Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3732048 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14925 Dátum: 2018.11.27 16:30:03 »
Amikor 2 hétig nem esik semmi, ellenben megjelenik benne a víz, akkor azért fenntartom a gyanút, hogy lecsapódó pára...

Nem voltam elég pontos,tehát ez a mennyiség már nem a "sima" pára lecsapódás,a lámpákon van két szellőző,tehát alapból sem teljesen tömítettek,de ha túl sok levegő tud bejutni akkor kezdődik az extrém párásodás,mint nálad is... így már jó? :) a kezelési írja is,hogy kis mértékű pára előfordulhat...

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14926 Dátum: 2018.11.27 16:35:34 »
és merre vagy, avagy egy oda vissza postával milyen időtartam alatt oldható meg?? avagy árban mennyi az annyi? de gondolom ez priviben :)

igen,jól gondoltad :D ,de van olyan opció,hogy saját,felújított lámpát adok,kicseréled ,visszaküldöd a sajátjaidat,szemrevételezés,állapotfelmérés után mondok rá árat,ha elfogadod utalom,ha nem megy vissza a lámpa... így nem áll a kocsid a lámpacsere miatt...,de még az is megoldható,hogy ha nagyon ragaszkodsz a saját lámpáidhoz,hogy küldök egy pár depot,kicseréled,elküldöd felújításra az eredetiket,ha kész küldöm vissza,ismét csere és küldöd vissza a depokat... minden megoldható... :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14927 Dátum: 2018.11.27 17:24:27 »

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14928 Dátum: 2018.11.27 17:54:55 »
Köszi szépen a választ.

Néztem ott is, de sajnos nincs biztosíték ott, a HORN feliratnál. 2 bizti van ami a lámpákért felelős, és azok jók.
Es, ha tennel oda egy biztositekot?
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14929 Dátum: 2018.11.27 21:58:52 »
igen,jól gondoltad :D ,de van olyan opció,hogy saját,felújított lámpát adok,kicseréled ,visszaküldöd a sajátjaidat,szemrevételezés,állapotfelmérés után mondok rá árat,ha elfogadod utalom,ha nem megy vissza a lámpa... így nem áll a kocsid a lámpacsere miatt...,de még az is megoldható,hogy ha nagyon ragaszkodsz a saját lámpáidhoz,hogy küldök egy pár depot,kicseréled,elküldöd felújításra az eredetiket,ha kész küldöm vissza,ismét csere és küldöd vissza a depokat... minden megoldható... :D

Koszi az infot!
Sajnos Londonbol nemhiszem hogy kifizetodo lenne ilyesmivel bajlodni de ha van szep elado peldanyod akkor erdekelne,utazom haza decemberben aztan ha kicsereltetem itt szivesen elkuldom neked a regit!

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14930 Dátum: 2018.11.28 18:57:23 »
Koszi az infot!
Sajnos Londonbol nemhiszem hogy kifizetodo lenne ilyesmivel bajlodni de ha van szep elado peldanyod akkor erdekelne,utazom haza decemberben aztan ha kicsereltetem itt szivesen elkuldom neked a regit!

...főleg LHD lámpáim vannak,RHD nem biztos,hogy van... de tudok csinálni :)

...inkább írok privátban... :D
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.28 19:19:52 írta Tibi72 »

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14931 Dátum: 2018.11.28 20:36:10 »
Sziasztok!

Legutóbb a távirányítónk felejtette el az autót, de vissza rá lehetett tanítani. Aztán grátisz vezető ajtó zárcsere is kellett.

Na most megint gond van. Nyár vége óta fogyott a hűtővíz. Utántöltögettem, de most teljesen üres lett a túlfolyó.

Kérdés, hogy T25 Avensis 1.8   1zz-fe motor esetén mennyire gyakori, hogy a hűtő kilukad vagy mennyire gyakori, hogy ilyen esetben a vízpumpa csere a megoldás? Kellett már hűtőt cserélni valakinek ilyen ok miatt? Mintha a hűtő közepénél lenne egy-két pötyi fagyállo lenn az alsó takaró műanyagon.

