Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 259361 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Sport
« Válasz #1230 Dátum: 2020.06.03 10:35:37 »
Hát annak idején volt nekünk és a focistáknak edzőtáborunk Dunavarsányban. Nekünk napi három edzés, ők délelőtt lejöttek rugdosni a labdát. Nem hajtották halálra magukat. De miért is tennék? Itthon minimális munkával is jó pénzt kapnak.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1231 Dátum: 2020.06.03 11:21:07 »
"Az intenzitásról belülről lehet átfogó, megalapozott véleményt megformálni. Lehet kívülről is, de az kibicelés! "
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1232 Dátum: 2020.06.03 12:47:17 »
"Az intenzitásról belülről lehet átfogó, megalapozott véleményt megformálni. Lehet kívülről is, de az kibicelés! "
Úszó válogatottként tapasztaltam a vízben.
Úszó edzőként is, a parton.
De láttam kajakos edzést is (Szegeden)
Meg MB1-est is (Szombathelyen)

Jólképzett kibic vagyok. Nem találgatás volt, amit írtam.


Tapatalkkal küldve.


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1233 Dátum: 2020.06.03 13:04:51 »
Úszó válogatottként tapasztaltam a vízben.
Úszó edzőként is, a parton.
De láttam kajakos edzést is (Szegeden)
Meg MB1-est is (Szombathelyen)

Jólképzett kibic vagyok. Nem találgatás volt, amit írtam.


Tapatalkkal küldve.



A labdarúgásban is van múltad? Eddig nem ez domborodott ki. Az MB1 milyen sportágban van?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1234 Dátum: 2020.06.03 14:53:35 »
A labdarúgásban is van múltad? Eddig nem ez domborodott ki. Az MB1 milyen sportágban van?
Mint ahogy írtam, láttam edzést MB1-es klubnál.

De kár ezt igy tovább tologatni.
Milyen eredményt mutat fel a magyar labdarugás nemzetközi szinten? Na, ahhoz elég az elvégzett munka.
Leíhatom ezt a párhuzamot az úszokkal, kajak-kenusokkal.
Ez nem túl bonyolult szerintem.
De jöhet a cáfolat, ha bármilyen tapasztalati érved van.


