Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3728158 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15165 Dátum: 2019.05.05 15:15:53 »
Srácok, van egy elfekvő T25 önindító bronzkefém, nem kell valakinek a klubban grátisz? Nekem már csak a helyet foglalja, ingyen vihető. Múlt ősszel felújították enyémet kompletten ToyoTeamnél, úgyhogy már nem fog kelleni.
Van még kombi hátsó ajtóba való üveg meg egy enyhén nyomott hátsó ajtó is, meg hátsó ajtóban futó kábelkorbács, ezek szintén vihetők, ha kell. :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.05 15:18:44 írta Silent »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15166 Dátum: 2019.05.05 15:18:13 »
Az obd ketyerém talán 4e Ft-ba került, a telefonra pedig a Car Scanner Pro applikáció van telepítve - nem tudom ez a páros képes-e ilyen kunsztokra. Mindenesetre hibakódot lehet törölni vele, eltűnik a műszerfalról a check engine lámpa - talán egyéb nem is kell egyelőre.
Lassan jön a 210e km-es szerviz ideje, gondolom a srácoknak lesz hozzá komolyabb műszerük.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15167 Dátum: 2019.05.08 14:25:02 »
Srácok, van egy elfekvő T25 önindító bronzkefém, nem kell valakinek a klubban grátisz? Nekem már csak a helyet foglalja, ingyen vihető. Múlt ősszel felújították enyémet kompletten ToyoTeamnél, úgyhogy már nem fog kelleni.
Van még kombi hátsó ajtóba való üveg meg egy enyhén nyomott hátsó ajtó is, meg hátsó ajtóban futó kábelkorbács, ezek szintén vihetők, ha kell. :whistling:
Lehet prognoztizálni, hogy mikor szokott szükség lenni a felújításra?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15168 Dátum: 2019.05.09 00:34:15 »
Lehet prognoztizálni, hogy mikor szokott szükség lenni a felújításra?
Önindítónál 250-300.000km közt fogy el a kefe bronz része. Ha több a rövid út, tehát több az indítás, akkor 250-hez közelebb várható.
Ha a hátsó ajtóra gondoltál, akkor az az első -15 fok dőlésszögű fáig, aminek esőben nekitolatsz. :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15169 Dátum: 2019.05.09 08:45:03 »
Lehet prognoztizálni, hogy mikor szokott szükség lenni a felújításra?

Elég pontosan megállapítható. Amikor tönkre megy!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15170 Dátum: 2019.05.09 09:13:17 »
Önindítónál 250-300.000km közt fogy el a kefe bronz része. Ha több a rövid út, tehát több az indítás, akkor 250-hez közelebb várható.
Ha a hátsó ajtóra gondoltál, akkor az az első -15 fok dőlésszögű fáig, aminek esőben nekitolatsz. :D
A bronzkefére gondoltam, a hátulja nekem másféle. :)
Köszönöm, akkor (remélem) másnak nagyobb szüksége van rá.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15171 Dátum: 2019.05.09 13:31:42 »
Elég pontosan megállapítható. Amikor tönkre megy!
Miből? Én nem akartam bekockáztatni, hogy majd megáll alattam valahol, 35k volt a felújítás, szinte mindegynek gondoltam, hogy most újítom fel, vagy várom a problémát 100.000km-en belül. Szeretem ha a kocsi megbízhatóan megy. Én gondoskodok róla, ő meg gondoskodjon rólunk.

A bronzkefére gondoltam, a hátulja nekem másféle. :)
Köszönöm, akkor (remélem) másnak nagyobb szüksége van rá.
Á, ne tartsd vissza magad. Ha magadnak cújítod fel, akkor tiéd, amint Esztergom felé jössz. :D Pár évente kiszórom az összes cuccot amihez nem nyúltam 3 éve, ennek keretnében ez is megy a háztól. Ha másképp nem, akkor ToyoTeam-nek beadom ajándékba amikor Pesten járok. Hihetetlen mennyi vackot megvesz és tart az ember, hogy majdcsak jó lesz még valamire.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15172 Dátum: 2019.05.10 13:34:06 »
Reggel vittem az Avensist műszakira, az amolyan első - nem éles - körön simán átment, de az aljánál úgy jött fel a fickó, hogy olajos volt a keze, és azt mondta úgy néz ki a szervó-szivattyú (amit ugye a békéscsabai kontár szerelő cserélt már...) körül csöpög az olaj, de azért nem volt ennek látható (a kocsi alatt a betonon) jele, mert ott a környéken szépen elterült, és felszívódott.
2017 dec-ben lett cserélve a szivattyú, szintén kétségek között, hogy ott a szerelőnél egy helyben állva hogyan tudott elromlani, de ugye végül cserés lett - de persze csak utólag mondta meg, hogy egy COV-ba valót tett bele, így a hosszbordásszíj se volt jó rá (5 fogas vs 6), szóval már a tököm tele van, hogy ennyi idő után is még előjönnek gondok az akkori - és egyetlen - kontár munka végett.  :censored: :wacko:

