Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 256083 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #615 Dátum: 2011.05.27 08:20:58 »
Angliában nekik van a 3. legnagyobb szurkolótáboruk a Pool és a MU mögött. A keretük piaci értéke a 4. legnagyobb a ligában, persze csak azóta, amióta a Citybe tolják az arabok a tízmilliókat.

Az Arsenal már elég régóta nem kisebb csapat...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Sport
« Válasz #616 Dátum: 2011.05.27 08:42:22 »
akkor miért nincsenek eredmények? mert wenger sztem már elnézést de rossz edző.  :hug:
lehet fiatalitani de csak módjával. nem csoda h Fabregasnak és Van Persie-nek is elege van és már a sajtóban kritizál.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

diegho

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #617 Dátum: 2011.05.27 10:05:57 »
A klubnak és neki is az az elsődleges, hogy pénz legyen, nem az eredmény. Ez az üzleti világ. Meg lehet nézni mennyire el vannak adósodva a nagy klubok, mint real, barca, mu, milan stb. Én pl Arsenal drukker vagyok, de abszolút nem érdekel, hogy nyerünk-e bl-t, vagy nem. Legyen meg a szép, nézhető foci és engem nem érdekel a többi. Inkább megnézem azt, ahogy mondjuk 4-3ra kikapunk, de szépen játszunk, mint egy Milan - Inter 1-0 végig védekező, szabálytalanságokkal tömött valamit.

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #618 Dátum: 2011.05.27 10:19:16 »
...wenger sztem már elnézést de rossz edző.  :hug: ...

Mondj még 2 edzőt, aki ilyen fiatal, névtelen kerettel ugyanezt hozná, ill. akinek hasonlóan jó szeme van a tehetséghez! Na ugye.

Az Arsenal szerintem egy egészséges szemléletet követ, az idő nekik dolgozik. Ahogy az UEFA elkezdi komolyan venni a pénzügyi fair playt, a sokat költő kluboknak vége lesz. Nem nagyon vagyok otthon konkrétan az angol klubok pénzügyeiben, de úgy rémlik, mintha az Arsenal vagy mérsékelt nyereséggel, vagy minimális veszteséggel zárta volna az elmúlt éveket. A nagy klubok közül ilyet kb. egyedül a Juventus tudott évtizedeken keresztül (ott a klub történetében 2010 az első veszteséges év, kb. 60M eurós bukta várható), Angliában ezzel egyértelműen jobban állnak, mint a MU, Chelsea, Pool, Spurs, nem beszélve a Cityről. Ehhez képest az Arsenal folyamatos BL-résztvevő, bajnoki dobogós, anélkül, hogy a gatyájuk rámenne. Szerintem baromi jól csinálják.

diegho

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #619 Dátum: 2011.05.27 11:16:54 »
Arról nem is beszélve, hogy ha az Arsenal most nyáron tegyük fel 60 milliót elköltene és venne 2 védőt 15-15 millióért, egy jó kapust 30-ért, akkor elég komolyan előrelépnének, mert ez a védelem ezzel a kapussal elég vicc, viszont a középpálya és a támadók nagyon helyén vannak. Plusz még ugye összejöhet az is, hogy Fabregas elmegy, kapnak érte egy jó csatárt/középpályást + 30 milliót, amiből meg lehet venni a Francia/Portugál bajnokságból egy igazán jó játékost. Én nem ragaszkodnék annyira Fabregas-hoz, persze zseniális játékos, de helyettesíthető bőven. Inkább legyen hosszabb a kispad, mint legyen 1 sztár, aki kidől fél idényre és hopp vége. Az elmúlt években is mindig az volt az Arsenal problémája, hogy márciusra lesérült a fél csapat. Így nem lehet nyerni persze, ezért kéne a padra is még legalább 2 meghatározó ember. Plusz tegyük hozzá, hogy brutális balszerencse kell ahhoz, hogy 2 csúcsformában játszó támadódnak is nyílt töréssel törjék el a lábát 5 éven belül. Európa egyik legjobb formában játszó csatárát vesztették el amikor a HorvátBrazil gyereket lerúgták pár éve, idén meg az Angol fiatal srácot, most nem tudom mi a neve rúgták le szintén. Ez óriási balszerencse.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Sport
« Válasz #620 Dátum: 2011.05.27 11:29:44 »
"abszolút nem érdekel, hogy nyerünk-e bl-t, vagy nem"

pedig a footballt címekre és érmekre játsszák. a játékosok is így vannak ezzel. dicsőség. ez mindenki álma  :yes:  nézd meg c ronaldot a realban. "valami kellett" ha már bajnok nem lett
így lett aranycipős legalább


'Mondj még 2 edzőt, aki ilyen fiatal, névtelen kerettel ugyanezt hozná, ill. akinek hasonlóan jó szeme van a tehetséghez! Na ugye."

