Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710055 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15345 Dátum: 2019.10.29 10:29:58 »
Így valóban picit nehéz véleményt alkotni a kocsiról, esetleg ha lennének képek róla - hogy pl tényleg Sol felszereltség-e, milyen a belseje, stb, stb.
Kellene egy hibakódot olvasni, hogy miért világít a TRC-VSC off ikon, és persze ennél a motornál a túlzott olajfogyasztás veszélye is fennállhat (vagy ha meg lett már gyűrűzve, akkor elvileg többet nem lesz vele gond), bemattulhatnak az első fényszórók, bepárásodhat a hátsó lámpa-búra (rossz esetben a tömítés mentén víz is kerülhet bele).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15346 Dátum: 2019.10.29 14:09:44 »
Sziasztok! Egy kedves barátom autóját szeretném megvenni. 2005-ös Avensis Sol, 1.8. 200.000km. Nincs a legjobb formában, viszont tudom, hogy régóta náluk van és nem taposták szét. Ma kipróbáltam és a következőket tapasztaltam.
...
-misztikus, de bal első fényszóró off.
...
Vagy pl. ez az OFF azt jelenti hogy egyáltalán nem ég (izzócsere, nem tétel), vagy azt hogy alig látsz vele?
Az utóbbi lehet fényszórócsere is, mert ebben a korban voltak azok a lámpatestek, amik megolvadtak az izzó melegétől. Ha ez utóbbi, akkor az utángyártottban 30-40e/db, a gyári sokkal drágább, és párban illik cserélni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15347 Dátum: 2019.10.29 15:25:08 »
Sziasztok! Egy kedves barátom autóját szeretném megvenni. 2005-ös Avensis Sol, 1.8. 200.000km. Nincs a legjobb formában, viszont tudom, hogy régóta náluk van és nem taposták szét. Ma kipróbáltam és a következőket tapasztaltam.
-Egyenetlen alapjárat. 800 rpm viszont mintha nem menne az egyik henger.
-üresben kisebb gázadásnál hurutos a hangja.
-Világít a check engine és a TRC off, VRC lámpa
-misztikus, de bal első fényszóró off.
-30-40 km/h-s sebességnél gyors lüktető zaj a futóműből, jobbra kanyarodásnál erősödik. (Fékezésnél nem ráz)
-A pillanatnyi fogyasztást 13 literre jelzi álló helyzetben.
-Gumik kopottak, csak lemez felni.
Néhány apró külsérelmi nyom. Nem érdemes javítani.
Sok jót hallottam erről az autóról, de persze nem szeretnék egy vagyont rá költeni, vagy befürödni vele.
Tudnátok esetleg valami támpontot adni, hogy honnantól nem érdemes foglalkozni vele?
Köszönöm előre is. Üdv
Vidd el márkaszervízbe vagy Toyoteamhez átvizsgáltatni. Pillangószelep tisztítás biztos kell neki, de a leírás alapján lehet hogy a trafók kezdenek elhalálozni. A hurutos hang lehet katalizátor, lyukas kipuffogó, hővédő lemez, tehát költségeben nullától a 240k-ig. A hibajelzés lehet megint többminden 20k és 200k közti árért, látatlanban ember meg nem mondja itt neked. Misztikus fényszórót megintcsak a szervíz fogja tudni javítani. Vidd el szervízbe, ott meg is fogják mondani neked, hogy mennyi a talpraállítás teljes költsége és az alapján fogod tudni, hogy ez neked megéri-e vagy sem. Lehet hogy nem lett széttaposva, de ennyiféle baja nem hirtelen lesz ennek a típusnak és ez nem a karbantartottság képét festi le számomra.
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.29 15:28:00 írta Silent »

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15348 Dátum: 2019.10.29 15:37:18 »
Lehet hogy nem lett széttaposva, de ennyiféle baja nem hirtelen lesz ennek a típusnak és ez nem a karbantartottság képét festi le számomra.
Nagyon jól fogalmaztál.  :yes:

