Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 259467 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Sport
« Válasz #1305 Dátum: 2021.10.11 21:17:07 »
Ha jutott elég idő a felkészülésre, akkor mi a 2. ok?
De nem jutott... vagy talán volt most is egy hónap?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Sport
« Válasz #1306 Dátum: 2021.10.11 21:52:13 »
Örülök, hogy most már olyanokat is meghallgatsz, aki(k) nem csak (le)ugatja(ák) a focit!
Meghallgattam eddig is, és a véleményem továbbra is elég sarkos, mert az Albánia elleni 0:1 a realitás, nem a franciák elleni 1:1.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1307 Dátum: 2021.10.12 08:35:29 »
Értem az egy hónapot vagy többet, de mindig nálunk kevés és másoknak több ideje van? Más országok játékosai nem játszanak klubokban? Ők ráérnek?
Mindig van magyarázat.
Albánia egy <3 milliós, gazdaságilag elmaradottabb ország (valószínűsíthető, hogy a felkészülés körülményei rosszabbak, mint nekünk). Mégis egymás után 2x kikaptunk tőlük.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Sport
« Válasz #1308 Dátum: 2021.10.12 08:46:34 »
Mi az oka annak, hogy ha tudjuk, hiszen, volt rá példa, hogy a tétmérközések előtti felkészülés hatékony része az, hogy 1 hónapot együtt töltsön a csapat, együtt készüljenek fel a mérkőzésekre, akkor miért nem így készültek rá most is? A klubcsapatok, ahol az egyes játékosok szerződve vannak, akadályozták ezt, vagy mi?

Albánia hiába kis ország még hozzánk képest is, arányait véve több magas színvonalon játszó játékosa van a nyugat-európai klubcsapatokban. Engem nem az bánt önmagában, ha kikap a csapatunk! Én így is drukkolok nekik, mert magyar nemzeti mezt viselnek. Csak rosszul esik, nekem, mint szívből szurkolónak, amikor azt látom, hogy hiányzik az akarat a pályáról. Orbán nagyon helyesen mondta korábban, hogy a pályán meg kell halniuk a játékosoknak ahhoz, hogy emelt fővel veszítsenek el egy meccset. Én ugyanezt szoktam mondani a sportoló gyermekeimnek. Nem önmagában a helyezés számít, hanem, hogy elmondhasd magadról, TE az utolsó csepp erődet is beleraktad a küzdelembe, versenyről versenyre. Ha mindezek mellett még jó eredményt, esetleg dobogós eredményt is elér, az csak hab a tortán.

Az EB-n láttam a fiúkon, hogy akartak, küzdöttek, fejben is ott voltak a pályán. Sajnos az elmúlt meccseken csak fizikailag voltak jelen.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1309 Dátum: 2021.10.12 08:59:39 »
Engem az zavar, hogy arányaiban sokszorosát költi az állam ennek sportnak a dotálására, még sincs utánpótlás ("Albánia hiába kis ország még hozzánk képest is, arányait véve több magas színvonalon játszó játékosa van a nyugat-európai klubcsapatokban" - ergo jobban csinálják kisebb anyagi ráfordítással), még sincs lelkes játékos (mondom én, hogy annyiért én sem szakadnék meg  :tt2:).
Szóval megint csak az ezért nem, meg azért nem-et olvasom mindenhol. Nehezen tudom elhinni, hogy nem hibásak azok, akik ezt a sportot irányítják. Mégis kiemelten magas bérezés van. Finoman szólva is irritáló.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Sport
« Válasz #1310 Dátum: 2021.10.12 09:02:35 »
Mi az oka annak, hogy ha tudjuk, hiszen, volt rá példa, hogy a tétmérközések előtti felkészülés hatékony része az, hogy 1 hónapot együtt töltsön a csapat, együtt készüljenek fel a mérkőzésekre, akkor miért nem így készültek rá most is? A klubcsapatok, ahol az egyes játékosok szerződve vannak, akadályozták ezt, vagy mi?
Igen. De ez minden országot egyformán érint, és innentől válik érthetetlenné a dolog.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Sport
« Válasz #1311 Dátum: 2021.10.12 10:24:25 »
Engem az zavar, hogy arányaiban sokszorosát költi az állam ennek sportnak a dotálására, még sincs utánpótlás ("Albánia hiába kis ország még hozzánk képest is, arányait véve több magas színvonalon játszó játékosa van a nyugat-európai klubcsapatokban" - ergo jobban csinálják kisebb anyagi ráfordítással), még sincs lelkes játékos (mondom én, hogy annyiért én sem szakadnék meg  :tt2:).
Szóval megint csak az ezért nem, meg azért nem-et olvasom mindenhol. Nehezen tudom elhinni, hogy nem hibásak azok, akik ezt a sportot irányítják. Mégis kiemelten magas bérezés van. Finoman szólva is irritáló.
Ezeket a játékosokat nem az albánok nevelik ki, hanem a nyugati klubcsapatok! Mégis, ahogy hazatérnek, valahogy hatékonyabban tudnak együtt focizni.

