Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3699093 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Dömdödöm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15390 Dátum: 2019.12.02 09:36:26 »
Sziasztok. Szoval tegnap mentem 130km es lement 9.5 a fogyasztas.

Most lehet banálisat kérdezek, előre is elnézést, de jobb tudni a tisztánlátásért.
A fogyasztás valós - azaz tankolástól-tankolásig számolt - adatokból jött ki, vagy a "fedélzeti komputer" írta ki?
Amit az autó számol, az minden tankolást követően felugrik és csak a használat közben kalibrálja újra.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15391 Dátum: 2020.01.03 17:45:37 »
Sziasztok. Szoval tegnap mentem 130km es lement 9.5 a fogyasztas. A fustoles csak egyszer volt egy lampanal. De se elotte se uttana. Koszono  a valaszokat.
Az olajat neztem most reggel okes a viz is.
1. Vedd le a hűtővíz tartály kupakját.
2. Indítsd el a motort, és várd meg, amíg üzemmeleg nem lesz.
3. Nézd meg, hogy jön-e buborék a tartályban. Ha jön, akkor kezdhetsz pánikolni, ha nem, akkor az átégett tömítés, vagy a gátrepedés kizárható.
4. Ha buborékol, akkor minél előbb csináltasd meg, különben elég hamar kicsinálja a turbót a vizes olaj. (És az elég költséges mulatság...)

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15392 Dátum: 2020.01.10 21:14:41 »
A karosszéria tömítés öregedhetett el felül, ez tipikusan Priusoknál jelentkezik hátul, de volt márT22-ről is ilyen sztori. Azért sem jó a dolog, mert ha a függönylégzsák indítópatronja elázott, akkor túldurranhat balesetnél, mint a rossz takata patronok. Mindenképpen meg kéne nézetni valami szakszervízben, vagy TTG-nél... A pára nem jó semminek. A belteret úgy tudod szárítani, hogy max fűtés és folyamatos klíma. A meleg levegő segíti a párolgást, a klíma pedig szárítja és lényegében kivonja a párát, majd kicsöpögteti alul.
Biztos felülről ázik? Nem lehet, hogy a szélvédő előtt kétoldalt az esőlevezetők tömődtek el és az folyt le a ventillátoron át a lábtérbe?

Szia, nagyon köszönöm a választ. Fent is el volt ázva teljesen a kárpit az ajtók felett.. Asszony elvitte karosszériáshoz aki minden vízlevezetőt kipucolt, a hiba megszűnt. A partont megnézetem majd. A gépet szárítjuk, ahogy tudjuk.. sajnos sok víz belefolyt, víztartályos porszívóval kb. 1 litert kiszívtam a jobb hátsó ülés elől... párásodik még mindig.. :( a szaki azt mondta kiszáradni igazán majd csak nyáron fog. Remélem addigra nem eszi szét a rozsda az alját.. :(

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15393 Dátum: 2020.01.11 18:52:50 »
Nyáron kuplung csere volt. Előtte a hátramenet kizárólag reccsenve volt kapcsolható. A lecserélt szett nem volt még tökig elkopva, a kinyomó csapágy a végét járta a szerelő szerint. OK. A csere után nem sokkal volt egy görög 2500 km. különösebb észrevételek nélkül. Miután kezdődött a mindennapi itthoni élet (BP tökölés) észrevettem, hogy 1-ből 2-be az esetek 50%-ban vagy nem kehet váltani, vagy a fordulatszámmal kell játszani  a váltáshoz. A szerviz, ahol a kuplung csere volt, megnézte, kent it, kent ott, én légtelenítettem  a munkahengert, de nem változik  a jelenség. ( a szerviz nevét most nem írnám le)
Szóval a dilemmám az, hogy egy csapásra kipurcanó szinkrongyűrű, vagy a váltó rudazat??? Ami ugye kvázi bowden. Hangsúlyozom  a hátrameneti váltás mint a vaj, cserébe bejött  az 1-2 kapcsolás esetlegessége. Ezt úgy értem, hogy a váltókar mintha le lenne hegesztve.
 Lehet  a váltó rudazatot állítani-pozícionálni??? A kuplung cserélő helyre nem vinném vissza.
Avensis 1.8 / 2007

panikszoba01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15394 Dátum: 2020.01.16 18:49:04 »
Sziasztok. Egy kerdes 2 napja nem mukodik a sebessegvaltas segito nyilak. Lehet hulye kerdes esetleg milyen hiba lehet? Koszonom

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15395 Dátum: 2020.01.16 23:40:26 »
Sziasztok. Egy kerdes 2 napja nem mukodik a sebessegvaltas segito nyilak. Lehet hulye kerdes esetleg milyen hiba lehet? Koszonom
Vedd le az akkusarut, hátha a "reset" után visszajön a nyíl!

