Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 255776 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1260 Dátum: 2020.11.13 18:01:44 »
nem tudod véletlenül, hogy lehet beállítani, hogy valakinek a hozzászólásai egyáltalán ne látszódjanak itt a fórumon?

Nem tudod véletlenül, hogy lehetne beállítani azt hogy valakinek a hathatós munkája gyümölcse, nemzetközi szinten IS látszódjon???
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.13 18:07:15 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Sport
« Válasz #1261 Dátum: 2020.11.13 18:46:13 »
Engem is nagyon bánt a sok fociutáló ember beírása. Erre nem modok semmit.
Koma, ne pörögj be vagyunk itt vagy tízen sztem azért ne utáljuk már egymást.
Békesség legyen.  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1262 Dátum: 2020.11.13 18:57:20 »
Engem is nagyon bánt a sok fociutáló ember beírása. Erre nem modok semmit.
Koma, ne pörögj be vagyunk itt vagy tízen sztem azért ne utáljuk már egymást.
Békesség legyen.  :surrender:

"örüljenek" Fajkasházy Tvadajjal!!!   :D :D :D

Most megy az M4-en az ismétlés utolsó percei, nekünk az örömmámor! Nézzed és holnap könnyebben fogsz ásni! :yes: ;) ;) :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.13 19:15:43 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Sport
« Válasz #1263 Dátum: 2020.11.13 19:11:11 »
Én is megnéztem mégegyszer a mecset ma. Főleg a 88 perctől.  :innocent:
Hatalmas siker még ha halálcsoport is. 
Holnap nem ások, nő az új fű nem szabad letaposni.  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Sport
« Válasz #1264 Dátum: 2020.11.13 20:23:23 »
"örüljenek" Fajkasházy Tvadajjal!!!   :D :D :D
Na most aztán jól megmondtad...  [rohog] [rohog] [rohog]

Nevezett személy notórius focimeccsre járó. Nem tudom, mire akartad példának hozni, de ő sem nem a foci ellensége, sem nem a magyar válogatotté.
Ellenben az őt fikázók nem kis százaléka életében nem járt még stadion közelében sem.
Szerintem nincsen ember, aki most ne örülne a válogatott sikerének, inkább az okozhat szomorúsággal vegyes aggodalmat, hogy a tegnapi nap sikerét egy olasz edző, egy honosított Guadelope-i francia, és egy évek óta külföldi ligában játszó, az ottani mentalitást magáé tevő (lásd még Dárdai, Gera) magyar hozta össze. Ez kevés az üdvösséghez, az áttörést az hozhatná meg, ha átláthatóvá és hatékonnyá tenné valaki az utánpótlásképzést és az edzőképzést. Ennek sajnos az ellenkezője zajlik, és rendkívül nagy a felelőssége minden résztvevőnek ebben, (különösen egy személyé, akinek a hobbija ez a sportág és ennek köszönhetően itthon soha nem látott mennyiségű pénz áramlik a sportágba), de ennek túlnyomó része - illetve nem is tudni, mekkora, mert titkosak az adatok... - el is tűnik a rendszerben. Ez azért szomorú, nem lesz még egyszer ekkora esélye a magyar focinak, és most szó szerint ezt játsszák el. A Fradi eredményeit sem a magyaroknak lehet köszönni, hanem egy jó (külföldi) edzőnek, az ügyesen és jókor összevásárolt szinte csak külföldi játékosoknak. Persze lehet erre azt mondani, hogy a Barca - FTC meccsen pont annyi hazai játszott a Barcában, mint az FTC-ben, csakhogy ellenoldalként elmondható az is, hogy a topbajnokságok neves csapataiban rengeteg Barca-nevelés játszik, míg a Fraditól egy sem, magyar is csak a tegnapi csapat kapusa és jövőre talán a győztes gól szerzője is. (A Barca tetszés szerint behelyettesíthető, csak kiragadott példa volt.)
És ha kiörültük magunkat, akkor lehet megint gondolkodni azon, mi lesz majd a portugálok, franciák, németek ellen - már ha megrendezik egyáltalán valaha ezt az Eb-t -, mert az a három ország már más kategória. 86-ban barátságos meccsen brazilokat vertük 3:0-ra, erre jött Mexikó, most nem sok ország válogatottját vernénk 3:0-ra, és ez a három ország vár ránk.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Sport
« Válasz #1265 Dátum: 2020.11.13 21:46:47 »
Hát ha az M4 adását nézted volna, akkor észrevetted volna hogy zengett is! Ugyanis az atmoszféra hang nem az eredeti volt, hanem stúdióban kevertek a képhez mű-szurkolás hangokat (gondolom korábbi nézőteres meccsekről összevágtak). Mint amikor a Fábry alá is műtapsot játszanak be. Vagy a rádiókabaréba műkacagást. Kíváncsiságból ránéztem pl. a szlovák Sport 1-re, ott ugyanezen az adáson az eredeti valóban szegényes atmoszféra ment, lehetett hallani a játékosok nyögését meg a labdarúgások pattanását, a partjelzők bekiabálását.

