Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710336 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15270 Dátum: 2019.06.26 15:33:47 »
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
1.8-as, 5 ajtós, T25-ről lenne szó. Az utóbbi időben nagyon büdös benzinszag terjeng a garázsban, jobbára a háta körül.
A múltkor, amikor a visszahívás miatt voltam a szervizben, jeleztem nekik, és kértem nézzék meg mitől lehet.
Amikor kész volt az autó, a benzinszagra vonatkozó kérdésemre azt mondták, hogy felfújták (átfújták vagy megfújták, már nem emlékszem) a rendszert, és nem találtak szivárgást (5k+ÁFA). Arra a kérdésre, hogy akkor mégis honnan a benzinszag, csak a vállukat vonogatták.
Az hogy egy szakszerviz így áll hozzá nem kevés pénzért, egy dolog, csak azt remélem, a légzsákkal kapcsolatos teendőjüket sokkal nagyobb szakértelemmel végezték.
De továbbra is szaglik az autó, és jó lenne tudni az okot és elhárítani.
Vannak-e ötleteitek hol keressem a forrást (a benzin nyilván a tankban van  :)), esetleg járt-e már valaki hasonlóan, és tudja-e a megoldást?
Előre is köszönöm.

Szia!

Sajnos megoldást nem, csak ötletet tudok adni:

Ha alá tudsz nézni valahol, akkor érdemes az üzemanyagbetöltő csövet megnézni, esetleg nem lyukadt-e ki korrózió miatt(Carinánál is hajlamos rá), nálam a bal hátsó kereket levéve is egész jól átható.

A másik az ún. charcoal canister, ez Carinán jobb oldalt van a motor mellett egy fekete műanyag doboz, esetleg az repedt-e meg. Nem tudom, Avensisen hol van, a toyodiy.com-on szerintem megtalálod.

Subby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15271 Dátum: 2019.06.26 17:42:17 »
Kaptam időpontot július elejére a visszahívásra, viszont nekem is kellene egy kis segítség:
Avensis, T25, 2.0 benzin: bekapcsolt klíma esetén, ha egyesben engedem ki a kuplungot, búgó hang hallatszik. Kettesben ugyanez. A klíma egyébként működik, hideg. Ha nem megy a klíma, akkor nincs ilyen hang.
Kompresszor lehet? Használható így vagy inkább ne? Hová érdemes vinni?

Köszönöm a válaszokat.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15272 Dátum: 2019.06.28 08:44:29 »
Szia!

Sajnos megoldást nem, csak ötletet tudok adni:

Ha alá tudsz nézni valahol, akkor érdemes az üzemanyagbetöltő csövet megnézni, esetleg nem lyukadt-e ki korrózió miatt(Carinánál is hajlamos rá), nálam a bal hátsó kereket levéve is egész jól átható.

A másik az ún. charcoal canister, ez Carinán jobb oldalt van a motor mellett egy fekete műanyag doboz, esetleg az repedt-e meg. Nem tudom, Avensisen hol van, a toyodiy.com-on szerintem megtalálod.
Köszönöm az ötleteket, a hétvégén megnézem őket, remélem ilyen egyszerű lesz. Én valami furmányosabbra gondoltam, mert másrészt remélem, hogy ilyen magától értetődő helyeket talán a szerviz is megnézett, ha már kifizettette velem..... (?)

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15273 Dátum: 2019.07.08 15:26:50 »
Köszönöm az ötleteket, a hétvégén megnézem őket, remélem ilyen egyszerű lesz. Én valami furmányosabbra gondoltam, mert másrészt remélem, hogy ilyen magától értetődő helyeket talán a szerviz is megnézett, ha már kifizettette velem..... (?)
Még nem biztos, de talán megoldódott a rejtély. A hétvégén alámásztam az autónak követni a benzin útját, de nem igazán találtam semmi szokatlant a szemrevételezéssel. Ekkor taktikát váltva, elkezdtem az orrom útán menni és találtam egy feltételezhető forrást. Az autó hátánál -ahol feltételeztem a szivárgást- a sarokban találtam egy rég elfeledett higítós kannát, amit a sarokban deponált útszóró homok elkerítésére tettem oda még anno. Ennek környékén volt legerősebb a szag, ezért kibontottam és mellette a homok elég büdős és nedves volt. A vélhetően sérült kannából áttöltöttem a higítót, de mivel a homokban is lehet még nem kevés anyag, kell még idő hogy elillanjon, de most már van reményem rá, hogy nem a kis kecvenc a bűnös (büdös).  És akkor viszont a szervizt is meg kell követnem. 