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15396 Dátum: 2020.01.17 16:16:39 »
Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy T25 1.8 benzin avensisnél 1 év alatt 16.000 km alatt a kiegyenlítő tartályból a 3/4 része eltűnt. Még mindig a minimum felett van. Másnak is fogy, vagy kezdhetek pánikolni? Kocsi alatt nincs tócsa, olaj, víz tiszta.

Köszi!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15397 Dátum: 2020.01.18 12:37:34 »
Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy T25 1.8 benzin avensisnél 1 év alatt 16.000 km alatt a kiegyenlítő tartályból a 3/4 része eltűnt. Még mindig a minimum felett van. Másnak is fogy, vagy kezdhetek pánikolni? Kocsi alatt nincs tócsa, olaj, víz tiszta.

Köszi!
5 hsz-sal fentebb leírtam a kiégett hengerfejtömítés/gátrepedés ellenőrzésére való eljárast.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15398 Dátum: 2020.01.19 22:45:24 »
Sziasztok. Jó rég nem jártam itt.
2002-es évjáratú ,D-4D-s, t22-es Avensisemen van már régóta egy hiba.
Pár éve kezdte csinálni ősszel, hogy elmegy a motor ereje.
Hiába taposom a gázpedált, nagyon lomhán gyorsul. Jellemző ez mindegyik sebesség fokozatban.  Többnyire jön is a check engine lámpa hiba üzenete.
Télen, ha nagyon hideg van, már motor inditást követően világít a check engine lámpa. Ha meleg a motor, az autó ugyan nem megy jobban, de a hibát pár kilóméter után ismét jelzi a lámpa. Néha előfordul, hogy intenzív gyorsításkor a lomha gyorsulás mellett ugrik, mintha erőre kapna, de ez csak egy pillanatig tart.
A fogyasztás mérő azt mutatja, hogy üzemanyagot nyeli, sokszor 20 literes fogyasztást mutat, de erő nincs benn. Kisebb dombokon sem megy fel, csak lendületből, vagy visszaváltásokkal.
Ami az érdekes, hogy az idő melegedésével a hiba kezd megszünni, és nyáron, egyáltalán nincs is vele gond.
A hiba megléte alatt mindegy hogy mennyire meleg az autó, többszáz km metétele után sem változik. De nyáron tünetmentes. Tavasszal egyre jobb, összel pedig egyre többször gyenge, majd télen helyre sem jön. Szerintetek, ezek alapján volt már valakinek hasonló problémája?
Köszi

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15399 Dátum: 2020.01.19 23:23:47 »
Mi a hibakód?

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15400 Dátum: 2020.01.20 06:51:16 »
Hibakód nincs. Műszeren nem volt. Villogtatni meg nem tudom.

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15401 Dátum: 2020.01.20 09:06:43 »
Hibakód nincs. Műszeren nem volt. Villogtatni meg nem tudom.
Ha nem volt műszeren,honnan veszed,hogy nincs hibakód??

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15402 Dátum: 2020.01.20 09:21:21 »
Bocs, rosszul írtam. Hibakód olvasáson nem voltam. Ezért írtam hogy nincs, vagyis nekem nincs.
Azt azért még leírom hogy az alapjárat egyenletes, illetve hidegben is könnyen indul.

fzsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15403 Dátum: 2020.01.20 18:42:34 »
Sziasztok! Tavaly októberben vettem egy 2004-es, 1.8-as benzines Avensis kombit, manuális váltóval. Hollandiából jött, (állítólag) 218000 km-rel, én vagyok az első itthoni tulaj. Vásárlás után olaj, fékbetét, kopó-fogyó apróságok cseréje megvolt, azóta járok vele, szépen teszi a dolgát. Mivel a kuplung nagyon lent fogott, és kemény is volt, gondoltam csere érett, most januárban kicseréltettem azt is. A kuplung puha lett, de ugyanúgy lent fog, vagy inkább még rosszabb lett, teljesen bele kell nyomnom a padlóba, hogy kiemeljen. Mondtam a szerelőnek, hogy állítson rajta. Azt mondta, nem lehet, ez hidraulikus, ilyen. Ez tényleg így van, vagy van valami megoldás? (Azon kívül, hogy kivágok egy kockát a szőnyegből, hogy mélyebbre nyomhassam...)

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15404 Dátum: 2020.01.20 18:44:26 »
5 hsz-sal fentebb leírtam a kiégett hengerfejtömítés/gátrepedés ellenőrzésére való eljárast.

Sziasztok, megvan az ok a vízfogyasztásra. Termosztátház tömítést és már akkor vízpumpát is cserélni kell. Nem tudja valaki h milyen vízpumpa van a toyotákban? Ki a beszállító?
Köszi