Ebből az M4-en hallható atmoszférában semmi se volt.  :nonono:
Gusztustalanra sikerült, szerintem.
Néztem, hallottam is az aláfestést, ami ebben a helyzetben természetes is volt. Persze, össze nem vethető egy valódi 68000 ember által keltett tombolással. Bár én semmvagyok különösebben focidrukker, de ott, abban a stadionban, ezt a meccset - legalábbis a második félidőt - végigőrjöngtem volna. Mert az a milliő viszi magával az ember hangulatát, mindegy, hogy szereti-e a focit, vagy sem. Biztos, hogy megkönnyeztem volna a végét, mint, ahogy megkönnyeztem a vízilabda csapat olimpiai győzelmeit, Hosszú Katinkát, Kapás Bogit, a 4x200m ifi gyorsváltónk világbajnoki címét, de így voltam anno Egerszegi Krisztna, Darnyi Tamás, Güttler Karcsi olimpiai szereplésénél is. Megható számomra és büszkeséggel tölt el a magyar sportsiker, mindegy, milyen sportághoz tartozik. Most a focisták értek el szép eredményt, jár nekik is a taps!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Sport
« Válasz #1266 Dátum: 2020.11.13 21:51:43 »
Én is megnéztem mégegyszer a mecset ma. Főleg a 88 perctől.  :innocent:
Hatalmas siker még ha halálcsoport is. 
Holnap nem ások, nő az új fű nem szabad letaposni.  ::)
Bár abszolút halálcsoportba került a magyar válogatott, de tulajdonképpen örömfocit játszhat majd, nem lesz rajtuk akkora teher, mint az izlandiak ellen volt.

Egyébként egy olyan gólt, amit Gulácsi kapott, nem kívánok a világ egyetlen másik kapusának sem. Nagyon sajnáltam miatta. De a 2. félidőben Botka mentése egyszerűen mesteri volt! Kb olyan indulat szabadult fel bennem, mint utána a gólnál.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Re:Sport
« Válasz #1267 Dátum: 2020.11.13 23:32:26 »
Egy nagy rakás állítás mögötti valódi tartalmat kellene tisztába tenni. A stadionok építésének finanszírozása, a telek amire épült annak tulajdonlása, az önkormányzat szerepének tisztázása (nagyjából semmi az FTC esetében), a szponzoráció, reklám bevételek, jegy és bérleteladásból származó bevételek, nemzetközi szereplésből származó bevételek (meccsekért, elért helyezésért), tv közvetítésből származó bevételek, egyéb adományokból származó bevételek, piaci alapon működő vállaltok szponzorációs bevételei, stb.
Más. A játékosok szerződései kizárólag a klubra és a játékosra tartozik, még πcsányi bácsira sem. A vezető edző határozza meg a keretet és azt hogy a játékos mikor játszik és mikor nem. A játékos formájától az edzettségi fokától és az edző terveitől függően. A klubhoz igazolt játékosok mind azzal a szándékkal írják alá a szerződésüket, hogy a lehetőségekhez mérten a legtöbbet legyenek pályán meccs közben. A klub felelőssége egyeztetve a vezető edzővel az, hogy a játékosra ha igényt tart de a közeli játék tervekbe nem fér bele, de nem akarják hogy meccsrutin leépüljön, akkor kölcsönadják, vagy el, vagy szabadon igazolhatóvá teszik. A tartalékoknak is ugyan úgy kell edzésmunkát leadni mint az állandó kezdőknek, azért tartalékok, hogy adott esetben bevethessék a küzdelembe. Járj el nyílt edzést megtekinteni, és majd láthatod, hogy mindenki dolgozik.
Nem esetedben elhangzó általános lózung kijelentések, majd megnevezésemet követő válasz hozzászólás személyeskedőnek nyilvánítása, gyermekkorból visszamaradt pszichés frusztrációból levezettet vélemény általános érvényűvé emelése, a foci utálatából levezettet nyilvánvaló matematikai ellentmondás (melyik sportágaknak magasabb a nézettségi száma) azok a kijelentések amelyek mögött tartalom csak a büfiből van.

