Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710337 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15360 Dátum: 2019.11.14 11:03:10 »
Ez már nekem is feltűnt. Én egy 1.8-assal párhuzamosan használok egy 1.4MPI Fábiát, és ahhoz képest az én Avémnak is gyakorlatilag nulla a motorféke (olyan mint a szabadonfutó volt a Wartburgnál), és nem csak a magasabb fokozatokban.
Én ezt eddig elkönyveltem, hogy ez ilyen, de én is szívesen hallgatnám meg mások tapasztalatát.
Ez ilyen az 1,6 és 1,8-as Valvematic motoroknál is. Hatodikban tényleg szinte nulla. Harmadikban már azért van rendesen.

Tapatalkkal küldve


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15361 Dátum: 2019.11.14 11:33:21 »
Ez ilyen az 1,6 és 1,8-as Valvematic motoroknál is. Hatodikban tényleg szinte nulla. Harmadikban már azért van rendesen.

Tapatalkkal küldve
Az áttétel a magyarázat. 1.6 VVTI
fokozatkiosztása:
1st gear:3,54:1 2nd gear:2,05:1 3rd gear:1,33:1 4th gear:1,03:1 5th gear:0,82:1
végáttétel:3,68:1
1.4i S Civic:
1st gear:3,25:1 2nd gear:1,76:1 3rd gear:1,17:1 4th gear:0,90:1 5th gear:0,70:1
végáttétel:3,72:1

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15362 Dátum: 2019.11.14 14:24:07 »
Az áttétel a magyarázat. 2.0
fokozatkiosztása:
1st gear:3,54:1 2nd gear:2,05:1 3rd gear:1,33:1 4th gear:1,03:1 5th gear:0,82:1
végáttétel:3,68:1
1.4i S Civic:
1st gear:3,25:1 2nd gear:1,76:1 3rd gear:1,17:1 4th gear:0,90:1 5th gear:0,70:1
végáttétel:3,72:1
Javítottam

Shifti87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15363 Dátum: 2019.11.14 18:04:10 »
Az áttételre én is gondoltam, ha nem is írtam...csak ezek szerint a számok szerint meg mintha hosszabb lenne a civic 1-2-be.., pedig nem :)
nagyjából fordulattól függetlenül semmi a motorfék 4es 5ösben (a Waresz szabadonfutó 5ösben jó példa :))...sajnos a semmi majdnem mindenhol semmi :)
valószínű akkor az a kokszosodás lesz a téma :( viszont fogyasztásban megint nem látszik nyáron voltak 7,5es fogyasztásaink, most 8,2-8,5.
ma meg sikerült az első motorvédő műanyagot alulról leszaggatnom :( csak félig, mert a csavarok tartják...tök jó, mert 150-ért meg is csinálná a Toyota fváron :( 2 műanyagért kicsit túlzásnak tartom...körülnézek bontókban...
köszi a válaszokat! :)

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15364 Dátum: 2019.11.14 18:52:34 »
Jó pár évvel ezelőtt én is kerestem bontóban alsó burkolatot. A vége Ebay lett, lengyel utángyártott, 1 hét  alatt megjött jelképes áron. Majdnem jó volt, egy-két furathely feszült kissé.
Avensis 1.8 / 2007