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15274 Dátum: 2019.07.10 23:15:41 »
Még nem biztos, de talán megoldódott a rejtély. A hétvégén alámásztam az autónak követni a benzin útját, de nem igazán találtam semmi szokatlant a szemrevételezéssel. Ekkor taktikát váltva, elkezdtem az orrom útán menni és találtam egy feltételezhető forrást. Az autó hátánál -ahol feltételeztem a szivárgást- a sarokban találtam egy rég elfeledett higítós kannát, amit a sarokban deponált útszóró homok elkerítésére tettem oda még anno. Ennek környékén volt legerősebb a szag, ezért kibontottam és mellette a homok elég büdős és nedves volt. A vélhetően sérült kannából áttöltöttem a higítót, de mivel a homokban is lehet még nem kevés anyag, kell még idő hogy elillanjon, de most már van reményem rá, hogy nem a kis kecvenc a bűnös (büdös).  És akkor viszont a szervizt is meg kell követnem.
Szvsz nem a homok lesz a felelős. Erre a benzinszag szindrómára én is emlékszem.
Annyit tudok javasolni, hogy vegyél helyette egy dízelt. :whistling: Utána örülnél, ha újra éreznéd azt jószagú benzint. :tt2:

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15275 Dátum: 2019.07.11 08:31:44 »
Szvsz nem a homok lesz a felelős. Erre a benzinszag szindrómára én is emlékszem.
Annyit tudok javasolni, hogy vegyél helyette egy dízelt. :whistling: Utána örülnél, ha újra éreznéd azt jószagú benzint. :tt2:
:clap:
Ki van zárva, hogy dieselt. Azért az évi 3-4ekm-ért még ez is sok, csak hát annyira a szívemhez nött.

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15276 Dátum: 2019.07.17 10:07:46 »
Sziasztok.

Segítségetekre van szükségem  :helpsmilie:

Ave T25, 2004, 2.0 d4d.
1. Kulcsról (távirányító) záródnak, de nem nyílnak az ajtók.
2. A vezető oldali ajtó, illetve a csomagtartó nyílik, ha "hagyományos" módon nyitom őket (tehát behelyezem a kulcsot az kulcslyukba).
3. A jobb oldali és két hátsó ajtó csak belülről nyitható.
Egyéb tünetek: távirányítással hallatszik, amint záródnak az ajtók, nyitásnál csak a helyzetjelzők villognak, de az ajtókban levő szerkezet meg se moccan.

Ötletek? Ez így nagyon kényelmetlen, főleg 3 hónapos gyerkőccel....  :helpsmilie:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15277 Dátum: 2019.07.17 10:23:00 »
Sziasztok.

Segítségetekre van szükségem  :helpsmilie:

Ave T25, 2004, 2.0 d4d.
1. Kulcsról (távirányító) záródnak, de nem nyílnak az ajtók.
2. A vezető oldali ajtó, illetve a csomagtartó nyílik, ha "hagyományos" módon nyitom őket (tehát behelyezem a kulcsot az kulcslyukba).
3. A jobb oldali és két hátsó ajtó csak belülről nyitható.
Egyéb tünetek: távirányítással hallatszik, amint záródnak az ajtók, nyitásnál csak a helyzetjelzők villognak, de az ajtókban levő szerkezet meg se moccan.

Ötletek? Ez így nagyon kényelmetlen, főleg 3 hónapos gyerkőccel....  :helpsmilie:

Szia!

Szerintem a vezető ajtójában levő központizár 5 vezetékes motor (vezetőmotor) a baj.
Univerzálisban olyan 1300,- forint, kis barkácsolókedv esetén egy délelőtt be lehet otthon rakni, a régit ki sem venném a helyéről.
A csatlakozóval meg a bekötéssel lehet még kicsit szöszölni maximum.

Persze ez nem biztos, de nekem ez oldotta meg a hasonló gondomat Carinán.

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15278 Dátum: 2019.07.17 19:49:27 »
Sziasztok. Azt mi okozhatja, hogyha lezárom az autót a riasztó csippan, majd 3 mp múlva újra duplán csippan. Ez az utóbbi nyilván eddig nem volt, csak ma kezdte el. Ezek után random időnként megszólal a riasztó, éles jelzéssel. Utána indul újra az egész előlről.Köszi.
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15279 Dátum: 2019.07.17 21:26:48 »
Sziasztok.

Segítségetekre van szükségem  :helpsmilie:

Ave T25, 2004, 2.0 d4d.
1. Kulcsról (távirányító) záródnak, de nem nyílnak az ajtók.
2. A vezető oldali ajtó, illetve a csomagtartó nyílik, ha "hagyományos" módon nyitom őket (tehát behelyezem a kulcsot az kulcslyukba).
3. A jobb oldali és két hátsó ajtó csak belülről nyitható.
Egyéb tünetek: távirányítással hallatszik, amint záródnak az ajtók, nyitásnál csak a helyzetjelzők villognak, de az ajtókban levő szerkezet meg se moccan.

Ötletek? Ez így nagyon kényelmetlen, főleg 3 hónapos gyerkőccel....  :helpsmilie:
Valószínűleg a távirányítón a nyitásért felelős mikrokapcsoló adta meg magát. Duettnél párszáz forintos tétel a cseréje. Persze az ajtóban lévő komponens hibája sem kizárt.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15280 Dátum: 2019.07.17 21:38:11 »
Valószínűleg a távirányítón a nyitásért felelős mikrokapcsoló adta meg magát. Duettnél párszáz forintos tétel a cseréje. Persze az ajtóban lévő komponens hibája sem kizárt.
Ha a vezetőmotor jó, akkor kulccsal nyitva az vezető ajtaját nyitja a többi ajtót is szerintem.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15281 Dátum: 2019.07.19 09:58:05 »
Ha a vezetőmotor jó, akkor kulccsal nyitva az vezető ajtaját nyitja a többi ajtót is szerintem.
Igen. Azt szokták rögtön lepróbálni, hogy ad-e jelet a kulcs. Első amit próbálnak az elemcsere. Ha nem ad, akkor gumilapka kikopás is lehet, de az látszana. Utána jön a mikrokapcsoló és utána az elektronika. Utóbbinak nem szokott baja lenni, ha nem éri komolyabb erőhatás vagy beázás. Duettnek készlete van szinte minden részegységre és felszerelt műszerész szobájuk is van rá, ezért szoktam őket ajánlani. Kulcsot általában utcáról beesve is megnézik, nem kell kivárni a 3 hetes várólistát.

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15282 Dátum: 2019.07.28 07:55:13 »
Szevasztok!
Mi lehet a baj?
T22 '99 2000cm³ benzin. Jöttünk haza vele az autópályán 130.-160.-as tempóval és egyszer csak a vízhőfok feljebb ment a szokásosnál nem forrt fel, de majdnem elérte a piros skálát. Félre álltunk, a kiegyenlítő tartály tele volt vízzel viszont a hűtő az tök üres volt. Az elindulás után rendesen helyreállt minden (igaz 90 es tempónál tartotta a közép-hő fokot). Hazaérkezés után 1 órával a vízszint visszament a normális szintre. Nem látok olajat a vízben.  Viszont néha a vizet pótolni kell. A másik probléma gyakorlatilag ezer km után egy liter olajat utána kell töltenem.
Esetleg hengerfej?
Válaszaitokat, tippjeiteket előre is köszönöm.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15283 Dátum: 2019.08.05 18:33:25 »
Szevasztok!
Mi lehet a baj?
T22 '99 2000cm³ benzin. Jöttünk haza vele az autópályán 130.-160.-as tempóval és egyszer csak a vízhőfok feljebb ment a szokásosnál nem forrt fel, de majdnem elérte a piros skálát. Félre álltunk, a kiegyenlítő tartály tele volt vízzel viszont a hűtő az tök üres volt. Az elindulás után rendesen helyreállt minden (igaz 90 es tempónál tartotta a közép-hő fokot). Hazaérkezés után 1 órával a vízszint visszament a normális szintre. Nem látok olajat a vízben.  Viszont néha a vizet pótolni kell. A másik probléma gyakorlatilag ezer km után egy liter olajat utána kell töltenem.
Esetleg hengerfej?
Válaszaitokat, tippjeiteket előre is köszönöm.
Csak tippjeim vannak, leginkább egy Toyota szerelőhöz kéne a legsürgősebben benézned, hogy sorolják fel a lehetőségeket. Merrefelé vagy helyileg?

olyt74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15284 Dátum: 2019.08.06 17:42:39 »
Sziasztok!
Autó vásárlás elött állok, az egyik kiszemelt az avensis, 2007-2009 ig évjárat benzines 1.8 motor. Lenne pár kérdésem. Elég e ekkora kaszninak ez a motor? Úgy hallottam hogy a toyotak 1.8 as benzinese eszi az olajat, nem ajánlották. De olvastam hogy ez csak a 2005 elötti 1.8 asokra igaz? Mennyi kb a fogyasztása? A rohadástol kell e tartani?
Köszönöm előre is.