Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3731238 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14880 Dátum: 2018.10.18 20:11:20 »
Mi cseréltük ki, semmi nem lett elreszelve.

Váltótartó/motortartó bakok esetleg? Valamelyikben kissé szakadt a gumi talán?
Az jutott még eszembe, hogy mintha Carina javításiban láttam volna olyat, hogy a tengelyen a két csuklót szinkronba kell rakni, vagyis nem mindegy, hogy a belső csukló csillagjához képest a külső csuklót hogyan teszi rá az ember a bordákra.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14881 Dátum: 2018.10.22 14:22:21 »
Sziasztok, 2006-os T25-ünk "headlight level" hibát jelez, nincs nálam az autó jelenleg, feleségem szerint sípol és ezt írja ki.
Mi lehet ez?
Előre is köszi!

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14882 Dátum: 2018.10.22 14:33:00 »
Sziasztok, 2006-os T25-ünk "headlight level" hibát jelez, nincs nálam az autó jelenleg, feleségem szerint sípol és ezt írja ki.
Mi lehet ez?
Előre is köszi!
Az automata fényszórómagasságállítás hibáját jelzi.
'08 RX400h
'09 Prius 3

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14883 Dátum: 2018.10.23 20:10:42 »
Sziasztok!

Nagy gondunk lett ma estére. Lezártuk az autót délután, és 3 óra múlva próbáltuk kinyitni, de nem nyitja a távirányító. A vezető oldali kulcsos zárba is beletettem a kulcsot, de se jobbra, se balra nem fordul a kulcs, nem csinál semmit. A kocsi full bezárva, próbáltam a tartalékkulccsal, azzal sem ment. A távirányítón a piros villog ha gombot nyomok. A kocsiban a kis piros led villog, és egyéb távirányítós riasztó ledre is reagál. Csak a kocsi nem nyílik.

T25 Avensis, 1.8 ferdehátú, 2004-es.

Hol lehetne aksi plusz pontot találni esetleg kívülről? Vagy volt már vki így? Kulcs rátanítás vagy bármi, esetleg akksi gond vagy szimplán bedöglött a központi zár modul?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14884 Dátum: 2018.10.23 20:23:27 »
Sziasztok!

Nagy gondunk lett ma estére. Lezártuk az autót délután, és 3 óra múlva próbáltuk kinyitni, de nem nyitja a távirányító. A vezető oldali kulcsos zárba is beletettem a kulcsot, de se jobbra, se balra nem fordul a kulcs, nem csinál semmit. A kocsi full bezárva, próbáltam a tartalékkulccsal, azzal sem ment. A távirányítón a piros villog ha gombot nyomok. A kocsiban a kis piros led villog, és egyéb távirányítós riasztó ledre is reagál. Csak a kocsi nem nyílik.

T25 Avensis, 1.8 ferdehátú, 2004-es.

Hol lehetne aksi plusz pontot találni esetleg kívülről? Vagy volt már vki így? Kulcs rátanítás vagy bármi, esetleg akksi gond vagy szimplán bedöglött a központi zár modul?

Szia!

Amíg nem volt ez a gond, addig elfordult a zárban a kulcs? Esetleg régen próbáltad már? Ha jó a központi zár, én sem használom a kulcsot.
Egy tipp: nekem a vétel után a csomagtartózárban nem fordult el a kulcs. Párszor megnyomtam WD40-nel az adagolócsövével, aztán nagy nehezen megindult.
Nem tudom, hogy az újabbaknál lehet-e ilyen...?

Akksi plusz pontot esetleg önindítón keresnék így elsőre.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14885 Dátum: 2018.10.23 20:30:05 »
Szia!

Amíg nem volt ez a gond, addig elfordult a zárban a kulcs? Esetleg régen próbáltad már? Ha jó a központi zár, én sem használom a kulcsot.
Egy tipp: nekem a vétel után a csomagtartózárban nem fordult el a kulcs. Párszor megnyomtam WD40-nel az adagolócsövével, aztán nagy nehezen megindult.
Nem tudom, hogy az újabbaknál lehet-e ilyen...?