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15365 Dátum: 2019.11.14 22:37:21 »
Az áttételre én is gondoltam, ha nem is írtam...csak ezek szerint a számok szerint meg mintha hosszabb lenne a civic 1-2-be.., pedig nem :)
nagyjából fordulattól függetlenül semmi a motorfék 4es 5ösben (a Waresz szabadonfutó 5ösben jó példa :))...sajnos a semmi majdnem mindenhol semmi :)
valószínű akkor az a kokszosodás lesz a téma :( viszont fogyasztásban megint nem látszik nyáron voltak 7,5es fogyasztásaink, most 8,2-8,5.
ma meg sikerült az első motorvédő műanyagot alulról leszaggatnom :( csak félig, mert a csavarok tartják...tök jó, mert 150-ért meg is csinálná a Toyota fváron :( 2 műanyagért kicsit túlzásnak tartom...körülnézek bontókban...
köszi a válaszokat! :)
Az Avensis végáttétele viszont rövidebb, ezért kevesebbet forog a motor adott sebességnél. Így a motorféke is gyengébb, mint egy hosszabb végáttételű autónak azonos sebességnél. Tisztítás előtt érdemes lenne egy kompressziómérés, hogy többbet tudj a helyzetről. De mindezek előtt egy fojtószelep, alapjárati szelep, légtömegmérő pucolás, ha még nem volt.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15366 Dátum: 2019.11.21 08:57:46 »
Sziasztok,
segítséget, véleményt szeretnék kérni.
Sajnos beázik az Ave. Először nyáron vettem észre, a jobb hátsó ülés előtt a szőnyeg gyakran vizes volt. Aztán most, hogy voltak ezek a kiadós esők, a jobb első ülés előtt is vizes lett a szőnyeg, sőt mi több, tocsog a vízben, ha lenyomom még kis tócsa is összegyűlik. A tetőkárpit az ajtók mellett nedves, illetve a jobb A-oszlop is.
Én arra gyanakszom, hogy a jobb tetősínnél az első rögzítési pontja körül vagy azon a környéken jut be a víz, és az A-oszlopban folyik le a padlóra, így jut el a hátsó ülés elé is.
Ti mit gondoltok? Járt már egy valaki?
Kombi T25, 2006. novemberi, tetősínes.
Karosszériáshoz csak dec. végére kaptunk időpontot...
Elég nehéz így használni mert rettentően párásodik.
Előre is köszi.
G.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15367 Dátum: 2019.11.21 19:45:01 »
Sziasztok,
segítséget, véleményt szeretnék kérni.
Sajnos beázik az Ave. Először nyáron vettem észre, a jobb hátsó ülés előtt a szőnyeg gyakran vizes volt. Aztán most, hogy voltak ezek a kiadós esők, a jobb első ülés előtt is vizes lett a szőnyeg, sőt mi több, tocsog a vízben, ha lenyomom még kis tócsa is összegyűlik. A tetőkárpit az ajtók mellett nedves, illetve a jobb A-oszlop is.
Én arra gyanakszom, hogy a jobb tetősínnél az első rögzítési pontja körül vagy azon a környéken jut be a víz, és az A-oszlopban folyik le a padlóra, így jut el a hátsó ülés elé is.
Ti mit gondoltok? Járt már egy valaki?
Kombi T25, 2006. novemberi, tetősínes.
Karosszériáshoz csak dec. végére kaptunk időpontot...
Elég nehéz így használni mert rettentően párásodik.
Előre is köszi.
G.
A karosszéria tömítés öregedhetett el felül, ez tipikusan Priusoknál jelentkezik hátul, de volt márT22-ről is ilyen sztori. Azért sem jó a dolog, mert ha a függönylégzsák indítópatronja elázott, akkor túldurranhat balesetnél, mint a rossz takata patronok. Mindenképpen meg kéne nézetni valami szakszervízben, vagy TTG-nél... A pára nem jó semminek. A belteret úgy tudod szárítani, hogy max fűtés és folyamatos klíma. A meleg levegő segíti a párolgást, a klíma pedig szárítja és lényegében kivonja a párát, majd kicsöpögteti alul.
Biztos felülről ázik? Nem lehet, hogy a szélvédő előtt kétoldalt az esőlevezetők tömődtek el és az folyt le a ventillátoron át a lábtérbe?

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15368 Dátum: 2019.11.22 11:51:34 »
Nem úgy működik véletlenül, mint a T22-ben az automata klímás verzió?

A T22 így működik: Automata állásban, ha a befúvás olyan állásban van, ami nem "tartalmaz" szélvédő piktogramot, akkor a reggeli hidegben csak akkor fogja bekapcsolni az elektronika a ventilátort, amikor már értelmezhetően meleg a fűtővíz, azaz pár perc haladás után és csak lassan emeli fordulatszámát. Ha automata módban átállítod a befúvást úgy, hogy már a szélvédő piktogram is érintett legyen, akkor pedig mindentől függetlenül kapcsolja.
Nem automata állásban természetesen mindentől függetlenül mennie kell a ventinek.