Harry Redknap (vagy ki) egyértelmüen jobb edző mint wenger.  wenger sem fiatal már ..
 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #621 Dátum: 2011.05.27 12:14:27 »
Redknapp nyert már harmadosztályt, Intertoto-kupát és egy FA-kupát, sőt, annyiban mindenképp többet ért el Wengernél, hogy már esett ki a másodosztályból. Ilyet Wenger nem tud felmutatni. Viszont nyert 3 országban (Japán, Franciao., Anglia) bajnokságot és kupát (Angliában mindegyikből többet is), sőt, bagatell módon az évtized edzőjévé is megválasztották.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Sport
« Válasz #622 Dátum: 2011.05.27 14:04:36 »
Angliában nekik van a 3. legnagyobb szurkolótáboruk a Pool és a MU mögött. A keretük piaci értéke a 4. legnagyobb a ligában, persze csak azóta, amióta a Citybe tolják az arabok a tízmilliókat.
Az Arsenal már elég régóta nem kisebb csapat...
Amire te gondolsz, azt kiscsapatnak nevezném.
Nekem nagycsapat a MU, a Chelsea, a Milan, az Inter, talán még a Juve is, és a Real, Barca. Az összes többi - köztük olyanok, mint Liverpool, Bayern, Ajax, vagy Roma és az Arsenal - csak ezután jön.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.27 14:07:43 írta music »
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #623 Dátum: 2011.05.27 14:10:21 »
Tehát vannak a nagycsapatok, a kisebb csapatok, meg a kiscsapatok. Az Európa legszűkebb elitjébe tartozó Arsenal kisebb csapat. A Bayern meg a Milan (történetesen a legtöbb európai címmel rendelkező csapat, az elmúlt 10 kiírásból ugyanúgy 2 BL-t nyertek, mint a Barca, és pont kétszer annyit, mint a Real) pedig nem nagycsapatok. A Chelsea ellenben nagycsapat, pedig 2 KEK-en kívül nincs európai címe, az Abramovics-éra előtt mindössze 1!!! első osztályú bajnokságot nyert.

Sajátos kategorizálás, annyi szent.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.27 14:14:20 írta Satriani »

diegho

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #624 Dátum: 2011.05.27 14:12:29 »
Angliában nekik van a 3. legnagyobb szurkolótáboruk a Pool és a MU mögött. A keretük piaci értéke a 4. legnagyobb a ligában, persze csak azóta, amióta a Citybe tolják az arabok a tízmilliókat.
Az Arsenal már elég régóta nem kisebb csapat...
Amire te gondolsz, azt kiscsapatnak nevezném.
Nekem nagycsapat a MU, a Chelsea, a Milan, az Inter, talán még a Juve is, és a Real, Barca. Az összes többi - köztük olyanok, mint Liverpool, Bayern, Ajax, vagy Roma és az Arsenal - csak ezután jön.

Ezzel az a baj, hogy a múltjuk alapján sorolod be őket. A Juve már csak egy olasz középcsapat, európai szinten nincs top 20-ban! A Real szintén semmit nyert mostanában - jó 1 kupát, de mindenki azt tartja a legkevésbé fontosnak.

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #625 Dátum: 2011.05.27 14:16:55 »
...A Juve már csak egy olasz középcsapat...

Nem 2 szar szezonból kellene kiindulni. A Juventus a Serie A legnagyobb csapata, Olaszország legnépszerűbb klubja, 29-szeres bajnok. A jelene egyetlen mozzanat következménye: egy interista bíróság egy korrupt eljárásban 2006 nyarán kizáratta a Juventust az első osztályból, ezzel szétszedve minden idők egyik legerősebb olasz keretét, és ellehetetlenítette a klub vezetését.

...A Real szintén semmit nyert mostanában...

2007-ben Capellóval, 2008-ban Schusterrel lettek bajnokok. Nem volt az olyan régen.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.27 14:19:55 írta Satriani »

diegho

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #626 Dátum: 2011.05.27 14:21:14 »
Tudom jól, de ettől még a Juve jelenleg nem top20 csapat és az ilyen Pirlo-féle igazolásokkal sose lesz újra olyan, mint 2006 előtt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Sport
« Válasz #627 Dátum: 2011.05.27 14:21:46 »
Sajátos kategorizálás, annyi szent.
Mondom: presztizs és pénzügy. Nézd meg, melyik klubnak mekkora bevétele van az eladott tárgyakból (mezek, sálak, bögrék, stb.)
Egyébként meg könnyen eldönthető a kérdés, itt van ez a Dzsudzsák gyerek: ha most a realitásoktól elszakadva komolyan felmerülne, hogy bárhová eligazolhatna és megkérdeznék, melyik csapathoz menne el ugyanolyan feltételek mellett: Arsenal, Chelsea, Milan (vagy Inter), Barca (vagy Real), szerinted mit mondana?
Szerintem föl nem merülne az Arsenal. (Még egyszer mondom, azzal együtt gondolom így, hogy az angolok közül az Arsenalnak szurkolok, sőt a "nagyok" közé tett csapatok közül bármelyikkel játszana az Arsenal, neki szurkolnék, kivéve a Barca ellen.)
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #628 Dátum: 2011.05.27 14:23:06 »
Nézd meg, melyik klubnak mekkora bevétele van az eladott tárgyakból (mezek, sálak, bögrék, stb.)

Objektív mutató, annyi szent. Kis bögre - kis foci. Nagy bögre - nagy foci.

Mondj már valami pénzügyi mutatót, ami alapján szerinted nagycsapat egy nagycsapat, és már nem nagycsapat az Arsenal...
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.27 14:24:52 írta Satriani »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Sport
« Válasz #629 Dátum: 2011.05.27 14:26:02 »
Objektív mutató, annyi szent.
Mert a szurkolótábor nagysága az nem? Akkor az élvonalból majdnem kiesett Schalke is nagycsapat lenne?
music