Akksi plusz pontot esetleg önindítón keresnék így elsőre.

Őszintén soha nem próbáltam eddig a mechanikus nyitást. Van a csomagtéren is zár? Hol? Ez ferde hátú T25, nem találtam rajta zárat, de lehet el van rejtve?

Önindító vagy generátor felé gondolkodnék, de nem tudom elérhető-e. Hidegben, akna nélkül, fedlap az alján, szóval necces.

Egyáltalán a vezető oldali zárnak el kell fordulni mindenképp? Mármint a kulccsal nyitásnál, vagy az is elektronikus? Azt ugyanaz a kulcs fordítja, mint az indításhoz használt ugye?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14886 Dátum: 2018.10.23 20:49:20 »
Szerintem hátul nyomógomb van ezeken.
Nálam az első ajtókon van mechanikus zár a Carinán (meg a csomagtartótetőn is), azt az indítókulcs nyitja/zárja.  Ez az egyféle kulcsom is van hozzá.
Ha van zár, csak el kellene fordulnia szerintem. Ha nem, akkor próbáld meg megfújni WD40-nel vagy csavarlazítóval hosszabbító csővel: be szoktam dugni a porvédő mögé, és többféle szögben megnyomni felfelé meg lefelé, kijjebb-beljebb húzogatva. Aztán a kulccsal próbálni megmozdítani, azt hiszem jobbra fordítva nyit nálam. Csak nehogy beletörd. Kulcsot is jó járatni ki-be mozgatva., aztán megint fújni, ha nem indul.
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.23 21:00:54 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14887 Dátum: 2018.10.23 20:58:10 »

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14888 Dátum: 2018.10.23 21:26:18 »
https://www.youtube.com/watch?v=nCBcukqhyh8

Igen, ezt ismertem, most wd40 nincs, de olajat tettem a kulcsra, a zárba nagyon könnyen belemegy a kulcs, de fordulni nem akar egyáltalán.

Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

andieri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14889 Dátum: 2018.10.23 21:43:30 »
helyen keresgélsz, csak rossz kategóriában. Nem a német benzint, hanem a jó német szerelőt meg az autópálya használatot hiányolja. ;)
1-3. szerelőt kíván, 4. valószínűleg a szokásos kokszosodás lehet, amit elsősorban a városi használat okoz. Ki kell pucoltatni és megmérni a kipuff. gáz összetételét. Ha jó, de a hibakód marad, akkor szondakiemelő(szigorúan pucolás után!).

Köszi a jó tanácsokat! ::)
Az autópálya megvan neki, kb 250km és minden rendbe jön egy tank 100-as benyával. A szonda (mivel kiment a fűtés belőle) cserélve lett, és a kormolás így is megvan. Ezért gondoltam, hogy valami még lehet a háttérben.
1-3. probélmák viszont nekem elektromos eredetűnek tűnek. Van megbízható referenciátok Pest Hajdú-Bihar, vagy BAZ megyében?

 
Andieri

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14890 Dátum: 2018.10.23 21:52:14 »
Igen, ezt ismertem, most wd40 nincs, de olajat tettem a kulcsra, a zárba nagyon könnyen belemegy a kulcs, de fordulni nem akar egyáltalán.
Hát anno nekem is könnyen belement a csomagtartózárba a kulcs, de nem fordult semerre. Előző tulaj azt mondta, hogy az utastérből nyitotta, mert évek óta nem volt már jó...
A spray-vel az van, hogy jól összefröcsköl mindent, nagyon jól kúszik, az olaj sajnos nem, vagyis valószínűleg nem lesz olyan eredmény vele.
Arra viszont vigyázz, hogy ne keverj szilikont ezek közé.
Persze most venni sem tudsz nagyon WD40-et... Benzinkúton sincs ilyesmi??

