az "aranycsapatnál", amire ugyan én is büszke vagyok, de Az Egy Elmúlt Időszak Már! Egyszer volt egy nagyon jó csapatunk, kivételes focistákkal, de folyamatosan ezt szajkózva ilyen mértéktelenül pénzt ölni a magyar fociba teljesen értelmetlen, semmiről nem szól, csak a korrupcióról.
Nem vagyunk focinemzet, ezt fel kellene fogni. Igen, manapság is van egy-két, max 3 olyan ember a focistáink között, akik tehetségesek, villantanak egyszer-kétszer, de, mint nemzeti csapat.... kritikán aluli. Éppen ezért én támogatom, hogy a tehetségeink igenis menjenek olyan klubokhoz, ahol megéri nekik játszani, mert külföldön is a pénz beszél, csak ott azért lehet mellette focit is látni, itthon nem.

Azzal, meg, sajnos, hogy a fociba invesztálnak itthon forint 10-, meg 100milliókat, szó szerint siker sportágaktól vonják el a forrást, olyanoktól, amikkel nemzetközi versenyeken is lazán esélyesek lehetnénk, megfelelő felkészülési körülményeket biztosítva nekik.

Ez az én személyes véleményem volt, nem várom, hogy bárki is egyetértsen velem. Csak ne rendezzetek már nyafogást egy magyar focista igazolása miatt. Szokták mondani, hogy "egy fecske nem csinál nyarat..." Hát, Dzsudzsák esetében is pont erről van szó.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #652 Dátum: 2011.06.09 15:33:12 »
Hany ember lenne itt, aki 1milliard/ev szerzodest nem irna ala de azonnal 25 evesen?

Egy magyar átlagember évi bruttó 2,5-3 millió Ft-ot keres, ami kb. Dzsudzsák holland fizetésének századrésze, így szerintem az ide írogató fórumozó nem viszonyítási alap.

Inkább úgy kérdezném, hányan lennének olyan, jelenleg 1 millió eurót kereső, válogatott focisták, akiket egy darab európai élklub nem hív, ellenben egy orosz milliárdos hajlandó igen durván megfizetni... Szóval közülük hányan mondanának nemet? Hányan nem írnának alá egy évi 3 milliós, 4 éves szerződést, ami 12 millió eurót garantál, mellette Európa egyik legerősebb bajnokságában játszhat az ember egy feltörekvő csapatban, amelyik 10 kör után csak gólkülönbséggel rosszabb az első helyezettnél, és könnyen lehet, hogy jövőre indul a BL-ben?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Sport
« Válasz #653 Dátum: 2011.06.09 19:08:14 »
akkor a többi jó középcsapat játékosai ( Aquero, Forlan, vagy bárki) miért nem mennek oda több pénzért?
mert tudják hogy onnan nincs visszaút sehova. legalább a sakhtar hoz ment volna..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #654 Dátum: 2011.06.09 19:30:24 »
A ruszkik nem túl régen kezdték el a saját futballjukba dönteni a pénzt. Abramovics volt az első olajmágnás, aki - először külföldön, aztán otthon - csapatot vett magának, utána jöttek a többiek. Roberto Carlos, Rivaldo és tucatnyi kegyetlen jó brazil már így is meggyőzhető volt arról, hogy van az a pénz, amiért érdemes lemondani a patinás klubok mezéről, és az orosz bajnokságba igazolni.

Azt azért hadd jegyezzem meg, hogy Zsuzsi minden tekintetben roppant messze van attól, hogy Agueróhoz hasonlítsuk. Zsuzsi egy európai középcsapat közepesen fizetett szélsője, aki után 12 millióért sem kapkodtak, a legnevesebb csapat, aki el akarta vinni, az a Lille volt, aki ~50 éve semmit nem nyert. Zsuzsi-kalibert mondok neked huszat egy levegővel. Aguero más nagyságrend: a kivásárlási ára 45 millió euró, és szponzorizációk nélkül 5 millió eurót keres az Atletiben. Szűk elit.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Sport
« Válasz #655 Dátum: 2011.06.09 20:34:19 »
akkor sem fogok orosz bajnokikat nézni.. :hug:

a második bekezdéssel egyetértek. de azért durva h Balázs csapattársát Affelayt a barca vitte el... :cry:
egy angol kozepcsapat (pl Newcastle)  vagy egy spanyol (Villareal elvitte volna így lett volna feljebb is..így vége
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #656 Dátum: 2011.06.09 21:01:22 »
Miért, hollandot néztél, csak Zsuzsi miatt? Úgy kell neked.  :flowers: (Amúgy megnéztem idén pár orosz bajnokit, teljesen jók voltak.)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Sport
« Válasz #657 Dátum: 2011.06.10 06:51:48 »
a holland összefoglalokat nagyrészt néztem, a PSV-ajax meg ilyesmiket meg az egész meccset.  :)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Sport
« Válasz #658 Dátum: 2011.06.10 07:35:09 »
Ott van jó példának, a KHL. Az is szép lassan az NHL-t szorongatja, pénzben már időnként meg is haladja. A színvonal pedig semmivel sem rosszabb.
Van az a pénz, amivel ki lehet váltani a nagy hírű múltat

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #659 Dátum: 2011.06.10 08:48:05 »
Az orosz hoki mindig is a világ élvonala volt. Valamikor a 90-es évek második feléből rémlik, hogy ott turnézott az aktuális bajnok (Rangers?), és a ruszkik rendre rommá verték őket. A focijuk ennyire nem erős, de ha ilyen ütemben borítják bele a lét, akkor lehet nekik is 4-5 olyan csapatuk, amelyik a BL-ben is rendszeresen 8 közé jut, esetleg még tovább menetel.

Az NHL amúgy érdekes liga. Nem mondom, hogy sehol nem lennének az oroszok, svédek, finnek, csehek nélkül, az túlzás lenne, de kétségtelen, hogy az átszerződő európaiakat nem csak azért hívják, hogy darabra meglegyen a csapat.