Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710332 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15105 Dátum: 2019.04.12 22:34:38 »
Hello, ha nem nagy kérés be tudnál tenni 1-1 képet  a féltengelyek állapotáról?
Azért érdekelne, mert én a baloldalin lévő (a jobbon nincs) ominózus elemet arrébb toltam és az alatta lévő felületet kissé leápoltam. Viszont nincs összehasonlítási alapom, hogy kb. mekkora a korrózió amitől már szomorkodni kell. kösz. Üdv.
Holnap csinálok róla képet.
Én is bizonytalan vagyok, ezért kérdeztem, hogy van-e ennek valami mérhető adata, jellemzője, ami alapján eldönthető, hogy még maradhat, vagy csere.
A YT-n kerestem rá valami infót, és találtam egy ilyet:
https://www.youtube.com/watch?v=plCa6qZUZWA
A felvételen látszik, hogy a stucninak a motor felőli oldalán van a törés. Nekem azon az oldalon még sértetlen a műanyag borítás, viszont a gumi és a kerék közötti tengelyszakasz néz ki elég szarul. A gumi alá nem tudtam benézni, mert az enyémen, az egyik oldalon (én csak az egyiken, pedig a gumi másik végén is ott a váll) egy, a kardáncsuklók gumiharmonikájához is használatos, rároppantott bilincs van, ami nálam így nem engedi félretolni. És nálam a hosszú tengelyen is van egy, más formájú, korong alakú "kinövés", szintén azzal a bilinccsel ráfogatva.
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.12 22:41:09 írta kugyu21 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15106 Dátum: 2019.04.13 16:00:11 »
Sziasztok!
A 75 ezres szervizen voltam az autóval, és felírták (többek között), hogy féltengely szimmeringet kellene cserélni az autón. Itthon, gondoltam megnézem mekkora a baj, és alánézve egy kicsit elkeseredtem. Tudom, hogy a rozsda inkább a korral (2004-es), mint a megtett kilométerrel arányos, de akkor is azt hittem engem még nem fenyegethet a féltengelytörés. Hát de...
Nekem mindkét oldalon van gumistucni a tengelyen, de a rövidebben lévő mellett (és gondolom alatta is) már komoly korrózió látható.
Ennek az elhasználódásnak van valami mérőszáma, vagy mi alapján kell a cserén gondolni?
Szia!

Ha egyszer kocsicsere lesz, akkor az egyik jelölt a Corolla Verso, és ott is ugyanez van. Én gyors cserét javaslok. Tervezetten sokkal olcsóbb a dolog.
Nem nagy akció, Carinán nemrég cseréltem mindkét külső féltengelycsuklót, otthon talajon szerelve is oldalanként egy délután, váltóból kivétel nélkül. Kivéve még annyi sem, csak nem akartam most még az olajra is költeni, az később lesz cserés.
Itt egy ár a tengelyre:
https://auto.jofogas.hu/pest/Toyota_Avensis_T25_Uj_Bal_Feltengely_Szar_1_6__1_8_Benzin_Uj_91100217.htm
A csillag a régiből áttehető, az több külsőt kibír. A külső csukló kb. 10.000 HUF, max. a belső porvédő gumiharang még, amit cserélnék ilyenkor.
Szerintem a menet ugyanaz, mint a Carinán: (váltóolaj leeresztés), féltengely nagy anya meglazítása, majd kerék le, a talpas gömbfej csavarjait kivenni a lengőkarból, és a külső kormányösszekötőt kell levenni. Ezután a külső csukló kijön az agyból, utána meg az egész a váltóból. Satupadon könnyen készre szerelhető, majd a váltóban a szimmeringcsere után mehet vissza a helyére. Szimmering tömítőajkait kicsit meg kell olajjal kenni. Egy futóműállítás kellhet ezután. Anyagköltség kb. olyan 30-35.000 HUF és a munka :)
De most ránéztem, Szakálmetálnál 23 ezerért komplett bal féltengelyt adnak T25 Avensishez (bár nem tudom, milyened van), annál egyszerűbb meg nincs, mint a régi helyére az újat beépíteni  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.13 16:25:23 írta vd1234 »

