Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710035 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #30 Dátum: 2005.10.08 20:11:30 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Az van hogy a fék 120 fölött ha lassítok rángat, kb 100-ig, alatta már nem. Beszabályoztattam, de kb 5e km után megint rángatott, aztán megnézték, megcsinálták, de 1-2e km után megint rángatott. Már a t.köm kivan, a fékbetétek elég újak, de a kocsiban 90e km van.


Nekem a hátsó tárcsák miatt ráztak!!! felszabályozták a hátsó tárcsákat betétcserekor, azóta teljesen korrekt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #31 Dátum: 2005.10.09 19:11:40 »
Idézetet írta: "Filigran"
Tervezési hibák Ave II:

Ugyan még csak 2 hónapja van meg, de engem a következők már zavarnak:

1. Ha bekapcsolom a hátsó ablak tiltást, hogy a gyerekeke ne szórakozzanak vele, nekem se engedi se fel, se lehúzni.
2. A gyerekeket bennhagyom a kocsiban, de a kulcsot magammal viszem. Nem tudnak rádiót hallgatni.
3. A bal lábamnak (pedig csak 42-es lában van) kicsi a lábtámasz.
4. Az esőérzékelős ablaktörlő programja igen sok kívánnivalót hagy maga után. Van hogy tök száraz ablakon egyszercsak beindul, de olyan is, hogy alig látok ki rajta, és nem töröl, pedig a legérzékenyebben van. Érzésem szerint a kocsi sebességét sem veszi figyelembe.
5. Parkolás után nem tudom az index-szel égve hagyni a bal vagy jobboldali helyzetjelzőt, nehogy valaki nekimenjen.
6. Lámpafelkapcsolás után a klíma körüli led-ek fénye alig látszik.

Ezek szerintem mind könnyen orvosolhatók lennének (javarésze szoftveresen).

Filigran

Idézetet írta: "Agyarka"
Tervezési hibák Ave II :
ülőlap rövid, deréktámasz csak a bőrhöz van. Elég hosszú ideig tartott úgy beállítani, hogy ne fájjon a hátam.-((( Oldaltartás nincs, mondjuk ez nem is nagyon kell ehhez a futóműhöz.-(((


Az 1. pont elég gáz , basszus , ha a Carinán ezt meg tudták oldani , akkor az Ave II-esen hogyhogy nem  :shock:  :x ?

A 2. pont nem Ave-betegség , egy rakás más autónál is (a többségnél) így van .

5. pont : ez a megoldás többnyire német kocsikon szokott lenni . Én még Toyotán nem láttam ilyet . Pedig tényleg jó dolog  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #32 Dátum: 2005.10.10 20:26:30 »
Idézetet írta: "Filigran"
2. A gyerekeket bennhagyom a kocsiban, de a kulcsot magammal viszem. Nem tudnak rádiót hallgatni.

Ez bekötés kérdése, attól függ, melyik áramkörre kötik be a rádiót. Ez persze utólagosan beszerelt cuccokra igaz, de feltételezem, hogy a gyári szett esetén is könnyen megoldható.

Mephisto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #33 Dátum: 2005.11.02 12:09:12 »
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy van egy 99 es avensisem és a kuplung a felső 4-5 centin dolgozik és igazán csak a az utolsó 2 centin zár teljesen. Most az lenne a kérdésem hogy ez kuplunghiba és keszülhetek a cserére vagy ez ilyen? 150 ezerrel vettem a kocsit es 2 tulaja volt mindig ugyan oda hordtak szervizelni és nem is állatok vezették. amugy kifogástalan. Ja és a szervízkönyv szerint 70 ezernél volt kuplung szerkezet csere. És tulajvátás. Ennyire nem lehet bénán kuplingolnia 2 embernek is. Van erről tapasztalata valakinek?
Előre is köszönök a válaszotokat.
u.i: hogy lehet egy kuplungot letesztelni hogy jo e vagy csúszik és cserére szorul

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #34 Dátum: 2005.11.02 22:39:02 »
Nekem 2. sebességfokozatban a kuplung felengedésekor a végén berregő, rezonáló hangot ad ki, ez mi lehet?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

atyaesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #35 Dátum: 2005.11.03 18:39:51 »
Problémám a lendkerék+kuplung. Nagyon sokat mondanak rá. Ha valaki tud valami jó tippet irjon.

Előre is köszi.

atyaesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #36 Dátum: 2005.11.03 19:49:07 »
Bicskei, szerintem neked is lendkerék+kuplung gondod van. Gyorsan szerelő. Mikori évjárat?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #37 Dátum: 2005.11.03 22:40:20 »
Nebassz!  :cry:
Biztos? És mit segít, ha gyorsan szerelőhöz megyek? Mert nincs most 200k-m javíttatni!

