Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3737242 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14700 Dátum: 2018.05.25 09:23:50 »
Sziasztok!
 :helpsmilie:

En is azzal dicsekedtem 7 èvig, hogy nincsenek hibàk, de most eljott a nagy nap. Az auto szerviz uzemmodba tette magat, kiirta a VSC rendszer, es a parkfèk rendszer ellenorzeset. Rogton a Toyotahoz mentem vele, ahol nagy szerencsemre egybol rà tudtak nezni. P062D hibakodot olvastak ki, amit ki is tudtak utni. Ez az 1. injektor hibàra utal, amit be is mertek, de tokeletes. Azt mondtak valami pillanatnyi zavar lehetett. Kb. 100km utàn visszajott ugyanugy.
Mit javasoltok? Vigyem mindennap kiuttetni 20'000-ert, vagy hagyjam, hogy kicserèljenek 4 injektort probàlkozàsbòl?
102 000 van benne. Ennyi erovel vehettem volna VW-t is 
  :hmmmm:

Szabadulj meg a "roncstól" és vegyél egy ""jó hírű"" VW-t. :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2018.05.25 09:25:33 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14701 Dátum: 2018.05.25 10:06:57 »
Sziasztok!
 :helpsmilie:

En is azzal dicsekedtem 7 èvig, hogy nincsenek hibàk, de most eljott a nagy nap. Az auto szerviz uzemmodba tette magat, kiirta a VSC rendszer, es a parkfèk rendszer ellenorzeset. Rogton a Toyotahoz mentem vele, ahol nagy szerencsemre egybol rà tudtak nezni. P062D hibakodot olvastak ki, amit ki is tudtak utni. Ez az 1. injektor hibàra utal, amit be is mertek, de tokeletes. Azt mondtak valami pillanatnyi zavar lehetett. Kb. 100km utàn visszajott ugyanugy.
Mit javasoltok? Vigyem mindennap kiuttetni 20'000-ert, vagy hagyjam, hogy kicserèljenek 4 injektort probàlkozàsbòl?
102 000 van benne. Ennyi erovel vehettem volna VW-t is 
  :hmmmm:
Haverom T27-esével hasonló hibajelenség egyszerűen a hátsó fékbetétek elkopását jelentette. Erre nézess rá. Nehogy vegyél fosvágent, örökre szidni fogod magadat...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14702 Dátum: 2018.05.25 17:52:45 »
Sziasztok!
 :helpsmilie:

 Kb. 100km utàn visszajott ugyanugy.
Mit javasoltok? Vigyem mindennap kiuttetni 20'000-ert, vagy hagyjam, hogy kicserèljenek 4 injektort probàlkozàsbòl?
102 000 van benne. Ennyi erovel vehettem volna VW-t is 
  :hmmmm:
Lehet, hogy nem olvasok figyelmesen, de ugye 1x volt kiolvasás és 1x törlés. Ha így van, akkor ezek szerint  az újabb hibaüzenetedről csak annyit tudni, hogy azonos, de hogy most mi  a hibakód azt nem. Nos a hibakód ez szerint: https://www.autocodes.com/p062d_toyota.html   nem csak injektor csere. Kábelezés? nyestrágás? Ha mindenképp injektor hiba, akkor meg kell cserélni a mellette lévővel, ha átmegy a hiba, akkor ott a baj. Arról már nem is  beszélek, ha  a hibaüzenet értelmezése fals és az van amit bepi81 ír. Ja még egy: a szakszerviz meg tudja tenni, hogy egyenként lekapcsolja az injektorokat, ilyenkor jól hallható változás van  az alapjáratban. A 20 rugóért, felületes megoldást  adtak.
Avensis 1.8 / 2007

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14703 Dátum: 2018.05.25 18:14:43 »
Sziasztok!
 :helpsmilie:

En is azzal dicsekedtem 7 èvig, hogy nincsenek hibàk, de most eljott a nagy nap. Az auto szerviz uzemmodba tette magat, kiirta a VSC rendszer, es a parkfèk rendszer ellenorzeset. Rogton a Toyotahoz mentem vele, ahol nagy szerencsemre egybol rà tudtak nezni. P062D hibakodot olvastak ki, amit ki is tudtak utni. Ez az 1. injektor hibàra utal, amit be is mertek, de tokeletes. Azt mondtak valami pillanatnyi zavar lehetett. Kb. 100km utàn visszajott ugyanugy.
Mit javasoltok? Vigyem mindennap kiuttetni 20'000-ert, vagy hagyjam, hogy kicserèljenek 4 injektort probàlkozàsbòl?
102 000 van benne. Ennyi erovel vehettem volna VW-t is 
  :hmmmm:
2 dolog jutott eszembe:
1. Ha bízol bennük, akkor visszamégy, és azért a húszasért, amit már egyszer odaadtál, ugyan keressék meg a valódi okot, és ne találgassanak.
2. Ha nem bízol bennük, akkor keresel egy olyan szervizet, aki mások szerint ért az ilyen hibakereséshez.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14704 Dátum: 2018.05.25 21:54:55 »
Sziasztok!
 :helpsmilie:

