Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710838 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15285 Dátum: 2019.08.07 15:52:26 »
Az 1.8 motor elég, mert ezek nem 0-100 rekorderek, de ezért cserébe a 2007-2009 évjáratok már gond nélkül hajthatók. kb 7 liter körül fogyaszt, én  a Bp. belvárosban lakom, 7,8-nál több még nem volt, most egy görög 2500 km-es fordulón 6,8 körül fogyasztott. (70 % autópálya) Olajat ezek már nem eszik, nekem 12 kkm körül vannak  a cserék, nem kell utána tölteni. Nem rohad, ha nem volt törve és taknyolva.
Avensis 1.8 / 2007

Mekong

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15286 Dátum: 2019.08.08 15:08:10 »
Kaptam időpontot július elejére a visszahívásra, viszont nekem is kellene egy kis segítség:
Avensis, T25, 2.0 benzin: bekapcsolt klíma esetén, ha egyesben engedem ki a kuplungot, búgó hang hallatszik. Kettesben ugyanez. A klíma egyébként működik, hideg. Ha nem megy a klíma, akkor nincs ilyen hang.
Kompresszor lehet? Használható így vagy inkább ne? Hová érdemes vinni?

Köszönöm a válaszokat.

Mewryck

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15287 Dátum: 2019.08.14 13:00:56 »
Sziasztok!

Az alany egy T22 Avensis 2.0 TD kombi, 1998-as gyártás.
Probléma: a motor nem indul. Kulcs elfordít, izzít, önindító forgatja a motort, de nem indul be. A tank nem üres :) Reggel még használtam az autót, kb 2 óra múlva már csak köszörült, nem indult be :(
Amire jutottam: mágnes tekercs nem kap áramot. Vezeték szakadást nem találtam, biztosítékok rendben. Olvastam korábban gyújtáskapcsoló problémákról, megpróbálom szét szedni.Valakinek egyéb ötlet? Amire még felfigyeltem: gyújtás ráadáskor 2-3 kattanó hang szokott lenni (mint pl: egy relé mikor kapcsol), na ezt most nem hallom, csend van. TÍipp?
Üzemanyag szűrő rendben, üzemanyag el jut az adagolóig, izzító gyertyák jók, biztosítékok rendben.

Köszönöm a válaszait.okat

Gby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15288 Dátum: 2019.08.14 15:38:44 »
Sziasztok,

Egy 2005-as évjáratú T25-ös 1,8 benzines Avensisem  van, németből lett behozva, teljes motorfelújítás volt az autón, hengerek, lánc vezérlés...
és ezután is normális ha csörög a lánc(?) hidegen, állás után történő indításkor kb 1 másodpercig, csörgő hang jelentkezik,

megkérdeztem a szerelőt, azt mondta, hogy amíg nincs olajnyomás addig csöröghet a lánc, mert nincs feszítés,  és ez ilyen

kérdésem: az tényleg normális ha egy felújított motor induláskor, állás után csörög???

várom a szakértő válaszokat, néztem a topikot, de nem találtam megoldást.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15289 Dátum: 2019.08.14 15:54:58 »
Sziasztok,

Egy 2005-as évjáratú T25-ös 1,8 benzines Avensisem  van, németből lett behozva, teljes motorfelújítás volt az autón, hengerek, lánc vezérlés...
és ezután is normális ha csörög a lánc(?) hidegen, állás után történő indításkor kb 1 másodpercig, csörgő hang jelentkezik,

megkérdeztem a szerelőt, azt mondta, hogy amíg nincs olajnyomás addig csöröghet a lánc, mert nincs feszítés,  és ez ilyen

kérdésem: az tényleg normális ha egy felújított motor induláskor, állás után csörög???

várom a szakértő válaszokat, néztem a topikot, de nem találtam megoldást.
A feszítőpatront ezek szerint nem cserélték ki? :hmmmm:
Mi volt a probléma oka ami miatt teljes felújítás kellett neki? Pontosan miket cseréltek?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15290 Dátum: 2019.08.14 17:56:30 »
Sziasztok,

Egy 2005-as évjáratú T25-ös 1,8 benzines Avensisem  van, németből lett behozva, teljes motorfelújítás volt az autón, hengerek, lánc vezérlés...
és ezután is normális ha csörög a lánc(?) hidegen, állás után történő indításkor kb 1 másodpercig, csörgő hang jelentkezik,

megkérdeztem a szerelőt, azt mondta, hogy amíg nincs olajnyomás addig csöröghet a lánc, mert nincs feszítés,  és ez ilyen

kérdésem: az tényleg normális ha egy felújított motor induláskor, állás után csörög???

várom a szakértő válaszokat, néztem a topikot, de nem találtam megoldást.