Szóval a vizsgáztató fickó valami olyanra hivatkozva, hogy bármikor kaphatnak ellenőrzést, így elküldött egy alvázmosásra (persze egy szerintem bejáratott címre, amiért talán jutalékot kaphat), a lényeg az, hogy nem oda ki a francba (Havanna lakótelep) vittem, hanem egy közelebbi szimpla mosóba, ahol alámentek és nyomtak az alvázra nagynyomásúval. A kocsi most ott van, és kikönyörögtem egy mai időpontot pluszban, hiszen vasárnap lejár a kocsin a műszaki. Mehetek vissza du 3-ra...

De ez a szervószivattyús dolog nagyon a bögyömben van, közben felhívtam Kiskőröst is, és persze nincsen se Bárdinál, se Unixnál ilyen.

Ja, és a tetejébe a jobb hátsó lámpámban úgy kb 2 cm vastagon áll a víz a burán belül. Hogy most a sok esőzéskor került bele, mert ugye a lakásfelújítás végett szinte most először kellett a szabad ég alatt töltenie ezt a 2-3 hetet, de valahogy előtte nem tűnt fel, hogy víz állna a lámpámban. Valaki találkozott már hasonlóval?  :eek: Illetve mi lehet a megoldás?

Valahogy a "Toyota sosem romlik el" szlogenben kezdek egyre kevésbé hinni...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15173 Dátum: 2019.05.10 15:37:55 »
A vizsgáztatást mindig a szerelőm csinálja. A Passat, az Avensis és a Mazda esetében is márkára specializált csapathoz megyek. Egyrészt így vizsga előtt megcsinálják a kocsit, ha bármi lenne. Másrészt ha bármit találnak a vizsgán, akkor átmegy a kocsi, de a szerelő megcsinálja a műhelybe visszaérkezés után. A Toyota nem romlik el szlogen szerintem hülyeség. Elsősorban semmi nem romlik el amit karbantartanak. Ok, van ami erendendően gyenge, de ez manapság nem gyakori. Másodsorban a kontár usert és a kontár szerelőt kell távol tartani a kocsitól. A te eseted után nem mernék az 1.8-assal se odamenni a csabai sráchoz, akkor sem ha fizetnek érte. Hiába a sok jó tapasztalat, ha utána jön a sok plusz költség. Ahol egyszer belefért a sunyi gányolás és aztán a felelősség nemvállalása, ott máskor is beleférhet.
Hátsó lámpában víz az finom dolog... Lehet gumitömítés fáradás, lehet hogy fent tetőnél a lemezek illesztésénél elfáradt a gyári tömítés, de a vízelvezetés eltömődése is bejátszhat. Máshol nem vizes? Pótkeréknél nem áll a víz?

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15174 Dátum: 2019.05.10 16:30:14 »
Hát az én autómban amit vettem(2,4b)már az összes típus hiba előjött,cserélve vannak a dolgok..csak így röviden:szervócsövek,generátor,önindító.ezt még a német gazdája cserélte,nekem jutott a klimahűtő,vizhűtő,komplett hátsó futómű(ezt a kereskedő intézte részbe),bal első kerékcspágy.Most remélem egy darabig nem jön semmi bibi...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15175 Dátum: 2019.05.10 20:36:01 »
Másodsorban a kontár usert és a kontár szerelőt kell távol tartani a kocsitól. A te eseted után nem mernék az 1.8-assal se odamenni a csabai sráchoz, akkor sem ha fizetnek érte. Hiába a sok jó tapasztalat, ha utána jön a sok plusz költség. Ahol egyszer belefért a sunyi gányolás és aztán a felelősség nemvállalása, ott máskor is beleférhet.
Hátsó lámpában víz az finom dolog... Lehet gumitömítés fáradás, lehet hogy fent tetőnél a lemezek illesztésénél elfáradt a gyári tömítés, de a vízelvezetés eltömődése is bejátszhat. Máshol nem vizes? Pótkeréknél nem áll a víz?