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15349 Dátum: 2019.10.30 18:12:54 »
Csikósénak nincs ennyi baja.... és az bevallottan az ország legolcsóbb T25-se. Lsd.: Totalcar.hu
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15350 Dátum: 2019.11.02 16:03:09 »
Sziasztok! T25 Wagon 2004 1.8 benzin/LPG az alany. Pár hete villog a piros légzsák visszajelző a műszerfalon  :wacko:! A hiba már ki lett olvasva , ha jól emlékszem :..."jobb oldali övfeszítő patron pozitív zárlat"  :eek: ! Már egyszer jártam autóvillamossági szerelőnél aki átnézte de mondta, hogy hosszadalmas művelet lesz mert végig kell mérnie a kábeleket és meg kell bontania a belső teret!
Érdeklődnék, hogy járt e valaki így és esetleg van e ötlet arra, hogy mi lehet a kiváltó ok hátha nem kellene sokáig tapogatóznunk! ::)

Köszönöm :)

Nivre

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15351 Dátum: 2019.11.05 18:11:33 »
Sziasztok!

Kérdésem a következő: 2004 évj.-ú, 2.0, benzines Avensisem van. Fékezéskor gyenge, de határozottan hallható súrlódó hang jön a jobb első kerék felől. 3 hónapja féktárcsa+betét cserem, de a hang nem szűnt meg. Esetleg van valamilyen ötlet, hogy mi okozhatja ezt a hangot. menet közben nincs, csak fékezéskor.

Köszönöm a válaszokat

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15352 Dátum: 2019.11.06 08:03:10 »
Sziasztok! T25 Wagon 2004 1.8 benzin/LPG az alany. Pár hete villog a piros légzsák visszajelző a műszerfalon  :wacko:! A hiba már ki lett olvasva , ha jól emlékszem :..."jobb oldali övfeszítő patron pozitív zárlat"  :eek: ! Már egyszer jártam autóvillamossági szerelőnél aki átnézte de mondta, hogy hosszadalmas művelet lesz mert végig kell mérnie a kábeleket és meg kell bontania a belső teret!
Érdeklődnék, hogy járt e valaki így és esetleg van e ötlet arra, hogy mi lehet a kiváltó ok hátha nem kellene sokáig tapogatóznunk! ::)

Köszönöm :)
Nem nyúltatok hozzá a kocsiban valamihez az utóbbi időben?

Bubu7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15353 Dátum: 2019.11.10 17:53:09 »
Nagy segítség lenne, ha körvonalaznád az irányárat. Ha a hasonló hirdetettek legaljának 2/3-áért megkapod akkor (talán) bele kell borítani (egy szakműhelyben) a maradék pénzed. Ezek  a hibák így leírva rém egyszerűek és marhára húzósak is lehetnek. Esetleg nem lenne hiba elvinni egy állapotfelmérésre.
Nagy dilemmában vagyok, a nagyon baráti ár 800 ezer lenne. Ami a piacon szerintem elég jó. Kicsit tartok tőle, hogy aztán több százezres szerviz költségem lesz vele, ami már nem lenne olyan jó. Tudtok ajánlani valakit (akár márkaszerviz) Budapest környékén, aki kiolvasná a hibakódot és csinál állapotfelmérést?
Köszönöm előre is.

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15354 Dátum: 2019.11.11 14:33:24 »
Sziasztok!

2005 év.j.. T25 (1.8b) Aven.ban, a belső fűtőventillátor hol beindul ,hol nem ,álltalában ha úgy állítom le a motrott ,hogy be van kapcsolva a fűtés,akkor újra induláskor nem indul el csak kb. fél óra múlva.
Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával,van-e tapasztalata vele és ha igen,mi volt a hiba. Sajnos nekem nem egyértelmű a hiba... Esetleg tudtok-e ajánlanni valakit aki ránézne ?

Köszönöm előre is!

