Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3737952 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15540 Dátum: 2020.07.12 17:57:07 »
Avensis III T27, 1.6 benzin olajfogyasztás 200 e km-nél mennyi lehet?
Lancot kell cserélni?
Hallottam olyat h ezen motorok elettartama 250 e km...

Miket érdems tudni a gépről?

Köszi: P

Én nem hallottam, hogy megfelelő karbantartás mellett ezeknél a motoroknál gond lehet a magas motorolajfogyasztás ennyinél. Még a gyári gyűrűhibás 4A-FE is 200 ezer fölött kezdte el fogyasztani a motorolajat.

Ugyanígy, ha az elsődlegesen javasolt olajat használták bele Mo. időjárási viszonyai mellett (tudtommal 5w30-nál nem viszkózusabb olajat, de úgy tudom, simán mehet 0w20-al is), akkor a lánc sem kellene még cserés legyen, közel sem. Persze lehet, hogy azon spórolt valaki, hogy 10w40-nel ment vele, na az nem használ a vezérműláncnak (sem).
 
250.000 km a motor élettartama? Az még bejáratós szint ezeknél, főleg, ha hosszabb távokon használták :D Mindig eszembe jut ilyenkor, amikor a Carinákat (Avensis előd ugye, T19) elkezdték Mo-on árulni, csináltak egy nyúzótesztet a Rábaringen. Amit bír a gyári gép, azt megkapta a kocsi: folyamatos 100.000 km hajtás, egymást váltó sofőrökkel, persze az adott kilométerenként előírt, megfelelő folyadékcseréket elvégezve rajta. A végén szétbontották a motorokat, és még a hengerfalon a dörzsárazáson sem látszott kopás. Tudom, hogy ez a legjobb a motornak, de megtépték rendesen... Az enyémet jóval 300.000 km  felett gyűrűztem, és több már félmillió körül jár, vagy felette. Annyival rosszabb a T27 sem lehet  :)
Szerk.:
Rosszul emlékeztem, nem szétbontás volt, valamint egy Carina E és egy E10 Corolla voltak a szenvedő alanyok   ::)

Na bocs, remélem jönnek a T27-es kartársak, és elmondják, mi a frankó ;)
« Utoljára szerkesztve: 2020.07.12 18:20:17 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15541 Dátum: 2020.07.12 20:12:57 »
No, egy mai hír, ha már előjött a 4A-FE:
https://www.autoszektor.hu/hu/content/700-ezer-kilometer-felett-tanulnak-mazsolak-corollan-i-resz
Ez is gyűrűzték 1x...

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15542 Dátum: 2020.07.21 12:29:21 »
Sziasztok

Egy olyan kérdésem van hogy szeged környékén tudtok-e jó szerelőt vagy szervizt, ahol nem fizetem ki az autót újra?  ::)
Eddig egy olyan szervizt találtam ahol még nem rontottak el semmit sem, viszont ők nem a legolcsóbbak.

Decemberben jár le a műszaki, idén nem igazán használtam még az autót, tavaly decemberben átvizsgáltattam, akkor kaptam egy becsült 220e-es ajánlatot:
hátsó staub pálcák vagy mi a fene, rotorcsere (repedt valami és nedvesség bejuthat), kuplungcsere meg valami még van ott, ahol folyik az olaj + még azt hiszem volt pár apróság, valahol megvan a papír... (4A-FE motorú)

Azóta elnehezedett/akad? a kormányzás, ami sok minden lehet, azt is meg kell csináltatnom. (hallom a szervó szivattyút, de tekeri, inkább lassú sebességnél érzem hogy baromi nehéz) - idén kb 1000 km-ert sem mentem vele, az is csak országút volt.

Így tippre min 300e lenne a műszaki vizsga + javítás.

Felmerült már bennem az eladás vagy bontás is, de nem szívesen adnám el úgy hogy bármi baja van, ha meg már megcsináltatom akkor nem kell eladni  :winkiss:

Szóval tanács kéne, hogy mi legyen a sorsa.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15543 Dátum: 2020.07.21 14:46:24 »
Sziasztok

Egy olyan kérdésem van hogy szeged környékén tudtok-e jó szerelőt vagy szervizt, ahol nem fizetem ki az autót újra?  ::)
Eddig egy olyan szervizt találtam ahol még nem rontottak el semmit sem, viszont ők nem a legolcsóbbak.

Decemberben jár le a műszaki, idén nem igazán használtam még az autót, tavaly decemberben átvizsgáltattam, akkor kaptam egy becsült 220e-es ajánlatot:
hátsó staub pálcák vagy mi a fene, rotorcsere (repedt valami és nedvesség bejuthat), kuplungcsere meg valami még van ott, ahol folyik az olaj + még azt hiszem volt pár apróság, valahol megvan a papír... (4A-FE motorú)

Azóta elnehezedett/akad? a kormányzás, ami sok minden lehet, azt is meg kell csináltatnom. (hallom a szervó szivattyút, de tekeri, inkább lassú sebességnél érzem hogy baromi nehéz) - idén kb 1000 km-ert sem mentem vele, az is csak országút volt.