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15107 Dátum: 2019.04.14 14:55:28 »
Sziasztok,

mentem egy újabb ezrest az ave-val, és most hál'istennek semmi olaj nem fogyott. Valszeg elsőre rosszul olvastam le az értéket. Nekem fura, de ha kihúzom a nívót, majd letörlöm és újra merítés után olvasnám, akkor tiszta maszat az egész...Csak az azonnali olvasás jött be.
Más. Ez a fétengely törés engem is izgat, bár a szerelőm azt mondta, nincs rossz állapotban. 2.4-re is jellemző a törés? Nem lehet, hogy ott más a kialakítása a dolgonak? Gondolok ezalatt arra, hogy vastagabb maga a szár, vagy a gumicucc másképp van rögzítve?
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15108 Dátum: 2019.04.14 20:58:40 »
Sziasztok,

mentem egy újabb ezrest az ave-val, és most hál'istennek semmi olaj nem fogyott. Valszeg elsőre rosszul olvastam le az értéket. Nekem fura, de ha kihúzom a nívót, majd letörlöm és újra merítés után olvasnám, akkor tiszta maszat az egész...Csak az azonnali olvasás jött be.
Más. Ez a fétengely törés engem is izgat, bár a szerelőm azt mondta, nincs rossz állapotban. 2.4-re is jellemző a törés? Nem lehet, hogy ott más a kialakítása a dolgonak? Gondolok ezalatt arra, hogy vastagabb maga a szár, vagy a gumicucc másképp van rögzítve?

Nomen est omen!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

naronhu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15109 Dátum: 2019.04.15 11:45:45 »
A szeretett Avensisünk egy hete kb. hatalmas fehér füstöt eregetett a motorháztető alól. Leálltunk vele, Sárga Angyal érkezett, megállapította, hogy a hűtő körül van gond, töltött bele folyadékot, útjára engedett azzal, hogy ha a vízhőmérő elkezd emelkedni a szokásoshoz képest, álljak félre, s jöjjön a trailer. Így is lett, a trailer bevitte a budaörsi Autoklub szervízbe. Itt megállapították, hogy ki kell cserélni a hűtőt, rábólintottam. Hívnak pár nap múlva, hogy oké, de a motor nagyon nehezen indul, céloztak rá, hogy lehet hogy megfőtt, de nem tudják igazándiból, hogy mi van, vigyem el egy toyotás helyre, a hűtő nem lett beépítve az én kérésemre, az autó traileren vihető.

A járgányt éppen eladnánk, mert kinőttük, viszont autóra aránylag sürgősen szükségünk lenne azért, 1-2 havi autóbérlés árát (mondjuk max. 300 000 Ft) emiatt ráköltenénk, még ha egy max. 1 MFt-ot érő autónál nem is feltétlen racionális. Mit ajánlotok, hová vigyem? Gondolom kimondottan motor-szakira lenne szükség. Most Budapest XI.-ben van az autó, csak trailerrel mozgatható, a közelség előny, de agglomerációba is kivinném, ha az a megoldás.
Az Autoklub a hűtőt kb. 50-60e Ft-ért cserélte volna amúgy.

Ha jól sejtem, a márkaszervíz egy ilyen jellegű problémára egyből gazdasági totálkárt jelentene, ha bármilyen módon a motorhoz kell tényleg nyúlni.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15110 Dátum: 2019.04.15 12:01:11 »
A szeretett Avensisünk egy hete kb. hatalmas fehér füstöt eregetett a motorháztető alól. Leálltunk vele, Sárga Angyal érkezett, megállapította, hogy a hűtő körül van gond, töltött bele folyadékot, útjára engedett azzal, hogy ha a vízhőmérő elkezd emelkedni a szokásoshoz képest, álljak félre, s jöjjön a trailer. Így is lett, a trailer bevitte a budaörsi Autoklub szervízbe. Itt megállapították, hogy ki kell cserélni a hűtőt, rábólintottam. Hívnak pár nap múlva, hogy oké, de a motor nagyon nehezen indul, céloztak rá, hogy lehet hogy megfőtt, de nem tudják igazándiból, hogy mi van, vigyem el egy toyotás helyre, a hűtő nem lett beépítve az én kérésemre, az autó traileren vihető.

