Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3732180 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14715 Dátum: 2018.05.30 22:35:55 »
Nem gondolom hogy a lánc nem kapott volna elég kenést.
Az a lánc elmegy kenés nélkül is elég sokáig.
Hamarabb kivillanna az olajnyomás lámpa minthogy a lánc szakadjon kopjon el.
A láncnak a főtengely szór elég olajat. ha van olajnyomás.
Ha nincs olajnyomás azt meghalja az ember a motor hangján.
De előbb meg kéne bontani árajánlatot kérni.
Új motort venni gondolom nem akarnak mert a kocsi nem ér annyit. Bontott motor megintcsak zsákbamacska viszont egy hengerfejre szokott lenni gari. Felrakás előtt meg úgyis síkoltatni kell és szelepszár szimeringeket cserélni szelepeket becsiszolni stb. Akkor azért fel lehet tárni a hibákat rendesen.
Én is úgy gondolom, hogy előbb történik a besülés, aminek következménye a szakadás. A szakadás vagy anyagfáradás, vagy túlterhelés következménye lehet. Tessék választani! :hug:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14716 Dátum: 2018.05.31 17:57:48 »
Annak fényében pláne igazad van, hogy tudván tudják, hogy ez nem megoldás, csak tüneti kezelés.
Erre ráéreztél. Ez kb. olyan mintha az itt jelentkezőknek a check engine lámpájára 5000 ft/alkalom áron garbajov számokat olvasnál rá.

Pentek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14717 Dátum: 2018.05.31 18:21:22 »
Tisztelt Fórumtársak! Segítségre, tanácsra lenne szükségem! Sajnos úgy néz ki , hogy kifeküdt a 4afe motoros Avensisemben az immobiliser rendszer. Teljesen mozgásképtelen, nem indítható. Illetve egy másodperc töredékére elindul a motor, de azonnal le is áll. Aztán már csak köszörül az önondíto. Kulcs kivesz, visszatesz, újraindít, azonnal leáll, aztán pedig ismét csak köszörül...Mind a négy gyári kulccsal fennál a probéma. Járt már valaki így? Illetve ki lehet ütni valahogy? Előre is köszönöm!

Ava

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14718 Dátum: 2018.05.31 18:22:37 »
Ilyet még én sem hallotam. Szerintem is a B verziót válaszd. Sok sikert a javításhoz. ::)

Mielött bármit is vàlasztanal meg kell bontani a motort!!! Nem kell egyböl motorfelujjitasban vagy cserében gondolkozni! Ha le van véve a hengerfej onnantól okosabb az ember...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14719 Dátum: 2018.05.31 20:04:21 »
Tisztelt Fórumtársak! Segítségre, tanácsra lenne szükségem! Sajnos úgy néz ki , hogy kifeküdt a 4afe motoros Avensisemben az immobiliser rendszer. Teljesen mozgásképtelen, nem indítható. Illetve egy másodperc töredékére elindul a motor, de azonnal le is áll. Aztán már csak köszörül az önondíto. Kulcs kivesz, visszatesz, újraindít, azonnal leáll, aztán pedig ismét csak köszörül...Mind a négy gyári kulccsal fennál a probéma. Járt már valaki így? Illetve ki lehet ütni valahogy? Előre is köszönöm!
Szervíz mondta, hogy "kifeküdt"? Vagy ex has? Nem lehet hogy resetelted a rendszert és perpill nincs benne egy darab kulcs sem? Próbáltad őket feltanítani? Ha nem tudod hogy kell akkor vagy visszakeresel a fórumon a leírásért és megcsinálod, vagy házhoz hívsz olyat aki meg tudja csinálni.

Pentek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14720 Dátum: 2018.05.31 20:05:31 »
Még annyi adalék, hogy ez az után jelentkezett, hogy vártam az asszonyra vagy 40 percet és közben gyújtáson volt a kocsi. Zenét halgattam. Tehát arra tudok gondolni, hogy a 32 percenkénti szinkronizálásnál valamit félreolvashatott a immo transzmitter, és blokkolt.?🤔 Márkaszervízhez trailerezésen kívűl lehet tenni valamit?

Pentek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14721 Dátum: 2018.05.31 20:12:53 »
A kifeküdt szót csak én használtam, lehet helytelenül. Szerelőm állapította meg hogy azzal van gond. Próbálta programozni a kulcsokat de eddig semmi. Az a baj, hogy Ő alapvetően német autókkal foglalkozik. Azokkal van dolga rendesen.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14722 Dátum: 2018.05.31 20:16:32 »
Tisztelt Fórumtársak! Segítségre, tanácsra lenne szükségem! Sajnos úgy néz ki , hogy kifeküdt a 4afe motoros Avensisemben az immobiliser rendszer. Teljesen mozgásképtelen, nem indítható. Illetve egy másodperc töredékére elindul a motor, de azonnal le is áll. Aztán már csak köszörül az önondíto. Kulcs kivesz, visszatesz, újraindít, azonnal leáll, aztán pedig ismét csak köszörül...Mind a négy gyári kulccsal fennál a probéma. Járt már valaki így? Illetve ki lehet ütni valahogy? Előre is köszönöm!

Próbáltad, hogy leveszed az aksi sarut pár percre? Hátha "alaphelyzetbe" áll a computer... :ph34r:
Csak egy ötlet.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14723 Dátum: 2018.05.31 20:21:34 »
A kifeküdt szót csak én használtam, lehet helytelenül. Szerelőm állapította meg hogy azzal van gond. Próbálta programozni a kulcsokat de eddig semmi. Az a baj, hogy Ő alapvetően német autókkal foglalkozik. Azokkal van dolga rendesen.
Ebben az esetben húzzátok el a márkaszervízig. Vagy tréler. A feltanítást 100% hogy jól próbálta?

Pentek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14724 Dátum: 2018.05.31 20:25:20 »
 A 32 perces gyújtásos tanítást csináltuk eredménytelenül.

Pentek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14725 Dátum: 2018.05.31 20:27:55 »
Próbáltad, hogy leveszed az aksi sarut pár percre? Hátha "alaphelyzetbe" áll a computer... :ph34r:
Csak egy ötlet.
Igen, próbáltuk. Semmi életjel.

Pentek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14726 Dátum: 2018.05.31 22:01:47 »
Kicsit nézelődtem, és láttam hogy a resynchez át kell hidalni két érintkezőt is az OBD-ben? Ha igen akkor nem jól csináltuk...  merre találok részletes leírást akár itt a fórumon?

Pentek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14727 Dátum: 2018.06.01 18:56:14 »
Sziasztok! Hàt életre kelt az autó. 🙂 Reset, és újratanítás megvolt a következőképp; Obd csati chassis ground, és TC érintkezők (4/13)rövidre zárása jumper vezetékkel, csukott ajtó mellett gyújtás 45perc, utána gyújtás le, jumper vezeték ki, kulcs ki ,kulcs be, és röff.. A 32 perc kevés volt, biztos lassan tanul a gyerek... 😜

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14728 Dátum: 2018.06.01 21:05:28 »
Grat, innen volt szép nyerni.

Pentek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14729 Dátum: 2018.06.01 21:35:40 »
Köszönöm!🙂 Nem keveset szenvedtem vele. Egész éjjel feváltva olvastam a haynest ,meg a neten bongésztem. Szerelő barátom nem volt oda az obd hidalgatásért, de végül jó lett. A toyotánál csak programozásra mondtak 40 ezret, plusz oda kellett volna szallitani.