Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710226 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15570 Dátum: 2020.11.20 18:36:02 »
Sziasztok!

T27-nél a külső tükrökbe integrált irányjelző LED szokott meghibásodni, de annak mechanikus sérülés az oka és beázik, ezért korrodál  a panel.

Én augusztusban vásároltam egy T27-et, majd arra lettem figyelmes, hogy a vezetőoldali tükörben lévő irányjelző nagyon halványnak tűnik.
Szétszedtem, a benne lévő három LED-ből egy világított.
Végül szétbontottam magát a LED-es egységet és kicseréltem benne ezt a két LED-et másik, fényes sárga LED-re, majd visszaragasztottam az elektronika környékén lévő megbontást.

Azóta ugyanolyan mint a másik oldali, de egyébként nem volt rajt mechanikai sérülés vagy bármiféle korrózió, szimplán a LED-ek adták meg magukat.
Sajnos előfordulhat ilyen jellegű hiba is, de azért majd' tíz év távlatából megbocsájtható a dolog. :)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15571 Dátum: 2020.11.21 00:45:31 »

Sajnos előfordulhat ilyen jellegű hiba is, de azért majd' tíz év távlatából megbocsájtható a dolog. :)

Főleg ha rendesen használva is volt az az index.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15572 Dátum: 2020.11.21 02:29:13 »
Főleg ha rendesen használva is volt az az index.  ;)

...hát cirka 16x ezer kilométer, de valóban, kérdés a használat is. :)
Ámbár a másik oldalon még bírja (nem hiszem, hogy cserélték, vagy legalábbis nem márkaszervizben) - lehet, "jobbra ritkábban mentek" :D

Egyébként ezek nagy fényerejű LED-ek, kicsit jobban ki vannak hajtva és ezért hajlamosabbak is lehetnek a meghibásodásra, túlbonyolítva sincs a panel.
A LED sem jelent ilyen esetben "örök életet".

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15573 Dátum: 2020.11.24 16:12:21 »
Előző Avensisemben(2006 os 1.8 benzin) a klíma nyomásszenzor tönkrement. Rendeltem egyet meg sikerult kapnom is ismerőstől. Ha valakinek hasonló problémája van jelezze, mert az egyik még megvan. A klíma 18 C fok fölött nem kapcsolt be. Ez volt a jelenség.
499000-7141 Denso.
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.24 16:17:13 írta szgpcomp »

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15574 Dátum: 2020.11.30 13:36:24 »
Jelentem komplett hátsó belső lámpabúra kicserélve, jobb mint az új. Ja nem, ugyanolyan. Gyári. :) Köszönöm a segítségeket.

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15575 Dátum: 2020.12.04 14:56:54 »
Sziasztok

Ismét kérdeznék/kérnék tanácsot.

Korábban már írtam, hogy rendbe akarom tetetni műszakira az autót, ez meg is történt, viszont volt olyan dolog amivel nem foglalkozott több szervíz/szerelő sem, hiába mondtam. (Elég gáznak tartom amúgy hogy a szervizek többsége lóf***hoz sem ért, már elnézést) Azzal hogy akad a kormány miközben megyek, mindegyik azt mondta hogy ez normális, meg nincs baja...
Elvittem egy másik helyre, amit ajánlott kollegám és ahol elég jól tudnak diagnosztizálni, és ott azt mondták, hogy a kormányművem akad, és azt kéne cserélni/felújítani. A csere a 450e-es árával azt hiszem nem igazán rúg labdába, így megpróbálom a felújítást. (1999, T22-es 110Le, 1.6 benzin.)
Csak a szétszedés után derül ki hogy felújítható-e a korménymű, így gondoltam írok ide is, hátha van valakinek megfelelő donor alkatrésze, ha szükségessé válik. Meg nem igazán vagyok otthon a bontókban sem :(
Lokáció: Szeged

Köszi előre is.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15576 Dátum: 2020.12.04 16:31:20 »
Szia!

A Szakálnál van listaáron 243 ezer, ha tudsz jó kedvezményt, akkor fele is lehet, bár még így sem olcsó.
Az a furcsa, hogy a Kovácsnál nem találtam.
Ahogy néztem, sajnos a Carináé nem jó bele.

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15577 Dátum: 2020.12.04 17:29:47 »
Végülis vész tervnek nem rossz, bár érdekes a webshop hogy előre kéne regisztrálni.
120e.ért én már válallnám az új alkatrészt, csak nekem egyrészt tuti nem lesz kedvezményem, meg mindig ott van a kisördög hogy mégse való bele.
Hétfőn kiszereltetem a szerelőknél meg megkérem hogy nézzék meg a számát...

Szia!

A Szakálnál van listaáron 243 ezer, ha tudsz jó kedvezményt, akkor fele is lehet, bár még így sem olcsó.
Az a furcsa, hogy a Kovácsnál nem találtam.
Ahogy néztem, sajnos a Carináé nem jó bele.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15578 Dátum: 2020.12.04 18:59:53 »
Alvázszám alapján a toyodiy.com-on keress rá, ott kell lennie a gyári számnak.
Alkatrészes topicban érdeklődj, valaki esetleg tud-e ott nagyobb kedvezményt?
Ha nem jó, amit hoznak, általában 8 napig visszaveszik, ha nem sérül vagy feleslegesen próbálgatják beépíteni.