 :eek: :eek: ???
Jó. Majd, biztosan jön.
"Gby
Újonc
Hozzászólások: 1"  Ja, hacsak így nem!

Ez fórum , nem szakértő klub.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15291 Dátum: 2019.08.14 18:42:01 »
Sziasztok,

Egy 2005-as évjáratú T25-ös 1,8 benzines Avensisem  van, németből lett behozva, teljes motorfelújítás volt az autón, hengerek, lánc vezérlés...
és ezután is normális ha csörög a lánc(?) hidegen, állás után történő indításkor kb 1 másodpercig, csörgő hang jelentkezik,

megkérdeztem a szerelőt, azt mondta, hogy amíg nincs olajnyomás addig csöröghet a lánc, mert nincs feszítés,  és ez ilyen

kérdésem: az tényleg normális ha egy felújított motor induláskor, állás után csörög???

várom a szakértő válaszokat, néztem a topikot, de nem találtam megoldást.

Szia!

Nos, ha pl. gyűrűzték a motort, akkor max. 1-2000 km után motorolajcsere szükséges. Ezt jobb esetben a gyűrű gyártója a csomagban feltünteti, az enyémen pl. 500 km-t írt elő a Mahle.
Jó lenne tudni, milyen motorolajjal mész? Egy vastagabb olajjal később épül fel az olajzás, hosszabb ideig van csörgés. Tudtommal lehet ugyanez, ha a motorolajszűrőnél a szelep nem teljesen jó.

Szóval elképzelhető, hogy ha vastagabb olaj van benne (pl. 5w40, esetleg 10w40 (!)), akkor csinál ilyet, főleg a VVT-i. A gyűrűzés végett úgyis esedékes egy gyors olajcsere, akkor meg egy jobb 5w30 olaj és szűrőcsere (pl. Mann) után hamar meg fogod látni, hogy van-e pozitív változás az ügyben.

Pl. itt érdemes megnézni, milyen motorolaj jó a kocsidhoz, célszerű azt választani, ami legvékonyabbat megenged a gyártó. Tudom, ez kicsit pongyola megfogalmazás, de ha lehet bele tenni 5w30-et, akkor már ne 5w40 és társai menjenek bele. Nyilván nem kell ennek a gyártónak az olaját venni, de már lehet látni az előírásokat. Mondjuk egy jó ár/érték arányú olajban érdemes gondolkodni, de pl. Mannol-t nem javaslok bele  :no:

Tapasztalat:
Öcsém nem figyelt oda, és a Mol Essence 5w30 olajat tette a YaV-ba. Egyébként a Mol sem ajánlja azt az olajat oda, figyelmetlenség volt.
A motor teljesen elgyengült tőle, teljesen szokatlanul viselkedett (az is VVT-i motor). Visszarakta a szokásost (azt hiszem Eneos PH 5w30), és a motor minden gondja eltűnt.
Carinában meg ugyanez a Mol 5w30 teljesen jó (télen használtam), és az olaj gyártója ajánlja is bele.
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.14 18:51:40 írta vd1234 »

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15292 Dátum: 2019.08.14 19:56:15 »
Mennyivel jobb olvasni egy segítőkész választ, felesleges oltogatás helyett....
Avensis 1.8 / 2007