En is azzal dicsekedtem 7 èvig, hogy nincsenek hibàk, de most eljott a nagy nap. Az auto szerviz uzemmodba tette magat, kiirta a VSC rendszer, es a parkfèk rendszer ellenorzeset. Rogton a Toyotahoz mentem vele, ahol nagy szerencsemre egybol rà tudtak nezni. P062D hibakodot olvastak ki, amit ki is tudtak utni. Ez az 1. injektor hibàra utal, amit be is mertek, de tokeletes. Azt mondtak valami pillanatnyi zavar lehetett. Kb. 100km utàn visszajott ugyanugy.
Mit javasoltok? Vigyem mindennap kiuttetni 20'000-ert, vagy hagyjam, hogy kicserèljenek 4 injektort probàlkozàsbòl?
102 000 van benne. Ennyi erovel vehettem volna VW-t is 
  :hmmmm:
Melyik Toyotához? Én anno Mayerhez mentem amikor világított. Ha pénzt kértek volna a kiolvasásért ziher, hogy az lett volna az utolsó alkalom hogy betettem oda a lábam. De lehet csak nekem furcsa az ilyen üzletpolitika.

Kokken

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14705 Dátum: 2018.05.29 18:54:54 »
Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, segítséget/tanácsot szeretnék kérni. Vettünk egy Toyota Avensis 2.0 benzin-es (2004-es) autót 230.000 km-rel. Pontosan tudjuk az előéletét az autónak, rendszeresen szervizelve volt (de erre majd picit később visszatérek). Kerek egy (!) hónapig tökéletes volt minden (naponta kb. 30 km-t használtam), amikor megálltunk egy boltnál, majd 10 perccel később indultunk volna tovább, de az autó nem indult. Az indító próbálkozott, de mintha kifogyott volna a benzin. A lényeg, hogy a vezérműlánc elszakadt... eddig csak a motor felső borítását vették le, innen kiderült, hogy elszakadt a lánc...
Két dolgot mondtak: 1. motorcsere 2. motor felújítás...
Kinek mi a tapasztalata, ha egyáltalán volt már ilyen... és mit javasoltok? És most kicsit visszatérek a rendszeres szervizelésre (nem szeretném senkire rákenni a dolgot, csak a tényeket írom le). Az előző tulajdonos rendszeresen vitte az autót a szervizbe, ahol egyetlen egyszer sem mondták, hogy vezérlést kéne cserélni... mikor felhívtam őket mondták, hogy ők ilyet még nem is hallottak, hogy a Toyotában elszakad a lánc és továbbra is azt mondják, hogy 230.000 km ellenére sem volt indokolt a vezérléscsere... lekértem az autó szerviz listáját és olajcsere és légszűrő cserén kívül (egyszer volt kuplung csere és párszor fékbetét csere) semmit nem csináltak az autón. Most pedig itt áll egy szuper jó, megbízható autó, ami halott.
Szerintetek melyiknek van reálisabb esélye: motorcsere, vagy felújítás... illetve kb. mennyibe fájhat ez az egész ceremónia? (Budapest)

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm:
  Kokken

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14706 Dátum: 2018.05.29 19:17:58 »
Toyota szakadt lánccal? Nem csodálkoznék ha EU szinten se lett volna ilyen eddig. TTG-vel érdemes felvenni a kapcsolatot, márkaszervízben pl. nem fogják mérlegelni se egy UK bontott motor beszerzését.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14707 Dátum: 2018.05.29 19:23:28 »
Sajnálatos a lánc szakadás! :eek:
Motorcsere előtt azért jó lenne megnézni, hogy mi sérült a motorban...hátha szerencséd van és csak láncot kell cserélni :hmmmm: Kívánom, hogy így legyen. :cool2:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14708 Dátum: 2018.05.29 20:05:52 »
Szia . Mindenképpen a helyére raknám a vezérlést és átforgatnám a motort.
Van néhány benzines motor aminél nem éri el a dugattyú a szelepeket lánc szakadás esetén sem.
Ha szerencséd van akkor ez nem fog nagyon fájni.

B verzió hajoltak a szelepek sérült a vezérlés.
Mérlegelni kell hogy az egész hengerfejet lecseréled egy bontottra.
Vagy ha nem sérült sok minden benne akkor a meglévőt rendbe kell rakatni hengerfejessel.

C verzió komplett motort veszel bele bontóból.

