Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742237 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15555 Dátum: 2020.11.05 11:04:07 »
Köszönöm a gyors választ! =)
És ez eredményezheti azt, h menet közben szálljon el minden és nem csak egyszerűen nem indul?
Igen, mert ha nincs töltés, vagy hol, van, hol nincs, akkor menet közben a fogyasztók merítik az akkut, és előbb-utóbb le kell állnia a kocsinak, mert elég feszültség/áram nélkül szikra sem lesz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15556 Dátum: 2020.11.05 16:56:48 »
Igen, mert ha nincs töltés, vagy hol, van, hol nincs, akkor menet közben a fogyasztók merítik az akkut, és előbb-utóbb le kell állnia a kocsinak, mert elég feszültség/áram nélkül szikra sem lesz.
A töltésvisszajelző rendben mutat mindent?

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Taviranyito
« Válasz #15557 Dátum: 2020.11.05 20:51:26 »
Sziasztok,

Delutanra megkergult az Avensisunk (T25, ha szamit, dizel) . Nem lehet a taviranyitoval kinyitni (a kulcson a led vilagit, de az auto nem nyilik). Egyik kulcs se nyitja (pedig az egyik nem is volt hasznalva, igy nem eletszeru, hogy egyszerre kipusztult volna az elem beloluk).
Persze a gyarinak mondott meta riaszto azonnal ordit. Az most ki lett kapcsolva, de meg kellene oldani.
2 lehetosegre gondoltam :
- elkodolodott valamitol --> hogy lehet ujra osszekodolni a kulcsokat az autoval?
- megpusztult a vevoegyseg --> lehet ilyen?

Elég régi már ez a bejegyzés, de nálam is megkergült az egyik távirányítója a T25 Avensisemnek (2004.12. havi 1AZ-FSE), így utána kellett járnom, mi lehet a baja.
Hibajelenség az volt, hogy nagyon random szerűen működött a nyitás és zárás gombok nyomogatásakor a rendszer. Nem mindig dolgozott és vele együtt nem mindig világított a piros LED visszajelző sem.
Gondoltam elemcsere szükséges. Megmértem a feszültségét az elemnek, kevés volt, kapott újat, és láss csodát, a probléma maradt. :)

Először is ész nélkül az e-bay-ről vásároltam egy használt de tesztelt távirányító panelt, biztos ami biztos... :) Aztán amikor megérkezett, rájöttem, hogy azt az új panelt valahogy programozni is kellene. Googliztam párat, és nagyon hamar szemem elé került jó pár Toyotás videó, ahol megmutatják hogy kell programozni az új kulcsokat vagy újraprogramozni a meglévőket.

https://youtu.be/dZ_aw1nj978 linken található videó volt sikeres az én Avensis-emnél.

A kulcsot ez alapján sikeresen fel tudtam programozni és jelenleg jól működik.
Sokadjára sikerült amúgy csak elérnem a programozói módba való belépést, mert amikor a kulcsot behelyezzük (a csatolt kép szerinti 2. és 4. valamint a 6. pont szerint) az önindítóba akkor nem elég, ha csak sípol a visszajelző. Nálam ACC állásba kellett elfordítani, majd vissza és kivenni. Akkor volt jó a művelet, ha "csattant" a kulcs kivételekor a zár. Ez pedig csak akkor történt meg, ha ACC állásba elfordítottam, de a gyújtást még nem adtam rá...

A videó szövege és a képen látható leírás angolul van.
Remélem más is tudja majd hasznosítani az itt látható tartalmakat.

colizoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15558 Dátum: 2020.11.10 07:32:54 »
Sziasztok

Hol lehet venni xenonos lámpát? A jobb oldali lámpa egy temetöi mécses fényével egyenlö és jövö héten megy karoszériáshoz kis igazitásra és jó lenne akkor már ki is cserélni,mert bontani kell az elejét a cseréhez. Az alany egy  T25 2,2 D4D liftback 2006 01 havi, tehát még facelift elötti.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15559 Dátum: 2020.11.10 11:22:13 »
Elvileg több netes oldal is foglalkozik a bemattult foncsorok javításával, illetve már lehet találni eladó lámpákat is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15560 Dátum: 2020.11.11 11:27:14 »
Sziasztok!

2016/7. havi 1.8 benzines Avensisem van.  A hátsó helyzetjelző nem világít jobb oldalon, ami a tolatólámpa fölött van. Szerintem ez LED. lehet ezt serélni vagy a búrával együtt van?
ez a képe:
https://eurowagens.com/rear-inner-light-right-toyota-avensis-15-17/

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15561 Dátum: 2020.11.11 12:18:31 »
Szia!

Egy négyéves autóban már tönkremenne a LED? Elég necces  :hmmmm: Én még most is találok az enyémben 26 éves korában olyan izzókat, amiket még Japánban tettek bele és működnek hála Istennek (legutóbb a műszercsoport világításánál).
Nem lehet, hogy a csatlakozót lehúzva rá lehetne tenni 12V-ot (gondolom), és kipróbálni, hogy jó-e? Sajnos még nem volt szerencsém ezekhez, de el tudok képzelni akár egyszerű forrasztáshibát is.
A tolatólámpa viszont szerintem nem LED :)
A toyodiy.com-on alvázszám szerint ha rákeresel a kocsira, akkor ott is LED-est hoz?

