Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710042 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15015 Dátum: 2019.03.16 18:04:26 »
Inkább 2x mint, hogy mellé nyúljak.   ::)
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

gergelynagy90

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15016 Dátum: 2019.03.17 20:26:38 »
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek! Tervezzünk venni 2004-2005-ös Toyota Avensis kombit 2.4 benzin automatát. Milyen hibákra kell-e esteleg számítani illetve mennyibe kerülhet kb egy nagyszervíz?

Előre is köszönöm a válaszokat!
 

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15017 Dátum: 2019.03.17 21:21:48 »
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek! Tervezzünk venni 2004-2005-ös Toyota Avensis kombit 2.4 benzin automatát. Milyen hibákra kell-e esteleg számítani illetve mennyibe kerülhet kb egy nagyszervíz?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Attól függ, hogy milyen volt az előző gazdája, mik voltak a használati körülmények. Vásárlás előtt nézesd át márkaszervízben vagy ToyoTeam-nél. Figyelni azokra a dolgokra érdemes ami a három Avensis topicban visszaolvasva található. Olajevést mindenképp nézd, ritka motor és kevés szerelő ért hozzá, ha gyűrűztetni kell akkor csak ToyoTeam vagy márkaszervíz az ajánlott.

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15018 Dátum: 2019.03.17 22:50:59 »
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek! Tervezzünk venni 2004-2005-ös Toyota Avensis kombit 2.4 benzin automatát. Milyen hibákra kell-e esteleg számítani illetve mennyibe kerülhet kb egy nagyszervíz?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia. Mint legtöbb ave,  bal első féltengely rezgéscsillapito gumi alatti állapot. Hátsó lengőkar, de igazából ha nagyon rozsdás, akkor már kezelni kell. Mind2 hiba arra jó, h az árát lenyomd, de egyik se gazdasági totálkár. Automata viszont tud az lenni. Vidd el szakihoz,aki ért hozzá. Xenon általában gyenge. Tibi a megoldás, de kalkulálni kell az összeggel. Olajat eheti, de nem feltétlen jellemző. Ha ügyes a nepper akkor nem veszed észre. A többi ugyanaz mint más használtautónál. Kerüld a német és osztrák kocsikat, ha tudod.
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15019 Dátum: 2019.03.18 00:21:31 »
A lényeget már leírták előttem, itthon nagyon kevés 2.4-es került ténylegesen magyar forgalomba új 0 km-es autóként, hiszen az ára megközelítette a 9M Ft-t. És a tetejébe csakis aut váltóval volt párosítható, ez meg már végképp kiábrándította belőle az embereket (sokat fogyaszt, bla bla bla).

A külföldről behozott, Executive-nak hirdetett példányokat is jól meg kell figyelni, mert csalóka. Itthon az Executive a valóban fullos verziót jelentette, a németeknél általában a bőrbelső, az elektromos ülésállítás, a napfényvédő roló, a fűthető csíkkal ellátott első szélvédő, a bőrrel borított kartámaszok nem jártak hozzá - max a Xenon lámpák, és talán az első ülésfűtés.

És ugye használt autó esetén a jó öreg mondás, hogy nem km-et veszünk, hanem állapotot. Sok függ a korábbi tulaj(ok)tól is, cseréltek-e olajat és szűrőt az Aut váltóban is, stb, stb.

Használtan már nincs milliós különbség az árat tekintve mondjuk a 2.0 Aut-hoz képest, abban viszont csak 4 sebességes az Aut váltó, a 2.4-esé meg 5, és szériában is csak hozzá járt a tempomat.

Új alkatrész-ellátottság terén a mai napig nincs gond vele, illetve mellette tucatjával hozzák be az angol törött autókat is bontásra, így akár komplett bőrbelsőt, nagyobb alufelnit és egyebeket is lehet már találni hozzájuk dögivel.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15020 Dátum: 2019.03.18 09:23:38 »
Szia Xtrem. Te milyen olajat használsz? Most mentem 1000 kmt. Zemplén hegymenet taposva kB 200km, a többi pálya 120kmph és 150kmph között. Max jelzésről kB 1/4 szintre esett az olajszint. Tehát sztem olyan 8 deci ment el. Ez sok, megyek is reklamálni az eladóhoz. Neked mennyi volt a fogyasztás mikor belevágtál a felújításba? A kis könyv 1000km per 1 liternél írja, hogy vigyük szervizbe. Illetve 3 felé olajat is javasol :s. Köszi
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15021 Dátum: 2019.03.18 10:51:19 »
Nekem valahol 3-4 deci volt /1000 km, én sokalltam.
A tiéd viszont már elég beszédes, és ez nem Opel motor, hogy beleférjen az 1L/1000 km.  :whistling:

A gyűrűzés - szakszerűen csinálva - 200-230e Ft, nem tudom az eladó/kereskedő ebből mit vállalna át.
De ez az olajfogyasztás köztudott, igaz elsősorban a vvt-i motorokról hallani, mert abból adtak el jóval nagyobb darabszámban - de a 2.4-est is eléri a végzete.

Olaj esetében biztosan jön a megkövezés, de én használtam hozzá 5W30-ast is, és akkor se csökkent a fogyasztás (gyűrűzés előtt), majd pedig visszaálltunk az Eneos 10w40-re - és a szerviz óta eltelt 10e km alatt semmit se csökkent a nívópálcán a szint - szóval én hiszek és bízom a szerelőmben, hiába ajánl(ana) mást a gépkönyv - meg majd itt sokan mások is.  :whistling:  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15022 Dátum: 2019.03.18 10:55:37 »
Szia Xtrem. Te milyen olajat használsz? Most mentem 1000 kmt. Zemplén hegymenet taposva kB 200km, a többi pálya 120kmph és 150kmph között. Max jelzésről kB 1/4 szintre esett az olajszint. Tehát sztem olyan 8 deci ment el. Ez sok, megyek is reklamálni az eladóhoz. Neked mennyi volt a fogyasztás mikor belevágtál a felújításba? A kis könyv 1000km per 1 liternél írja, hogy vigyük szervizbe. Illetve 3 felé olajat is javasol :s. Köszi
Hello,  a másik topicban szó volt az aut. váltódról is. Azzal mi van-lett?
Avensis 1.8 / 2007

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15023 Dátum: 2019.03.18 12:08:53 »
Köszi. Elvileg a kereskedő új autóba számította be. Megy vissza ő is reklamálni az orosz követséghez. Most majd cseréltetek benne olajat és újra mérek. Ha tényleg bajos, akkor rámegyünk az oroszokra.

Aaz automata váltóra a szaki azt mondta, h nem rossz, de azért látszik, h nem új. 15 év alatt nyilván használódott. Először megnezte a váltó olajat. Szagolgatta, dörzsölgette az ujjai között. Utána elindult 80al 5 percig ment. Aztán padló 180ig. Utána minimális tempóban kB 5-el totyogtunk újabb 5 percet. Aztán rakosgatta álló helyzetben R, D, P. Nem tetszett neki a minimális remegés. Azt mondta nyomásveszteség lép fel ilyenkor. Meg sok sok szakszöveg amit nem értettem. Azt is mondta, h olajat kéne cserélni. Nem azért mert az megold bármit is. Hanem mert nem szép. Kérdeztem, h a Toyota márkaszerviz tán rossz olajat rak bele. Azt mondja, hogy nem tudatjuk, de az biztos h nincs nekik gép amivel kiszivják az összes olajat, hanem hagynak benne jócskán és nem mossák át a rendszert se. Összeségében mondta h nem rossz a váltó, de figyelni kell és foglalkozni vele.
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15024 Dátum: 2019.03.18 12:17:57 »
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni. T22 D4D avensisem van.
A következő hibát produkálja:Alkalomszerűen kigyullad az ABS lámpa, valamikor pár száz méter megtétele is elég, van amikor 100km alatt sem jön elő.Száraz időben is csinálja, szerintem nem beázás. Amikor kigyullad, onnantól kezdve nem alszik el, csak ha leveszem a gyújtást, majd ujraindítom. Általában nem fékezékor jön elő. De olyat is tapasztaltam hogy csúszás veszély nélkül is "rudossa" a pedált,enyhe fékezés él. Check engine lámpa nem világít. Valamelyik jeladó rá, illetve annak kontaktjára gyanakodom. Ki lehet olvasni hibakód olvasóval? Esetleg tipp a javításra valakinek?
Előre is köszönök minden érdemleges hozzászólást!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15025 Dátum: 2019.03.18 17:08:47 »
Szia Xtrem. Te milyen olajat használsz? Most mentem 1000 kmt. Zemplén hegymenet taposva kB 200km, a többi pálya 120kmph és 150kmph között. Max jelzésről kB 1/4 szintre esett az olajszint. Tehát sztem olyan 8 deci ment el. Ez sok, megyek is reklamálni az eladóhoz. Neked mennyi volt a fogyasztás mikor belevágtál a felújításba? A kis könyv 1000km per 1 liternél írja, hogy vigyük szervizbe. Illetve 3 felé olajat is javasol :s. Köszi
A két jelzés közt ~1liter van. Amit írtál az elég sok, mégiscsak Toyota és nem egy VW.  :innocent:
A mennyiség alapján gyűrűzésre lehet számítani.

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15026 Dátum: 2019.03.20 18:49:38 »
A két jelzés közt ~1liter van. Amit írtál az elég sok, mégiscsak Toyota és nem egy VW.  :innocent:
A mennyiség alapján gyűrűzésre lehet számítani.
Sajnos nekem is hasonlo problemam van vele 2.0 Vvt-i 1AZ-FSE motorkoddal 1000km-en kb fel liter olaj es a 10W-40-el sem javul.
A legnagyobb bajom az hogy imadom az autot full extra (kiveve ulesfutes) es ra is szannam azt a 800-1000£ koruli osszeget egy gyuruzesre mert a majdnem ket ev es 38ezer merfold alatt semmi hibat nem produkalt csak a kotelezoket olaj es szurok csereltem 5000 merfoldenkent meg ami felett eljart az ido(kerekagycsapagyak elol).
De Angliaban nemigazan foglalkoznak ilyen merteku javitassal ami az auto aranak fele fogjak es leadjak melytelepre amit sosem tennek..mert imadom ezt a csonakot ::)de ha meg valaki vallalna is nemigazan mernem rabizni.
Hazamenni es otthon leadni egy elismert hozzaerto csapatnak mint a toyoteam inkabb csak van vele szervezes ido ilyesmi.
Idoben ez a muvelet mennyit vesz igenybe 2-3 nap?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15027 Dátum: 2019.03.21 00:33:47 »
1-2 apróságtól eltekintve valóban megbízható, jó autók az Avensisek. És még mai szemmel nézve is egy jól felszerelt, kényelmes, biztonságos batárról van szó, amiben érződik, hogy van benne anyag.

Ha jól rémlik még az én gyűrűzésem egy ilyen hétfőtől péntekig tartó "buli" volt, de ugye nálam a gányolás több műfaját is elkövette a szerelő, és egyéb dolog is besz@rt ott útközben (jobban mondva az autó álltában), mint a szervó-szivattyú, amit a mai napig nem értek hogy tudott az csak úgy ott nála tönkremenni.  :hmmmm:

Azt mondanám szakszerű, hozzáértő szerelő esetében, aki nem csak vvt-i motort látott még - ez meg kell legyen 3-4 napon belül.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15028 Dátum: 2019.03.21 18:35:47 »
A két jelzés közt ~1liter van. Amit írtál az elég sok, mégiscsak Toyota és nem egy VW.  :innocent:
A mennyiség alapján gyűrűzésre lehet számítani.

Egyelőre mérek. Ma lecseréltettem az olajat. Mobil super 2000 5w30, 3.8 liter. Leállítás után F betű felett a nivo kB 1 cm-el. Ez is fura. Maradhatott benne az előzőből. Most nullazom a km számlálót és napi 100 km-t belerakok. Bízok a legjobbakban.
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15029 Dátum: 2019.03.23 08:15:11 »
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni. T22 D4D avensisem van.
A következő hibát produkálja:Alkalomszerűen kigyullad az ABS lámpa, valamikor pár száz méter megtétele is elég, van amikor 100km alatt sem jön elő.Száraz időben is csinálja, szerintem nem beázás. Amikor kigyullad, onnantól kezdve nem alszik el, csak ha leveszem a gyújtást, majd ujraindítom. Általában nem fékezékor jön elő. De olyat is tapasztaltam hogy csúszás veszély nélkül is "rudossa" a pedált,enyhe fékezés él. Check engine lámpa nem világít. Valamelyik jeladó rá, illetve annak kontaktjára gyanakodom. Ki lehet olvasni hibakód olvasóval? Esetleg tipp a javításra valakinek?
Előre is köszönök minden érdemleges hozzászólást!
Senki nem tud segíteni???