Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742522 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14820 Dátum: 2018.09.03 07:42:36 »
Kösz Silent! A cikkszám megvan, de a gumi nincs külön. Lexusnak, amerikai Toyo modellnél van csak  a gumi, de Avénak nincs. A cikkszám alatti teljes szerelvény nem kell. Megyek Budakeszire.
Ha van külön gumi, majd írd meg. Mi a pontos part number ráírva? Ugye előbb-utóbb mindenkinél kelleni fog... Azt hittem van külön, de sehogysem találtam tegnap.

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14821 Dátum: 2018.09.03 14:21:03 »
Köszönöm mindenkinek! :)
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

mindenható

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
    • MagnetPlanet Webshop
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14822 Dátum: 2018.09.03 14:27:44 »
Ha van külön gumi, majd írd meg. Mi a pontos part number ráírva? Ugye előbb-utóbb mindenkinél kelleni fog... Azt hittem van külön, de sehogysem találtam tegnap.

 Nálam kb. 5 éves korában szakadt ki a gumi. Én is azt láttam, hogy csak komplett van, de az is drága. Szétbontottam, és közönséges kerékpár gumibelsőből készítettem egy "zsákot", ami azóta is (újabb, kb. 5 év) tökéletes. Tehát nem megijedni, ügyes kézzel simán meni fog a javítás is!

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14823 Dátum: 2018.09.03 18:58:25 »
Replacement Trunk Hatch Liftgate Release Button Cover For Toyota Scion for Lexus - ez külön gumi...csak nem tudom a mérete jó-e...

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14824 Dátum: 2018.09.04 13:10:21 »
Hello! Sajnos nem jó! ()
Avensis 1.8 / 2007

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14825 Dátum: 2018.09.05 20:43:28 »
Voltam  a T Mayer/ Budakeszi alkatrész szekciónál. Sajnos ez  a hátsó cstartó zárgomb csak komplett van, gumi külön nincs. Egyben huszonx kHUF. Nem kell. DIY lesz belőle.
Avensis 1.8 / 2007

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14826 Dátum: 2018.09.05 21:10:36 »
Ha a márkaszerviznél 25k, ebay-ről 12k, közben meg bringabelsővel is megoldható pár perc alatt, akkor egyértelmű. Majd lősz róla képet, hogy milyen lett?

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14827 Dátum: 2018.09.06 19:12:22 »
...amit írtam arra többen is írják a vásárlók közül,hogy tökéletes t25-höz... 4500 ft kb...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14828 Dátum: 2018.09.06 19:20:31 »
...amit írtam arra többen is írják a vásárlók közül,hogy tökéletes t25-höz... 4500 ft kb...
Hmmm.... Kép alapján tényleg jónak néz ki.
6 dollárért.
5 dollárért.
Ennyi pénzt lehet megérne egy próbarendelés.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14829 Dátum: 2018.09.06 22:13:57 »
Hagytam magam megunszolni, rendeltem2 db-ot. Élni tudni kell.....
Avensis 1.8 / 2007

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14830 Dátum: 2018.09.07 21:25:53 »
Ma megjött a kocsi a ToyoTeam-től. Bal tengely nekiállt kattogni 3 hete. A verdikt az lett, hogy kapott egy felújítást 110k-ért. Megnyugtattak, hogy csak a bal oldali hajlamos rá.... Mindenesetre a középső rúd, ami már egyébként se a gyári volt egy még vastagabbra lett cserélve. :)
Ha már 3 napra leállt a kocsi, kértem egy torok tisztítást, tehát mindent kipucoltak a pillangószelep környékén. Az ablaktörlő alatt is kitakarítottak, így már nem kell aggódnom az eltömődött légbeszívás és az esőelvezetők miatt. Az önindító T25 esetében 250-300.000km közt szokott megállni a bronzkefe kopása miatt. Még csak 195.000-nél járunk, de nagyon sok rövid utunk van, tehát az indítózás is több, így inkább letudtam most a felújítást.
Yaw rate sensor sajnos nem volt sehol, de várólistára felkerült a bontókban és hívnak, ha megjön. Vagy veszek ebay-ről és beszerelik a srácok egy óra alatt.
Fékcsövet mondták a márkaszervízben, hogy kell majd legközelebb cserélni. 40k-ért, szinte ingyen. A srácok előzetesen 15k-t mondtak rá, de megnézték, majd ahelyett hogy lehúztak volna a csőcsere árával, elmagyarázták, hogy a csövön megmarad a kosz, ami aztán a cső kanyarulatában berepedezik és emiatt úgy néz ki, mintha a cső repedezne. De emiatt nem kell aggódni, maga a cső egyben van. Ez persze egy kis törölgetés után látszik. Ez már harmadik eset a Mayernél, hogy valamit cseréltetnének ami nem szorul cserére.  :nonono: :hmmmm:
Első alkalommal egy lambdaszonda lett feleslegesen cserélve(-18 fokon jelzett be), második alkalommal meg lámpacserét diagnosztizáltak, de a műanyag borítást se vették le megnézni. A H7 bajonattet kellett visszaakasztani...
ToyoTeamnél most jártam először, de a sok pozitív sztori után csak megerősíteni tudom, hogy profik a srácok, érdemes odavinni a járgányokat.  :hug:

