Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 259418 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Sport
« Válasz #405 Dátum: 2010.06.15 23:18:46 »
Az olasszal vitatkoznék
Csupa fül/szem vagyok.  :flowers:
Tudsz mondani egy jó olasz bajnokit...?  ;)
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Sport
« Válasz #406 Dátum: 2010.06.15 23:59:46 »
Na music! Darázsfészekbe nyúltál. Mindjárt jönnek az olaszfoci fan-ok, oszt lesz nemulass!

Amúgy a Koreai NDK tényleg óriási volt ma. Én nekik drukkolok, remélem döntőt játszanak! :1eye:
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Sport
« Válasz #407 Dátum: 2010.06.16 07:23:26 »
Music, csak röviden.. :flowers:
tehát: adott a első nagy négyes olasz csapat egymás elleni meccsei..garantált a jó olasz mérközés..kb 25% esély van az unalomra ha túltaktikázzák vagy bunda a meccs. de ez ritka..
akkor ott vannak a városi derbik..roma-lazio, samp-genoa.. ezt már bundázni sem lehet..a hangulat garantált
és akkor még a cagliari vagy a palermo, vagy catania is simán megverheti az intert vagy valamelyik nagyot...szóval garantált a szórakozás

kb 10-15 éve nézem az angol/olasz/spanyol bajnokikat és jelen állás szerint ahhoz h pl spanyol bajnokság 10 helyezettje negverje a barcát az esélye sokkal kisebb mint a hasonlóra Itáliában

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #408 Dátum: 2010.06.16 08:45:07 »
Tudsz mondani egy jó olasz bajnokit...?  ;)

:D

Észérvekkel nem tudok vitatkozni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Sport
« Válasz #409 Dátum: 2010.06.16 10:51:21 »
Másról beszélünk. Én szeretem a focit nézni, ha van játék. Számomra a játék nem az edzők taktikai csatájának összemérése. A gól sem feltétlenül lételem, bár nem árt, ha van, a lényeg, hogy legyenek helyzetek, szép megmozdulások, és minél kevesebb egymás letarolásából (mint Totti a kupadöntőn). 
Az angol focit szeretem, mert ott az utolsó utáni pillanatokig hajtanak. Ott egy olyan meccs, mint a Lazio-Inter elképzelhetetlen lenne. Spanyol fociból valóban csak a Barca és Real meccseket nézem, de azok élvezetesek. Az olasz bajnokikon, bevallom töredelmesen, különösen a vasárnap délutániakon néha igen jót szundítok.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Sport
« Válasz #410 Dátum: 2010.06.16 10:54:57 »
Meg az jutott még eszembe, hogy a sportdiplomaták is ritka nagy marhák. Kitalálták, hogy Afrika is rendezzen vb-t, noha ehhez nem sok feltétel volt adott. De ezek közül Dél-Afrikában egy sem, ha csak az nem, hogy fehér emberek irányítják...
Mindenesetre sikerült jól belehúzniuk, nem elég a bűnözés - hadd ne említsem a résztvevőkkel és sajtósokkal történt incidenseket -, a létesítmények épp hogy elkészültek, még ráadásul ott tél is van, sztem részben emiatt is olyan vacakak a meccsek. (és ez utóbbit - ti. hogy tél van - azért előre lehetett tudni...)
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #411 Dátum: 2010.06.16 11:06:40 »
...minél kevesebb egymás letarolásából (mint Totti a kupadöntőn).  
Az angol focit szeretem...

Előre a megalapozott általánosítások útján. De ha már itt tartunk, találd ki, melyik bajnokságól származnak az alábbi képek:





Mondom, észérvekkel nehéz vitatkozni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.16 11:08:19 írta Satriani »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Sport
« Válasz #412 Dátum: 2010.06.16 12:47:16 »
az olasz faultok nagy része kamu. szinészkedés .
az angol bajnoki rangadok is gyakran unalomba fulladnak a nagy taktikai küzdelem miatt.   :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Sport
« Válasz #413 Dátum: 2010.06.16 20:27:42 »
Amikor nem a vuvuzela szól:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Sport
« Válasz #414 Dátum: 2010.06.16 21:54:57 »
Előre a megalapozott általánosítások útján. De ha már itt tartunk, találd ki, melyik bajnokságól származnak az alábbi képek:
Szinte biztos voltam, hogy leütöd a magas labdát, mellesleg az elsőt még láttam is élőben... ;)
szerintem jegelhetjük a témát, mert közelebb nem fogunk jutni,

music     

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #415 Dátum: 2010.06.17 10:59:15 »
Music, ez nem magas labda volt, egyszerűen megalapozatlanul általánosítasz, nincsenek érveid. Nem csak neked, másnak sem nagyon: az olasz bajnokság sem nem durvább, sem nem kevésbé színvonalas a többinél.

Az angol bajnokság egyetlen dologban kiemelkedő: minden stadionban nagyon közel van a nézőtér a pályához. Ezért aztán az atmoszféra jobban eljut a játékosokhoz, és jellemzően nagy az iram. De önmagában az, hogy hajtás van, nem jelent színvonalat semmilyen szempontból. Az angolok rohannak, mint az őrültek, és valakinek ez jön be - ez ízlés kérdése, nem színvonalé. Ha azt írod, hogy a hajtás közelebb áll a szívedhez, mint a futball, akkor aláírom, az angol bajnokság való neked. De a "tudsz mondani jó olasz bajnokit?" kérdésed erősen elfogult. Egyszerűen marhaság, hogy nincsenek jó olasz bajnokik.

