Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3709782 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15525 Dátum: 2020.06.23 06:44:52 »
Ez már valami!
Egy rámérést csináltak? Lehet, hogy csak a csatlakozónál van érintkezési probléma  :hmmmm:

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15526 Dátum: 2020.06.23 16:39:36 »
Elvileg igen. Legalábbis azt mondták  :lol:. Egyelőre még bízok bennük, remélem így is marad. Mondjuk az árakkal nem vagyok kibékülve, kicsit sokallom a szondát és a szenzort is, de már rohadtul unom a kálváriát.


Ez már valami!
Egy rámérést csináltak? Lehet, hogy csak a csatlakozónál van érintkezési probléma  :hmmmm:
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15527 Dátum: 2020.06.25 17:41:13 »
Az autó kész lett. 100 km meg lett vele téve. Minden hibajelzés megszűnt. Remélem így is marad. Még egy csekély reményfolt is született bennem, hogy hátha a lambda szonda hibája ráerősített az olajfogyasztásra és talán egy kicsit visszábbesik majd, így, hogy új és működő van benne. Már csak hátsó xenon magasságézékelő szenzor kéne, mert az berohadt és nem emel, levan bújva minimum szintre. Tisztogatás után néha működött, de már nem nagyon..
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15528 Dátum: 2020.06.29 12:52:06 »
Sziasztok!
Azt hiszem engem is elért a klíma szervomotor meghibásodása,  ketyeg a kesztyűtartó rendületlenül.
De az az érdekes, hogy a gyújtás ráadásakor azonnal kezdi, és csak a leállításkor hagyja abba, függetlenül attól, hogy megy-e a klíma, vagy sem.
Attól még ez az a bizonyos, tipikus hiba? (T25, 1.8, 2004, 88ekm)

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15529 Dátum: 2020.07.05 11:05:46 »
Nekem ugyanez csak a kormany alatt de ez jobbkormanyos.nem mindig de hasonlo ra adom a gyujtast zug mint az atyauristen.ha par maodpercen belul nem hagyja abba megnyomom kicsit azt a csigat es befejezi.
De amugy teljesen random csinalja semmi osszefuggest nem latok benne se klima se sima ventilator nem megy🙄
Halistennek neha neha csinalja csak ::)

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15530 Dátum: 2020.07.08 08:51:02 »
Nekem ugyanez csak a kormany alatt de ez jobbkormanyos.nem mindig de hasonlo ra adom a gyujtast zug mint az atyauristen.ha par maodpercen belul nem hagyja abba megnyomom kicsit azt a csigat es befejezi.
De amugy teljesen random csinalja semmi osszefuggest nem latok benne se klima se sima ventilator nem megy🙄
Halistennek neha neha csinalja csak ::)
Nekem nem zúg, hanem kattog, ahogy próbálja magát poziciónálni. Milyen csigát nyomsz meg?

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15531 Dátum: 2020.07.08 21:34:55 »
Lehet nem ugyanarrol beszelunk amugy..kormany alatt nalam baloldalon hatrebb (hosszu tavu idegesito zugas miatt levettem a muanyag burkolo elemet is mert nemvolt anelkul hozzaferheto) van egy csiga ami ha nem zug es allitod a levegot merre menjen ez a kis *** vegzi(hallani is ) ha megnyomom a tengelye fele elkussol 😁most peldaul joideje nem hallottam kb 1 hete ::)

joda

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15532 Dátum: 2020.07.10 09:19:20 »
Sziasztok.

Toyota avensis T25 1.8 autómnál nagyon alacsony lett az alapjárat. (600/min)
Ettől beremeg az egész autó ill. néha 600/min. alá esik elkezdi megemelni és elkezd ingadozni.
Visszanéztem a fórumban korábbi bejegyzéseket és láttam ,hogy másnak is volt-van ilyen problémája.
A kérdésem ,hogy van-e megoldás erre a hibára?
Az autón új katalizátor és 2 új lambda szonda van. Légtömeg mérő , pillangó szelep takarítva.

Válaszokat nagyon köszönöm.

Attila  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15533 Dátum: 2020.07.10 09:47:50 »
Szia Attila!