Tapatalkkal küldve.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Sport
« Válasz #1235 Dátum: 2020.06.03 22:20:25 »
A Bangónéi megközelítés testesedése, a társadalom - nem kívánatosan - széles rétegében érzékelhető.
Kedves micila!
Először is szolgálati közlemény: A Bangónézás erősen súrolja a politizálás határait, ami itt ezen a fórumon nem kívánatos.
Sok mindenre nem tudok reagálni, mert az is politizálás lenne, nálunk sajnos a sport is politika. Ha megnézed, az összes fontosabb sportág szövetségének vezetője politikus. A mai magyar foci kapcsán piacot emlegetni, az a humorizálás kategóriája. A magyar fociban semmi nem működik piaci alapon, az utánpótlásképzés eleve nevetséges, a TAO bevezetése csak még tovább rontotta a helyzetet, mert gazdag apuka elvárja, hogy tompikája játsszon, elvégre nem keveset fizet érte, így aztán az fog játszani, akinek tehetősek a szülei, nem az, akiben van tehetség. A kettő persze nem zárja ki egymást, csak drasztikusan leszűkíti a merítés lehetőségeit. Sajnos, ez a szemlélet - az az ember, akinek (az apukájának) pénze van - ha nem ellensúlyozódik ki kellő intelligenciával, (és miért lenne így...?), akkor előrevetíti a későbbi esetleges külföldi karrier kudarcát. Lásd pl. a Tajti gyereket. Mert ott már nincsen apuka védőernyője, ott már le kell tenni valamit az asztalra, és 16 évesen már nagyon nehéz ebbe belerázódni, ha odáig nem sikerült. Nézd meg hány "nagy ígéret" vérzett el így, gyakran még az olasz másod-, harmadosztályban is kispadozva! Itthon meg elvannak, semmilyen következménye nincs annak, ha valaki így, vagy úgy teljesít. Sőt, ha egymás után kétszer értelmesen rúg a labdába, máris arról kezdenek beszélni, hogy mikor igazolja le a Barca vagy a Juventus, vagy a Bayern. Ehhez képest pofátlanul sokat keresnek, és azért tehetik meg, mert a futball nálunk nem piaci alapon megy. Állami tévé közvetíti, tehát a jogdíj - ha van egyáltalán - nem piaci alapon lett kitalálva. A nézettsége nem indokolná a kereseteket, mert az is a béka segge alatt van. Az élő, fizetős nézők száma szintén semmi. Ha nem lennének Fradi-szurkolók, átlagosan még a 2000 néző se jönne össze - egy tízmilliós országban.  Persze tudom, hogy nemzetközi relációban, pl. a BL résztvevő csapatokkal összevetve még így is nagyságrenddel kisebbek a jövedelmek, mint ott, de egyrészt azt is brutálisan eluralta a pénz, teljesen nonszensz, hogy emberek százai évi eurómilliókat keresnek csak azért, mert a meccsüket közvetítik 30 országban; másrészt azok valóban BL résztvevők, kialakult egy 30-40 csapatos futballelit is, ami gyakorlatilag elszakadt az összes többitől, így a magyar csapatoktól is, és a folyamatosan változó szabályok egyre lehetetlenebbé teszik az átjárást.
Visszatérve a magyar helyzetre, más sportágakkal összevetve is kellemetlen a helyzet, mert ott még dolgozni is kell - lásd Nagycitrom hsz-t, itt meg simán ellehetsz havi másfélmillióból úgy, hogy csak edzésekre jársz, és ülsz a kispadon, esetleg havonta egyszer beraknak játszani 5-6 percre. Ehhez képest pl. a vízilabdázók nem profik, nekik mind van/lesz rendes szakmájuk, és abból élnek, mégis ott tudnak lenni a világ élvonalában évtizedek óta. Kajak-kenuról nem beszélve, ahol az egyesületnek néha még hajóra sem telik...
És mondok még egy döbbeneteset: Fradi drukker vagyok. Csak nem élvezek el egy Kaposvár elleni 1:0-tól...
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.03 22:24:08 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1236 Dátum: 2020.06.04 05:30:13 »
Aránytalanság! Alacsony röpte! Jó közelről nézted az MB 1 edzést!
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.04 05:33:31 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1237 Dátum: 2020.06.04 08:01:51 »
Aránytalanság! Alacsony röpte! Jó közelről nézted az MB 1 edzést!
Tudtad, miről beszélek, nem óvodás korú vagy, mint ahogy én sem.
És itt mindenki más is tudta.
Tehát szövegértelmezéssel és a gondolatmenet feldolgozásával nem lehetett gond.
Ha már csak ennyi a problémád volt a témával kapcsolatban, akkor ezt megbeszéltnek tekintem.

Tapatalkkal küldve.