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14831 Dátum: 2018.09.15 10:32:16 »
Szevasztok!
Nemrégiben csatlakoztam a Toyota tulajdonosok közé, ami egy 1999-es, 2000cm3, benzines Avensis formájában jött létre. Mivel nem új autó vannak bajai. Az egyik, hogy 30 km megtétele után sem mozdul meg a vízhőfok mérő műszer. Leállítás után hibátlanul működik. Hallható volt szörcsögő hang, mint amikor a víz csorog a csőben. Termosztát csere után a probléma továbbra is fennállt, de a hűtősapka eltávolításával elvégzett légtelenítés a szörcsögést megszüntette. Szerelő szerint hengerfejes, de az olaj nem habos, a víz nem olajos, nem füstöl, nem eszi sem a vizet, sem az olajat, nem forr fel. Véleményetek szerint jól gondolja a szerelő? Van más ötletetek mi okozhatja a jelenséget? Köszönöm előre is!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14832 Dátum: 2018.09.15 12:10:09 »
Véleményetek szerint jól gondolja a szerelő?
Fogyó vizes tünetekkel volt itt június végén egy dízel T25-ös kolléga. Neki se volt más tünete. Hengerfejes volt, majdnem az egész augusztus ráment a javításra, mert a gépmunka 3 hétig tartott. Nincs ember és hegyekben áll a gépmunkázó műhelyekben a meló. Árban 400k felett volt kicsivel a javítás a TTG-nél. Ha egyéb tünete nincs a fogyásnak, akkor sanszos a hengerfej. Ha nemrégiben vetted, akkor lehet nyitva áll még előtted a lehetőség, hogy az eladónak jelezd, mikor és hol lesz a hiba feltárása, hogy jelen tudjon lenni.

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14833 Dátum: 2018.09.15 14:58:13 »
Köszönöm szépen!
Nem nyugodtam meg. :-)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14834 Dátum: 2018.09.15 16:33:33 »
Szevasztok!
Nemrégiben csatlakoztam a Toyota tulajdonosok közé, ami egy 1999-es, 2000cm3, benzines Avensis formájában jött létre. Mivel nem új autó vannak bajai. Az egyik, hogy 30 km megtétele után sem mozdul meg a vízhőfok mérő műszer. Leállítás után hibátlanul működik. Hallható volt szörcsögő hang, mint amikor a víz csorog a csőben. Termosztát csere után a probléma továbbra is fennállt, de a hűtősapka eltávolításával elvégzett légtelenítés a szörcsögést megszüntette. Szerelő szerint hengerfejes, de az olaj nem habos, a víz nem olajos, nem füstöl, nem eszi sem a vizet, sem az olajat, nem forr fel. Véleményetek szerint jól gondolja a szerelő? Van más ötletetek mi okozhatja a jelenséget? Köszönöm előre is!

Szia!

Így elsőre:
Mivel nemrég vetted, és ez még vélhetően T22 benzines Avensis (esetleg 3S-FE motor?), nem gondolnék rögtön arra, hogy hengerfejes. Sőt majdnem biztos, hogy nem az, a hűtőfolyadék sem fogy.
Dízelnél mások a terhelés/hőmérsékletviszonyok, ott sokkal inkább előfordul a hengerfejesség tudtommal, aki dízelt vesz, számolhat is ezzel.
Először rendesen le kell légteleníteni a rendszert. A tágulási tartályba vezető tömlőt meg kell nézni, hogy átjárható-e? Nézni kell, hogy a tágulásiban legyen elég folyadék, mivel a motor hűlésekor innen tudja visszaszívni a folyadékot a kidolgozott levegő helyett, és így szép lassan önmaga is légtelenít majd. Ha továbbra is fogy a hűtőfolyadék, akkor keress folyásnyomot, amit megkönnyít az, hogy a hűtőfolyadék színezéke nyomot hagy ott, ahol ereszt.
Ha a hengerbe folyik a hűtőfolyadék, akkor a kipufogógáz fehér(es) lesz, akár a visszapillantóból is látszik.
A vízpumpánál célszerű keresgélni rögtön. A tulajok ritkán cserélnek hűtőfolyadékot (4 max. 5 évente célszerű volna), ami odavág a pumpának (is). Ha nem cseréltetted le, akkor érdemes elgondolkozni rajta, főleg akkor, ha már kiderült, mi a bánata és nem kell megbontani a rendszert. Vezérlést úgyis jó cserélni vásárlás után, ha a vezérlésben van a vízpumpa, akkor az is csere, minthogy később emiatt megint lehet lebontani mindent és fizetni legalább ugyanannyit megint. Persze ahogy írod, nem fogy a víz, a légtelenítés először a legfontosabb, aztán meglátod, mit dob a gép.
Érzékelők, csatlakozók környékén is jó lenne vizsgálódni, lehet sima kontakthiba, esetleg valami gányolás eredménye az, hogy nem jól mutat a műszer.
A toyodiy.com oladalon alvázszám alapján könnyen rákereshetsz, hogy melyik érzékelő merre van a motortérben. Ha nem érthető, hogyan megy, csak szólj!

Ha ezek megvannak, térjünk vissza rá, mi az eredmény :)
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.15 16:38:32 írta vd1234 »