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15355 Dátum: 2019.11.11 15:18:47 »
Nagy dilemmában vagyok, a nagyon baráti ár 800 ezer lenne. Ami a piacon szerintem elég jó. Kicsit tartok tőle, hogy aztán több százezres szerviz költségem lesz vele, ami már nem lenne olyan jó. Tudtok ajánlani valakit (akár márkaszerviz) Budapest környékén, aki kiolvasná a hibakódot és csinál állapotfelmérést?
Köszönöm előre is.
Elviheted márkaszervizbe, pl. Toyota Super Bp. Külső-Váci út, vagy Toyota Mayer Budakeszi, de leginkább ToyoTeam Garage Újpest 1047. Tinódi utca 22.
Arra készülj fel, hogy be kell jelentkezni mindenhol, de állapot felmérés nélkül ne vágj bele. A leírt hibajelenségek alapján azért számolj egy baráti 50-60 ezer Ft-tól egy megrázó 500-600 ezer forintig is elképzelhető összegre. De ne hátrálj meg, első az állapotfelmérés és egy korrekt árajánlat után tisztán látsz. Leginkább a TTG-re hagyatkoznék.
Avensis 1.8 / 2007

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15356 Dátum: 2019.11.11 17:50:47 »
Sziasztok!

2005 év.j.. T25 (1.8b) Aven.ban, a belső fűtőventillátor hol beindul ,hol nem ,álltalában ha úgy állítom le a motrott ,hogy be van kapcsolva a fűtés,akkor újra induláskor nem indul el csak kb. fél óra múlva.
Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával,van-e tapasztalata vele és ha igen,mi volt a hiba. Sajnos nekem nem egyértelmű a hiba... Esetleg tudtok-e ajánlanni valakit aki ránézne ?

Köszönöm előre is!

Nem úgy működik véletlenül, mint a T22-ben az automata klímás verzió?

A T22 így működik: Automata állásban, ha a befúvás olyan állásban van, ami nem "tartalmaz" szélvédő piktogramot, akkor a reggeli hidegben csak akkor fogja bekapcsolni az elektronika a ventilátort, amikor már értelmezhetően meleg a fűtővíz, azaz pár perc haladás után és csak lassan emeli fordulatszámát. Ha automata módban átállítod a befúvást úgy, hogy már a szélvédő piktogram is érintett legyen, akkor pedig mindentől függetlenül kapcsolja.
Nem automata állásban természetesen mindentől függetlenül mennie kell a ventinek.

Szóval ez nem bug, hanem feature :)

Ha ez meglepetés, akkor az is az lesz, hogy szintén szélvédő állásban a kozépkonzolból fixen hideg levegőt fúj télen, nyáron. Ha a szélvédő piktogram nem érintett, akkor már meleget.

Üdv:
BF

Shifti87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15357 Dátum: 2019.11.13 14:38:17 »
Sziasztok!

Februárban lettünk Ave kombi tulajdonosok, szeretjük nagyon. Akkor írtam, hogy rángat hidegen, mint megtudtam hogy előfordul a 2.0 benzinesnél, mondtátok a kipucolást, aztán végül is bevittem a fehérvári Toyotába, ahol kuplung is lett cserélve, meg-meg csúszott 4-5-ikben...azóta az jó, hanem erre a rángatásra csináltak egy szoftver frissítést!...ami akkor érezhető javulást is okozott...az már más tészta hogy mostanában sokkal gyengébben de megint kezd előjönni, míg hideg a gép. Akkor gondolom mégis csak megérett a szívó csonk/ szelepek kitakarítására...??
Másik kérdésem, ami nekem kissé fura, hogy 4. és 5. sebességben alig van motorfékem. Nincs agyon pakolva a kocsi, általában 3-an megyünk vele, némi cuccal. Oké, hosszabb áttétel, de a kis 1.4es Civic-emnél ha lelépek a gázról kisebb fékezésképpen hat. Abba 320e km van az Ave-ban 230e.
Ez ilyen ebbe a kocsiban, esetleg kompresszió hiány lenne? Ez utóbbin csodálkoznék megint, mert teljesen jól húz, jól megy...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15358 Dátum: 2019.11.13 18:20:33 »
Sziasztok!