Így tippre min 300e lenne a műszaki vizsga + javítás.

Felmerült már bennem az eladás vagy bontás is, de nem szívesen adnám el úgy hogy bármi baja van, ha meg már megcsináltatom akkor nem kell eladni  :winkiss:

Szóval tanács kéne, hogy mi legyen a sorsa.

évjárat? km? te vagy az első tulaj?

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15544 Dátum: 2020.07.21 18:23:19 »
évjárat? km? te vagy az első tulaj?

Szia!

Azt hiszem 1999-es év végi gyártás, első nyilvántartásba vétel 2000.02.18. - legelső generációs
szuf szerint 11. vagyok, kereskedő szerint 5. (ha a kereskedések is átírták akkor kb. stimmel)
óra kb 230e körül van valahol, akksi lemerült az elmúlt hónapokban, így pontosat most nem tudok.
tippre 30-40e-et visszatekerték még 2013-ban, így én vétel után a 250e-es szervizzel kezdtem, biztos ami biztos (váltóolaj meg ilyesmi)
régen valamikor hátulról megnyomták még mielőtt hozzám került, csomagtér belsejében látszik a javítás, meg le is kérdeztem amikor beindult az a lekérdezős szolgáltatás, valahol megvan a pdf, 110e Ft volt annó a hivatalos javítás.
én 2016-ban vettem, azóta írva van minden szervíz, első 3 év papíron, tavaly szeptembertől online excelben.
olajfogyasztás 1800/2500 Km-ként kell kb egy liter, utolsó olajcsere óta egyszer töltöttem rá, idén februárban. (megvétel után nem nyitott a termosztát és megforraltam kicsit, azóta eszi az olajat, de a víz nem fogy, szerelők szerint gyűrűzni kéne, de mivel évi 10e-t megyek kb így nem ütötte meg az ingerküszöböt az a 3 liter olaj rátöltése)
Február óta 2x lett beindítva, töltöttem rá 100as benzint áprilisban + gumicsere május elején, azóta pihen. (Azóta otthonról dolgozom teljesen)
Ezek kb. a legfontosabb dolgok.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15545 Dátum: 2020.07.21 20:10:48 »
Szia!

Azt hiszem 1999-es év végi gyártás, első nyilvántartásba vétel 2000.02.18. - legelső generációs
szuf szerint 11. vagyok, kereskedő szerint 5. (ha a kereskedések is átírták akkor kb. stimmel)
óra kb 230e körül van valahol, akksi lemerült az elmúlt hónapokban, így pontosat most nem tudok.
tippre 30-40e-et visszatekerték még 2013-ban, így én vétel után a 250e-es szervizzel kezdtem, biztos ami biztos (váltóolaj meg ilyesmi)
régen valamikor hátulról megnyomták még mielőtt hozzám került, csomagtér belsejében látszik a javítás, meg le is kérdeztem amikor beindult az a lekérdezős szolgáltatás, valahol megvan a pdf, 110e Ft volt annó a hivatalos javítás.
én 2016-ban vettem, azóta írva van minden szervíz, első 3 év papíron, tavaly szeptembertől online excelben.
olajfogyasztás 1800/2500 Km-ként kell kb egy liter, utolsó olajcsere óta egyszer töltöttem rá, idén februárban. (megvétel után nem nyitott a termosztát és megforraltam kicsit, azóta eszi az olajat, de a víz nem fogy, szerelők szerint gyűrűzni kéne, de mivel évi 10e-t megyek kb így nem ütötte meg az ingerküszöböt az a 3 liter olaj rátöltése)
Február óta 2x lett beindítva, töltöttem rá 100as benzint áprilisban + gumicsere május elején, azóta pihen. (Azóta otthonról dolgozom teljesen)
Ezek kb. a legfontosabb dolgok.

Értem, akkor ez egy T22-es, ha reálisan nézném el kéne bontani, vagy egy donort venni, vagy simán eladni.
De amiket írsz abból az derül ki, hogy gondos gazda vagy és érzelmi alapon autózol, így sokba fog kerülni, hogy rendbe tedd..
Fel kéne mérni mi mennyibe lenne, ha mégis eladnád, azt hozzátéve szvsz már egy jobb állapotú T25-be át lehetne szállni..