Szóval ez nem bug, hanem feature :)

Ha ez meglepetés, akkor az is az lesz, hogy szintén szélvédő állásban a kozépkonzolból fixen hideg levegőt fúj télen, nyáron. Ha a szélvédő piktogram nem érintett, akkor már meleget.

Üdv:
BF

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15369 Dátum: 2019.11.22 12:04:02 »
Nem úgy működik véletlenül, mint a T22-ben az automata klímás verzió?

A T22 így működik: Automata állásban, ha a befúvás olyan állásban van, ami nem "tartalmaz" szélvédő piktogramot, akkor a reggeli hidegben csak akkor fogja bekapcsolni az elektronika a ventilátort, amikor már értelmezhetően meleg a fűtővíz, azaz pár perc haladás után és csak lassan emeli fordulatszámát. Ha automata módban átállítod a befúvást úgy, hogy már a szélvédő piktogram is érintett legyen, akkor pedig mindentől függetlenül kapcsolja.
Nem automata állásban természetesen mindentől függetlenül mennie kell a ventinek.

Szóval ez nem bug, hanem feature :)

Ha ez meglepetés, akkor az is az lesz, hogy szintén szélvédő állásban a kozépkonzolból fixen hideg levegőt fúj télen, nyáron. Ha a szélvédő piktogram nem érintett, akkor már meleget.

Üdv:
BF

Lehet,hogy úgy működik,de ez mindentől függetlenül,hol elindul,hol nem  sajnos. :( Megnézettem a Toyota Team Garage-nál, állítólag fűtőmotor hibás.
Esetleg tud valaki ajánlanni bontót ahol betudok szerezni fűtőmotort? Gondolom az új az drága,igaz nem is találok sehol...

panikszoba01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15370 Dátum: 2019.11.25 22:01:10 »
Sziasztok. Uj vagyok a Toyotasok kozott.
Kis segitseget szeretnek kerni. 2 honapja vettem avensist(2011 2.0 D4d diesel) olyan kerdesem lenne hogy a fogyasztas oruletesen magas. A kocsi 2 honapja csak a parkoloba allt. 1 hete kezdtem rendszeresen hasznalni.
A valaszokat elore is koszonom.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15371 Dátum: 2019.11.26 07:35:08 »
Sziasztok. Uj vagyok a Toyotasok kozott.
Kis segitseget szeretnek kerni. 2 honapja vettem avensist(2011 2.0 D4d diesel) olyan kerdesem lenne hogy a fogyasztas oruletesen magas. A kocsi 2 honapja csak a parkoloba allt. 1 hete kezdtem rendszeresen hasznalni.
A valaszokat elore is koszonom.

Mi a kérdés???
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

panikszoba01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15372 Dátum: 2019.11.26 07:55:08 »
A kerdes az lenne hogy mitol lehet a magas fogyasztas?
Olaj csere volt hiba uzenet nincs. Esetleg injector?

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15373 Dátum: 2019.11.26 09:24:46 »
Pontosítani kéne a körülményeket. Konkrétan mennyi a fogyasztás, milyen útvonal (város-dugó-pálya-vegyes???) valamint  a motorolaj színt változik-e, van-e hibakód vagy visszajelzés. Gyújtás ráadásakor felvillan minden ellenőrző lámpa? (és ki is alszik?)
Avensis 1.8 / 2007

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15374 Dátum: 2019.11.26 09:25:38 »
Vásárlás után - főleg használt autónál - célszerű olaj és olajszűrű cserével kezdeni a közös életet. Van-e hibaüzenet a műszerfalon közben?
Illetve ha huzamosabb ideig állt az autó, talán egy kis tartós, magasabb fordulatszámos vezetés (pl autópályán) is segíthet kicsit "tisztulni".
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61