Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 260313 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Sport
« Válasz #1320 Dátum: 2021.10.12 19:23:33 »
A tönkretétel az 40-es évek végétől ment. Miért gondolod, hogy a helyrehozatalhoz kevesebb idő LEGYEN elég??
Miért csak nálunk gond ez? Horvátoknak, szerbeknek, szlovéneknek, bosnyákoknak, románoknak, bolgároknak miért nem okoz problémát? Hogy a cseheket, lengyeleket, szlovákokat ne is említsem.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Sport
« Válasz #1321 Dátum: 2021.10.12 19:28:41 »
Az elmúlt 20 év szenvedését nézve sok minden jó dolog történt a magyar fociban.
Most éppen az a baj hogy túl sok a pénz. Meg nincsennek tehetségek  de az megint más.  :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1322 Dátum: 2021.10.13 07:10:24 »
Miért csak nálunk gond ez? Horvátoknak, szerbeknek, szlovéneknek, bosnyákoknak, románoknak, bolgároknak miért nem okoz problémát? Hogy a cseheket, lengyeleket, szlovákokat ne is említsem.

Ha leírom a megoldást, lesz annyi vér a pucátokban, k. modik, hogy otthagyjátok??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Sport
« Válasz #1323 Dátum: 2021.10.13 08:04:33 »
No, engem érdekelne majd az is, hogy rajtad kívül tudja még a megoldást bárki, aki (felsőbb helyeken) döntési helyzetben van a magyar futballban?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1324 Dátum: 2021.10.13 08:09:36 »
No, engem érdekelne majd az is, hogy rajtad kívül tudja még a megoldást bárki, aki (felsőbb helyeken) döntési helyzetben van a magyar futballban?

Szerintem félreértetted az előzőekben leírt mondatomat!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1325 Dátum: 2021.10.13 09:21:05 »
anglia - Magyarország   1 - 1
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1326 Dátum: 2021.10.13 10:11:53 »
Az elmúlt 20 év szenvedését nézve sok minden jó dolog történt a magyar fociban.
Most éppen az a baj hogy túl sok a pénz. Meg nincsenek tehetségek  de az megint más.  :wacko:
Igen, az elmúlt években pozitív dolgok történtek - kis lépésekkel, de haladunk.
A többi ország viszont futva halad.
Több olyan ország is beelőz minket, akire eddig csak legyintettünk.
Tehát összességében - ha optimistán fogalmazok - nem csúszunk talán visszafelé.

Szerintem tehetség mindig van. Csak elvesztik őket valahol útközben.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Sport
« Válasz #1327 Dátum: 2021.10.13 10:42:30 »
Igen, az elmúlt években pozitív dolgok történtek - kis lépésekkel, de haladunk.
A többi ország viszont futva halad.
Több olyan ország is beelőz minket, akire eddig csak legyintettünk.
Tehát összességében - ha optimistán fogalmazok - nem csúszunk talán visszafelé.

Szerintem tehetség mindig van. Csak elvesztik őket valahol útközben.

Így gondolom én is, nagyon sok tehetséges fiatalt látok.
A teljesítményt nem látom, a hajtani / győzni / fejlődni akarást, a felnőtteknél.
Minek is, ha úgyis megkereshetnek havi X milliót, ha ennyi a teljesítmény mellé.
Még külföldről is jönnek így rendesen, lehet, hogy ez a mondás járja: "Haver, gyere Magyarországra focizni, ha nem is tudsz, akkor is milliókat kapsz" ...?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1328 Dátum: 2021.10.13 13:12:14 »
Így gondolom én is, nagyon sok tehetséges fiatalt látok.
A teljesítményt nem látom, a hajtani / győzni / fejlődni akarást, a felnőtteknél.
Minek is, ha úgyis megkereshetnek havi X milliót, ha ennyi a teljesítmény mellé.
Még külföldről is jönnek így rendesen, lehet, hogy ez a mondás járja: "Haver, gyere Magyarországra focizni, ha nem is tudsz, akkor is milliókat kapsz" ...?