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15546 Dátum: 2020.07.21 22:22:27 »
Értem, akkor ez egy T22-es, ha reálisan nézném el kéne bontani, vagy egy donort venni, vagy simán eladni.
De amiket írsz abból az derül ki, hogy gondos gazda vagy és érzelmi alapon autózol, így sokba fog kerülni, hogy rendbe tedd..
Fel kéne mérni mi mennyibe lenne, ha mégis eladnád, azt hozzátéve szvsz már egy jobb állapotú T25-be át lehetne szállni..
:D - sokba lesz ez. Átülni egy másikba akkor lenne csak olcsóbb ha irreális magas áron menne el a mostani. Tőkehiány miatt valószínűleg a kuplungcsere el lesz halasztva a többi meg megcsináltatva és akkor mehet műszakira.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15547 Dátum: 2020.07.21 23:07:42 »
:D - sokba lesz ez. Átülni egy másikba akkor lenne csak olcsóbb ha irreális magas áron menne el a mostani. Tőkehiány miatt valószínűleg a kuplungcsere el lesz halasztva a többi meg megcsináltatva és akkor mehet műszakira.

Szia!

Carinából kiindulva (T22 nem nagyon térhet el) a hátsó stabpálcák akár otthon pár ezer ft anyagköltséggel megoldhatók, az elosztófedél és rotorcsere szintén (gondolom előbbi repedt meg).
Így gyors becsléssel ezek összesen 10, max 15 ezer anyagár, otthon egy délelőtt meg is lehet.
A többi tényleg macerásabb:
Ha az olaj a hátsó főtengelyszimmeringnél vagy a nyelestengely szimmeringnél folyik, akkor a kuplungcsere kihagyással az sem lesz túl gazdaságos, vagyis nem éri meg, mert ha leveszik a váltót, akkor már maga a kuplung anyagár sem sokkal több. Én kuplungcserét szervizben olyan 80 ezer környékére tippelem... nekem is sanszos volt, hogy kell, de most hála Istennek úgy néz ki, hogy mégis okés. Ha cseréltetem, akkor az előbbi két szimmeringet is fogom, még ha jelenleg teljesen jók is.
Gyűrűzés költsége szervizben meg hát akár a csillagos ég  :surrender: Ahogy olvasgattam, 150-től felfelé  :hmmmm:

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15548 Dátum: 2020.07.27 21:22:57 »
Szia

Nekem komoly utánaolvasát jelentett az is hogy hogy töltsem fel az akkumulátort :D
Szóval hiába kicsi az anyagköltség, én nem tudnám megcsinálni a felfüggesztéses dolgokat sem. Egy gyújtógyertyát sem mernék cserélni az én kezemmel, olyan béna vagyok.

Ami aggaszt az a kormányzás, ma beröffentettem és álló helyzetben könnyebben tekerem a kormányt (megy a szervó), mint amikor elkezdek vele gurulni, olyankor nehezebb kormányozni, mintha akadna. (sebesség, 5-10 km/h) Nem járattam sokat, csak meg akartam lesni hogy aksitöltés rendben volt-e, meg beindul-e így pár hónap után. (pöccre...)

Amúgy a kuplungcsere kihagyással az adott szimerringcserét is elhalasztanám a következő évre. (két ilyen szar évem nem lehet egymás után mint ez a mostani...)

Szia!

Carinából kiindulva (T22 nem nagyon térhet el) a hátsó stabpálcák akár otthon pár ezer ft anyagköltséggel megoldhatók, az elosztófedél és rotorcsere szintén (gondolom előbbi repedt meg).
Így gyors becsléssel ezek összesen 10, max 15 ezer anyagár, otthon egy délelőtt meg is lehet.
A többi tényleg macerásabb:
Ha az olaj a hátsó főtengelyszimmeringnél vagy a nyelestengely szimmeringnél folyik, akkor a kuplungcsere kihagyással az sem lesz túl gazdaságos, vagyis nem éri meg, mert ha leveszik a váltót, akkor már maga a kuplung anyagár sem sokkal több. Én kuplungcserét szervizben olyan 80 ezer környékére tippelem... nekem is sanszos volt, hogy kell, de most hála Istennek úgy néz ki, hogy mégis okés. Ha cseréltetem, akkor az előbbi két szimmeringet is fogom, még ha jelenleg teljesen jók is.
Gyűrűzés költsége szervizben meg hát akár a csillagos ég  :surrender: Ahogy olvasgattam, 150-től felfelé  :hmmmm:

