Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710291 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

BeAt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #90 Dátum: 2006.01.09 14:23:06 »
Sziasztok.

Az Avensisem ventilátorából olyan hang hallatszik, mintha valami a ventilátor útjába került volna. Szerintetek mi lehet a hiba, egyáltalán lehet, hogy valami bekerülhet oda? Én leszedtem a kesztyűtartót de, ez egy zárt egységű motornak tűnik. Van valakinek tapasztalata a házilagos javításának, vagy vigyem el szerelőhöz.

Kösz a segítséget.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #91 Dátum: 2006.01.09 14:27:44 »
Idézetet írta: "Attis06"
114 e km-el vettem az autót, de mind a kormány, mind pedig a váltógomb iszonytosan el volt kopva. Most keresgetek rájuk valami megoldást, mert nagyon zavaró.

Szia!

Előfordulhat, hogy esetleg mégsem 114e volt az autóban  :hmm:

A kormány és a váltógombot gyönyörűen és gyorsan be tudják bőrözni Kecskemét mellett, Kadafalván. 1 nap alatt kész, számlával 15e-ért megvan a kettő! (olyan minőségben dolgoznak, hogy van olyan jó, mintha gyári új lenne). Ha érdekel a dolog, dobj egy privit. Egy gond van csak, hogy ki kell szedni a kormányt (tehát le kéne jönni, és másnap értejönni).
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #92 Dátum: 2006.01.10 10:36:28 »
A másik topikba már beírtam -oda nem jött válasz-, hátha itt valaki tud megoldást.

"A következõ jelenségre lettem figyelmes az elmúlt hetekben: a kocsi motorja (Ave II, D4D 2.0, 2004-es, 65e km) felõl, amikor padlóig nyomom a gázpedált, 1600 és 2000 fordulat között egy finom kereplõ hang hallatszik (fõleg enyhe emelkedõn hallani, amikor csak lassan emelkedik a fordulat). Kicsit olyanra emlékeztet, amikor egy ventillátor lapátjaihoz mondjuk papírlapot érintünk.
A kereplés a fordulatszám emelkedésével növekszik, de 2000 felett megszûnik. Ha szól a rádió, vagy a szellõztetõ ventillátor hangosan megy, szinte észre sem venni. "

Azóta újabb rendellenességet tapasztaltam :sir:

Hidegben, ha a kormányt a végállásig tekerem, elkezd visító hangot adni. Ez nem nagyon zavart, a Carinám is csinálja. Azonban ahogy a hideg autóval (kb. 1km az elindulás után), egy körforgalomban kanyarodtam :vezetes: , elkezdett sírni a szervó, mintha már teljesen be lenne fordítva a kerék, és kemény is lett a kormány, pedig nem is volt teljesen befordítva a kerék. Csak néztem, hogy milyen nagy lett a fordulási kör.
A baj az, hogy eddig csak 2x jött elö ez a jelenség, szervízben tuti nem fogom tudni produkálni, pedig finoman szólva is balesetveszélyes!

Lehet, hogy a franciaországi tevezés közben elkapott valamit a kocsi :cry:

Pedig megfogadtam, hogy ebbe a topicba nem fogok írni (hibák?), de sajnos ezen változtatnom kell.

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #93 Dátum: 2006.01.10 10:44:15 »
Hát szerintem hívd fel a szerviz-t :( úgy is azt fogják mondani h vidd be és majd megnéznik, de ez a kormány dolgo elég furcsa. Én is nagyon bíztam ám a Toyota jelvényben, aztán be kell látnom, hogy mivel ez mrá angol, így hát... eh eh.... nem japán...
Nem értek hozzá nagyon, de szerintem a szervónak van valami baja...

a kereplő hangot meg nem tudom... lehet h a hűtőventihez ér hozzá valami?  :hmm:
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #94 Dátum: 2006.01.10 10:46:25 »
A végállásban való "síró" hang a szervónál normális. Mármint a hidraulikusnál.
Ha máskor is csinálja az már gond lehet. Mondjuk ha kanyarban hirtelen nagy gázt adsz, akkor felkeményedhet a szervó. A szervóolajat nézted már? Megfelelő a szintje?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #95 Dátum: 2006.01.10 11:23:42 »
Az is lehet, hogy a szervónak az ékszíja csúszik meg. Múlt télen a Yaris-nál is ez volt a problémám, és azt javasolták, fújjam be a szíjat egy kis szilikonnal, mert a sós latyakos lé ami felcsapódik rá kiszárítja a szíjat, és azért nyikorog.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #96 Dátum: 2006.01.10 13:01:51 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Én is nagyon bíztam ám a Toyota jelvényben, aztán be kell látnom, hogy mivel ez mrá angol, így hát... eh eh.... nem japán...