Februárban lettünk Ave kombi tulajdonosok, szeretjük nagyon. Akkor írtam, hogy rángat hidegen, mint megtudtam hogy előfordul a 2.0 benzinesnél, mondtátok a kipucolást, aztán végül is bevittem a fehérvári Toyotába, ahol kuplung is lett cserélve, meg-meg csúszott 4-5-ikben...azóta az jó, hanem erre a rángatásra csináltak egy szoftver frissítést!...ami akkor érezhető javulást is okozott...az már más tészta hogy mostanában sokkal gyengébben de megint kezd előjönni, míg hideg a gép. Akkor gondolom mégis csak megérett a szívó csonk/ szelepek kitakarítására...??
Másik kérdésem, ami nekem kissé fura, hogy 4. és 5. sebességben alig van motorfékem. Nincs agyon pakolva a kocsi, általában 3-an megyünk vele, némi cuccal. Oké, hosszabb áttétel, de a kis 1.4es Civic-emnél ha lelépek a gázról kisebb fékezésképpen hat. Abba 320e km van az Ave-ban 230e.
Ez ilyen ebbe a kocsiban, esetleg kompresszió hiány lenne? Ez utóbbin csodálkoznék megint, mert teljesen jól húz, jól megy...
Szia! A hidegen gyenge, rángatózós járás a kokszosodásra utal, ez lehet a gyengébb motorfék mögött is, ha a gyűrűk is letapadtak vagy a szelepek nem zárnak jól. A 2 literesnek jó nyomatéka van, gyorsulásnál még nem érezni. Ha a Civic-kel hasonlítod össze, azt is nézd, hogy milyen fordulatról esve érzed másnak a motorféket. A végáttétel különbözősége miatt a kisebb motoros autóknál eleve erősebb a hatás. A futott kilométer nem sokat számít egy jól karbantartott kocsinál.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15359 Dátum: 2019.11.14 09:02:08 »
Sziasztok!

Februárban lettünk Ave kombi tulajdonosok, szeretjük nagyon. Akkor írtam, hogy rángat hidegen, mint megtudtam hogy előfordul a 2.0 benzinesnél, mondtátok a kipucolást, aztán végül is bevittem a fehérvári Toyotába, ahol kuplung is lett cserélve, meg-meg csúszott 4-5-ikben...azóta az jó, hanem erre a rángatásra csináltak egy szoftver frissítést!...ami akkor érezhető javulást is okozott...az már más tészta hogy mostanában sokkal gyengébben de megint kezd előjönni, míg hideg a gép. Akkor gondolom mégis csak megérett a szívó csonk/ szelepek kitakarítására...??
Másik kérdésem, ami nekem kissé fura, hogy 4. és 5. sebességben alig van motorfékem. Nincs agyon pakolva a kocsi, általában 3-an megyünk vele, némi cuccal. Oké, hosszabb áttétel, de a kis 1.4es Civic-emnél ha lelépek a gázról kisebb fékezésképpen hat. Abba 320e km van az Ave-ban 230e.
Ez ilyen ebbe a kocsiban, esetleg kompresszió hiány lenne? Ez utóbbin csodálkoznék megint, mert teljesen jól húz, jól megy...
Ez már nekem is feltűnt. Én egy 1.8-assal párhuzamosan használok egy 1.4MPI Fábiát, és ahhoz képest az én Avémnak is gyakorlatilag nulla a motorféke (olyan mint a szabadonfutó volt a Wartburgnál), és nem csak a magasabb fokozatokban.
Én ezt eddig elkönyveltem, hogy ez ilyen, de én is szívesen hallgatnám meg mások tapasztalatát.
« Utoljára szerkesztve: 2019.11.14 09:08:06 írta kugyu21 »