Vízpumpát hány km után ildomos cserélni?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14932 Dátum: 2018.11.28 21:10:17 »
Sziasztok!

Legutóbb a távirányítónk felejtette el az autót, de vissza rá lehetett tanítani. Aztán grátisz vezető ajtó zárcsere is kellett.

Na most megint gond van. Nyár vége óta fogyott a hűtővíz. Utántöltögettem, de most teljesen üres lett a túlfolyó.

Kérdés, hogy T25 Avensis 1.8   1zz-fe motor esetén mennyire gyakori, hogy a hűtő kilukad vagy mennyire gyakori, hogy ilyen esetben a vízpumpa csere a megoldás? Kellett már hűtőt cserélni valakinek ilyen ok miatt? Mintha a hűtő közepénél lenne egy-két pötyi fagyállo lenn az alsó takaró műanyagon.

Vízpumpát hány km után ildomos cserélni?
Én a hosszbordás szíj cseréjekor kicseréltettem a biztonság kedvéért(gyári, 32k volt 4+ban), de Izso mintha azt mesélte volna, hogy 600.000km felett még az eredeti vízpumpa volt bent neki. Hűtő tartósságát passzolom, de (autószerelési analfabétaként) inkább tűnik valószínűnek, mint a vízpumpa. Más kocsikon vezérműszíj cserével szokták összekötni a vízpumpa cseréjét. Legalábbis a Passat és az Mx5 esetében így van. Mx5 NB-nél kb. másfél vezérműszíj ciklust bír ki, ezért inkább időben cserélik. Fel van adva a lecke, hogy Izsonak mázlija volt-e vagy tényleg minden T25-ben ilyen tartós.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14933 Dátum: 2018.11.29 07:00:16 »
Igen ez a kérdés, hogy s lassú, de úgy néz ki gyorsuló ütemű vízfogyást a hűtő vagy a vízpumpa okozza e. Lényegében a tapasztalatok alapján mi lehet a gyakoribb.

Hűtőből úgy látom Densot nem is kapni már, csak Nissens van, vagy esetleg Valeo, de mos sürgősebb lenne a javítás.. Vízpumpából van INA is, vagy SKF hát jó kérdés, hogy mi legyen. Lehet ki kellene cserélni mindkettőt. 350 körül jár a km, és korábbi cseréről nem tudok. A vezérmű szíjjal hajtott pumpák esetén görgővel együtt valóban ildomos 80 ezrenként cserélni pumpát. Nekem a korábbi Honda Civic volt olyan, hogy elkezdett fogyni a víz szép lassan majd gyorsult idővel, és ott vízpumpa csere után megállt a fogyás. Látható jele semmi nem volt ott sem, csak szép apránként ment ki a víz. Ezért vacilálok itt, mert az alsó takarón ugyan láttam két pötty fagyáló szerűséget, de az akár sima víz is lehet kintről, mert pont középen volt, és ott van egy összeillesztés a műanyagnál..
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14934 Dátum: 2018.11.29 07:29:31 »
Szia!
Nekem bármelyik autóban is amikor kifolyt a hűtőfolyadék valahol, akkor ott megmaradt utána egy színes nyom. Szerintem keress tüzetesen az említett helyeken hűtőfolyadék színű nyomot, már ha látható és nincs valamivel takarva a vízpumpa.
Ha az ember szorgalmasan cseréli a hűtőfolyadékot, akkor egy normális vízpumpa sokat elmegy, az enyémben 330.000 km körül lett cserélve a gyári, pedig szörnyen festett a hűtőfolyadék, amivel vettem. Igaz, hogy itt nem a vezérműszíj hajtja és túl nagy bajt nem csinálhatna.

TtkXRN2...


