Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710758 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15615 Dátum: 2021.02.13 15:34:56 »
Sajnos a toyodiy-en is nagyon ugyanezt láttam :(


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15618 Dátum: 2021.02.14 12:14:43 »
Nem ezt keresi a cartárs?
nem biztos, hogy az az árnyalat
De itthon is elérhető

Pontosan erről van szó, hálásan köszönöm. :)
Ezeket hogyan lehet megrendelni? Márkaszervizben?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15619 Dátum: 2021.02.14 12:23:37 »
Újonnan igen. A Toyodiy-en látható árak irányadóak eddigi tapasztalataim szerint. De körbe lehet telefonálni az ismert Toyota bontókat is.

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15620 Dátum: 2021.02.18 21:05:07 »
https://racingbazar.hu/adatlap/alkatresz/egyeb-alkatresz/toyota-avensis-3rd-gen-2.0-d-4d-motor-komplett-22270552
Saját kocsimbol elado,vettem bele egy 2009-es motort,amit még szoftverezni kell a kocsihoz.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15621 Dátum: 2021.02.22 10:01:53 »
Mester szerintem ezt megtaláltad, szokás szerint :clap:

Köszi a segítséget még egyszer, még egy kérdésem lenne: szerinted, szerintetek a Sedannak és a Kombinak egyforma lehet ez az alkatrész? a legtöbb helyen nem részletezik ilyen mélységben azt, hogy milyen autóról származik. :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15622 Dátum: 2021.02.22 11:21:08 »
Köszi a segítséget még egyszer, még egy kérdésem lenne: szerinted, szerintetek a Sedannak és a Kombinak egyforma lehet ez az alkatrész? a legtöbb helyen nem részletezik ilyen mélységben azt, hogy milyen autóról származik. :)
Erre sajnos nincs biztos válaszom, mert a Toyodiy Avensis wagonhoz tartozó képén szerepel a szedán képe is az alkatrész kapcsán, de a szedánnál más a cikkszám.
Erről többet márkaszervizben tudnak mondani.

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15623 Dátum: 2021.04.19 01:55:37 »
Nem hagyományos értelemben vett hiba, de adott egy T27-es Avensis.

Ugye az autónak egyetlen tolatólámpája van, amivel önmagában még nem lenne nagy gondom, viszont gyakorlatilag nem látni vele az autó mögött semmit.
Ha éjszaka, sötétben tolatok be az udvarba, egyszerűen nem látom, hol mennek a kerekek, állandóan a féket kell megnyomnom ahhoz, hogy némi fény is legyen az autó mögött - katasztrofálisan használhatatlan a tolatólámpája hagyományos értelemben vett "lámpa" célra...

Előző autómnak két tolatólámpája volt, nem is volt gond vele az éjszakai tolatás, édesapám autója mögött pedig gyakorlatilag fényár van tolatáskor (szintén két tolatólámpával).

A fentiek miatt megfordult a fejemben, hogy mögé kellene tenni egy kiegészítő tolatólámpát, elsősorban az autó mögötti / alatti terület megvilágítására gondoltam valamiféle fehér LED-csíkkal...
...viszont rá kellett jönnöm, hogy eléggé szabályozva van ez a terület.

Az egy dolog, hogy összesen két tolatólámpa lehet maximum, amiből az egyik lehet utólagos, ez csak hátrafelé világíthat, fehérnek kell lennie és a lámpa alsó pontja nem lehet 250mm-nél alacsonyabban...
...de kell valamiféle "E" jelölésnek is lennie rajta, ami önmagában még nem feltétlen lenne gond, de...

Olyan "E" jelöléssel ellátott, a feladatra alkalmas, kisméretű, LED-es lámpát találtam csak, amit alapvetően "nappali menetfény" / DRL célra gyártottak.
A fénye egy normál (gyári) DRL-nek csak töredéke, de adott esetben csökkenteni is tudnék rajta, amúgy egyértelműen sötétebb mint pl. édesapám autója mögötti fényár, de kérdés, felszerelhetek-e DRL célra készült, amúgy az igényeknek megfelelő lámpát kiegészítő tolatólámpaként?
Tartok tőle, hogy eléggé vaskalapos a szabályozás és nem feltétlen engedélyez ilyesmit hivatalosan függetlenül attól, hogy van-e értelme tiltani egyáltalán.

Van esetleg valakinek információja erről?
Esetleg tudtok olyan, kis méretű, LED-es lámpát, amit kifejezetten tolató lámpaként árulnak és ennek megfelelő "E" szám van rajta?

Amellett, hogy kényelmetlen, veszélyesnek is tartom azt, hogy korom sötétben egyszerűen nem látni, hol van az autó vagy ki van mögötte, ellenben azzal, ha egy esztétikus kiegészítő lámpa is világít a gyári tolatólámpával együtt, ami ugyan nem a gyári felszereltség része, de nem zavar senkit...

Maga a meghajtás, és, hogy csak akkor működhessen, amikor a tolatólámpa világít, azzal nincs gond, a megfelelő (nem ormótlan, nem 21W-os normál izzóval működő, stb.) lámpa megtalálása viszont problémásnak tűnik.

Olyan megoldást szeretnék összerakni, ami gond nélkül átmegy egy műszaki ellenőrzésen, tehát jó lenne nem csak elméletileg jó megoldást készíteni - ami nem zavarja a többi közlekedőt, de csinál némi fényt az autó mögött, amiről a gyártó valahogy megfeledkezett...