Egyébként nekem sokkal jobban tetszik az olasz típusú szurkolás, drapériákkal, görögtüzekkel. Az angolok ezt a huligánokkal együtt sajnos kiirtották a stadionokból, ott családi délután a meccs.

A vasárnapi meccsen való elszundikálás a kedvenc "érvem". Ha a Nyocadik utas: a Halál menne a vasárnapi ebéd után, akkor azon aludnál egyet. :D Vasárnap délután én alszok forma-1-en, teniszen, snookeren, angol bajnokin, és igen, olasz bajnokin is. Na bumm.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Sport
« Válasz #416 Dátum: 2010.06.17 13:24:52 »
konrétan emlékszem  a legutobbi Real- Barca meccsen elaludtam. pedig nagyon ritka nálam az ilyesmi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Sport
« Válasz #417 Dátum: 2010.06.17 22:24:18 »
Music, ez nem magas labda volt, egyszerűen megalapozatlanul általánosítasz, nincsenek érveid.
Na jó, te akartad. Egy cáfolhatatlan biztosan van: mind az angol, mind a spanyol bajnokságban több gól esett, mint az olaszban.
Ha önkényes vagyok, és kiemelem a BL-indulók meccseit, akkor még durvább a helyzet (481:472:407). És ezek csak a tényleges gólok, a szépen kidolgozott helyzeteket nem említik.
Sajnos a szabálytalanságok esetében nincsenek részletes összegző statisztikák, de az szubjektíve feltűnő, hogy nagy átlagban a La Liga jóval kisebb számot produkál a másik kettőnél, (egy csapattól egy meccs alatt a 20 már kifejezetten soknak számít, a másik kettőnél átlagos), az angolok kemények, de az alattomos szabálytalanság nem gyakori.
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Sport
« Válasz #418 Dátum: 2010.06.18 09:58:09 »
Majdnem mindenről van statisztika.

A szabálytalanságok és a lapok száma elsősorban a bírói felfogást tükrözi. A spanyol bírók jellemzően szórják a lapokat, az angolok lábtörésért sem feltétlenül állítanak ki, ha nem látnak baltát a szabálytalankodó kezében. Ennek megfelelően az angoloknál 68/1228 a piros/sárga lapok száma, a spanyoloknál 151/1980, az olaszoknál 116/1782. Szerinted a spanyol bajnokság a legsportszerűbb, pedig magasan ott osztják a legtöbb lapot, no püff neki, van ilyen.

A gólok statisztikája sem elsősorban arról beszél, mennyire izgalmasak, nézhetőek, jók a meccsek, inkább arról, mennyire kiegyensúlyozott egy bajnokság, illetve mennyire jók a védelmek. Az angoloknál a túlképzett, remek védők 52 (!!!) öngólt hoztak össze (olasz: 10; spanyol: 21), a Chelsea, a Barcelona és a Real is 90 fölötti gólt rúgott, ehhez képest ezek közül a csapatok közül kettő is játszott az olasz bajnokkal a BL kieséses szakaszában, és négy meccsen sikerült 2 gólt összehozniuk.

Vegyünk egy, a szélsőségeket kiszűrő módszert: ha kivesszük mindhárom bajnokságból a 2-2 legjobb és legrosszabb gólszerző csapatot, valamint az öngólokat, a mezőny többi részének gólátlaga a következő lesz: ENG-ESP-ITA 47,81-46,87-48,56. Hoppá, ezek szerint egy átlag olasz csapat több gólt rúg, mint egy angol vagy egy spanyol. Nézzük, a BL-indulók a gólok hányad részét szerzik: előbbi sorrendben 30%-31%-25%. Olyan meccset akarsz látni, ahol felborul a pálya? Nézz meg egy angol, spanyol élcsapatot egy angol, spanyol középcsapat ellen, kiváló választás! Még egy jópofa statisztika: 0, ill. 1 gólos meccsek száma, szintén az előző sorrendben: 91-89-93. Olyan különbség, amire az ember már felkapja a fejét...  :ph34r:

A kedvenc statisztikám jellemzi a legjobban az "angol" bajnokságot. Összes játékos/hazai nemzetiség/arány, angol-spanyol-olasz sorrendben: 681/265/39% - 581/383/66% - 636/375/59%.

Még egy apróság, amit a taktikai sokszínűséget kedvelők tudnak leginkább értékelni: az angoloknál 12-fajta felállással nyomták végig a szezont; spanyol 16, olasz 17. Az uralkodó felállás az angoloknál a sablon dögunalom 4-4-2 (ezt fogja nyomni idén a Juventus, előre imádom; 760 felállásból 330; 43%), a spanyoloknál az erősen támadó 4-2-3-1 vezet (55%; 4-4-2: 26%), az olaszoknál a 3 támadós 4-3-1-2 dominál valamennyire (26%), egyébként nagyon sokféle felállást találunk, 8-féle variációt játszottak legalább 30 meccsen (angol: 5 spanyol: 3 legalább ilyen gyakori taktika).

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Sport
« Válasz #419 Dátum: 2010.06.18 14:49:43 »