Ha finoman engedem a kuplungot fel, akkor nem csinálja, csak ha lendületesebben.

Az évjárat 2001/12
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #38 Dátum: 2005.11.04 05:50:48 »
Ha valakit érdekel, nekem hamarosan lesz egy felújított ( nem összehegesztett) lendkerekem eladó. A gyári amúgy 270e pénz. Ha érdekel valakit, jelezze.
Bár ez inkább a D-4D-be való felvetés. (Részletes leírást ott találtok. Én már +jártam a hadak útját.)

atyaesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #39 Dátum: 2005.11.04 07:18:40 »
Szia Bubu!

Engem érdekel a lendkerék, hogy tudlak elérni.

BeAt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #40 Dátum: 2005.11.04 14:47:21 »
Engem érdekel.

Elküldve: 2005.05.11    Hozzászólás témája:  

--------------------------------------------------------------------------------
 
Ha valakit érdekel, nekem hamarosan lesz egy felújított ( nem összehegesztett) lendkerekem eladó. A gyári amúgy 270e pénz. Ha érdekel valakit, jelezze.
Bár ez inkább a D-4D-be való felvetés. (Részletes leírást ott találtok. Én már +jártam a hadak útját.)

v-sly-

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #41 Dátum: 2005.11.04 17:21:21 »
Én pont ma voltam megnézetni egy régi szerelömmel ezt a lendkerékhiba-gyanús hangot,és azt mondta,hogy eddig minden D4Dés ügyfelénél(5-6 jár hozzá évek óta) hallotta ezt a hangot,és valóban a lendkerék az.Nekem azt mondta,hogy ráérek akkor cseréltetni,ha jóval hangosabb lesz,de az még 100-150Ekm...!

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #42 Dátum: 2005.11.07 06:49:24 »
Előreláthatólag kedden lesz újabb infóm a lendkerékről. Addig türelem.

A szerelőd vállal garanciát a csillapítás megszűnésével járó károsodásokra ???

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #43 Dátum: 2005.11.12 21:15:57 »
Tegnap voltunk a Mickeyel egy most nyílt Toyota alkatrészkereskedésben. Foglalkoznak új, utángyártott és bontott
cuccokkal is. Úgy néz ki, hogy Ők is a támogatóink lesznek, magyarán adnak majd kedvezményt (az amúgy sem magas
áraikból). Említettük nekik a lendkerék problémát, lehet, hogy Ők is tudnak majd ilyet szerezni, egy kérdést megér...
Itt van az elérhetőségük:
1149 Bp., Mogyoródi út 50. 06-1-383-1550 (H-P 8-18, Sz. 9-13)
Ha hívjátok, mondjátok,hogy a toyotaclub honlapján találtátok őket.

mindenható

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
    • MagnetPlanet Webshop
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #44 Dátum: 2005.12.27 15:54:17 »
Ide is írok, bár nagy dolgok nem derültek ki a friss szerzeményemről, de pl. szomorúan vettem tudomásul, hogy a bal ablaktörlő lapát helyes beállításban (szélvédő aljához egészen közel pihen) kb. 4 cm holt teret (koszt) hagy az A oszlop mellett, ugyanúgy, mint a CARINA E-nél. Nekem ez kicsit sok, ezt prezízebben kellett volna kimérni...
 És a Carina-ban pont jó helyen voltak az első ajtók könyöklői, meg a középső könyöktámasz, itt meg a középső is alacsony, meg az ajtón lévők is pont annyit dőlne lefelé, amennyit nem kellene...
 És úgy tűnik, a kuplung/váltó páros sem változott semmit: tökéletes váltáshoz 100% kuplung tartozik, 98%-nál már nehézkessé válik a 3. fokozat...

 Letöltöttem néhány SERVICE BULLETIN-t, meg pár javítási, szerelési utasítást,  ha valakit érdekel, elküldöm priviben. (Van benne egy-két hasznos dolog, főleg a műszaki fejű embereknek fog tetszeni. (a http://techdoc.toyota-europe.com oldalról vannak, benyomtam egy 1 napos, 20 EUR-os subscription-t, de kiderült, hogy egyenlőre csak az új modelek dokumentációi vannak feltöltve, és várni kell a régiekre.)

 És amit nem tudok hová tenni, az a motor ereje: Nekem a 2 literes 3S-FE motorhoz képest gyengébbnek tűnik, pedig lóerőben és nyomatékban többet tud...

 Viszont a fékek az elődhöz képest egy klasszissal komolyabbak!

 És hát olyan csönd van az utastérben, és annyira kultúráltan fogja meg a futómű az úthibákat, (van belőle itt Szegeden elég!) mintha új autóban ülnék!