Holnap megnézem, hogy máshol is vizes-e, de úgy tűnt nem. És csak véletlenül szúrtam ki, amikor a műszakin a kocsi mögött álltam, és a kocsi rázogatásakor figyeltem fel, hogy mintha valami folyadék lötyögne a burán belül.
Remélem csak tömítés, elég sok volt most ez a zuhés nap, és ugye a garázs kényelme és nyugalma alatt ilyen dolgokra az ember nem is gondol, de sajnos most befigyelt 15 nap csillaggarázsozás. Mondjuk a tömítés is 14 éves lesz lassan, nem rémlik, hogy cserélve lett volna.  :hmmmm:

A csabai szerelőt első dühömben fel akartam hívni, de aztán rájöttem, hogy már egy jó ideje kitöröltem a számát, amikor ugyebár khm... kiderült 1-2 apróság, ami nem volt az ínyemre...  :hmmmm:
De ahogy a vezérműlánc-burkolat repesztését se ismerte el, és egyből hárított - a francnak lenen kedve telefonon a felelősségről papolni, meg ugye simán mondhatná azt, hogy Bárdis felújított darab volt, ő 2017 decemberében szerelte be, ezzel a garancia (ha egyáltalán volt/lett volna rá) meg már biztosan nem is él...
Vagy jobb esetben azt mondaná, hogy vigyem le az autót, mert látni szeretné... Nos, az eddigi tapasztalatok alapján azt hiszem érthető, ha már a szélvédő-mosó tartályom feltöltését se bíznám rá...  :no:

Tényleg nem tudom mi lett volna anno a jó megoldás, nem átvenni a munkáját, mert ugye utólag, amikor már fizettem neki akkor "vallotta be", hogy a szivattyú tulajdonképpen nem is Avensisbe való, hanem egy Corolla Versoban volt előtte, és gyakorlatilag a más fogazat miatt nem is passzol rá egészen jól, de ő azért berendelte és feltette nekem...  :eek:
Ugye akkor már 4x voltam BCsabán Bp-ről, ez több, mint 2000 km, szóval elegem volt már belőle, és elhoztam az autót. Lehet ott hibáztam.
Illetve elsősorban ott hibáztam, hogy bízva abban, hogy több vvt-i-s motort is gyűrűzött már a tulajok megelégedésére (illetve csak remélem az ő esetükben nem így csökkentette a költségeket, hogy az X éves tömítéseket és gyűrűket visszatéve, a leggagyibb, nem is autóhoz való pasztázással kombinálva adta át az autót...) én is hajlottam rá, hogy csak ért akkor az ürge a dologhoz... De ha egy szóval is mondja, hoghy az életben nem látott 2.4-es motort előtte, és ő azért ilyen olcsó (170-180e Ft vs 260-270e Ft-s ajánlat a ToyoTeam-től), mert ott spórol, ahol csak tud akkor én se nála kötök ki, mert nem szokásom ennyire a fogamhoz verni agarast, főleg nem egy olyan "tárgy" esetében, amire az életemet bízom...  :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.10 20:37:36 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15176 Dátum: 2019.05.10 21:39:12 »
A nem romlik el soha az tenyleg nem igaz max elfaradnak a dolgok idovel de ez nem az auto hibaja.
En nem tudom minek koszonheto az elozo 13 ev ket tulajanak a gondoskodasa vagy a Toyota minosegenek de lassan 2 ev es 65ezer km utan sem allt meg alattam soha a muszerfal nem karacsonyfa belul nem zorog semmi massziv egy cucc nagyon megszerettem.
Amiket eddig en csereltem a gyertyak szurok olajok ablaktorlok gumik es izzokon :D kivul:
-elso kerekagycsapagyak
-uj elso brembo betetek tarcsakkal
Ami most jon:
-uj feknyergek elore
-ket uj Monroe hatso teleszkop
-hatso stabilizator rudak szilentekkel ( javitsatok ki ha hulyeseget irok )
-hatso tarcsak betetekkel
-klima feltoltes tisztitas
-uj kuplung idovel ( teszi a dolgat meg mindig semmi gond csak picit csuszik)

Szoval 15 eves letere meg hogy szereti csipegetni az olajat marha elegedett vagyok vele amiket meg felsoroltam elkoptak ennyi nem hiba szamomra ::)

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15177 Dátum: 2019.05.10 21:41:59 »
Azt elfeljettem hogy 235 ezernel jarunk.

kisbali

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15178 Dátum: 2019.05.11 08:15:00 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
2003 d4d 116 le avensis kombim 2000-és fordulatnál elkezdett rángatni nyomom a gázt nem gyorsul nincs semmiféle hibakód!
Azért kiolvastattam és a folytószelepet dobta ki hibaként lecseréltettem de semmi sem változott!
Hogyan tovább?
A válaszotokat előre is köszönöm!

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15179 Dátum: 2019.05.11 09:24:07 »
Xtrem a lámpabúrát is nézd meg,hogy nem repedt-e...