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14935 Dátum: 2018.11.30 21:41:23 »
igen,jól gondoltad :D ,de van olyan opció,hogy saját,felújított lámpát adok,kicseréled ,visszaküldöd a sajátjaidat,szemrevételezés,állapotfelmérés után mondok rá árat,ha elfogadod utalom,ha nem megy vissza a lámpa... így nem áll a kocsid a lámpacsere miatt...,de még az is megoldható,hogy ha nagyon ragaszkodsz a saját lámpáidhoz,hogy küldök egy pár depot,kicseréled,elküldöd felújításra az eredetiket,ha kész küldöm vissza,ismét csere és küldöd vissza a depokat... minden megoldható... :D

Köszi a választ, írtam PM-et.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Röfi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14936 Dátum: 2018.11.30 23:37:18 »
Sziasztok!

Egy T22-es Avensisem van. Egy pár napja kb. Minden harmadik fékezésnél hallatszik, hogy búg az ABS szervója (lehet nem így hívják) majd dolgozik is, ropog ahogy kell. Azonban az útviszonyok ezt nem indokolták. Ma egész nap állt az autó, majd este indulás után konstatáltam, hogy első fékezésre csak jelképesen, alíg-alíg fog a fék. Az ABS lámpa ekkor gyuladt ki. Pumpálásra jobb lett, de nem az igazi.
Ellenőríztem és a tartályban alíg volt fékfolyadék. :eek:
Tapasztaltatok már ilyen hibát?
Elég csak feltölteni, megkeresni, hol folyt el (azt javítani), vagy utána vigyem el elektromoshoz is?

Előre is köszi a segítséget!
Avensis Liftback
Linea Terra 1.6
1999

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14937 Dátum: 2018.12.01 09:16:01 »
Sziasztok!

Egy T22-es Avensisem van. Egy pár napja kb. Minden harmadik fékezésnél hallatszik, hogy búg az ABS szervója (lehet nem így hívják) majd dolgozik is, ropog ahogy kell. Azonban az útviszonyok ezt nem indokolták. Ma egész nap állt az autó, majd este indulás után konstatáltam, hogy első fékezésre csak jelképesen, alíg-alíg fog a fék. Az ABS lámpa ekkor gyuladt ki. Pumpálásra jobb lett, de nem az igazi.
Ellenőríztem és a tartályban alíg volt fékfolyadék. :eek:
Tapasztaltatok már ilyen hibát?
Elég csak feltölteni, megkeresni, hol folyt el (azt javítani), vagy utána vigyem el elektromoshoz is?

Előre is köszi a segítséget!
Megtöltöd hogy biztonságosan helyreálljanak az üzemi körülmények, aztán azonnal irány valami szerelő. Valahol szivárogsz és ez nem játék, nekem már repedt el fékcső menet közben másik típussal, nem egy élmény. Autóvillamosságihoz miért akarsz elmenni?

Röfi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14938 Dátum: 2018.12.01 14:58:40 »
Megtöltöd hogy biztonságosan helyreálljanak az üzemi körülmények, aztán azonnal irány valami szerelő. Valahol szivárogsz és ez nem játék, nekem már repedt el fékcső menet közben másik típussal, nem egy élmény. Autóvillamosságihoz miért akarsz elmenni?
Töltöttem bele fékfolyadékot és jobb lett, de messze sem az igazi. Szerelő megemelte az autót, csak alánézett, de nem találtuk meg a szivárgást. Kedden lesz ideje érdemben foglalkozni vele.
Villamosságihoz a be-be kapcsoló ABS miatt akartam. Ő azt mondta, tegyünk rendet a hidraulika körül és lehet a fékfolyadék hiány miatt kergült meg a vezérlés.
Ha lesz több infóm írok.
Avensis Liftback
Linea Terra 1.6
1999

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14939 Dátum: 2018.12.01 15:20:41 »
Ha már eddig fajult a helyzet, érdemes lenne lecserélni  a fékfolyadékot, hacsak nem öregebb 1 évnél. Alapos légtelenítés,  a kuplung munkahengernél is. (hogy onnan is kifolyjon  a régi lötty) A szivárgás megkeresését nem említem, az evidens.
Avensis 1.8 / 2007