Szerintem a legjobb, ha megnézed, hátha izzós, az egyik autóalkatrészes weboldalon úgy hozza a lámpát(81590-05160 cikkszám az egyik), hogy izzókkal. Valószínűleg le kell bontani kissé a kárpitot hozzá, aztán már látni kell, ha izzós.
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.11 12:30:14 írta vd1234 »

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15562 Dátum: 2020.11.11 12:56:50 »
Szia!

Egy négyéves autóban már tönkremenne a LED? Elég necces  :hmmmm: Én még most is találok az enyémben 26 éves korában olyan izzókat, amiket még Japánban tettek bele és működnek hála Istennek (legutóbb a műszercsoport világításánál).
Nem lehet, hogy a csatlakozót lehúzva rá lehetne tenni 12V-ot (gondolom), és kipróbálni, hogy jó-e? Sajnos még nem volt szerencsém ezekhez, de el tudok képzelni akár egyszerű forrasztáshibát is.
A tolatólámpa viszont szerintem nem LED :)
A toyodiy.com-on alvázszám szerint ha rákeresel a kocsira, akkor ott is LED-est hoz?

Szerintem a legjobb, ha megnézed, hátha izzós, az egyik autóalkatrészes weboldalon úgy hozza a lámpát(81590-05160 cikkszám az egyik), hogy izzókkal. Valószínűleg le kell bontani kissé a kárpitot hozzá, aztán már látni kell, ha izzós.

Persze nem a tolatólámpa a led, hanem ami fölötte van, helyzetjelző. a Tolatólámpa cserélhető izzós. A helyzetjelzőt viszont  nem tudom

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15563 Dátum: 2020.11.11 13:25:39 »
Persze nem a tolatólámpa a led, hanem ami fölötte van, helyzetjelző. a Tolatólámpa cserélhető izzós. A helyzetjelzőt viszont  nem tudom
Igen, azt javasoltam, hogy nézd meg, hátha a helyzetjelző is izzós, mert annak egyértelműen látszania kellene a csatlakozóinál.
Kivéve, ha a másikon biztosan látszik a fényéből, hogy LED, bár elég jó fényvezető idomokat tudnak csinálni...egyelőre nekem semmiből sem jön le biztosan, hogy itt LED van, de persze attól még lehet. Azért jó megnézni, az a biztos.
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.11 13:29:31 írta vd1234 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15564 Dátum: 2020.11.12 21:52:02 »
Az LED, a T27-ben mar mind az.
Élettartamra tervezték,  ha nem sérült a búra,  tehát nem párásodott/ ázott be, akkor nem gondolom, hogy "kiégett".
Első körben megnézném a csatlakozót, a kábeleket, testet. Szerintem ott lesz a hiba. Eddig senkinél sem tudok ilyen hibáról.
Ha cserélni kellene, az komplett lámpatest.

T27-nél a külső tükrökbe integrált irányjelző LED szokott meghibásodni, de annak mechanikus sérülés az oka és beázik, ezért korrodál  a panel.

Tapatalkkal küldve.


szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15565 Dátum: 2020.11.13 18:57:01 »
Az LED, a T27-ben mar mind az.
Élettartamra tervezték,  ha nem sérült a búra,  tehát nem párásodott/ ázott be, akkor nem gondolom, hogy "kiégett".
Első körben megnézném a csatlakozót, a kábeleket, testet. Szerintem ott lesz a hiba. Eddig senkinél sem tudok ilyen hibáról.
Ha cserélni kellene, az komplett lámpatest.

T27-nél a külső tükrökbe integrált irányjelző LED szokott meghibásodni, de annak mechanikus sérülés az oka és beázik, ezért korrodál  a panel.

Tapatalkkal küldve.
Jövő hét csütörtökökre van időpontom vilamosságishoz, ő is ezt mondta előzetesen. Majd kiderül. Beszámolok majd. Köszönöm!

opi77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15566 Dátum: 2020.11.18 18:25:10 »
Sziasztok. Lenne egy érdekes problémám! Adott egy 2005-ös t25 2l benzines kombi. Kiszereltem a fogyasztásmérő kijelzőt középről, hogy kicseréljem az elakadásjelző égőjét. Majd visszaszerelés után azt vettem észre, hogy a pillanatnyi fogyasztásnál  elég horror értékeket kezdett mutatni 90km/h-nál 16-18 liter között. De ha odaléptem egyből lement 6-8 literre. Tehát visszafelé mér. Valakinek van ötlete?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15567 Dátum: 2020.11.18 22:47:43 »
A tápelvétel miatt átállt az amerikai módira, az egységnyi üzemanyagból megtehető távot mutatja.

opi77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15568 Dátum: 2020.11.19 16:51:06 »
Köszönöm a segítséget! :)

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15569 Dátum: 2020.11.20 13:11:15 »
Jövő hét csütörtökökre van időpontom vilamosságishoz, ő is ezt mondta előzetesen. Majd kiderül. Beszámolok majd. Köszönöm!
Voltam villamossági szerelőnél, kimérte a dolgokat, a lámpatesten belül van a gond, áramot kap, így véleménye szerint a teljes lámpatestet kell kicserélni. Nem örülök.