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14891 Dátum: 2018.10.23 21:57:28 »
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy 2005-ös 2l benzines Ave kombim. Németországból került hozzám 4 éve.
Több dolog is furin működik rajta. Kicsikkel kezdek.
 1. Nincs duda. Egyszer csak nem szólalt meg hiába nyomkodom.
(...)
Szia!

Nálam is alig akartak egyszer szólni.
A kürtökről le kellett húzni a sarukat, kontaktspray-vel megfújni, megjáratni. Ha lazák a saruk, akkor fogóval óvatosan lehet rajtuk összébb nyomni, hogy jobban szorítson. Persze ehhez a 12V ot kellett legyen, amikor belül megnyomom a gombot.
Azóta rendben vannak hála Istennek.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14892 Dátum: 2018.10.24 01:21:52 »
Sziasztok!

Nagy gondunk lett ma estére. Lezártuk az autót délután, és 3 óra múlva próbáltuk kinyitni, de nem nyitja a távirányító. A vezető oldali kulcsos zárba is beletettem a kulcsot, de se jobbra, se balra nem fordul a kulcs, nem csinál semmit. A kocsi full bezárva, próbáltam a tartalékkulccsal, azzal sem ment. A távirányítón a piros villog ha gombot nyomok. A kocsiban a kis piros led villog, és egyéb távirányítós riasztó ledre is reagál. Csak a kocsi nem nyílik.

T25 Avensis, 1.8 ferdehátú, 2004-es.

Hol lehetne aksi plusz pontot találni esetleg kívülről? Vagy volt már vki így? Kulcs rátanítás vagy bármi, esetleg akksi gond vagy szimplán bedöglött a központi zár modul?
Én jártam így. Csak én ki tudtam nyitni kulccsal az ajtót. ;)
Az akkusaru levétele után újra működött minden.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14893 Dátum: 2018.10.24 02:29:15 »
Én jártam így. Csak én ki tudtam nyitni kulccsal az ajtót. ;)
Az akkusaru levétele után újra működött minden.

Na ez az, hogy ha a kulcs nyitná az ajtót, már semmi bajom nem lenne, onnantól már a 12V betápot is tudnék adni az akkunak, ha épp az a gondja. Lehet a ledeket még villogtatja, de már az ajtókat nem nyitja, annyira lemerült..Kérdés, hogy így hipp-hopp egy exide premium 4 éves akku mitől..

Arra nem emlékszel, vagy nem tudná itt megnézni vki, hogy a T25-nél a kulcsot merre kellene tudnom elfordítani az ajtó zárban? Illetve meddig fordul a kulcs a zárban? Negyedet, felet, vagy kevesebbet, hogy kinyissa az ajtót?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14894 Dátum: 2018.10.24 05:14:50 »
Igen, ez elég nehéz eset, amikor nem nyílik a kocsi  :cry:
Amikor nekem megadta magát az utólagosan beépített központizár vezetőmotor, már attól kész voltam, pedig kulccsal még ment a mutatvány. Persze a hideg mellé akkor jött meg egy esős időszak is...
Ha másképp nem megy, akkor próbáld meg egy dróttal kinyitni az ajtót (én a belső nyitógombot próbálnám elérni, ajtón belül nem tudnám, mi hol van). Vannak felfújható párnák, amik elvileg nyom nélkül tudnak rést nyitni az ajtó felső része és a kocsiszekrény között. Durvább módszer, ha ugyanezt egy faék beverésével éri el az ember. Viszont akkor már üvegtörés nélkül lehet nyitni az ajtót.
Azért egy normális spray-vel való munka szokott ilyenkor működni, főleg ha kiderül, hogy merre kellene nyitnod a zárat.
Tél előtt mindig végigspray-zem a zárakat, nehogy befagyjanak és probléma esetén ne tudjam kulccsal nyitni.