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1238 Dátum: 2020.06.04 11:53:58 »
Kedves micila!
Először is szolgálati közlemény: A Bangónézás erősen súrolja a politizálás határait, ami itt ezen a fórumon nem kívánatos.
Sok mindenre nem tudok reagálni, mert az is politizálás lenne, nálunk sajnos a sport is politika. Ha megnézed, az összes fontosabb sportág szövetségének vezetője politikus. A mai magyar foci kapcsán piacot emlegetni, az a humorizálás kategóriája. A magyar fociban semmi nem működik piaci alapon, az utánpótlásképzés eleve nevetséges, a TAO bevezetése csak még tovább rontotta a helyzetet, mert gazdag apuka elvárja, hogy tompikája játsszon, elvégre nem keveset fizet érte, így aztán az fog játszani, akinek tehetősek a szülei, nem az, akiben van tehetség. A kettő persze nem zárja ki egymást, csak drasztikusan leszűkíti a merítés lehetőségeit. Sajnos, ez a szemlélet - az az ember, akinek (az apukájának) pénze van - ha nem ellensúlyozódik ki kellő intelligenciával, (és miért lenne így...?), akkor előrevetíti a későbbi esetleges külföldi karrier kudarcát. Lásd pl. a Tajti gyereket. Mert ott már nincsen apuka védőernyője, ott már le kell tenni valamit az asztalra, és 16 évesen már nagyon nehéz ebbe belerázódni, ha odáig nem sikerült. Nézd meg hány "nagy ígéret" vérzett el így, gyakran még az olasz másod-, harmadosztályban is kispadozva! Itthon meg elvannak, semmilyen következménye nincs annak, ha valaki így, vagy úgy teljesít. Sőt, ha egymás után kétszer értelmesen rúg a labdába, máris arról kezdenek beszélni, hogy mikor igazolja le a Barca vagy a Juventus, vagy a Bayern. Ehhez képest pofátlanul sokat keresnek, és azért tehetik meg, mert a futball nálunk nem piaci alapon megy. Állami tévé közvetíti, tehát a jogdíj - ha van egyáltalán - nem piaci alapon lett kitalálva. A nézettsége nem indokolná a kereseteket, mert az is a béka segge alatt van. Az élő, fizetős nézők száma szintén semmi. Ha nem lennének Fradi-szurkolók, átlagosan még a 2000 néző se jönne össze - egy tízmilliós országban.  Persze tudom, hogy nemzetközi relációban, pl. a BL résztvevő csapatokkal összevetve még így is nagyságrenddel kisebbek a jövedelmek, mint ott, de egyrészt azt is brutálisan eluralta a pénz, teljesen nonszensz, hogy emberek százai évi eurómilliókat keresnek csak azért, mert a meccsüket közvetítik 30 országban; másrészt azok valóban BL résztvevők, kialakult egy 30-40 csapatos futballelit is, ami gyakorlatilag elszakadt az összes többitől, így a magyar csapatoktól is, és a folyamatosan változó szabályok egyre lehetetlenebbé teszik az átjárást.
Visszatérve a magyar helyzetre, más sportágakkal összevetve is kellemetlen a helyzet, mert ott még dolgozni is kell - lásd Nagycitrom hsz-t, itt meg simán ellehetsz havi másfélmillióból úgy, hogy csak edzésekre jársz, és ülsz a kispadon, esetleg havonta egyszer beraknak játszani 5-6 percre. Ehhez képest pl. a vízilabdázók nem profik, nekik mind van/lesz rendes szakmájuk, és abból élnek, mégis ott tudnak lenni a világ élvonalában évtizedek óta. Kajak-kenuról nem beszélve, ahol az egyesületnek néha még hajóra sem telik...
És mondok még egy döbbeneteset: Fradi drukker vagyok. Csak nem élvezek el egy Kaposvár elleni 1:0-tól...

A politikai életből hozott - egyébként széles társadalmi érintettséget mutató - példa lehet nem kívánatos, de akkor annak emlegetése is politika, hogy az egyes egyesületeknek milyen a vezetése. Olyan volt az korábban is! gugli! Az utánpótlás a jó megközelítés, a fentiek igazolják. De amíg az előd vezetők és azok hátrahagyott szellemiségében nevelkedett sportvezetők ki nem halnak, addig marad a pénzes apuka megközelítés. Vannak ígéretes kezdeményezések a bevált utánpótlás nevelésre, pl. a Fradiban! . Valamint az utánpótlás nevelésben 70 év lemaradását egyik napról a másikra nem lehet behozni, csak kibicként számon kérni. Tetszettek volna azt az életutat választani, és zsebelhetnétek be az ott végzett munkátok után járó javadalmazást. "Aki tudja az csinálja, aki nem az tanítja"! Aránytalan a megközelítés, mert a labdarúgók nem kutakodnak az orvosok, fogtechnikusok, zenepedagógusok, előadó művészek, ... zsebében, akiknek ráadásul nem transzparens a jövedelmük.