A büfi az kb itt is megvolt, mert bár szép tartalmas lett a hozzászólás, de igazi mondanivaló - a kérdésekre válasz nem igazán volt benne.
És köszönöm a pszichológiai elemzésedet is, Te aztán biztosan tudod.

Én inkább azon gondolkodnék el, hogy a klub fórumáról hány ember döntött úgy, hogy inkább elmegy, mert ezt a féle stílust bizony nem könnyű elviselni - és néha tolerálni. Ugye a számok törvénye alapján csak nem lehet mindegyikük hibája ez a dolog, hogy gyakorlatilag a jó kis közösség - egy ember hatására - szétment, és átment máshova. Vitázni sincs sok értelme, csak nekem az nem fér a fejembe, hogy miért kell személyeskedni - esetemben gyakorlatilag pszichés frusztrációról beszélsz, csak mert nem osztozom a Te foci imádatodban. De engem mikor láttál bármikor is hasonlót írni Rólad vagy személyeskedni? Tényleg erre van szükség? Vagy ha én meg most azt mondom, hogy a magyar baseball csapatnak kellene milliárdokat adni támogatás gyanánt - mert az a sport nekem jobban fekszik - akkor most én vagyok a rossz meg az ellenség, mert nem hajlok meg a focira költött sok milliárd miatt, mert nem látom mögötte a teljesítményt? Vagy ha nekem az olyan nevek, mint akár egy Babos Tímea, Kapás Boglárka többet érnek és valóban sportolókat takarnak, de egy Dzsudzsákot pl nem tudok sportolónak tekinteni (mellesleg az, hogy még diplomata útlevele is van az a Külügy szégyene, és ilyen is csak a mi országunkban fordulhat elő).

De látod, meglenne a lehetőségem törölni a hozzászólásaidat (nem is kellene hozzá mondvacsinált indok sem), kitiltani - de nem teszem. Mert minden egyes embernek megvan a joga ahhoz, hogy elmondja a magáét (ja bocs, vannak olyan TV-k és újságok, hírportálok, ahol ezt nem lehet...  :censored: ). A stílus és a tartalom persze kérdéses, meg az újabb személyeskedés, de ez van, ezt kell szeretni - illetve ugyebár ezt szoktuk meg.
Ha az a célod, hogy mindenkit elűzz innen - akkor jó úton jársz - csak nekem valahogy a többiek jobban hiányoznak és hiányoznának, ez van.  ;)
Egyszer találkoztunk Kakucson, de valahogy a valós hús-vér énedet nem tudom az itteni megnyilvánulásokkal asszociálni, mintha 2 teljesen másik ember lenne.  :hmmmm: Persze tudom, biztosan bennem van a hiba, a sok frusztráció meg egyebek...  :D
Peace!
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Sport
« Válasz #1268 Dátum: 2020.11.14 07:39:05 »
inkább az okozhat szomorúsággal vegyes aggodalmat, hogy a tegnapi nap sikerét egy olasz edző, egy honosított Guadelope-i francia, és egy évek óta külföldi ligában játszó, az ottani mentalitást magáé tevő (lásd még Dárdai, Gera) magyar hozta össze.

Music, nézd meg a 98as VB győztes francia válogatottat. Fele , kétharmada Afrikában szöletett.
Jöjjenek csak a honosított srácok ha velük kijutunk.  :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Sport
« Válasz #1269 Dátum: 2020.11.14 07:48:48 »
csak mert nem osztozom a Te foci imádatodban.

Mester , semmi bajom veled de tudod az van hogy aki szereti a hazai futballt az mit lát, mit olvas?
Az hogy huszon-harminc évi szenvedés után VÉGRE VALAMI és akkor mi van? nagyon hosszú volt ez a pár évtized!
Megjelennek a fikázók, és a másik oldalon állok és ontját a sz.t   

Én ott voltam 92ben a magyar izland meccsen és emlékszem a fájdalomra! És most  és 2016ban a kamaszfiammal és a barátaival ugráltunk örömünkben és a klotyóban bőgtem ki magam hogy a gyerek ne lássa.

Igen. Ennyibe kerül rendbe tenni a magyar futballt. Vannak túlkapások, abomeyang is arany Lamboval jár..
és uszodák is épülnek.

