Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710023 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nivre

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15705 Dátum: 2021.06.07 17:27:41 »
Kedves Hozzáértők!

Tud-e valaki segíteni abban, hogy egy 2004. évj. 2.0 benzin Avensisnél milyen paraméterű univerzális katalizátort vegyek. Egyáltalán van valakinek tapasztalata ebben a témában? Köszönöm.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15706 Dátum: 2021.06.10 18:50:19 »
Ha jól nézem, a megadott adatok szerint 1AZFE vagy 1AZFSE motor van benne. A dokumentáció szerint  a katalizátor (2 db) a leömlővel van egyben.
Ilyet univerzálisban nem lehet találni. Utángyártott van, 100 rugótól felefele. A bontott lutri.
Avensis 1.8 / 2007

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15707 Dátum: 2021.06.10 22:08:29 »
Kedves Hozzáértők!

Tud-e valaki segíteni abban, hogy egy 2004. évj. 2.0 benzin Avensisnél milyen paraméterű univerzális katalizátort vegyek. Egyáltalán van valakinek tapasztalata ebben a témában? Köszönöm.
2009.es évjáratu dizelé van bontott elado.120 ezer km volt a motorba.
https://racingbazar.hu/adatlap/szemelyauto/hasznalt-auto/elado-toyota-avensis-2.0-d-4d-1998-cm-126-ps-22438257
nézzd meg a fényképek közt,hátha ilyen a tied.

Acehigh

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15708 Dátum: 2021.06.15 12:28:01 »
Sziasztok,
Szanaszét rohadt a a hővédő lemez az Avensisem (T25) alatt, az egyik rögzítési pontnál el is tört, így most a kipufogó tartja meg azt az oldalt.
Hol tudok ilyet szerezni? Autóalkatrészeseknél egyáltalán nem találok. Bontó, esetleg kipufogószervízben csinálnak méretre? Mi a leggazdaságosabb megoldás?
Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.15 12:29:39 írta Acehigh »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15709 Dátum: 2021.06.15 14:03:51 »
Sziasztok,
Szanaszét rohadt a a hővédő lemez az Avensisem (T25) alatt, az egyik rögzítési pontnál el is tört, így most a kipufogó tartja meg azt az oldalt.
Hol tudok ilyet szerezni? Autóalkatrészeseknél egyáltalán nem találok. Bontó, esetleg kipufogószervízben csinálnak méretre? Mi a leggazdaságosabb megoldás?
Köszi

Szia!
Jól sejtem, hogy ezek közül valamelyik?
Javaslom, hogy próbáld meg egy közelebbi márkakereskedésben, hátha mondanak egy elfogadható árat, mert ahogy nézem, mindegyikre 100 euró alatt van.
Esetleg korrózióálló/hőálló lemezből lehajtani, de az a bonyolultabb verzió szerintem.

Acehigh

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15710 Dátum: 2021.06.15 16:49:27 »
Szia!
Jól sejtem, hogy ezek közül valamelyik?
Javaslom, hogy próbáld meg egy közelebbi márkakereskedésben, hátha mondanak egy elfogadható árat, mert ahogy nézem, mindegyikre 100 euró alatt van.
Esetleg korrózióálló/hőálló lemezből lehajtani, de az a bonyolultabb verzió szerintem.
Köszi! Közben sikerült kiderítenem, ez lenne az. Sajnos innen már nem jön.
Márkakereskedést inkább hagyjuk, felhívtam a Reálszisztémát (akikkel amúgy nem vagyok jóban), és azt mondta a nő, hogy hiába mondom én, hogy mit kellene cserélni, vigyem be az autót, megnézik, hogy valóban azt kell-e, csak utána tudnak rá árat mondani.... Próbálkozok még másiknál is, mostmár, hogy van cikkszám, hátha...
update: Mayernél megkeresték nekem a cikkszám alapján, 98900 HUF :O
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.15 17:00:53 írta Acehigh »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15711 Dátum: 2021.06.15 20:34:09 »
Szívesen!
Érdekesek, Pécsen ezért még sosem problémáztak, mondták az árat, ennyi  :)
Cikkszám alapján szerintem lehet forrást találni (alvázszám alapján lett ez a szám?), pl. (remélem nem tévedek):
https://www.megazip.net/zapchasti-dlya/toyota/protector-fuel-tank-no-1-7764102010
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.15 20:36:44 írta vd1234 »

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15712 Dátum: 2021.06.18 18:12:54 »
Sziasztok,
Szanaszét rohadt a a hővédő lemez az Avensisem (T25) alatt, az egyik rögzítési pontnál el is tört, így most a kipufogó tartja meg azt az oldalt.
Hol tudok ilyet szerezni? Autóalkatrészeseknél egyáltalán nem találok. Bontó, esetleg kipufogószervízben csinálnak méretre? Mi a leggazdaságosabb megoldás?
Köszi

Bontott,5000-ért kaptam elég jó állapotút...

