Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3738100 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

zotya730818

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15780 Dátum: 2021.09.19 07:54:56 »
Sziasztok
2004-es Avensis 1.8 benzin, üzemanyag pumpa nem kap áramot, hol van a biztosítékja, illetve a reléje?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15781 Dátum: 2021.09.19 09:49:34 »
Sziasztok
2004-es Avensis 1.8 benzin, üzemanyag pumpa nem kap áramot, hol van a biztosítékja, illetve a reléje?
Szia!

Nem tudom, ebben találsz-e valami használhatót  :hmmmm:

Nivre

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15782 Dátum: 2021.09.24 17:08:13 »
Megtanulja.
Eleinte képes 400-on ketyegni, ami ijesztő kicsit, de hamar összeszedi magát.
Ez teljesen normális, nem kell szerviz, nem kell hibaüzit nézni.
A probléma megoldódott. Végülis az Emil Freyben azt tanácsolták, hogy tisztítsam ki a folytó szelepez és a házat, majd újból vegyem le a negatív sarut. Mikor visszahelyeztem járassam 15 percig alapjáraton. Ez sikeres volt. Nem volt túlzottan koszos, de a szerelő azt mondta, hogy 0.5-1 mm felrakódás is sok lehet.

Nivre

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15783 Dátum: 2021.10.01 18:28:27 »
A probléma megoldódott. Végülis az Emil Freyben azt tanácsolták, hogy tisztítsam ki a folytó szelepez és a házat, majd újból vegyem le a negatív sarut. Mikor visszahelyeztem járassam 15 percig alapjáraton. Ez sikeres volt. Nem volt túlzottan koszos, de a szerelő azt mondta, hogy 0.5-1 mm felrakódás is sok lehet.
Üdv. mindenkinek! Adódott egy újabb probléma. Miután az akku csere után az alapjárat magára talált, most az a legújabb jelenség, hogy menet közben - nem tudom másként jellemezni - elfogy a szufla a kocsiból. Nyomom a gázpedált, de nem húz a kocsi. 5-10 mp múlva mintha mi sem történt volna. Ez most az elmúlt 1 hétben 3x jelentkezett. 2x indulás után - úgy, hogy még ment az elektromos szívtó is, 1x már menet közben. Nem tudom, hogy ez összefügg -e az előző problémámmal, de kicsit idegesítő, hogy egy szimpla akku csere után ilyen problémákkal kűzdök. Vagy ez teljesen más, csak a véletlennek köszönhető, hogy most jött elő?

callmaster

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15784 Dátum: 2021.10.14 15:45:25 »
Sziasztok!
Új vagyok itt és a Toyota világában. Van egy T27m, 2012-s 1,8 benzines, amit nemrég vettem, és azt vettem észre, hogy ahogy beindítom a motort, már akkor is enyhén remeg(rezonál) a kormány.
És onnantól folyamatosan vagy erősebben vagy kevésbé, de folyamatosan remeg a kormány, mindegy milyen sebességgel megyek.
Gondoltam a kerekeknél keresendő a hiba, elvittem 2 helyre is , kerék illetve futómű átnézésre, de semmi változás.
Több ismerősöm is mondta hogy elsőnek a kerekekkel kezdjem... Értem én, csak kérdeztem, akkor mi magyarázza hogy álló helyben is remeg a kormány?
Értelmes válasz nem született.
Esetleg Nektek ebben tapasztalat?
Üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.14 15:48:45 írta callmaster »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15785 Dátum: 2021.10.14 18:49:51 »
Sziasztok!
Új vagyok itt és a Toyota világában. Van egy T27m, 2012-s 1,8 benzines, amit nemrég vettem, és azt vettem észre, hogy ahogy beindítom a motort, már akkor is enyhén remeg(rezonál) a kormány.
És onnantól folyamatosan vagy erősebben vagy kevésbé, de folyamatosan remeg a kormány, mindegy milyen sebességgel megyek.
Gondoltam a kerekeknél keresendő a hiba, elvittem 2 helyre is , kerék illetve futómű átnézésre, de semmi változás.
Több ismerősöm is mondta hogy elsőnek a kerekekkel kezdjem... Értem én, csak kérdeztem, akkor mi magyarázza hogy álló helyben is remeg a kormány?
Értelmes válasz nem született.
Esetleg Nektek ebben tapasztalat?
Üdv.