Mivel a gyermekem igazolt játékos a Békéscsabai Labdarúgó Akadémia U8 korosztályában, beszélgettem az edzőkkel az utánpótlási stratégiáról. Már folyamatban van egy rendszerszintű átalakítás az utánpótlásban. Szemléletváltást indítottak el, de még sok év fog eltelni, mire ezek a változások pozitív értelemben látszódni fognak a nemzeti válogatottban. Egyelőre az van, hogy U17-ig verjük az összes európai ország válogatottját, utána, pedig felnőtt csapattal a sereghajtók közé zuhanunk. Ezt tekintik most az egyik legfontosabb feladatnak, hogy megváltozzon az intézkedések eredményeképpen.
Az látszik, hogy van pénz az utánpótlásban is: a gyerekek egyesületi melegítőket, mezeket (Saller) kapnak ingyen, az interliga meccsekre buszokkal szállítják őket ingyen, a sportorvosi vizsgálatokért sem kell fizetni, és a vezető edzők is viszonylag tisztességes alkalmazotti bért kapnak. Azt is látom, hogy rengeteg gyermeket szív fel a foci, mint sport, a Bozsik fesztiválokon tucatszámra jönnek a szomszédos településekről a csapatok, múlt héten több, int 140 gyermek vett rajta részt és ez a szám 2 hetente növekszik. Most már csak dolgozni kell, és türelemmel várni az eredményeket.

Szemben a másik gyermekem sportjaival:
1. úszás: a versenyekre ők is buszokkal mennek, de a szülők fizetik az utazás díját, valamint, a versenyeken átlag 3-4 számban indulnak a gyermekek, ezek közül 1-et fizet az egyesület, a többit a szülők. Egyesületi melegítőért fizetünk.
2. atlétika: a versenyekre az egyesület eddig tudott szerezni mikrobuszt, amit én vezettem társadalmi munka fejében. Egyesületi melegítő nincs, pólóért fizetni kell.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1312 Dátum: 2021.10.12 10:45:27 »
Ezeket a játékosokat nem az albánok nevelik ki, hanem a nyugati klubcsapatok! Mégis, ahogy hazatérnek, valahogy hatékonyabban tudnak együtt focizni.

Mivel a gyermekem igazolt játékos a Békéscsabai Labdarúgó Akadémia U8 korosztályában, beszélgettem az edzőkkel az utánpótlási stratégiáról. Már folyamatban van egy rendszerszintű átalakítás az utánpótlásban. Szemléletváltást indítottak el, de még sok év fog eltelni, mire ezek a változások pozitív értelemben látszódni fognak a nemzeti válogatottban. Egyelőre az van, hogy U17-ig verjük az összes európai ország válogatottját, utána, pedig felnőtt csapattal a sereghajtók közé zuhanunk. Ezt tekintik most az egyik legfontosabb feladatnak, hogy megváltozzon az intézkedések eredményeképpen.
Az látszik, hogy van pénz az utánpótlásban is: a gyerekek egyesületi melegítőket, mezeket (Saller) kapnak ingyen, az interliga meccsekre buszokkal szállítják őket ingyen, a sportorvosi vizsgálatokért sem kell fizetni, és a vezető edzők is viszonylag tisztességes alkalmazotti bért kapnak. Azt is látom, hogy rengeteg gyermeket szív fel a foci, mint sport, a Bozsik fesztiválokon tucatszámra jönnek a szomszédos településekről a csapatok, múlt héten több, int 140 gyermek vett rajta részt és ez a szám 2 hetente növekszik. Most már csak dolgozni kell, és türelemmel várni az eredményeket.
Ezt olvasom 40 éve.
De komolyan.
Mindig jók az U valahány válogatottunk, majd hozománya nulla.
Mindig új szemléletet valósítanak meg és már csak várni kell az eredményre.
És várunk.
40 éve várunk és olvassuk a magyarázatokat, hogy miért nem megy.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Sport
« Válasz #1313 Dátum: 2021.10.12 10:47:04 »
Bepi:
Engem az is zavar pl., hogy sok helyen (iskolákban is tornaórán), edzésen aszfaltos pályán fociznak, vagy edzenek.
Nem egy 18 év alatti focistáról tudok, akinek már most meghozta ez az "eredményt"  :censored:

Nagycitrom:
+1

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1314 Dátum: 2021.10.12 12:01:29 »
Ezeket a játékosokat nem az albánok nevelik ki, hanem a nyugati klubcsapatok! Mégis, ahogy hazatérnek, valahogy hatékonyabban tudnak együtt focizni.