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Sport
« Válasz #1270 Dátum: 2020.11.14 11:03:14 »
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=322.msg729169#msg729169
Az a mondandó, amit leírtam,  a „...míg a labdarúgók kiharcolják a pályán a MEGÉRDEMELT juttatásokat.”-ra való reakcióm volt, függetlenül a magyar-izlandi meccstől, mert amikor számtalan helyre kellene a támogatás, akkor ide ugyanúgy megy, míg máshová meg nem. ENNYIRE nem érdemlik meg szerintem. Abomeyang... nyugodtan járkálhat arany Lambóval tőlem, nem gondolom, hogy az állami támogatásból futja neki rá, hanem a csapata javarészt piaci alapokon éri el azt a bevételt, amiből kapja a fizetését, és vesz magának Lambót.
Mindenesetre én nem azért vagyok itt, hogy vitatkozzak, és  ha lelépek egyszer, akkor remélem nem ilyen okból lesz.
Mindamellett nem tudok és nem is akarok meggyőzni senkit, de a véleményemet leírhatom. Nem vagyok én sem híve a személyeskedő vitáknak, remélem nem is voltam az. Több kérdésemre valóban nem kaptam választ sem, de ez van.
Sajnálom, hogy idáig jutott a dolog :(
A focira pedig tartom, amit írtam: kíváncsian várom a folytatást!



murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Sport
« Válasz #1271 Dátum: 2020.11.14 12:51:28 »
békesség! :surrender:
viszont ez a Nemzetek Ligáját nem értem. Ez nem EB vigaszág vagy mi? kell ez még?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1272 Dátum: 2020.11.14 12:57:10 »
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=322.msg729169#msg729169
Az a mondandó, amit leírtam,  a „...míg a labdarúgók kiharcolják a pályán a MEGÉRDEMELT juttatásokat.”-ra való reakcióm volt, függetlenül a magyar-izlandi meccstől, mert amikor számtalan helyre kellene a támogatás, akkor ide ugyanúgy megy, míg máshová meg nem. ENNYIRE nem érdemlik meg szerintem. Abomeyang... nyugodtan járkálhat arany Lambóval tőlem, nem gondolom, hogy az állami támogatásból futja neki rá, hanem a csapata javarészt piaci alapokon éri el azt a bevételt, amiből kapja a fizetését, és vesz magának Lambót.
Mindenesetre én nem azért vagyok itt, hogy vitatkozzak, és  ha lelépek egyszer, akkor remélem nem ilyen okból lesz.
Mindamellett nem tudok és nem is akarok meggyőzni senkit, de a véleményemet leírhatom. Nem vagyok én sem híve a személyeskedő vitáknak, remélem nem is voltam az. Több kérdésemre valóban nem kaptam választ sem, de ez van.
Sajnálom, hogy idáig jutott a dolog :(
A focira pedig tartom, amit írtam: kíváncsian várom a folytatást!



A linkelt hozzászólásodban 5 kérdést tettél fel, amire 4-re válasz is érkezett, ha elfogadod, ha nem! Az 5.-re a játékosok válaszolnak az edzésen és a mérkőzéseken. A fórum éppen arravaló, hogy a hozzászóló leírja a véleményét, ezzel nem lehet senkinek baja, mér akkor sem ha nem tetszik másoknak!!!! De véleménye mindenkinek lehet, függetlenül a fogadtatástól. Igaz azt is tudjuk, hogy vannak egyenlők és egyenlőbbek. Bár ott tartanánk, hogy egyenlőbb státuszukat tényekkel támasztanák alá('merkell), és nem pozícióval( érzelmekkel, frusztrációkkal, esetleg nyájharmónikus véleménnyel)!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na, mik vannak!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.14 13:00:35 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Sport
« Válasz #1273 Dátum: 2020.11.14 20:09:50 »
nem tudod véletlenül, hogy lehet beállítani, hogy valakinek a hozzászólásai egyáltalán ne látszódjanak itt a fórumon?
Tiltólistára teszed. Így van esélyed úgy átugrani a köcsögöket, hogy nem kell látnod azt amit írnak.


« Utoljára szerkesztve: 2020.11.14 20:12:15 írta robi (Robi) »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1274 Dátum: 2020.11.14 21:45:21 »
Music, nézd meg a 98as VB győztes francia válogatottat. Fele , kétharmada Afrikában szöletett.
Jöjjenek csak a honosított srácok ha velük kijutunk.  :yes:
De azt ne hívjuk magyar válogatottnak,  az klubcsapat. 
Tudom minden sportban lassan ez van. Egy második vonalbeli osztrák síelő a hazájában sosem jut ki világ versenyre, olimpiára. Nosza ajánljunk neki megfelelő jutratastés hozzuk ide természetesen csak papíron és máris van egy olimpiai síelőnk.
Nekem ez nem fér bele a magyar válogatott címszó alá.

Tapatalkkal küldve.