Én a B verziót választanám mert a motortömb és a főtengely és hajtókarok dugattyú stb nem szokott sérülni. Főleg ha indításnál szakadt a lánc . Menet közben autópálya tempónál már más a helyzet. Ott már lehetnek leszakadt szelepfejek beszakadt dugattyúk stb.

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, segítséget/tanácsot szeretnék kérni. Vettünk egy Toyota Avensis 2.0 benzin-es (2004-es) autót 230.000 km-rel. Pontosan tudjuk az előéletét az autónak, rendszeresen szervizelve volt (de erre majd picit később visszatérek). Kerek egy (!) hónapig tökéletes volt minden (naponta kb. 30 km-t használtam), amikor megálltunk egy boltnál, majd 10 perccel később indultunk volna tovább, de az autó nem indult. Az indító próbálkozott, de mintha kifogyott volna a benzin. A lényeg, hogy a vezérműlánc elszakadt... eddig csak a motor felső borítását vették le, innen kiderült, hogy elszakadt a lánc...
Két dolgot mondtak: 1. motorcsere 2. motor felújítás...
Kinek mi a tapasztalata, ha egyáltalán volt már ilyen... és mit javasoltok? És most kicsit visszatérek a rendszeres szervizelésre (nem szeretném senkire rákenni a dolgot, csak a tényeket írom le). Az előző tulajdonos rendszeresen vitte az autót a szervizbe, ahol egyetlen egyszer sem mondták, hogy vezérlést kéne cserélni... mikor felhívtam őket mondták, hogy ők ilyet még nem is hallottak, hogy a Toyotában elszakad a lánc és továbbra is azt mondják, hogy 230.000 km ellenére sem volt indokolt a vezérléscsere... lekértem az autó szerviz listáját és olajcsere és légszűrő cserén kívül (egyszer volt kuplung csere és párszor fékbetét csere) semmit nem csináltak az autón. Most pedig itt áll egy szuper jó, megbízható autó, ami halott.
Szerintetek melyiknek van reálisabb esélye: motorcsere, vagy felújítás... illetve kb. mennyibe fájhat ez az egész ceremónia? (Budapest)

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm:
  Kokken

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14709 Dátum: 2018.05.29 22:34:42 »
Jól sejtem, hogy a 2 literes motornál is előfordult olajevős példány? Ha igen, akkor valszeg elfogyott az olaj és ez vezethetett a láncszakadáshoz (lehet, hogy a dugattyú is besült?)
Én tuti, hogy egy tuti motort vennék bele, nem vacakolnék a felújítással.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14710 Dátum: 2018.05.29 23:50:15 »
Nem gondolom hogy a lánc nem kapott volna elég kenést.
Az a lánc elmegy kenés nélkül is elég sokáig.
Hamarabb kivillanna az olajnyomás lámpa minthogy a lánc szakadjon kopjon el.
A láncnak a főtengely szór elég olajat. ha van olajnyomás.
Ha nincs olajnyomás azt meghalja az ember a motor hangján.
De előbb meg kéne bontani árajánlatot kérni.
Új motort venni gondolom nem akarnak mert a kocsi nem ér annyit. Bontott motor megintcsak zsákbamacska viszont egy hengerfejre szokott lenni gari. Felrakás előtt meg úgyis síkoltatni kell és szelepszár szimeringeket cserélni szelepeket becsiszolni stb. Akkor azért fel lehet tárni a hibákat rendesen.

vanjka87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14711 Dátum: 2018.05.30 07:15:20 »
Ilyet még én sem hallotam. Szerintem is a B verziót válaszd. Sok sikert a javításhoz. ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14712 Dátum: 2018.05.30 08:52:04 »
Melyik Toyotához? Én anno Mayerhez mentem amikor világított. Ha pénzt kértek volna a kiolvasásért ziher, hogy az lett volna az utolsó alkalom hogy betettem oda a lábam. De lehet csak nekem furcsa az ilyen üzletpolitika.
A hibakód olvasás és törlés hivatalosan bruttó 5000Ft. Létező tétel.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14713 Dátum: 2018.05.30 10:34:12 »
A hibakód olvasás és törlés hivatalosan bruttó 5000Ft. Létező tétel.
Lehet. Ennek ellenére ha a meglévő ügyfélkörtől ezért pénzt kérnek, az nem bizalomgerjesztő. De lehet ez csak számomra van így.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14714 Dátum: 2018.05.30 22:32:34 »
Lehet. Ennek ellenére ha a meglévő ügyfélkörtől ezért pénzt kérnek, az nem bizalomgerjesztő. De lehet ez csak számomra van így.
Én ugyanannál a szerviznél (más-más munkafelvevőnél) volt hogy ingyen, volt, hogy 5000-ért csinálták. Ezek szerint kölcsönös szimpátia/személyfüggő az ár. :D
Annak fényében pláne igazad van, hogy tudván tudják, hogy ez nem megoldás, csak tüneti kezelés.