Mivel a gyermekem igazolt játékos a Békéscsabai Labdarúgó Akadémia U8 korosztályában, beszélgettem az edzőkkel az utánpótlási stratégiáról. Már folyamatban van egy rendszerszintű átalakítás az utánpótlásban. Szemléletváltást indítottak el, de még sok év fog eltelni, mire ezek a változások pozitív értelemben látszódni fognak a nemzeti válogatottban. Egyelőre az van, hogy U17-ig verjük az összes európai ország válogatottját, utána, pedig felnőtt csapattal a sereghajtók közé zuhanunk. Ezt tekintik most az egyik legfontosabb feladatnak, hogy megváltozzon az intézkedések eredményeképpen.
Az látszik, hogy van pénz az utánpótlásban is: a gyerekek egyesületi melegítőket, mezeket (Saller) kapnak ingyen, az interliga meccsekre buszokkal szállítják őket ingyen, a sportorvosi vizsgálatokért sem kell fizetni, és a vezető edzők is viszonylag tisztességes alkalmazotti bért kapnak. Azt is látom, hogy rengeteg gyermeket szív fel a foci, mint sport, a Bozsik fesztiválokon tucatszámra jönnek a szomszédos településekről a csapatok, múlt héten több, int 140 gyermek vett rajta részt és ez a szám 2 hetente növekszik. Most már csak dolgozni kell, és türelemmel várni az eredményeket.

Szemben a másik gyermekem sportjaival:
1. úszás: a versenyekre ők is buszokkal mennek, de a szülők fizetik az utazás díját, valamint, a versenyeken átlag 3-4 számban indulnak a gyermekek, ezek közül 1-et fizet az egyesület, a többit a szülők. Egyesületi melegítőért fizetünk.
2. atlétika: a versenyekre az egyesület eddig tudott szerezni mikrobuszt, amit én vezettem társadalmi munka fejében. Egyesületi melegítő nincs, pólóért fizetni kell.



Ezt kéretik szem előtt tartani mindenkinek!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1315 Dátum: 2021.10.12 12:04:42 »
Bepi:
Engem az is zavar pl., hogy sok helyen (iskolákban is tornaórán), edzésen aszfaltos pályán fociznak, vagy edzenek.
Nem egy 18 év alatti focistáról tudok, akinek már most meghozta ez az "eredményt"  :censored:

Nagycitrom:
+1

Pályázni kell műfüves pályák megépítésére és fenntartására, és akkor nem kell szurokfocizni!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Sport
« Válasz #1316 Dátum: 2021.10.12 12:16:58 »
Bepi:
Engem az is zavar pl., hogy sok helyen (iskolákban is tornaórán), edzésen aszfaltos pályán fociznak, vagy edzenek.
Nem egy 18 év alatti focistáról tudok, akinek már most meghozta ez az "eredményt"  :censored:

Nagycitrom:
+1
Dani, iskolákban nincs edzésszintű foci, az csak egy tesióra, a napi testnevelés része. Oda nem kell sem műfű, sem más, elég a beton, vagy aszfalt. Lényeg, hogy a gyerekek szaladgáljanak, focizzanak, mozogjanak és ne görnyedjenek a padokban.
A hivatalos edzések nálunk az utánpótlás központban profi füvön, vagy műfüvön vannak, normális körülmények között. Most fog épülni egy fedés is az egyik pálya fölé, ahol télen tudnak edzeni a gyerekek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1317 Dátum: 2021.10.12 14:30:53 »
Ezt kéretik szem előtt tartani mindenkinek!
De ez mondják már mióta. Mert 5 éve is ezt mondták, meg 15 éve is, meg ... stb. Most mitől lenne más?
Hiteltelen már ennyi év várakozása után. Mert mondani, ígérni mindenki tud ebben az országban. Számonkérni? Na azt már nem nagyon tudnak.

-Holnaptól jobb lesz.
-Na, holnap van, nem lett jobb!
-Mondom, hogy holnaptól jobb lesz.

Meddig gondolod a várakozást? 5, 10, 20, 30 év? Csak úgy kb.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1318 Dátum: 2021.10.12 15:28:35 »
De ez mondják már mióta. Mert 5 éve is ezt mondták, meg 15 éve is, meg ... stb. Most mitől lenne más?
Hiteltelen már ennyi év várakozása után. Mert mondani, ígérni mindenki tud ebben az országban. Számonkérni? Na azt már nem nagyon tudnak.

-Holnaptól jobb lesz.
-Na, holnap van, nem lett jobb!
-Mondom, hogy holnaptól jobb lesz.

Meddig gondolod a várakozást? 5, 10, 20, 30 év? Csak úgy kb.

A tönkretétel az 40-es évek végétől ment. Miért gondolod, hogy a helyrehozatalhoz kevesebb idő LEGYEN elég??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1319 Dátum: 2021.10.12 17:43:09 »
A tönkretétel az 40-es évek végétől ment. Miért gondolod, hogy a helyrehozatalhoz kevesebb idő LEGYEN elég??
Oké.
Szóval fogalmad sincs, de csak várjuk, mint sokan a messiást (és a postást). Ez jó! :clap: [rohog]
Mindenki hisz valamiben.