Szia!
Erre csak tipp lehet így online.
Szervó oldalt is lehetne vizsgálni, főleg úgy, hogy álló helyzetben is van a jelenség.
Fery

callmaster

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15786 Dátum: 2021.10.14 19:36:12 »
Szia!
Erre csak tipp lehet így online.
Szervó oldalt is lehetne vizsgálni, főleg úgy, hogy álló helyzetben is van a jelenség.
Szia!
Köszi a választ. Holnap megyek szakihoz, megemlítem neki.
Üdv.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15787 Dátum: 2021.10.15 11:29:07 »
Szia!
Köszi a választ. Holnap megyek szakihoz, megemlítem neki.
Üdv.
Úgy hívják, hogy nullpont. Rádugják gépre és látható, hogy melyik kormányállásban nem dolgozik egyik irányba sem a szervó. Ugyanitt be is tudják állítani a nullpontot.
 Nekem menet közben is megnézték (jobbra ment az autó, de a futóműves semmi eltérést nem talált)

callmaster

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15788 Dátum: 2021.10.15 17:34:11 »
Szia !
Köszi az infót.
Hát nem jártam sikerrel. A szaki szerint nincs gond és teljesen normális a kormány. A szervóra mondta hogy nem lehet. Van egy kormány kattogásom, amit nem sikerül mindíg rekonstruálni , csak néha és csak akkor érezni ha fékezem vagy ha gyorsítok. Az előző autómmal is ugyanez volt a gond, és ott is azt mondták hogy használjam így és hogy a kormánynál van valami összekötő/vagy összekötés (nem tudom pontosan) és ha szétszednék és összeraknák akkor ez a hiba megszünne. Bárkivel beszéltem, senki sem volt hajlandó hozzányúlni. Most a Toyotánál is ugyan ez a helyzet. Valaki esetleg ismer olyan szervízt/szerelőt aki akar és tud is segíteni? ::)
Köszönöm.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15789 Dátum: 2021.10.15 19:24:27 »
Szia !
Köszi az infót.
Hát nem jártam sikerrel. A szaki szerint nincs gond és teljesen normális a kormány. A szervóra mondta hogy nem lehet. Van egy kormány kattogásom, amit nem sikerül mindíg rekonstruálni , csak néha és csak akkor érezni ha fékezem vagy ha gyorsítok. Az előző autómmal is ugyanez volt a gond, és ott is azt mondták hogy használjam így és hogy a kormánynál van valami összekötő/vagy összekötés (nem tudom pontosan) és ha szétszednék és összeraknák akkor ez a hiba megszünne. Bárkivel beszéltem, senki sem volt hajlandó hozzányúlni. Most a Toyotánál is ugyan ez a helyzet. Valaki esetleg ismer olyan szervízt/szerelőt aki akar és tud is segíteni? ::)
Köszönöm.

TTG-t próbáld meg.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15790 Dátum: 2021.11.12 19:25:59 »
Sziasztok!
Az alany egy 2.0 D 2011 évj. 126.le kombi.
A problémám,hogy gázolaj szaga van a kocsinak.A motortérböl jön,leállitás után lehet érezni.Alulrol lebontva a motorvédö lemezt semmi sem látszik.Fölülröl annyit láttam rajta,hogy a nagynyomásu szivattyunál nagyon minimális "olajsár" láthato.Ami annyiban nyilvánul meg,hogy mintha gázolaj pára és por keveréke lenne rajta.Van annak valami tömitéskészlete?Mert az a gyanum,hogy onnan jön a szag,de folyás nincs,söt még könnyezés se...../Legalábbis szemmel nem láthato/

strom77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15791 Dátum: 2021.11.13 10:01:06 »
Sziasztok.Valaki tudja ,hogy kell kinyitni a kesztyűtartót?Valamitől bezáródott és sehogy sem tudom kinyitni.Van pótalkatrész is ha kell esetleg,de hogy szereljem ki?
email:strom@citromail.hu
06702498771

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15792 Dátum: 2021.11.13 13:57:19 »
Sziasztok.Valaki tudja ,hogy kell kinyitni a kesztyűtartót?Valamitől bezáródott és sehogy sem tudom kinyitni.Van pótalkatrész is ha kell esetleg,de hogy szereljem ki?
Szia!

Ez alapján ha elindulsz esetleg? Aztán dob rá több másikat is  :hmmmm:

Toti117

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15793 Dátum: 2021.11.14 13:27:53 »
Sziasztok!

T25 2003 Avensi 2.0 Benzin Automata kombi autóval kapcsolatban szeretnék kérdezni.

A hiba a következő, korábbi baleset során cserélve lett a szervó folyadék csöve. Most 3 évvel ezután ismét szivárog a szervó szivattyú mellett a csatlakozásnál.

Ez gyakori hibajelenség, vagy csak egy hanyag elsietett javítás következménye lehet? Egy új csőre kicseréléssel megoldódhat a szivárgás?

Illetve másik probléma, hogy a kormányállás érzékelő bekakukkolt. Bontóban lehet ilyet vadászni?

Köszi előre is nektek!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15794 Dátum: 2021.11.14 23:10:05 »
Ha a baleset óta eltelt 3 évben nem volt szivárgás, akkor valószínűleg a csatlakozó vagy a körülötte lévő tömítés fáradhatott el.

Itthon nagyon sok kontár szerelő van, akár egy 200e Ft-s munkánál is képesek visszatenni a régi tömítést  :eek: (pár száz Ft-s tétel csak...  :banging: ), és ennek hála előjöhetnek meglepetések.
Ha szerencséd van, akkor csak a tömítés fáradt el (18 éves autónál előfordulhat  ;) ), de ugye ennek cseréjéhez / szemre vételezéséhez megint bele kell mászni a motortérbe.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61