Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710507 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14865 Dátum: 2018.10.03 09:36:46 »
Én azért élek a gyanuperrel, hogy az eladás csak fedőtörténet  :devil: és valójában egy hosszú lejtő tetején lelocsoltad 2 kanna benzinnel, az orrát a szakadék felé állítottad, majd a kézifék kioldása utána Bruce Wilis módban utánadobtál egy Zippo-t és végignézted ahogy lángolva fejest ugrik.  :devil:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14866 Dátum: 2018.10.03 19:39:18 »
Én azért élek a gyanuperrel, hogy az eladás csak fedőtörténet  :devil: és valójában egy hosszú lejtő tetején lelocsoltad 2 kanna benzinnel, az orrát a szakadék felé állítottad, majd a kézifék kioldása utána Bruce Wilis módban utánadobtál egy Zippo-t és végignézted ahogy lángolva fejest ugrik.  :devil:
[rohog] [rohog] [rohog]
Lelkembe látsz! Ha lett volna felesleges 3 millám, esküszöm megteszem! ;) 250 km-t vontattak a lányomék, mikor beszart elromlott. :censored:

Ehinol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14867 Dátum: 2018.10.03 19:51:25 »
Sziasztok!

Próbáltam utánajárni az általam észlelt "hibának" , de sajnos nem jártam sikerrel, így gondoltam itt is nekifutok hátha.
Adott egy 2004-es Avensis Liftback 1.8, mostanában azt vettem észre, hogy váltásnál (hidegen, melegen egyaránt) a fordulatszámmérő "felpörög".

pl: ha kettesben 2000-nél váltok akkor a fordulatszámmérő felkúszik 2500-2700 ig, majd visszaesik a kellő fordulatra.
Ugyan ezt csinálja az összes sebességben, bármely fordulatszámnál. Furcsa azonban, hogy ez motorzajjal illetve a motor felbőgésével nem jár.

(ilyenkor szokták írni, hogy ne nyomd a gázt váltásnál, így ezt megelőzve jelezném, hogy nem nyomom :) )

Esetleg találkoztatok már ilyen jelenséggel? Ha esetleg nem érthető a probléma szívesen csinálok róla egy rövid videót.

Előre is köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14868 Dátum: 2018.10.03 21:48:36 »
Sziasztok!

Próbáltam utánajárni az általam észlelt "hibának" , de sajnos nem jártam sikerrel, így gondoltam itt is nekifutok hátha.
Adott egy 2004-es Avensis Liftback 1.8, mostanában azt vettem észre, hogy váltásnál (hidegen, melegen egyaránt) a fordulatszámmérő "felpörög".

pl: ha kettesben 2000-nél váltok akkor a fordulatszámmérő felkúszik 2500-2700 ig, majd visszaesik a kellő fordulatra.
Ugyan ezt csinálja az összes sebességben, bármely fordulatszámnál. Furcsa azonban, hogy ez motorzajjal illetve a motor felbőgésével nem jár.

(ilyenkor szokták írni, hogy ne nyomd a gázt váltásnál, így ezt megelőzve jelezném, hogy nem nyomom :) )

Esetleg találkoztatok már ilyen jelenséggel? Ha esetleg nem érthető a probléma szívesen csinálok róla egy rövid videót.

Előre is köszönöm!
Pontosítsuk a jelenséget. Mész mondjuk 50-el, kinyomod a kuplungot. Felugrik? Vagy csak üresbe húzásra? Pedálnál és váltónál is van üresjárati kapcsoló. Ha ezek jók, akkor ezeknek a működésekor üresjáratba leereszti a fordulatszámot rövid idő után. Azért rövid idő után, mert az ECU-nak van egy olyan környezetvédelmi szubrutinja, hogy váltáskor kis ideig tartja a fordulatszámot, mielőtt leejti.
Elsőre egy torok tisztítást próbálnék meg. Pillangó szelep, alapjárati izé, légtömegmérő, stb. Én ezzel TTG-hez rohantam, de van aki meg tudja csinálni magának. Ha utána se jó, akkor meg pláne TTG. Üresben, bemelegedve az alapjáratod 850 +/-50 körül van? Vagy az is állandóan magas?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14869 Dátum: 2018.10.04 06:07:41 »
Sziasztok!

Próbáltam utánajárni az általam észlelt "hibának" , de sajnos nem jártam sikerrel, így gondoltam itt is nekifutok hátha.
Adott egy 2004-es Avensis Liftback 1.8, mostanában azt vettem észre, hogy váltásnál (hidegen, melegen egyaránt) a fordulatszámmérő "felpörög".

pl: ha kettesben 2000-nél váltok akkor a fordulatszámmérő felkúszik 2500-2700 ig, majd visszaesik a kellő fordulatra.
Ugyan ezt csinálja az összes sebességben, bármely fordulatszámnál. Furcsa azonban, hogy ez motorzajjal illetve a motor felbőgésével nem jár.

(ilyenkor szokták írni, hogy ne nyomd a gázt váltásnál, így ezt megelőzve jelezném, hogy nem nyomom :) )

Esetleg találkoztatok már ilyen jelenséggel? Ha esetleg nem érthető a probléma szívesen csinálok róla egy rövid videót.

