Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3744618 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15000 Dátum: 2019.03.10 17:44:56 »
Sziasztok! Toyotát szeretnék venni.Találtam Nagykőrösön egy t25-avensist 1.8 2006.06-ost. Szép állapotban van.Egy rövid próba kör alatt talált, pár hibára keresem a választ.Járo motornál a kormányt a két végállásba tekerve recsegö hang.Bentröl mintha hátulról jönne.A kuplung pedál nagyon kotyog v.lóg. Lehet hogy kicsit csúszik a kuplung,v én vagyok béna.Egy 15 éve használt 95-ös dízel passat után.Hátha tud valaki segíteni.Gondolkodom egy állapot felmérésen a kecsekeméti toyota szervizben.

Mindenképp vidd el, azt a 20e-t biztos megéri, hogy elárulják neked: jó vagy sem :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15001 Dátum: 2019.03.10 17:51:02 »
Sziasztok!
En meg csak most allok Toyota vásárlás előtt, de szeretnék kérdezni pár dolgot.
Találtam egy 2003/6 havi Toyota Avensist 1.6 benzines kivitelben. Gyönyörű kívül, belül. Azt mondják a kereskedésben, hogy időnként világít a check engine lámpa, majd magától eltűnik. Ők katalizator vagy lambdaszonda hibát feltételeznek. Az előző tulaj etanollal tankolta. Lehet ez az oka a hibának? Érdemes megvenni ezt az autot ezeknek tudatában? Az etanol okozhat más problémákat is a motorban? Mennyire lenne költséges ennek a javítása? Válaszokat előre is köszönöm!

Egyes típusoknál - nem tudom a 3ZZ motor ilyen-e - okozhat problémát az E85: tömítések, műanyag és gumi alkatrészek nem mind bírják!!! Ez kori ZZ motor, tehát lehet olajfogyasztós, kérdezz rá, vagy nézd meg a kipufogó végét, mennyire "zsíros" a korom rajta. Ebből kifolyólag/ettől függetlenül lehet a szokásos "japán betegség": P0420, katalizátor hatásfok alacsony a hiba. Kipufogógázt méress, hogy rendben van-e, ha igen: fillérekből megoldható, hogy a hibajelet se adja (szondakiemelő).
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nivre

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15002 Dátum: 2019.03.12 16:53:46 »
Sziasztok!

A következő problémára keresek megoldást:

Kb 1 hónapja vettem észre, hogy fogy a vizem. Többször után kellett töltenem, de kb. 1 hét és újra bőven min. alá ment a kiegyenlítő tartályban. Mivel a kocsi alatt sosem volt folyadék, rögtön arra gondoltam, hogy hengerfejes lett, de min. a tömítésem elszállt. De olyan jelenséget sem tapasztaltam, amit egy ilyen problémánál kellene. Nem volt olajos a hűtővíz, nem bugyogott, az olaj nem volt vizes, stb. Most a szerelő (ahol egy kisebb lejtős részen állt 3 napig) szólt, hogy kifolyt a kocsiból legalább egy liter víz. Miután megnézték megállapították, hogy a szívótorok mögül folyik a víz és többnyire a kipufogóra. Gondolom ezért nem vettem én sem hamarabb észre a tócsát... Most az a problémájuk, hogy csak úgy férnek hozzá, ha kiveszik a motort és a váltót (?) Kérdésem az hogy volt-e valakinek hasonló helyen víz folyása vagy esetleg van-e más hozzáférés a helyhez, mint a felvázoltak.

Köszönöm

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15003 Dátum: 2019.03.12 22:35:36 »
Sziasztok!


2.0 d4d motoros T25 ös avensis   P0380 as hibát jelez  tudja esetleg valaki, hogy mit jelent? Köszönöm

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15004 Dátum: 2019.03.13 07:14:41 »
Sziasztok!


2.0 d4d motoros T25 ös avensis   P0380 as hibát jelez  tudja esetleg valaki, hogy mit jelent? Köszönöm

Pont ennyi lett volna google-től megkérdezni és már tudnád is, hogy " Glow plug circuit malfunction", azaz izzítógyertya áramkör hiba. Gyanús, hogy 1 vagy több izzítógyertya már bexart, helyükön szakadás van, ezért az eredő ellenállás, amit lát az ECU, megnövekedett. Ellenőrzés az izzítógyertyák lekötött állapotának egyenkénti szakadásmérés.
Figyelem! A D-4D-ben a 4 db normál izzítógyertyán kívül van 3 db extra közvetlenül a vízkörbe dugva a motor váltó felőli végén vízszintesen! Gondolom, a hibakód azok hibáját is hasonlóképpen jelzi.

Üdv!

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15005 Dátum: 2019.03.13 19:27:36 »
Pont ennyi lett volna google-től megkérdezni és már tudnád is, hogy " Glow plug circuit malfunction", azaz izzítógyertya áramkör hiba. Gyanús, hogy 1 vagy több izzítógyertya már bexart, helyükön szakadás van, ezért az eredő ellenállás, amit lát az ECU, megnövekedett. Ellenőrzés az izzítógyertyák lekötött állapotának egyenkénti szakadásmérés.
Figyelem! A D-4D-ben a 4 db normál izzítógyertyán kívül van 3 db extra közvetlenül a vízkörbe dugva a motor váltó felőli végén vízszintesen! Gondolom, a hibakód azok hibáját is hasonlóképpen jelzi.

Üdv!




Köszönöm szépen!

emba175

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15006 Dátum: 2019.03.13 20:31:08 »
 Sziaztok. Van egy problémam a en toyota avensis t25 110kw. Amikor hidegebb reggel van akkor nehezen indul a motor es valamikor csak gazal indul be a motor. Valami tanacs mi lehetne a gond?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15007 Dátum: 2019.03.13 20:52:49 »
Egy helyre is elég beírni. Dízel topicban olvass vissza. ;)

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15008 Dátum: 2019.03.13 21:54:26 »



Köszönöm szépen!
Nekem Yarisnál ugyan ezt a hibakódot dobta. Azt hiszem izzítás végfokozat hiba volt a megnevezése.
Kapott 4 db új NGK gyertyát. Indításnál nem lehetett észrevenni hogy 1 gyertya rossz volt. (télen)
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Tamás1965

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15009 Dátum: 2019.03.15 18:13:35 »
Sziasztok !

Egy kérdés. Kigyulladt a Corollán (1,4Diesel)az OIL. Maint felirat. Még van egy hónap az olajcseréig, és csak 8000 km-t mentem nem tudom, hogy miért jött elő ez a figyelmeztetés. Kell paráznom, mehetek így vele még 100-150 km-t, és megvárhatom az előírt szervíz időpontját, vagy rohanjak szervízbe

Köszi a válaszokat.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15010 Dátum: 2019.03.16 09:06:02 »
Sziasztok !

Egy kérdés. Kigyulladt a Corollán (1,4Diesel)az OIL. Maint felirat. Még van egy hónap az olajcseréig, és csak 8000 km-t mentem nem tudom, hogy miért jött elő ez a figyelmeztetés. Kell paráznom, mehetek így vele még 100-150 km-t, és megvárhatom az előírt szervíz időpontját, vagy rohanjak szervízbe

Köszi a válaszokat.

Nem a megfelelő topicba írtál "hitetlen" cartárs!  ::) :whistling: :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15011 Dátum: 2019.03.16 09:51:09 »
Sziasztok. Műszerfalon világít a xenon fényszóró magasságállító visszajelzés. Magában a lámpatestben lehet a hiba, vagy a kocsi alján lévő szenzorban? Köszi
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15012 Dátum: 2019.03.16 12:40:10 »
Sziasztok. Műszerfalon világít a xenon fényszóró magasságállító visszajelzés. Magában a lámpatestben lehet a hiba, vagy a kocsi alján lévő szenzorban? Köszi
Nem elöl és hátul van szenzor? Xtrem írt erről egyszer valami okosságot, hogy hol vannak pontosan.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15013 Dátum: 2019.03.16 13:21:37 »
Sziasztok. Műszerfalon világít a xenon fényszóró magasságállító visszajelzés. Magában a lámpatestben lehet a hiba, vagy a kocsi alján lévő szenzorban? Köszi

Szia!

Egyszer nekem is volt ilyen hibám, motor beindítása után nem aludt el a visszajelző lámpa.
Az enyém vizet kapott (az érzékelője ha jól rémlik alul van), és zárlatos lett, gariban cserélték.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15014 Dátum: 2019.03.16 14:51:28 »
Sziasztok. Műszerfalon világít a xenon fényszóró magasságállító visszajelzés. Magában a lámpatestben lehet a hiba, vagy a kocsi alján lévő szenzorban? Köszi

...tegnap is mondtam,hogy a szenzor...