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15293 Dátum: 2019.08.15 22:28:08 »
Mennyivel jobb olvasni egy segítőkész választ, felesleges oltogatás helyett....
En is kaptam tőle egy “ az már igen  :eek: “ hozzaszolast amit nem ertettem ezert rakerdeztem mire celoz?
Erre bemasolja az egesz uzenetet amiben tobbfele informacio szamok es stb volt es kozli hogy ő kiemelte arra amit leirtam...ja oke boss man nem szoltam bocs ::)
Ertem en es elismerem hogy tapasztalt hozzaerto ember csak akkor mondja meg a frankot elfogadom.
Aki meg most regisztralt ugylatszik egyertelmu hogy nem szabad segiteni holott lehetne egy hasznos tanacsa de biztos soha az eletbe neki sem tanacsolt segitett senki semmiben es nem is esett volna jol neki.
Ez egy aldott csicska mentalitas az ilyen inkabb ne mondjon semmit oruljon csendben hogy nagyon okos es tartsa magaban okozzon sok boldogsagot neki :clap:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15294 Dátum: 2019.08.15 23:00:48 »
Srácok, mindenkire süt a nap...
Oldalon felül Profil > Fórum profil > Profil módosítás > Barát/tiltólista > Tiltólista szerkesztése
Itt beállítod és onnantól nem jelennek meg a felesleges elmésségek. Van akivel teljesen kár hadakozni. Vannak tiszta időszakai de néha tök értelmetlenül ezerrel tolja a kötözködést. El kell engedni, tényleg kár rá energiát vesztegetni. Van itt bőven jó arc akikkel lehet diskurálni.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15295 Dátum: 2019.08.16 08:04:04 »
En is kaptam tőle egy “ az már igen  :eek: “ hozzaszolast amit nem ertettem ezert rakerdeztem mire celoz?
Erre bemasolja az egesz uzenetet amiben tobbfele informacio szamok es stb volt es kozli hogy ő kiemelte arra amit leirtam...ja oke boss man nem szoltam bocs ::)
Ertem en es elismerem hogy tapasztalt hozzaerto ember csak akkor mondja meg a frankot elfogadom.
Aki meg most regisztralt ugylatszik egyertelmu hogy nem szabad segiteni holott lehetne egy hasznos tanacsa de biztos soha az eletbe neki sem tanacsolt segitett senki semmiben es nem is esett volna jol neki.
Ez egy aldott csicska mentalitas az ilyen inkabb ne mondjon semmit oruljon csendben hogy nagyon okos es tartsa magaban okozzon sok boldogsagot neki :clap:


Valóban!?!?
  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.16 08:20:05 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15296 Dátum: 2019.08.16 08:25:24 »

Valóban!?!?
  :clap:
Valóban!

Silent
Köszönöm, ez hasznos információ volt!
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.16 08:40:37 írta kugyu21 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15297 Dátum: 2019.08.16 11:49:01 »
Valóban!

Silent
Köszönöm, ez hasznos információ volt!
OFF
Lekövethetően valótlan!
A tény az tény, erről vitázni magam nem fogok, akinek van szeme láthatja mely állítás tényszerű! On
 
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.16 11:50:47 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Toyota2008

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15298 Dátum: 2019.08.17 11:26:19 »
Sziasztok

Új vagyok és van egy kis problémám a 2008 as Toyota avensisemmel

A navi nem akarta a navi CD-t olvasni egy tisztito CD is kipróbálva de semmi ki szerelve is kellett majd.az olvasó fej tisztítva  most a vissza szerelés után azt írja egy program nem olvashato kérem forduljon a kereskedőkhöz
A CD ki sem jön a képernyőt se nyitni se zárni nem akarja a rádió se működik és ha kivesszük a kulcsot 4x pötty ég vmi

Valakinek ötlete ??

Nagyon szépen koszonom

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15299 Dátum: 2019.08.18 08:40:04 »
Sziasztok

Új vagyok és van egy kis problémám a 2008 as Toyota avensisemmel

A navi nem akarta a navi CD-t olvasni egy tisztito CD is kipróbálva de semmi ki szerelve is kellett majd.az olvasó fej tisztítva  most a vissza szerelés után azt írja egy program nem olvashato kérem forduljon a kereskedőkhöz
A CD ki sem jön a képernyőt se nyitni se zárni nem akarja a rádió se működik és ha kivesszük a kulcsot 4x pötty ég vmi

Valakinek ötlete ??

Nagyon szépen koszonom
Sima márkaszerviz nem biztos hogy fog tudni kezdeni veled bármit, navilex.hu-nál tégy egy próbát, ott valószínűleg már láttak ilyet.
Majd írd meg mi lett, hogy okulhassunk belőle. ;)
A leírás alapján szerintem valamit a CD olvasó pickup környékén elért a vég és most áll az egész. Egy műszerész jó eséllyel tudja javítani. Főleg ha már látott ilyet.
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.18 08:44:06 írta Silent »