Előre is köszönöm!
Mielőtt nekiállnál bütykölni, "reseteld" a járgányt, azaz vedd le az akkuról a sarut! Biztos, ami tuti, még a lámpát is kapcsold fel az árammentesség alatt, hogy ne maradjon benne vmi kósza áram! Akkucsere után nekem mindig újra kellett tanítanom az avét, hogy az én vezetési szokásomhoz alkalmazkodjon. Először azt hittem, hogy csak bebeszélem magamnak :eek:, de később olvastam/hallottam (már nem emlékszem hol) hogy ilyet is tud az ave. Nem biztos, hogy hatásos lesz, de egy próbát megér.

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14870 Dátum: 2018.10.05 14:35:14 »
Szevasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy a T22-esek milyen felnivel, felnimérettel és gumimérettel jöttek ki?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14871 Dátum: 2018.10.05 15:29:26 »
Szevasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy a T22-esek milyen felnivel, felnimérettel és gumimérettel jöttek ki?

Felni:
Lyukosztás: 5x100
KF: 54,0 mm
ET: 39,0 mm

6JJ x 15"

Gumiméret:
195/60 R15

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14872 Dátum: 2018.10.06 09:04:33 »
Felni:
Lyukosztás: 5x100
KF: 54,0 mm
ET: 39,0 mm

6JJ x 15"

Gumiméret:
195/60 R15
Köszönöm szépen!

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14873 Dátum: 2018.10.12 22:08:49 »
Sziasztok!

2 hete eltört a bal oldali féltengely (2008. t25 1.8 benzin).

Rendeltem utángyártottat, beleraktuk, majd azt vettem észre, hogy második sebesség fokozatban 2000-2500 fordulatszám között, és harmadikban 1500-2000 között gyorsításkor remeg a kocsi. Mielőtt megtörtént a féltengelytörés, jobbra kanyarodáskor érezhető volt egy kis remegés gyorsításkor. A kormány egy nagyon picit balra áll, viszem majd futómű állításra.
Valakinek valami ötlete?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14874 Dátum: 2018.10.13 10:12:14 »
Sziasztok!

2 hete eltört a bal oldali féltengely (2008. t25 1.8 benzin).

Rendeltem utángyártottat, beleraktuk, majd azt vettem észre, hogy második sebesség fokozatban 2000-2500 fordulatszám között, és harmadikban 1500-2000 között gyorsításkor remeg a kocsi. Mielőtt megtörtént a féltengelytörés, jobbra kanyarodáskor érezhető volt egy kis remegés gyorsításkor. A kormány egy nagyon picit balra áll, viszem majd futómű állításra.
Valakinek valami ötlete?
Vidd vissza oda ahol cserélték, lehet elreszeltek valamit.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14875 Dátum: 2018.10.13 12:37:26 »
Esetleg a féltengelyt nem keverték össze a corolláéval? Mert a kettő men kompatibilis hosszúságban egymással.
Üdv.

Sziasztok!

2 hete eltört a bal oldali féltengely (2008. t25 1.8 benzin).

Rendeltem utángyártottat, beleraktuk, majd azt vettem észre, hogy második sebesség fokozatban 2000-2500 fordulatszám között, és harmadikban 1500-2000 között gyorsításkor remeg a kocsi. Mielőtt megtörtént a féltengelytörés, jobbra kanyarodáskor érezhető volt egy kis remegés gyorsításkor. A kormány egy nagyon picit balra áll, viszem majd futómű állításra.
Valakinek valami ötlete?

andieri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14876 Dátum: 2018.10.17 21:42:50 »
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy 2005-ös 2l benzines Ave kombim. Németországból került hozzám 4 éve.
Több dolog is furin működik rajta. Kicsikkel kezdek.
 1. Nincs duda. Egyszer csak nem szólalt meg hiába nyomkodom.
 2. Az automata klíma az Auto gomb megnyomasara bekapcsol de kikapcsolni nem lehet, csak ha off gombot nyomok.
 3. A fedélzeti komputer nem mutat semmilyen fogyasztási adatot, maradó kilométer stb. A helye megvan a kijelző él, de számokat nem mutat.
 4. Lambda szonda csere után is vissza jön hogy a 2-es szonda nem mér megfelelő értéket. Kis korom felhőcske inditsskor van. Főleg városi használat után jön a hiba és autópálya meg szokta oldani egy időre. Lehet h motorvezerlest kellene állítani? Jó német benzin után a magyar már szegény neki?

Valami ötlet hogy nogyan lehet ezeket orvosolni? Vagy mi lehet a gond? Találkoztatok ezekkel a hibákkal?
Üdv
Egy Yaris ès Ave fan
Andieri

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14877 Dátum: 2018.10.18 09:27:24 »
Jó német benzin után a magyar már szegény neki?

Valami ötlet hogy nogyan lehet ezeket orvosolni? Vagy mi lehet a gond?
helyen keresgélsz, csak rossz kategóriában. Nem a német benzint, hanem a jó német szerelőt meg az autópálya használatot hiányolja. ;)
1-3. szerelőt kíván, 4. valószínűleg a szokásos kokszosodás lehet, amit elsősorban a városi használat okoz. Ki kell pucoltatni és megmérni a kipuff. gáz összetételét. Ha jó, de a hibakód marad, akkor szondakiemelő(szigorúan pucolás után!).

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14878 Dátum: 2018.10.18 13:18:44 »
Esetleg a féltengelyt nem keverték össze a corolláéval? Mert a kettő men kompatibilis hosszúságban egymással.
Üdv.

Nem, mert alvázszám alapján lett rendelve.

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14879 Dátum: 2018.10.18 13:20:07 »
Vidd vissza oda ahol cserélték, lehet elreszeltek valamit.

Mi cseréltük ki, semmi nem lett elreszelve.