Tudtok segíteni a megfelelő lámpa megtalálásában, ill. abban, hogy DRL-célra készült lámpa használható-e a tolatólámpaként?
Minden segítséget előre is köszönök.
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.19 01:59:55 írta VaZso »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15624 Dátum: 2021.04.19 10:17:54 »
Ezzel én is küzdöttem, de elengedtem, simán felkapcsoltam a ködzárót is tolatásnál. Ad annyi fényt, hogy lássam ha van ott valami.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15625 Dátum: 2021.04.19 10:27:41 »
Volt Kollégám felragasztott a lökhárítóra olyan 1m LED-szalagot (kültéri), párhuzamba kötötte a tolatólámpával, aztán sosem volt baja műszakin. Lehet akkor leköti, nem tudom, esetleg azt lehet mondani, hogy tetszik a dizájn, aztán azt ragasztok a kocsimra, amit akarok  :D
Persze nem a legigényesebb, de jól látott vele. Ha jól rémlik, mintha valamilyen Suzuki-kon láttam volna hasonló gyári (?) megoldást, egy külön fehér lámpatestet hátul, de nem jegyeztem meg pontosan, nekem a kettő elég fényt csinál  :yes:
A Convoy Truck Shop-nál rengeteg kiegészítő tolatólámpa van.
Itt meg egy E-set találtam: https://www.hella.shop.hu/tolatolampa-2055
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.19 10:33:26 írta vd1234 »

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15626 Dátum: 2021.04.19 13:25:37 »
Ezzel én is küzdöttem, de elengedtem, simán felkapcsoltam a ködzárót is tolatásnál. Ad annyi fényt, hogy lássam ha van ott valami.

Erre nem gondoltam, bár ennél meg az tűnik furcsának, hogy a hátsó ködlámpát csak úgy lehet felkapcsolni, ha az első is ég.
Esti betolatáskor egyébként le szoktam kapcsolni a tompítottat is, hogy ne a szemközti ház ablakait világítsam meg, de a helyzetjelzőt bekapcsolva hagyom, így a hátsó lámpák égve maradnak.

...de valóban, a kódlámpa a tolató lámpával szimmetrikusan van, pont a hiányzó területen világít. :)
Igaz, ha mégis jön valaki hátulról, azt extrém mértékben zavarni fogja (a szabályozás alaplogikája ezt szeretné elkerülni), sajnos az elölről jövőket is, mert ennél az autónál nem lehet a két ködlámpát külön kapcsolni.

Volt Kollégám felragasztott a lökhárítóra olyan 1m LED-szalagot (kültéri), párhuzamba kötötte a tolatólámpával, aztán sosem volt baja műszakin. Lehet akkor leköti, nem tudom, esetleg azt lehet mondani, hogy tetszik a dizájn, aztán azt ragasztok a kocsimra, amit akarok  :D
Persze nem a legigényesebb, de jól látott vele. Ha jól rémlik, mintha valamilyen Suzuki-kon láttam volna hasonló gyári (?) megoldást, egy külön fehér lámpatestet hátul, de nem jegyeztem meg pontosan, nekem a kettő elég fényt csinál  :yes:
A Convoy Truck Shop-nál rengeteg kiegészítő tolatólámpa van.
Itt meg egy E-set találtam: https://www.hella.shop.hu/tolatolampa-2055

Alapvetően ilyesmi megoldásra gondoltam, csak utánaolvasva úgy találtam, túlságosan szabályozva van az autó külső felére elhelyezett bármiféle világítás kérdésköre.
Az is megfordult a fejemben, hogy akkor világítson, amikor belülről felkapcsolom (tudnék elektronikát készíteni hozzá), vagyis tényleg csak akkor, ha szükségem van rá, de ez sem tűnt szabályosnak.

A linkelthez hasonló lámpát találtam, de ez olyan ormótlan, hogy tuti nem fogom felszerelni az autóra - ráadásul, amit én szeretnék, az sokkal kevésbé zavarja a mögöttem lévőt mint egy ilyen lámpa.
Hozzáteszem, az autó nem túl magas... egy vékony kis LED-es lámpát még fel tudnék tenni a lökhárító alá, egy ilyen bumszlit nem is tudom, hova lehetne rakni (kell alatta lenni még 250 mm helynek, ez nem fér be alá).

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15627 Dátum: 2021.04.19 14:32:01 »


Alapvetően ilyesmi megoldásra gondoltam, csak utánaolvasva úgy találtam, túlságosan szabályozva van az autó külső felére elhelyezett bármiféle világítás kérdésköre.
Az is megfordult a fejemben, hogy akkor világítson, amikor belülről felkapcsolom (tudnék elektronikát készíteni hozzá), vagyis tényleg csak akkor, ha szükségem van rá, de ez sem tűnt szabályosnak.

nekem a megoldás az volt, hogy kicseréltem a tolatólámpa izzóját led izzóra....

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15628 Dátum: 2021.04.19 15:15:58 »
nekem a megoldás az volt, hogy kicseréltem a tolatólámpa izzóját led izzóra....

Szintén! Már zavaró is lehet annyira világít, mind2!  :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15629 Dátum: 2021.04.19 15:24:05 »
Nem tudom a frankót, de úgy rémlik, hogy ahol a gyártó normál izzóval adta ki a járművet, oda nem szabályos LED-et tenni (nekem is van LED, nem azért), és itt a szabályosság is fontos szempont volt  :hmmmm: Szerintem szabályosan és szépen megoldani ezt művészet kategória.
Szerk.:
Még egy lehetséges termék:
https://aqua.hu/auto-hobbi-es-haztartas/negyfunkcios-led-es-tolatolampa-jobb-oldal-12-v-20186-t960788
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.19 15:33:10 írta vd1234 »