H ez így van, akkor miért nem focizol a pedagógus béreken való lamentálás helyett?
Bizonyára kitelne tőled olyan teljesítmény, hogy 90 percig a zöld-fehér játéktéren hagynának, és akkor - akár a fentiek valósága mentén is -  havi szinten milliók ütnék a markodat.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.13 13:19:12 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Sport
« Válasz #1329 Dátum: 2021.10.13 13:40:29 »
H ez így van, akkor miért nem focizol a pedagógus béreken való lamentálás helyett?
Bizonyára kitelne tőled olyan teljesítmény, hogy 90 percig a zöld-fehér játéktéren hagynának, és akkor - akár a fentiek valósága mentén is -  havi szinten milliók ütnék a markodat.
1. Félreértesz, nem azzal van bajom, aki focizik is. A bajom azzal van, aki nem és felveszi érte a milliókat. Azzal meg főleg, aki odaadja nekik, és ezt nem a saját pénzéből teszi.
2. Ha pedig pedagógus példa, akkor simán egyfolytában végig dolgozok állva több órát, ezek közül néhány egy tanévnyitón összecsuklana, főleg, amelyik egy szezonban 0 (nulla) percet játszik a havi milliókért. Tehát ki is telhetne, csak nem ezt választottam. Amit választottam, azt igyekszem rendesen csinálni. Ennyit várok tőlük is, aki ezt választotta, az csinálja rendesen. Főleg ennyiért.
3. Jó lenne, ha láthatnék valami értelmes, szalonképes és korrekt választ a feljebb feltett kérdésekre is.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.13 13:50:56 írta vd1234 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1330 Dátum: 2021.10.13 15:22:01 »
1. Félreértesz, nem azzal van bajom, aki focizik is. A bajom azzal van, aki nem és felveszi érte a milliókat. Azzal meg főleg, aki odaadja nekik, és ezt nem a saját pénzéből teszi.
2. Ha pedig pedagógus példa, akkor simán egyfolytában végig dolgozok állva több órát, ezek közül néhány egy tanévnyitón összecsuklana, főleg, amelyik egy szezonban 0 (nulla) percet játszik a havi milliókért. Tehát ki is telhetne, csak nem ezt választottam. Amit választottam, azt igyekszem rendesen csinálni. Ennyit várok tőlük is, aki ezt választotta, az csinálja rendesen. Főleg ennyiért.
3. Jó lenne, ha láthatnék valami értelmes, szalonképes és korrekt választ a feljebb feltett kérdésekre is.

Milyen kérdésekről írsz?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Sport
« Válasz #1332 Dátum: 2021.10.14 22:38:48 »
Odáig el is kell jutni, hogy megtehesse ott és olyan körülmények között ahol történt. Egyébként csináld utána, és söpörd be az elismeréseket, ha lesz   :sailor:!

Az biztos, hogy a milliókért én sokkal keményebben és tisztességesebben megdolgoztam ezeknél... napi 15-16 óra munka, heti 7 napban, fél éven keresztül - bármiféle hétvége, ünnep vagy szabadnap nélkül... Igen, az hiszem ez valóban egy említésre méltó teljesítmény, köszönöm szépen!  :clap: :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Sport
« Válasz #1333 Dátum: 2021.10.15 10:32:30 »
Arról nem is beszélve, hogy oly kéjesen kotorásztok mások zsebében és számláján, de a sajátok mégoly önérzetesen homályban vannak!
:nono: :nono: :nono:
Azok a mások nem akárkik: vagy közszereplők, akiknek elvileg sokat el kell tűrniük, vagy a hazájukat képviselő focisták, amely sportágat itthon a legnagyobb reflektorfény övezi, és amely sportágba az utóbbi évtizedben korábban elképzelhetetlen mennyiségű pénz ömlött csak sajnos kontrolálatlanul és feltételek nélkül, emiatt a mutatott produkció, annak eladhatósága és az anyagi jövedelmezősége nagyon nincsen arányban.
Természetesen az is abszurd, hogy egy külföldi topsztár focista hetente euró-, vagy fontszázezreket keres, ez sincsen arányban a mutatott teljesítménnyel - lásd éppen Anglia-Magyarország 1:1 -, de neki van (és ilyen nagy a) piaci értéke, mert a nevével ezresével lehet horror áron eladni mezt, bögrét, dezodort, stb.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1334 Dátum: 2021.10.20 08:30:53 »
Látom, nyertek tegnap a zöld-fehérek, ugye?   ::)