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15713 Dátum: 2021.06.20 10:00:30 »
Az enyém is ilyen volt!Igy ***ott át a tápioszöllösi paraszt,"kevés" fagyállo volt a kiegyenlitö tartályba mikor vettem,80-90-nél semmi gond nem volt vele,de 130-nál nyomta ki a vizet a tulfolyon.60 kilométeren 2 decit.
Az Avensis III-ban le van irva,nogy mi volt.Kivette a paraszt a gumigyürüt a kiegyenlitö sapkájábol ugy adta el a kocsit.Aztán természetesen tagadta.Ügyvédi felszolitás,rendörségi feljelentés/amivel nem foglalkoztak/ a vége az lett,hogy be kellett nyelnem,hogy hengerfejesen vettem egy kocsit.Mint irtam,motorcsere lett belöle.
99 százalékra mondom,hogy hengerfejes....

Átadtam vizsgálatra egy szakértői csoportnak.
Igazad volt. A hideg-meleg tünetek is hengerfej problémára utalnak.
06.24-én kezdik szétbontani. Ha csak a hengerfej problémás akkor 300 ezer a csere. Ez a típus nem javítható-hegeszthető.
Ha a blokk is vetemedett-repedt akkor duplázni is lehet.
Nagyon szomorúak vagyunk

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15714 Dátum: 2021.06.20 21:37:41 »
Én szerencsésnek mondom magam abban az értelemben,hogy sikerült bele vennem egy 98 ezer mérföldet futott angol kocsibol egy motort.Két nap alatt ki és beraktuk,csak amit vettem az 2009-es évjáratu volt ami nem részecskeszürös az enyém meg az volt.Plusz 85 ezerért kapott egy uj szoftvert a kocsi,és jobb mint uj korában...
A Tanácsom,hogy vegyél bele egy másik motort./én véleményem/
Én már 200 ezret kiárultam a bontott motorombol.

Benpe

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15715 Dátum: 2021.06.23 13:16:22 »
Sziasztok!

Nem rég lettem tulaja egy 2.0 D4D T27 10' Wagon Avensisnek.
Pár kérdésem lenne, illetve előjött pár hiba. Most fog menni szervizbe (olajcsere, stb., már vittem volna, csak időpontra vártam)

Első az elektromos parkolófék. Olvastam, hogy szeret bekrepálni. Na, ez nálem is előjött. Először csak néha, illetve simán kiengedett indulásnál automatán. Most viszont szinte minden behúzásnál behúz (hallhatóan normálisan), de egyből írja, hogy engedjem ki, majd utána, hogy ellenőrizzem. Ilyenkor kiengedésnél elég érdekes, nem egészséges hangja van a szerkezetnek, majd újraindítás után, ha még egyszer kézzel kiengedném (pedig már ki van), akkor piffen egyet. A jobb hátsó fék, mintha picit behúzva maradna. Ciripelősen eléri a tárcsát, lehet menet közben hallani, de sík úton kézzel a felnivel tudom mozgatni az autót, illetve kisebb lejtőnél is megindul az autó lefele. De most átnézetem a komplett fékrendszert is, ha kell betétet és tárcsát cserélni. Lelkiekben felkészültem már a parkoló egység cseréjére. Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy, ha jól gondolom az lehet a ludas nagy valószínűséggel?

Egy másik érdekes dolog, hogy 2 napja elkezdte csinálni, hogy menet közben bevillan hébe-hóba, hogy nyitva a csomagtér ajtaja, utastér villágítás is felkapcsolódik és csippan egyet-kettőt. De olyan rövid időre, hogy néha nem csippan, nem jelez vissza a műszerfalon, csak egy tized másodperce az utastér villágítás felkapcsolódik. Esetleg valakinek volt ilyen?


Magát az autót nagyon megszerettem, gyerek miatt váltottam, jól el is férünk :yes:

Segítséget előre is köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.23 13:28:26 írta Benpe »

Benpe

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15716 Dátum: 2021.06.24 22:23:40 »
Sziasztok! ....

Na meg is volt a szerviz.
Hát az első Toyotás szervizélményem nem túl pozitív (direkt ide vittem a parkolófék hiba miatt).
Az alap dolgokat megcsinálták olajcsere, stb. viszont amit kértem azt inkább hagyjuk kategória. Itt ez is volt az utolsó.