A járgányt éppen eladnánk, mert kinőttük, viszont autóra aránylag sürgősen szükségünk lenne azért, 1-2 havi autóbérlés árát (mondjuk max. 300 000 Ft) emiatt ráköltenénk, még ha egy max. 1 MFt-ot érő autónál nem is feltétlen racionális. Mit ajánlotok, hová vigyem? Gondolom kimondottan motor-szakira lenne szükség. Most Budapest XI.-ben van az autó, csak trailerrel mozgatható, a közelség előny, de agglomerációba is kivinném, ha az a megoldás.
Az Autoklub a hűtőt kb. 50-60e Ft-ért cserélte volna amúgy.

Ha jól sejtem, a márkaszervíz egy ilyen jellegű problémára egyből gazdasági totálkárt jelentene, ha bármilyen módon a motorhoz kell tényleg nyúlni.

TTG Újpest!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15111 Dátum: 2019.04.15 12:42:25 »
A szeretett Avensisünk egy hete kb. hatalmas fehér füstöt eregetett a motorháztető alól. Leálltunk vele, Sárga Angyal érkezett, megállapította, hogy a hűtő körül van gond, töltött bele folyadékot, útjára engedett azzal, hogy ha a vízhőmérő elkezd emelkedni a szokásoshoz képest, álljak félre, s jöjjön a trailer. Így is lett, a trailer bevitte a budaörsi Autoklub szervízbe. Itt megállapították, hogy ki kell cserélni a hűtőt, rábólintottam. Hívnak pár nap múlva, hogy oké, de a motor nagyon nehezen indul, céloztak rá, hogy lehet hogy megfőtt, de nem tudják igazándiból, hogy mi van, vigyem el egy toyotás helyre, a hűtő nem lett beépítve az én kérésemre, az autó traileren vihető.

A járgányt éppen eladnánk, mert kinőttük, viszont autóra aránylag sürgősen szükségünk lenne azért, 1-2 havi autóbérlés árát (mondjuk max. 300 000 Ft) emiatt ráköltenénk, még ha egy max. 1 MFt-ot érő autónál nem is feltétlen racionális. Mit ajánlotok, hová vigyem? Gondolom kimondottan motor-szakira lenne szükség. Most Budapest XI.-ben van az autó, csak trailerrel mozgatható, a közelség előny, de agglomerációba is kivinném, ha az a megoldás.
Az Autoklub a hűtőt kb. 50-60e Ft-ért cserélte volna amúgy.

Ha jól sejtem, a márkaszervíz egy ilyen jellegű problémára egyből gazdasági totálkárt jelentene, ha bármilyen módon a motorhoz kell tényleg nyúlni.
Őket hívd fel, hogy mikor tudnának vele foglalkozni:
ToyoTeam Garage Autószerviz Kft.
1047 Budapest, Tinódi utca 18-22.
www.facebook.com/ToyoTeamGarage
Jakab Tamás, szervizvezető: 06205416605
Szendrei József, ügyvezető: 06305944399

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15112 Dátum: 2019.04.15 17:25:28 »
Manapság már lehet simán trélert is bérelni, B kategóriával vezethetők, és ha van saját vidéki bejáratott szervized, akkor akár oda is szállíthatod magad, barátibb áron.
Én őket már ismerem, amikor nekem bemondta az Avensis önindítója az unalmast a város szívében, őket hívtam.
Van saját szervizük is, amint beértünk a telephelyre azonnal ránéztek, árajánlatot adtak, majd gyorsan neki is láttak, és 2 órán belül meg is volt a dolog. Persze önindítót cserélni nem olyan pepecs munka, mint ami esetleg nálad előfordulhat.  :hmmmm:

Ha pedig netán bérautóra van szükséged, manapság már lehet 4 számjegyű összegért is tisztességes autókat találni. A fenti tréleres szintén rendelkezik bérautókkal, amikor pedig én szorultam több napos/hetes bérlésre, akkor meg őt kerestem.  ;) Kaució mentesen, a mai világban, nem sokan adnak ki autókat...  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.15 17:30:11 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15113 Dátum: 2019.04.17 16:45:32 »
Holnap csinálok róla képet.
Én is bizonytalan vagyok, ezért kérdeztem, hogy van-e ennek valami mérhető adata, jellemzője, ami alapján eldönthető, hogy még maradhat, vagy csere.
A YT-n kerestem rá valami infót, és találtam egy ilyet:
https://www.youtube.com/watch?v=plCa6qZUZWA
A felvételen látszik, hogy a stucninak a motor felőli oldalán van a törés. Nekem azon az oldalon még sértetlen a műanyag borítás, viszont a gumi és a kerék közötti tengelyszakasz néz ki elég szarul. A gumi alá nem tudtam benézni, mert az enyémen, az egyik oldalon (én csak az egyiken, pedig a gumi másik végén is ott a váll) egy, a kardáncsuklók gumiharmonikájához is használatos, rároppantott bilincs van, ami nálam így nem engedi félretolni. És nálam a hosszú tengelyen is van egy, más formájú, korong alakú "kinövés", szintén azzal a bilinccsel ráfogatva.
Az ígeretemtől kicsit megcsúsztam, de elkészültek a képek, csak nem tudom hogyan tegyem fel. Egyszerűen csatoljam a hozzászóláshoz?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15114 Dátum: 2019.04.17 21:49:29 »
Az ígeretemtől kicsit megcsúsztam, de elkészültek a képek, csak nem tudom hogyan tegyem fel. Egyszerűen csatoljam a hozzászóláshoz?
Próbálkozhatsz vele, ha van elég türelmed.
Egy kép max mérete 200kB, az összméret is ennyi.
Szóval ha sikerül leredukálni ekkorára a képeket akkor hozzászólásonként egyet betéve jöhetnek

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15115 Dátum: 2019.04.17 22:17:27 »
Google drive share?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15116 Dátum: 2019.04.17 22:34:03 »
Vagy feltölteni képfeltöltős oldalra, és bemásolni a linket.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15117 Dátum: 2019.04.18 10:50:28 »
Az ígeretemtől kicsit megcsúsztam, de elkészültek a képek, csak nem tudom hogyan tegyem fel. Egyszerűen csatoljam a hozzászóláshoz?
Az első két képen, ahogy megtaláltam.
A harmadikon egy kicsit már megkapargáltam.
Az utolsó a másikoldali "bogyó". és amilyennek látható itt a tengely, ugyanolyan állapotban van a bal oldalinak a stucnitól a motor felé eső oldala is.
https://photos.app.goo.gl/uRXYw8ZyBkFzN3M76
https://photos.app.goo.gl/1rDrZvHNwuCzTi3Z6
https://photos.app.goo.gl/F3Q2KpKGChqqcpWC7
https://photos.app.goo.gl/Ba5A3412o2eqq7HF7
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.18 10:54:56 írta kugyu21 »

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15118 Dátum: 2019.04.19 10:40:50 »
Hello, köszi  a képeket, bár nem teljesen ilyenekre gondoltam. Az én hasonló tépelődéseim addig fajultak, hogy meghámoztam kissé  a kérdéses elemet és eltoltam  a kihajtás irányába. Így láthatóvá vált  az alatta lévő felület, mely az eddigi leírások szerint takart volt és alatta jött létre a kárhozott korrózió/ törés. Mivel az én esetemben  a felület enyhén szólva "libabőrös" volt, lecsiszoltam, levédtem, és a helyén "vulkanova tape"-val rögzítettem. Eredetileg levágtam volna, de nem fértem hozzá flex-el és baromi kemény az acél hüvely. Hát ennyi.
Ha minden igaz ez egy megosztott album. (vagy nem) üdv, minden fórumozónak kellemes nyulat.
https://photos.app.goo.gl/1PneL3HAUtKxpeXa7
Avensis 1.8 / 2007

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15119 Dátum: 2019.04.21 17:17:26 »
Tegnap a feleségemnél leállt az Avensis :cry:.Az alany 2.4benzin automata,azt mondta,hogy le fulladt,amit nehezen tudom elhinni,mivel egy automata nem fullad le...Megállt a piros lámpánál,s a motor leállt,utána be akarta indítani behúzta a választókart P-be,s csak másodikra indult be,haza ment vele,de nem értem a szituációt,valaki másnál volt már ilyen,vagy valami hasonló?