Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710555 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #60 Dátum: 2005.12.31 13:28:51 »
Idézetet írta: "ariane5"
A következő probléma jelentkezett nálam. A kocsi fékezéskor rázkódik, úgy 60-70 kilométer/óránál már elég erős a vibráció. Augusztusban apám egyik haverja felszabályozta a féktárcsákat, a vibráció akkor megszűnt. Eléggé ütöttek a tárcsák, bár hogy mekkorát, azt nem tom, mert nem láttam. Most megint előjött ez a hiba, hogy mitől, azt meg nem tudnám mondani...
Kérdés: ez valami típushiba lenne? Ha igen, létezik-e valami olyan tárcsa, amire javasolt kicserélni?

Ahh ez nálam is mindig előjön, nem tom mi okozhatja, igaz nálam nagyobb sebességnél, 100-140 között jelentkezik. 1x én is felszabályoztattam, utánna egy ideig jó volt, aztán megint nem, akkor gariban csináltak rajta valamit, akkor egy kis ideig megint jó volt, most kb 10e km után megint nem jó. Állítólag szériában ilyen sz@r.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

ariane5

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #61 Dátum: 2005.12.31 14:02:35 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Idézetet írta: "ariane5"
A következő probléma jelentkezett nálam. A kocsi fékezéskor rázkódik, úgy 60-70 kilométer/óránál már elég erős a vibráció. Augusztusban apám egyik haverja felszabályozta a féktárcsákat, a vibráció akkor megszűnt. Eléggé ütöttek a tárcsák, bár hogy mekkorát, azt nem tom, mert nem láttam. Most megint előjött ez a hiba, hogy mitől, azt meg nem tudnám mondani...
Kérdés: ez valami típushiba lenne? Ha igen, létezik-e valami olyan tárcsa, amire javasolt kicserélni?

Ahh ez nálam is mindig előjön, nem tom mi okozhatja, igaz nálam nagyobb sebességnél, 100-140 között jelentkezik. 1x én is felszabályoztattam, utánna egy ideig jó volt, aztán megint nem, akkor gariban csináltak rajta valamit, akkor egy kis ideig megint jó volt, most kb 10e km után megint nem jó. Állítólag szériában ilyen sz@r.


Ez azt jelenti, hogy ugy evente lehet nekiesni a kocsinak es kihanyni belole az osszes tarcsat? Erdekes, mert a csaladban volt egy Corolla (2.0 XDL), 94-es kiadas. Abba a csalad ugy belevert 130 e kilometert, hogy a feken nem igazan latszott. Es ezek a hibak nem voltak jellemzoek. (ott mondjuk a vizpumpa koszont el idonkent)
Alternativa sincs? Kerestem a neten, de nem talaltam semmit, valakinek esetleg ez iranyban valami info?
Koszi:
Laci
oyota forever..:)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #62 Dátum: 2005.12.31 14:49:38 »
Ez fura, én nem tapasztalok ilyen problémát a fékkel, pedig 81000 km van már a kis feketében. Még nem voltak cserélve, hozzájuk sem kellett nyúlni, pedig sokszor van nagy igénybevételnek kitéve a kocsi (160-ról lassulás 100-ra és hasonlók).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

ariane5

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #63 Dátum: 2005.12.31 14:54:10 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Ez fura, én nem tapasztalok ilyen problémát a fékkel, pedig 81000 km van már a kis feketében. Még nem voltak cserélve, hozzájuk sem kellett nyúlni, pedig sokszor van nagy igénybevételnek kitéve a kocsi (160-ról lassulás 100-ra és hasonlók).

Lehet, hogy a 98 utani Avensisben ezen mar javitottak? Egy ismeros ajanlott valami sportfektarcsat, de sajnos semmi plusz info nincs rola. Peldaul az sem, hogy hol lehetne beszerezni, mennyiert es valoban megszunne-e a hiba.
Laci
oyota forever..:)

mindenható

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
    • MagnetPlanet Webshop
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #64 Dátum: 2005.12.31 19:15:13 »
Erre a fék-vibrációra egy TSB:

mindenható

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
    • MagnetPlanet Webshop
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #65 Dátum: 2005.12.31 22:17:05 »
Nincs TSB, mert nem tudok csatolni, ledöglik a böngésző... Lehet, hogy Firefox-al nem fog menni?
Helyette van BÚÉK! :kacag:

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #66 Dátum: 2006.01.01 03:58:38 »
Hogy legyen azért hiba is...Másfél éves Avensis: kuplungcsere, szívócső csere, két első lámpa csere, 25000nél fékbetét komplett (most már ez a normális ugyebár), és hogy teljes legyen a lista: a gyujtáskapcsoló hibája miatt komplett zárcsere, új kulcsok és miegymás. Jó kocsi. :banging:
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

ariane5

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #67 Dátum: 2006.01.01 14:28:28 »
Idézetet írta: "mindenható"
Nincs TSB, mert nem tudok csatolni, ledöglik a böngésző... Lehet, hogy Firefox-al nem fog menni?
Helyette van BÚÉK! :kacag:

Hat varom az infot...:)
Kozben en egy Avensis tulajtol hallottam: olyan disztarcsat kell felrakni, ami menet kozben tolja be a levegot a fektarcsara. Es akkor megszunik ez a hiba, marmint felszabalyozas utan nem fog tulmelegedni. Hogy mennyire igaz, nem tom, vegulis elkepzelheto. Neki allitolag ez szuntette meg a vibraciot.
Laci
oyota forever..:)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #68 Dátum: 2006.01.01 20:06:34 »
Idézetet írta: "ariane5"

Kozben en egy Avensis tulajtol hallottam: olyan disztarcsat kell felrakni, ami menet kozben tolja be a levegot a fektarcsara. Es akkor megszunik ez a hiba, marmint felszabalyozas utan nem fog tulmelegedni. Hogy mennyire igaz, nem tom, vegulis elkepzelheto. Neki allitolag ez szuntette meg a vibraciot.
Laci

A könnyűfém felnire dísztárcsát ? :ordog:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

henry

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #69 Dátum: 2006.01.01 21:30:47 »
A féktárcsa problem nálam  is megvan, néztem a tárcsákat amikor feltették a téli gumikat, a két első gyönyörűen vállas :(
A hátsók sem 100%-osak.