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15549 Dátum: 2020.07.28 21:19:17 »
Sziasztok ma megállt a Toyota Avensis T22 1CD motoros járművem.
Sajnos nem bírtam beindítani és ezért haza kellett húzni. Az önindító teker az üzemanyag pumpa kemény (a kézi) de nem pöffen. Húzás közben ráengedtem és beindult de nagyon erőtlen és motorhibajelző lámpa is világít a motor nagyon nehezen pörög fel 3000-ig. Itthon átnéztem a vezérlést az rendben van és megnéztem a szenzorokat alsó felső jeladó és a hőfok szenzorokat. Megnéztem a légszűrőt túrbót túrbócsöveket minden oké. Lecseréltem az üzemanyagszűrőt mert volt ithon. Ezután beindítottam féktisztítóval és megnéztem a hengereket eggyessével minden henger dolgozik mert mikor lehúzom a csatit a porlasztóról le esik a fordulat. Ezután lehúztam a hőfok csatikat és a nagynyomású szivattyún lévő csati lehúzásakor megemelkedett a fordulat.
Így a motor már kipörög rendesen de erőtlen nagyon.
Megvárom hogy lehüljön és ha úgy beindul akkor az egyik porlasztó résolaj vesztesége megnőtt és nem képes a rendszer a megfelelő nyomás előállítására. Ezen kívül még lehet nagynyomású szivattyú is szerintem. Holnap mindet viszem az adagolóshoz bevizsgálásra. De ha valakinek van ötlete akkor szivesen veszek minden ötletet.
Üdv.

majorospeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15550 Dátum: 2020.11.05 08:04:40 »
Sziasztok!

2005-ös benzines 2.0 kombi Avensissel a következő történt: Esti esős nap munkából hazafelé tartva az autó nem indult. A kulcsot elfordítva tekert, de aztán erőtlenül elhallgatott. Többszöri próbálkozás után beindult, de kb. 10-15 km után az autó egyszerűen kikapcsolt, motor leállt, kormány leblokkolt. Szerencsém, h egy egyenes szakaszon történt, ahol amúgy is lassítanom kellett így még le tudtam húzni az útról. Az autót másnap húzni kellett szervizig, ahol azt mondták komputeres vizsgálat után, hogy semmi hibát nem találtak, nyomot nem hagyott az eset. A szervizes srácnak másnap pöccre indult, járt vele néhány napig, de a hiba nem jött elő újból. Arra gyanakodtunk, h valamiért nem kap benzint, de a benzinszűrőn lévő lerakódáson kívül nem talált más hibát, így elhoztam az autót. Tegnap este egy 20km-es út után már nem tudtam kiállni a parkolóból, az autó nem indult. Azt vettem észre, hogy reggeli első indításoknál kicsit nehezebben indul az autó, bár nem tudom van-e összefüggés.
Ha valakinek van hasonló tapasztalata vagy bármi ötlete kérem írjon! Köszönöm=)

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15551 Dátum: 2020.11.05 08:47:50 »
Sziasztok!

2005-ös benzines 2.0 kombi Avensissel a következő történt: Esti esős nap munkából hazafelé tartva az autó nem indult. A kulcsot elfordítva tekert, de aztán erőtlenül elhallgatott. Többszöri próbálkozás után beindult, de kb. 10-15 km után az autó egyszerűen kikapcsolt, motor leállt, kormány leblokkolt. Szerencsém, h egy egyenes szakaszon történt, ahol amúgy is lassítanom kellett így még le tudtam húzni az útról. Az autót másnap húzni kellett szervizig, ahol azt mondták komputeres vizsgálat után, hogy semmi hibát nem találtak, nyomot nem hagyott az eset. A szervizes srácnak másnap pöccre indult, járt vele néhány napig, de a hiba nem jött elő újból. Arra gyanakodtunk, h valamiért nem kap benzint, de a benzinszűrőn lévő lerakódáson kívül nem talált más hibát, így elhoztam az autót. Tegnap este egy 20km-es út után már nem tudtam kiállni a parkolóból, az autó nem indult. Azt vettem észre, hogy reggeli első indításoknál kicsit nehezebben indul az autó, bár nem tudom van-e összefüggés.
Ha valakinek van hasonló tapasztalata vagy bármi ötlete kérem írjon! Köszönöm=)
Szia!
Akkumulátor rendben van?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15552 Dátum: 2020.11.05 08:59:21 »
Sziasztok!

2005-ös benzines 2.0 kombi Avensissel a következő történt: Esti esős nap munkából hazafelé tartva az autó nem indult. A kulcsot elfordítva tekert, de aztán erőtlenül elhallgatott. (...)
Szia!
Igen, vagy az akku szerintem is, vagy a töltés, vagy mindkettő :(
Ha megvan 200.000 km felett, akkor esélyes, hogy elkopott a generátorban a bronzkefe, jobb esetben annak a cseréje elég lehet.

majorospeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15553 Dátum: 2020.11.05 09:11:49 »
Köszönöm a gyors választ! =)
És ez eredményezheti azt, h menet közben szálljon el minden és nem csak egyszerűen nem indul?

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15554 Dátum: 2020.11.05 09:26:04 »
Köszönöm a gyors választ! =)
És ez eredményezheti azt, h menet közben szálljon el minden és nem csak egyszerűen nem indul?
szerintem igen...