Ahogy emlékszem, olyan információ is volt, hogy ez természetes.
Ha viszont nem az, akkor több dolog eszembe jut:
1. A fojtószelepházon szerintem Avensisen is van alapjárati léptetőmotor. Az is rendesen ki lett pucolva? Carinán le kellett bontani a házról (ott az alján van, a 22270-es alkatrész), akkor lehetett rendesen kipucolni, ott a helyén nekem nem sikerült volna. Esetleg nézd meg, hogy a tiéden mi a helyzet ezzel.
2. Mondanám, hogy a tűzfalon levő üzemanyagszűrő, de úgy tudom, hogy az Avensisen már nincsen (az előző ábrán a 23300P alkatrész).
3. Légszűrő, esetleg PCV szelep (már ha ez van Avensisen, de szerintem van). A PCV szelepet önmagában nem nehéz levenni, illetve kitisztítani, ezen az ábrán a 12204 jelű elem.
4. Gyújtás, illetve gyújtógyertyák állapota. Hibakód nincs esetleg, ami ilyen problémára utalna?
5. Vákuumcső hiba, vagy tömítetlenség a rendszerben. Ezt érdemes féktisztító spray-vel ellenőrizni: a lehetséges/gyanús helyekre  kell fújni járó motornál, és tömítetlenség esetén bekerül az égéstérbe, így emelkedni fog a fordulat. Érdemes megnézni a légszűrőháztól a fojtószelepházig vezető vastag gumicsövet, hogy a bilincsei jól tartanak-e?

Ne haragudj, hogy Carinára írtam, de szerintem a toyodiy.com-on Avensisre is meg lehet találni ezeket, ha van a kocsin (alvázszám (VIN) szerint beazonosítva a kocsidat). Az EGR szelepet nem tudom, hogy csinál-e ilyet, az Carinán nincsen.
« Utoljára szerkesztve: 2020.07.10 09:50:57 írta vd1234 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15534 Dátum: 2020.07.11 07:41:17 »
Sziasztok.

Toyota avensis T25 1.8 autómnál nagyon alacsony lett az alapjárat. (600/min)
Ettől beremeg az egész autó ill. néha 600/min. alá esik elkezdi megemelni és elkezd ingadozni.
Visszanéztem a fórumban korábbi bejegyzéseket és láttam ,hogy másnak is volt-van ilyen problémája.
A kérdésem ,hogy van-e megoldás erre a hibára?
Az autón új katalizátor és 2 új lambda szonda van. Légtömeg mérő , pillangó szelep takarítva.

Válaszokat nagyon köszönöm.

Attila  ;)
Torok tisztítás az ami neked kell. Egy munkaóra lesz kb. Mindent kipucolnak arrafelé: fojtószelep, alapjárati, stb... A jelenség rögtön utána meg fog szűnni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15535 Dátum: 2020.07.11 07:47:33 »
Ahogy emlékszem, olyan információ is volt, hogy ez természetes.
Ez a torok környékén lerakódó sok éves retek miatt van 99%-ban. Legalábbis a T25 1.8 esetében. A kocsi nem fullad le tőle, mert ECU gázt ad mikor 500-ra esik a fordulat és visszaemeli 900-ra.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15536 Dátum: 2020.07.11 09:13:02 »
Ez a torok környékén lerakódó sok éves retek miatt van 99%-ban. Legalábbis a T25 1.8 esetében. A kocsi nem fullad le tőle, mert ECU gázt ad mikor 500-ra esik a fordulat és visszaemeli 900-ra.
Sejtettem, azért írtam le utána a többit. Avensisben annyira nem vagyok otthon, hogy biztosat merjek írni.
Carinán ilyenkor inkább nem megy vissza az alapjárat 800 környékére, hanem magas marad.
Gondolom kis ügyességgel otthon megoldható művelet ez Avensisnél is, egy féktisztító elég is lehet.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15537 Dátum: 2020.07.12 06:44:42 »
Carinán ilyenkor inkább nem megy vissza az alapjárat 800 környékére, hanem magas marad.
Gondolom kis ügyességgel otthon megoldható művelet ez Avensisnél is, egy féktisztító elég is lehet.
Olyat is csinál néha a kosztól, hogy 2000-es fordulaton tartja, akkor is ha már bemelegedett. Főleg télen fordul elő. Szervíz is féktisztító segítségével pucolja ki.

joda

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15538 Dátum: 2020.07.12 11:36:07 »
Sziasztok.

Köszönöm szépen az ötleteket , tanácsokat.
Szerintem először egy torok tisztítással kezdek.
Aztán majd meg látjuk.

Üdv.

pietro04

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15539 Dátum: 2020.07.12 11:44:01 »
Avensis III T27, 1.6 benzin olajfogyasztás 200 e km-nél mennyi lehet?
Lancot kell cserélni?
Hallottam olyat h ezen motorok elettartama 250 e km...

Miket érdems tudni a gépről?

Köszi: P