Nem értem, a 11 éves Hondámban 195e km van, ebből 120e-t én tettem bele, és jobb állapotú a féktárcsája. (Igaz, az autó 1 hete már be sem indul...)
Ja, amióta nálam van, nem volt felszabályozva...

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #70 Dátum: 2006.01.02 08:21:45 »
Elöször is Boldog Új Évet minden márkatársnak :)

A féktárcsa dolog engem is érdekel. Én úgy gondolom hogy ezek az autók már nem érik el az eredeti japánban gyártott autók minőségi szintjét. Ezt sajnálattal állapítom meg de tény ! Ha vki. meg akar kövezni érte , ráuszítom a párom  :kacag:
Nos én is olvastam még régebben itt a fórumon hogy rázhat a tárcsa és szabályozni kell. Erre megijedtem! Amikor mentem az M7-M1-es közös részén kifelé néha éreztem hogy ráz a futómű. No gondolotam utolért a rém. Viszont amikor visszafelé jöttem ugyanezen a szakaszon ugyanazon sebességgel, már nem rázott, ebből azt a  következtetést vontam le hogy az út minősége nagyon sokat jelent. Talán nem kéne 1ből rohanni szabályoztatni.
A régi fékbetétek még aszbesztesek voltak , a maiak már más anyagból készültek , talán jobban eszik a tárcsát is és ezért kopik jobban. A 94-es Mazdámba benne volt 150 e amikor eladtam és én sem cseréltem tárcsát soha és betétet is ritkán.

No minden jót nektek, sziasztok , a Viziborz :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


ariane5

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #71 Dátum: 2006.01.02 09:08:44 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Idézetet írta: "ariane5"

Kozben en egy Avensis tulajtol hallottam: olyan disztarcsat kell felrakni, ami menet kozben tolja be a levegot a fektarcsara. Es akkor megszunik ez a hiba, marmint felszabalyozas utan nem fog tulmelegedni. Hogy mennyire igaz, nem tom, vegulis elkepzelheto. Neki allitolag ez szuntette meg a vibraciot.
Laci

A könnyűfém felnire dísztárcsát ? :ordog:

az igaz....:)
oyota forever..:)

ariane5

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #72 Dátum: 2006.01.02 09:14:53 »
Idézetet írta: "viziborz"
Elöször is Boldog Új Évet minden márkatársnak :)

A féktárcsa dolog engem is érdekel. Én úgy gondolom hogy ezek az autók már nem érik el az eredeti japánban gyártott autók minőségi szintjét. Ezt sajnálattal állapítom meg de tény ! Ha vki. meg akar kövezni érte , ráuszítom a párom  :kacag:
Nos én is olvastam még régebben itt a fórumon hogy rázhat a tárcsa és szabályozni kell. Erre megijedtem! Amikor mentem az M7-M1-es közös részén kifelé néha éreztem hogy ráz a futómű. No gondolotam utolért a rém. Viszont amikor visszafelé jöttem ugyanezen a szakaszon ugyanazon sebességgel, már nem rázott, ebből azt a  következtetést vontam le hogy az út minősége nagyon sokat jelent. Talán nem kéne 1ből rohanni szabályoztatni.
A régi fékbetétek még aszbesztesek voltak , a maiak már más anyagból készültek , talán jobban eszik a tárcsát is és ezért kopik jobban. A 94-es Mazdámba benne volt 150 e amikor eladtam és én sem cseréltem tárcsát soha és betétet is ritkán.

No minden jót nektek, sziasztok , a Viziborz :)

Sajnos nekem nem utfuggo.... Szerintem nem kopas-problemaval allunk szemben, mert az egy homogen, egyenletes folyamat es elvileg ilyen rovid tavon (5000 kilometer) nem kellene tapasztalni semmilyen elvaltozast. De mintahogy valaki korabban irta, hogy komolyabb igenybevetel utan ha kap vizet, akkor az okozhat ilyen problemat. Marpedig elkerulhetetlen, hogy ne kapjon vizet, foleg egy olyan idoben, mint ami most van :(
sziasztok:
Laci
oyota forever..:)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #73 Dátum: 2006.01.02 11:13:47 »
Idézetet írta: "ariane5"
Lehet, hogy a 98 utani Avensisben ezen mar javitottak? Egy ismeros ajanlott valami sportfektarcsat, de sajnos semmi plusz info nincs rola. Peldaul az sem, hogy hol lehetne beszerezni, mennyiert es valoban megszunne-e a hiba.
Laci


Nem tudom javítottak-e, ez egy 2001 végi, már ráncfelvarrott modell.
De szerintem nagyon sok függ a vezető stílusától is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #74 Dátum: 2006.01.02 15:04:24 »
Idézetet írta: "viziborz"
A régi fékbetétek még aszbesztesek voltak , a maiak már más anyagból készültek , talán jobban eszik a tárcsát is és ezért kopik jobban.

Pontosan. Ez minden mai autóra jellemző betegség, mivel a szigorúbb környezetvédelmi normák miatt nem tudják elég tartósra készíteni a fékrendszer elemeit. Ezt meg kell szoknunk, nincs mese.  :?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D