Et tu mi fili Vektorigo?
Akár hiszed, akár nem, a japán modelleknek is vannak hibáik. Sőt, vannak olyan hibák amelyek csak japán gyártású kocsikon (pl. Yarisokon) jönnek elő.

Higyjétek már el, hogy nincs alapvető különbség európai és japán Toyota között!  :nene:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #97 Dátum: 2006.01.10 13:30:21 »
Köszönöm a tippeket.
Ha kiderül valami, akkor majd szólok.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #98 Dátum: 2006.01.10 13:32:50 »
Idézetet írta: "Szeke"

Higyjétek már el, hogy nincs alapvető különbség európai és japán Toyota között!  :nene:


Jobb kormány -  :vezetes: bal kormány?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #99 Dátum: 2006.01.10 14:02:25 »
Idézetet írta: "Ear"
Jobb kormány -  :vezetes: bal kormány?

 :nagymosoly:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #100 Dátum: 2006.01.10 14:51:38 »
Tényleg, ha már itt szóba kerültek az új Avensisek hibái, és hogy gariban lehet cserélni, stb, stb. Kérdem én, hogy a mi október közepén vásárolt Avensisünknél is előjöhetnek-e ezek a hibák (pl a izzók gyakori cseréje, fék, stb, stb)?
Igaz ez Aut váltós, szóval elvileg nagyobb igénybevétel jellemzi a fékeket, és Xenon lámpás, de valahogy kicsit költséges lenne, ha a Xenont is 3-4x cserélni kellene.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #101 Dátum: 2006.01.10 14:52:32 »
Még annyi, hogyha jól emlékszem, az autó 2005 januári gyártás.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #102 Dátum: 2006.01.10 15:18:10 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Tényleg, ha már itt szóba kerültek az új Avensisek hibái, és hogy gariban lehet cserélni, stb, stb. Kérdem én, hogy a mi október közepén vásárolt Avensisünknél is előjöhetnek-e ezek a hibák (pl a izzók gyakori cseréje, fék, stb, stb)?
Igaz ez Aut váltós, szóval elvileg nagyobb igénybevétel jellemzi a fékeket, és Xenon lámpás, de valahogy kicsit költséges lenne, ha a Xenont is 3-4x cserélni kellene.


Hi, sztem a xenonnal nem lesz ilyen gondod, az aut. váltó miatt meg lehet h máshogy üzemelnek a fékek...azt nem tudom milyen pl a motorfék... tehát előfordulhat h jobban kopik, de az is lehet h kevésbé kopik mert jobb anyagú van benne. Ahogy én elnéztem a toyota avensis II fejlődését már sok oylan dolog van, ami a mi 2003.08 gyártású autónktól nagyban eltért. Pl az újabb lámpák már más technikával gyárották, jobb anyagokkal. A 30e -nél elkopott hátsó fékbetéteknél is jobbat kaptam...az egy dolog, hogy az egyik fékpofa a 4-ből baromira elkopott egy kis gumibetét miatt...de a fékbetét anyaga jobb mint az első verziónál...
Én meg non-stop fényszóróval megyek, nekem félévente égtek ki az égőim elől. Most beraktak egy halom kábelt meg átalakítót, ami segíti a hosszabb élettertamot az eredeti 3-6 hónapnál :) de kíváncsian várom mikor égnek ki. A helyzetjelzőm már kiégett :)

A kuplungot meg remélem h kicseérlik gariban, mert szemétkedik...
A Te autódnál szerintem másmiylen hibák lesznek mint mondjuk az enyémnél...ezt sose lehet előre tudni mikor mit hoz a holnap... :(
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #103 Dátum: 2006.01.10 15:20:16 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Vektorigo"
Én is nagyon bíztam ám a Toyota jelvényben, aztán be kell látnom, hogy mivel ez mrá angol, így hát... eh eh.... nem japán...

Et tu mi fili Vektorigo?
Akár hiszed, akár nem, a japán modelleknek is vannak hibáik. Sőt, vannak olyan hibák amelyek csak japán gyártású kocsikon (pl. Yarisokon) jönnek elő.

Higyjétek már el, hogy nincs alapvető különbség európai és japán Toyota között!  :nene:


..dehát ha ezt tapasztalom :(
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #104 Dátum: 2006.01.10 15:36:36 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
..dehát ha ezt tapasztalom :(

Új konstrukció volt a Tied, vannak gyermekbetegségei. A mostani Avensiseknek már az égegyadta világon végképp semmi bajuk. Pedig mind angol gyártású... Ha japán lett volna a Tied, annál is előfordult volna ez.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D