Felhívtak, hogy kész az autó, mentem is érte. Azt mondja, hogy nem találtak hibát a parkolóféknél. Egyből mondom neki, hogy ez érdekes, mert egyből hibát dob a műszerfalra. Szvsz, nem is nézték, kimegyek megmutatom neki. Ekkor, jah!!! Visszavitték, átnézték elvileg (nem láttam, váróban vártam). A müködtető mechanikát mondják hibásnak. Ezt 637.000 HUF-t tudják vállalni!!! Egyből alul is lefolyt a víz, mert felkészültem egy 300-350-es árra, de majd 650-re azért nem.
De kaptam egy jó tanácsot, hogy szerintük ez elég húzós ár, és akkor ne használjam a kézit. Gondoltam magamban "Ok".
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.24 22:25:57 írta Benpe »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15717 Dátum: 2021.06.24 22:33:20 »
Leírnád légyszíves, hogy melyik szerviz volt ez - hogy esetleg mások is messzire elkerüljék ezt a fajta "szakértelmet"?

Illetve ha van a szalonnak / szerviznek topikja itt a fórumon, nyugodtan írd le oda is a tapasztalataidat, nincs ebben szerintem semmi szégyellnivaló - neked legalábbis biztosan nincsen.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15718 Dátum: 2021.06.25 09:51:56 »
Na meg is volt a szerviz.
Hát az első Toyotás szervizélményem nem túl pozitív (direkt ide vittem a parkolófék hiba miatt).
Az alap dolgokat megcsinálták olajcsere, stb. viszont amit kértem azt inkább hagyjuk kategória. Itt ez is volt az utolsó.

Felhívtak, hogy kész az autó, mentem is érte. Azt mondja, hogy nem találtak hibát a parkolóféknél. Egyből mondom neki, hogy ez érdekes, mert egyből hibát dob a műszerfalra. Szvsz, nem is nézték, kimegyek megmutatom neki. Ekkor, jah!!! Visszavitték, átnézték elvileg (nem láttam, váróban vártam). A müködtető mechanikát mondják hibásnak. Ezt 637.000 HUF-t tudják vállalni!!! Egyből alul is lefolyt a víz, mert felkészültem egy 300-350-es árra, de majd 650-re azért nem.
De kaptam egy jó tanácsot, hogy szerintük ez elég húzós ár, és akkor ne használjam a kézit. Gondoltam magamban "Ok".
Elektromos rögzítő fék
Kényes és drága dolog. A fő probléma, hogy nem tudják teljesen hermetikusan lezárni a dobozt, ami az autó aljára van szerelve. A kivezető boowdeneknél egy nedvesség (elég ha pára) jut be és az elektromos panelt megeszi. Javítani nem nagyon lehet, a csere 600e, mint már tudod, bontott gyakorlatilag nulla (éppen ezért), a jobbkormányos bontott meg nem jó bele (beszerelhető, de folyamatosan hibát jelez).  A fő probléma, hogy hibás rögzítő fékkel nem tudod műszaki vizsgáztatni  :hmmmm:  Sakk-matt.

Egy megelőző javítás létezik. Leszerelni, szétszedni és műgyantával az elektromos panelt beönteni, légmentesen lezárni, majd újra pasztázni a dobozt, akkurátusan, nem spórolósan és visszaszerelni.
Ezt nem sokan csinálják meg neked. Én konkrétan egy emberről tudok.
Ha meg már rossz, akkor már késő.

Nekem még garanciálisan cserélték anno 2 évesen, akkor "még csak" 320e volt az ára (2011-ben). Nekem széria hibás volt a doboz, hiányos volt az egyik oldali tömítő paszta. Azóta mondjuk probléma mentes.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15719 Dátum: 2021.06.25 10:31:27 »
Elektromos rögzítő fék
Kényes és drága dolog. A fő probléma, hogy nem tudják teljesen hermetikusan lezárni a dobozt, ami az autó aljára van szerelve. A kivezető boowdeneknél egy nedvesség (elég ha pára) jut be és az elektromos panelt megeszi. Javítani nem nagyon lehet, a csere 600e, mint már tudod, bontott gyakorlatilag nulla (éppen ezért), a jobbkormányos bontott meg nem jó bele (beszerelhető, de folyamatosan hibát jelez).  A fő probléma, hogy hibás rögzítő fékkel nem tudod műszaki vizsgáztatni  :hmmmm:  Sakk-matt.

Egy megelőző javítás létezik. Leszerelni, szétszedni és műgyantával az elektromos panelt beönteni, légmentesen lezárni, majd újra pasztázni a dobozt, akkurátusan, nem spórolósan és visszaszerelni.
Ezt nem sokan csinálják meg neked. Én konkrétan egy emberről tudok.
Ha meg már rossz, akkor már késő.

Nekem még garanciálisan cserélték anno 2 évesen, akkor "még csak" 320e volt az ára (2011-ben). Nekem széria hibás volt a doboz, hiányos volt az egyik oldali tömítő paszta. Azóta mondjuk probléma mentes.

Mit jelent pontosan az általam kiemelt rész? Jó lenne tudni, mert nem tartom elképzelhetetlennek a javítását  :hmmmm: