Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3709861 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15180 Dátum: 2019.05.11 13:08:14 »
sziasztok,

Avensis T27 facelift-es (2013) a nappali menetjelző lámpa izzónál a foncsor elég szépen megégett. Valakinek hasonló problémája ? normál gyári izzó van benne W21/5W 12V 21/5W.
A bal oldalon már izzóra is rácsöppent a barna trutyi.



Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15181 Dátum: 2019.05.11 19:50:15 »
...nincs semmiféle hibakód!
...
Azért kiolvastattam és a folytószelepet dobta ki hibaként...
:hmmmm:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15182 Dátum: 2019.05.11 21:55:41 »
Xtrem a lámpabúrát is nézd meg,hogy nem repedt-e...

Nincs repedés vagy törés, a pótkerék és környéke is tök száraz, a csomagtartó kárpitja is, nincs folt a csomagtértálcán sem, szóval valahol máshol talált magának utat a víz.
Bár úgy néz ki a szervó-szivattyú miatt úgy is esedékes lesz egy szerviz, akkor majd megemlítem nekik.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15183 Dátum: 2019.05.11 21:59:03 »
Apropó szervó-szivattyú, kérdezném, hogy ez jó bele? Illetve kell-e még hozzá más is, vagy ez maga a "pakk"?
https://www.autoalkatreszek24.hu/automarkak/alkatresz-toyota/avensis-lepcsoshatu-t25/17708/13258/hidraulika-szivattyu-kormanyzas.html
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15184 Dátum: 2019.05.11 23:34:53 »
Apropó szervó-szivattyú, kérdezném, hogy ez jó bele? Illetve kell-e még hozzá más is, vagy ez maga a "pakk"?
https://www.autoalkatreszek24.hu/automarkak/alkatresz-toyota/avensis-lepcsoshatu-t25/17708/13258/hidraulika-szivattyu-kormanyzas.html
Először nézesd meg, mert lehet feleslegesen vásárolnál be. Sokkal valószínűbb, hogy csatlakozásnál, vagy szimeringnél ereszt. :surrender:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15185 Dátum: 2019.05.12 11:50:36 »
Én mindenképpen ki akarom/akartam cserélni, mert a békéscsabai gányolást és a rossz szervószivattyú beszerelését mindenképpen szeretném megszüntetni. Lehet csak egy szintén onnan jövő olcsó pasztázás van használtan visszarakott - így elfáradt - tömítésnél ereszt az olaj, de szeretném, ha az Avensisben egy az Avensisbe való szivattyú lenne, és nem azon kellene agyalnom, mikor fog valami nagyobb gubanc bekövetkezi (hosszbordásszíj 6 fogas v 5 fogas, stb, stb).

Csak egyetlen egyszer került más kezekbe az autó az eltelt 14 év alatt, mint a kiskőrösi srácoké, mégis mennyit szívok emiatt...  :no: :wacko:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15186 Dátum: 2019.05.12 19:27:43 »
Ja, persze... El is felejtettem, hogy nem belevalót rakott vissza bele.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15187 Dátum: 2019.05.12 20:05:06 »
Apropó szervó-szivattyú, kérdezném, hogy ez jó bele? Illetve kell-e még hozzá más is, vagy ez maga a "pakk"?
https://www.autoalkatreszek24.hu/automarkak/alkatresz-toyota/avensis-lepcsoshatu-t25/17708/13258/hidraulika-szivattyu-kormanyzas.html
Gyarit keresel, vagy utangyartottat?
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15188 Dátum: 2019.05.12 23:18:01 »
Gyarit keresel, vagy utangyartottat?

Gyárira 2 évvel ezelőtt mondtak 400e Ft-os ajánlatot, annyit most valahogy nem szeretnék rákölteni az autóra - megint. Szóval az utángyártott, vagy esetleg a felújított, de tényleg Avensisből származó darabot keresek. Persze ha van egyéb beszerzési forrás, és mondjuk lehet gyárit kapni 200e-ért, akkor persze érdekelne.  :D
Kapott már új gyári katalizátort, új gyári vezérműlánc-burkolatot, és persze az egyéb gányolások helyreállítása sem volt - és talán sosem lesz vége neki... - olcsó mulatság.
A békéscsabai szerelő Bárdis felújítottat tett bele, ha jól rémlik - és persze csak utólag mondta meg, hogy COV-ba való és abban is volt előtte... Neki a rendszer azt dobta ki akkor, gondolt egyet - a megkérdezésem nélkül - és beletette azt...  :hmmmm: 185e Ft volt, amiből később visszakaptam 50e Ft-ot a régi helyett, amit be kellett szolgáltatni nekik. Közben is volt vicces szitu, ugyanis ez a derék szerelő jól összeolajozta azt a dobozt, amiben vissza kellett volna küldeni a Bárdinak a szivattyút, így azért is felszámoltak - ő meg persze tovább hárította rám az ő maszatolását valami 3500 Ft-ot ezért is.

Valahogy azt hiszem mindezek után, és ami azóta is történt talán érthető, hogy nem szándékozom újra felkeresni ezt a fickót ebben a büdös életben...  :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.12 23:20:10 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pötyi61

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15189 Dátum: 2019.05.16 07:49:25 »
Sziasztok!

Tudom,volt már szó róla,de a T22 -es szedán csomagtartó beázási pontjaira lennék kíváncsi,mert a pótkeréknél,és a jobb oldalon az emelőnél áll a víz.Kérem írjátok le,hogyan orvosoltátok.Köszönöm.
.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15190 Dátum: 2019.05.18 07:14:20 »
Sziasztok!

Tudom,volt már szó róla,de a T22 -es szedán csomagtartó beázási pontjaira lennék kíváncsi,mert a pótkeréknél,és a jobb oldalon az emelőnél áll a víz.Kérem írjátok le,hogyan orvosoltátok.Köszönöm.
.

Úgy tűnik, hogy nekem az utóbbi hónapban 6,5 év után végleg sikerült úrrá lenni a beázáson.

1. Először 4-5 éve a kiszakadt gumit cseréltem a műanyag szellőzőben azon az oldalon. Nem segített.
2. Utána 1-2 évvel később egy téli hétvégén kipakoltam az egész csomagtartót és kifújtam liszttel az egészet. Ezután kívülről locsoltam jó sokáig. Ekkor a hátsó lökhárító hátfalba benyúló 4 db csavarját tömítettem le egy-egy gumilappal + fakötésű alátéttel. De már ekkor látszott vízcsepp felülről, a hátsó szélvédő jobb alsó sarka felől, de nem tudtam vele mit kezdeni. Ezután is úgy jártam, hogy az üregek záródugóját kivettem, mert különben felgyűlt a víz.
3. Egy hónapja kapott az autó egy komolyabb karosszériajavítást, fényezést, alvázvédelmet. Meséltem a srácnak a beázásról és ő is meglocsolta. Kikaparta a karosszéria tömítését a hátsó szélvédő jobb alsó sarka alatt, ahol a víz lefolyik a tető felől és a sárvédőelem a karosszériához csatlakozik, majd kitömítette újra karosszériatömítővel. Jelentem azóta volt egy egész hetes eső és az üregek por szárazak!

Remélem segítettem.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15191 Dátum: 2019.05.18 10:50:57 »
3. Egy hónapja kapott az autó egy komolyabb karosszériajavítást, fényezést, alvázvédelmet. Meséltem a srácnak a beázásról és ő is meglocsolta. Kikaparta a karosszéria tömítését a hátsó szélvédő jobb alsó sarka alatt, ahol a víz lefolyik a tető felől és a sárvédőelem a karosszériához csatlakozik, majd kitömítette újra karosszériatömítővel. Jelentem azóta volt egy egész hetes eső és az üregek por szárazak!

Erről a részről beszéltem:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15192 Dátum: 2019.05.21 09:57:42 »
Úgy látszik egy újabb T25-ös gyermekbetegségre derült fény, mert a szerelő egyből tudta, amikor felvázoltam neki a dolgot, és hogy bizony már jópár ügyfél járt náluk ugyanezzel a problémával.

Szóval a jobb hátsó lámpámban az alján egy jó kb 4-5 cm-en áll a víz. Az autó belseje, a csomagtartó kárpit, pótkerék környéke, stb, mind porszáraz.

A szerelő egyből mondta, hogy igen ez sajnos szintén Avensis betegség, és már ő is próbálkozott a költséghatékony módszerrel (cserélni a szigetelést/gumit vagy a szivacsot a lámpa környékén), de ez csak amolyan toldozás-foltozás volt a gondra, és hamarosan újra állt a lámpában a víz.
Csak a lámpacsere segíthet - és ugye ha használtat teszel bele, ott is ki tudja hány hét vagy hónap múlva fog megint előjönni a dolog. Elsősorban a jobb oldali lámpát érinti, de látott már bal oldali beázottat is.
Megnyugtató...  :whistling: :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15193 Dátum: 2019.05.21 21:23:00 »
Nekem is beázott a jobbos,szigetelés csere után nem ázik...
Most a baloldal következik..most abban áll a víz!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15194 Dátum: 2019.05.21 21:50:05 »
Nekem is beázott a jobbos,szigetelés csere után nem ázik...
Most a baloldal következik..most abban áll a víz!
Teljes lámpát cseréltél, vagy csak szigetelést? Mennyibe került?