Az nem lehet, hogy a kardánkeresztnél akad? Nekem pl. a múltkor a szőnyeg szorult be a keresztnél valahogy, pillanatra megijedtem.
« Utoljára szerkesztve: 2020.12.04 19:28:34 írta vd1234 »

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15579 Dátum: 2020.12.04 20:04:46 »
az én autószerelési tudásommal nem tudom mi az a kardánkereszt :D - de külön szőnyeg nincs az én oldalamon a kocsiba, felrugdostam a pedálig, így kivettem már rég. Alvázszámos keresésbe nem bízok meg 100%ig, már 2 alkatrésznél is előfordult hogy más volt... kell a kiszerelt alkatrész száma is. ha nem felújítható akkor mindeképpen körbekérdezek hátha lesz valaki által kedvezmény (2 alkatrész esetén a carina alkatrésze lett beépítve - legelső generációs azt spróroltak a gyárban vagy nem tom)

Alvázszám alapján a toyodiy.com-on keress rá, ott kell lennie a gyári számnak.
Alkatrészes topicban érdeklődj, valaki esetleg tud-e ott nagyobb kedvezményt?
Ha nem jó, amit hoznak, általában 8 napig visszaveszik, ha nem sérül vagy feleslegesen próbálgatják beépíteni.

Az nem lehet, hogy a kardánkeresztnél akad? Nekem pl. a múltkor a szőnyeg szorult be a keresztnél valahogy, pillanatra megijedtem.
« Utoljára szerkesztve: 2020.12.04 20:07:01 írta Atesz82 »

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15580 Dátum: 2020.12.05 00:09:56 »
Szia.Azt ahogy a szervizek nem èrtenek hozzà nem àltalánosìtamàn.Azt hogy te nem az làtom.Elfàradtàl volna egy Toyotàba ahol màr làttak ilyet akkor egy pici bontàs utàn ki lehet zàrni,hogy alsó kardàn rossz vagy a fogaslèc akad.Mèg anno kampàny is volt rà.Ha mechanikus baja van úgy se tudjàk felújìtani a kormànyművesek.Kezdèsnek Googlizd ki melyik a kardàn ès locsolj rà egy flakon WD 40-et.Csodàkra kèpes...

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15581 Dátum: 2020.12.08 21:45:58 »
2016 os Avensis 1.8b kombim van. Ablaktörlőt szeretnék cserélni. Bardiauto, unixnal 20 ert van kb. a két első lapát. De elvileg gumit is lehetne cserelni benne, csak ki kell húzni meg vissza az ujat. Erről van valakinek jo tippje hol lehet venni? Helyi autosboltokban furan neztek rám.  Illetve az autodoc appot töltöttem még le. Itt van kb 10.000 ért. Rendelt mar onnan valaki?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15582 Dátum: 2020.12.08 21:56:57 »
A lapátokat akarod csak cserélni, ha jól értem.
Én Lidl-ben szoktam venni az enyémhez, van párban 530 és 450mm-es.
A tiédhez 650 és 400mm-es kell, amit láttam. Metroban lehet például ilyesmiket válogatni darabra. Szakálnál pl. Meyle listaáron 10.000 a pár, de lehet kapni kedvezményt belőle :)
« Utoljára szerkesztve: 2020.12.08 22:01:01 írta vd1234 »

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15583 Dátum: 2020.12.11 14:27:32 »
Szia

Ez volt a 3. szervíz, ahova vittem hogy akad a kormány. Első két helyen valószínűleg nem bontották meg semmennyire, megkaptam hogy ennek nincs baja, meg ez ilyen mert öreg autó. A harmadikban most lebontották, és hívtak hogy az alsó kardánnál akad valami és be is fújták wd40-el (nem én tanácsoltam, maguktól csinálták) Mindenesetre akkor a kormányművet nem kell felújítani vagy venni. Annyit mondott még a szerelő, hogy ha megnő később a kormány holtjátéka mert elkezd ott lógni valami akkor kormányoszlopot kell majd cserélni mert egybe van. (Konkrétan azt mondta keresni kell egy jó állapotú bontottat.)

Szia.Azt ahogy a szervizek nem èrtenek hozzà nem àltalánosìtamàn.Azt hogy te nem az làtom.Elfàradtàl volna egy Toyotàba ahol màr làttak ilyet akkor egy pici bontàs utàn ki lehet zàrni,hogy alsó kardàn rossz vagy a fogaslèc akad.Mèg anno kampàny is volt rà.Ha mechanikus baja van úgy se tudjàk felújìtani a kormànyművesek.Kezdèsnek Googlizd ki melyik a kardàn ès locsolj rà egy flakon WD 40-et.Csodàkra kèpes...

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15584 Dátum: 2020.12.11 23:26:36 »
Szia!A legalsó kardàn cserèlhető.De irreàlisan sok az àra az autó èrtèkèhez kèpest.Ha talàlsz egy jó bontottat az mèg opció lehet.üdv