Érdekes, hogy még nem találkoztunk sem a Fradi stadion családi, C, B, vagy a VIP szektorában sem! Talán jobb is, mert ki tudja mi lenne a Kaposvár elleni mérkőzésre adott reakciód 2-0 esetén.
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.04 11:59:09 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1239 Dátum: 2020.06.07 10:04:21 »
]Egy kis adalék, hogy mik a egyesületek bevételeinek összetevői! Biztosan pc mert zs kategóriás a forrás!
Nem piaci az árképzés? Akkor az sem amikor német v. franc ia állami többségi tulajdonú cég vásárol idegen országban piacot? Lásd pl; veolia, telekom ...stb!!
Ugye a piacgazdaság az nem politika, de csak abban az esetben ha, a nevén nevezhetetlen úgy akarja ????!!!???
Elég szomorú, hogy a nyilvánvalóról még beszélni kell, pláne, hogy még nem is szabad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.07 10:08:45 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Sport
« Válasz #1240 Dátum: 2020.06.08 10:05:04 »
Érdekes link, biztos, hogy ezt akartad idetenni?
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1241 Dátum: 2020.06.08 12:05:58 »
Érdekes link, biztos, hogy ezt akartad idetenni?

Magam is meglepődtem most, hogy olvasom. Ezt akartam linkelni. Egyébként rendszerhiba lesz, mert visszanéztem az eredeti link is pontosan ugyan ez. https://index.hu/sport/futball/2020/06/05/penzugyi_beszamolo_2019_ferencvaros_budapest_honved_felcsut_paks_nb_i./
   Lehet, hogy nem vállalják az írásukat?
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.08 12:09:01 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Sport
« Válasz #1242 Dátum: 2020.06.09 18:21:40 »
Az úszást sajnos nem tudom gyakorolni március közepe óta... azóta a keróm kapja az igénybevételt: áprilisban - most először - 1000 km/30 nap!

E mellett az Avensisben 420 km, a Yarisban 185 km jött össze az alkalmi munkába járással és a nagyszülöknek bevásárlásokkal, kézbesítésekkel.

Májusban 1027 km volt a kerózás, viszont már az autókban is szaporodik jobban. A június meg full meló, talán 5-600 ha összejön biciklizni :( Viszont hamarosan nyitnak a fürdők, uszodák is a kamuvírus enyhüléssel.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1243 Dátum: 2020.06.09 19:18:11 »
Májusban 1027 km volt a kerózás, viszont már az autókban is szaporodik jobban. A június meg full meló, talán 5-600 ha összejön biciklizni :( Viszont hamarosan nyitnak a fürdők, uszodák is a kamuvírus enyhüléssel.

Ennyi kamuhalottat! Csak a tizedénél mennél virrasztani, már tartós tejet sem érné meg venned! Akkor a bevásárlás és posta szolgálat is kamu volt!!??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Sport
« Válasz #1244 Dátum: 2020.06.09 21:12:51 »
Ennyi kamuhalottat! Csak a tizedénél mennél virrasztani, már tartós tejet sem érné meg venned! Akkor a bevásárlás és posta szolgálat is kamu volt!!??

Kedves MiciLaci, Az oldal politikamentes, ezért ez mellőzném is... Az hogy egyéb betegségekben mennyien (többen) végzik be, nem vagyok egészségügyben, ezért ezt is mellőzném (bár ez inkább politika, mint egészségügy)
Harmadrészt légy kedves olyan oldalakat - honlapokat is keresni:
- mennyien halnak éhen
- mennyien halnak szomjan
- nem 65 felettiek
- esetleg mennyien közlekedési balesetben, motoron, kerékpáron, légikatasztrófában s akkor közelítünk a fórum alap témáihoz
másrészt mennyi erdő, állatfaj tűnik el azért mert eddig pet-palackkal, ezután 80 milliárd maszkkal lesz szennyezve a minden.

puszillak
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS