Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710588 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14940 Dátum: 2018.12.01 19:47:42 »
Töltöttem bele fékfolyadékot és jobb lett, de messze sem az igazi. Szerelő megemelte az autót, csak alánézett, de nem találtuk meg a szivárgást. Kedden lesz ideje érdemben foglalkozni vele.
Villamosságihoz a be-be kapcsoló ABS miatt akartam. Ő azt mondta, tegyünk rendet a hidraulika körül és lehet a fékfolyadék hiány miatt kergült meg a vezérlés.
Ha lesz több infóm írok.
Az már jó, ha szerelőnél van. Ahogy a kolléga mondta, érdemes végiglégteleníteni a szivárgás megszüntetése után. Majd írd meg mindenképpen, hogy hol volt a gond.

hacsak nem öregebb 1 évnél
Mármint fiatalabb? :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14941 Dátum: 2018.12.01 20:17:04 »
Hát nem tudom.
Első körben komplett fékfolyadékcsere mindenképpen szerintem, persze megfelelő minőségű anyaggal, ha vélhetően nem szivárog. Szivárgás lehet eldugottabb helyen is, fékdob alatt például, fékpor felissza, stb.
 Ha tele van vízzel a rendszer, most a hidegre meg nem mondom, mit produkálhat, de biztosan nem jót. Az egész fékrendszernek, így az ABS szivattyúnak is jobb a friss folyadék. Ha rövid idő alatt tűnt el sok fékfolyadék, annak azért valahol illenék látszani előbb-utóbb. Nálam inkább több szokott lenni, ahogy veszi be a vizet.
Elsőre nem egyértelmű nekem: a fék nem kemény, hanem beesik? Fékszervó rendesen dolgozik, a vákuumot jól tartja?
Régi fékfolyadékkal korrózió lehet a munkahengereknél, beállnak, nehezen indulnak meg, stb. :( De reméljük ennyire nem  rossz még a helyzet.

TtkXRN2...
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.01 20:23:37 írta vd1234 »

Pentek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14942 Dátum: 2018.12.03 20:33:50 »
Tisztelt fórumozók!
Egy olyan problémába ütköztem, ami miatt nagyon tanácstalanná váltam. 4afe motoros 98-as Avensisemen eltört egy vízcső, amely kb 10cm hosszúságú, és a vízpumpa háznál van. Cikkszámom van az alkatrészről, de gyakorlatilag már nem létezik ( 16262-02030). Ha esetleg valakinek lenne ötlete, hogy melyik gyári alkatrésszel lehetne helyettesíteni kérem jelezzen. Van egy másik ami nagyon hasonló az ényémhez, de alvázszám alapján nem azt írta a gép, de a 98-2000 köztihez már ezt írja.(16262-16030) Nem szeretnék vaktába rendelgetni.Átmenetileg kiváltottuk egy azonos méretű csővel, de nem vagyok nyugodt miatta. Előre is köszönöm!
Arnold

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14943 Dátum: 2018.12.04 10:44:27 »
Tisztelt fórumozók!
Egy olyan problémába ütköztem, ami miatt nagyon tanácstalanná váltam. 4afe motoros 98-as Avensisemen eltört egy vízcső, amely kb 10cm hosszúságú, és a vízpumpa háznál van. Cikkszámom van az alkatrészről, de gyakorlatilag már nem létezik ( 16262-02030). Ha esetleg valakinek lenne ötlete, hogy melyik gyári alkatrésszel lehetne helyettesíteni kérem jelezzen. Van egy másik ami nagyon hasonló az ényémhez, de alvázszám alapján nem azt írta a gép, de a 98-2000 köztihez már ezt írja.(16262-16030) Nem szeretnék vaktába rendelgetni.Átmenetileg kiváltottuk egy azonos méretű csővel, de nem vagyok nyugodt miatta. Előre is köszönöm!
Arnold
Ne aggódj a más gyártmányú cső miatt, mert anno az én Carinámon is egy Lada Samara vízcsővel helyettesítettük a kirepedt gyárit és tökéletesen bevált.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Pentek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14944 Dátum: 2018.12.04 17:13:49 »
Köszönöm! A próféta szóljon Belőled!   ::) Egyebkent időközben kiderült , hogy jól gondoltam, mert az a cikkszámú lett a kiváltó. Azért rendeltem egyet tartalékba, hátha mégis kell egyszer. Nem volt drága 3500Ft , és gyári Toyota. De inkább ne legyen rá szükség...

Röfi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14945 Dátum: 2018.12.05 12:24:48 »
Az már jó, ha szerelőnél van. Ahogy a kolléga mondta, érdemes végiglégteleníteni a szivárgás megszüntetése után. Majd írd meg mindenképpen, hogy hol volt a gond.

A szivárgás forrását nem találta meg, mindenütt porszáraz minden. A két első munkahengerhez futó flexicsövet cserélte, mert elég repedezett volt. Feltöltötte, légtelenítette, és azóta frankón működik. Figyelni fogom folyamatosan, nem-e csökken a folyadék szintje.
Debrecenben nem tud valaki hibakódot olvasni? Elvitte a szerelőm két villamoshoz is, de nem sikerült az ABS hibát kiolvastatni.
Avensis Liftback
Linea Terra 1.6
1999

Lyobag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14946 Dátum: 2018.12.06 16:29:05 »
az eset a következő:
5 C fok alatt hideg autómat (T22 D4D) beindítom. motorhibával pöccre elindul, vészüzemmódban. Miután az autó bemelegszik, újraindítás után rendesen megy. kiolvastuk a hibát (p1121, gázpedál helyzet jel), de a gázpedál jeladó cseréjén kívül nincs ötletünk, hogy mi lehet a hiba. Pláne, hogy csak hidegben fordul elő.
valami tipp?

lammm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14947 Dátum: 2018.12.06 16:57:29 »
Sziasztok!van egy Avensis kombi 2006 .1.8 benzines kocsim.a problémám az hogy amikor lezárom a kocsit távirányítóval kb 6-7 óra állás után lemeríti az aksit.első körben arra gondoltam hogy mivel régi az akku veszek bele újat amit meg is tettem de az új aksit is lemeríti.Mindent körbe néztem nem világít semmi belső lámpa sem.valaki tapasztalt már ilyet?mi lehet a gond vele?válaszotokat köszönöm szépen.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14948 Dátum: 2018.12.06 18:49:09 »
Sziasztok!van egy Avensis kombi 2006 .1.8 benzines kocsim.a problémám az hogy amikor lezárom a kocsit távirányítóval kb 6-7 óra állás után lemeríti az aksit.első körben arra gondoltam hogy mivel régi az akku veszek bele újat amit meg is tettem de az új aksit is lemeríti.Mindent körbe néztem nem világít semmi belső lámpa sem.valaki tapasztalt már ilyet?mi lehet a gond vele?válaszotokat köszönöm szépen.
Autó villamossági szakműhelybe menj el. Valószínűleg valami utólagosan beépített eszköz meríti. Tipikus a nem használt régi riasztó amit nem akart bántani az új vevő és inkább bent hagyja, hogy ne okozzon problémát.
Akku egyébként milyen és mekkora van benne? A generátor teljesen rendben van? Típushiba, hogy a diódasor megadja magát idővel. Ilyenkor az akku nem töltődik fel, amit lemerülésként érzékelsz, hiába teszel bele új akkut.

lammm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14949 Dátum: 2018.12.06 20:46:47 »
Exide 12V 62Ah  540A EXCELL akkumulátort vettem a generátor rendben van mert belökés után megyek vele és teljesen feltöltötte egy éjszakát úgy hagytam hogy nem zártam le és akkor pöcc röff indult reggel.
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.06 20:54:17 írta lammm »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14950 Dátum: 2018.12.06 20:56:43 »
Akkor valami régi bennmaradt védelem lesz a legvalószínűbb. Nézesd meg szakemberrel, aki ki is tudja szedni a kocsi blokkolása nélkül.

lammm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14951 Dátum: 2018.12.06 20:59:25 »
lehet hogy a vonóhorog elektronika lehet akkor mert az sem működik

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14952 Dátum: 2018.12.06 21:12:30 »
lehet hogy a vonóhorog elektronika lehet akkor mert az sem működik
Azért a védelmi megoldásra tippelek, mert az a kocsi lezárása után aktiválódik. Nem védelmi elektronikánál akkor is lemerülne ha nyitva hagyod.

lammm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14953 Dátum: 2018.12.06 21:15:23 »
Azért a védelmi megoldásra tippelek, mert az a kocsi lezárása után aktiválódik. Nem védelmi elektronikánál akkor is lemerülne ha nyitva hagyod.
köszönöm szépen akkor azt megnézetem

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14954 Dátum: 2018.12.15 10:57:59 »
Sziasztok!

Érdeklődnék,2005-ös 1.8 benzines T25 Avensis-nél hidegben indításkor morgás hallható és ez a kormánymű irányából jön szerintem. :(

Vélemény,esetleg valaki találkozott már hasonló problémával,mi lehet a gond?

Köszi előre is!