Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710040 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13560 Dátum: 2017.07.26 11:03:47 »
A Groupama KGFB idén tartalmazza a tréler díját a legközelebbi szervizig (A Toyota Eurocare a legközelebbi Toyota márkaszervizig) .
Eurocare
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.26 11:10:03 írta Agyarka »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13561 Dátum: 2017.07.26 11:12:36 »
Ez a program vajon külföldi markaszervízeknél is igaz? (Sepsiszentgyörgy a bázisom - a legközelebbi hivatalos márkakereskedés/szervíz, ha jól tévedek, Brassóban van. Magyarországra viszonylag ritkásan járok: 1-2 alkalom max/év, olyankor Veszprém az úticél.)
Úgy tudom nemzetközi, tehát Romániában ugyanúgy él. De a honlapon mindig van kint infó róla.

Ezek szerint alacsavarva a kormanyt, sokkal nagyobb eselye van elroppannia (gondolom, mert igy nyilvan sokkal nagyobb erot kell kifejtenie). Ertem es nagyon koszonom a tippet  :hug: , midenkepp vigyazok (mar igy is ket napja ugy indulok vele, mint egy 80 eves mami... :) ).
Az ilyen esetek jelentős része kanyarodva indulásnál, nagy gázadásra következik be. Valószínűleg ilyenkor nagyobb vagy egyenetlen a terhelés ami a csonkra jut és a fokozott igénybevételtől elpattan ott ahol kigyengült.

A Groupama KGFB idén tartalmazza a tréler díját a legközelebbi szervizig (A Toyota Eurocare a legközelebbi Toyota márkaszervizig) .
Eurocare
Mayernél nekem azt mondta a munkafelvevő, hogy ha nem egy Toyota szervíz közvetlen közelében robban le az ember, akkor hazahozzák. Mesélték is az egyik ügyfelüket aki pont egy márkaszervíz előtt robbant le és aztán várhatott ott az alkatrészre. Az volt a javaslat, hogy ha márkaszervíznél történik az esemény akkor inkább toljam arrébb és akkor haza tudnak hozni trélerrel. Kivéve persze ha garanciális még a járgány.

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13562 Dátum: 2017.07.26 11:15:47 »
Köszönöm szépen, Silent! :)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13563 Dátum: 2017.07.26 11:23:44 »
Nagyon nem érted, látom :)
Ezt a kisszervizt évente ígyis-úgyis megteszed -remélem  ;) - és ehhez kapsz egy évig érvényes assistance szolgáltatást. Tehát nem a külföldi út előtt erőltetnek rád egy olajcserét, hanem hogy egész évben bármi bajod van, érvényes legyen a segítség. Nem a biztosításhoz kell, hanem ez önmagában egy egyéves biztosítás.
De most látom, hogy 2004-es a kocsid, tehát erről már lemaradtál (12 éves koráig él ez a lehetőség)

Ok, másról beszéltünk tényleg. :) A Toyota Assistance megvan, csak ugye itt épp a 12 fölötti időszak a kérdéses. Azt értem, hogy akkor milyen lehetőségek vannak. Bár egyik másik 12 év alatti autó rosszabb állapotú, mint némelyik e fölötti..
Az olaj meg egyéb csere nálam alap szóval ez nem kérdés, de saját magam végzem otthon, mert szeretem magam megszerelni az autómat. Persze ha olyan dolog kell ami tényleg nagyon speckó, azzal szervízbe megyek, de pl egy komplett szívósor cserét is megcsinálok otthon.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13564 Dátum: 2017.07.26 11:25:50 »
Ezek szerint alacsavarva a kormanyt, sokkal nagyobb eselye van elroppannia (gondolom, mert igy nyilvan sokkal nagyobb erot kell kifejtenie). Ertem es nagyon koszonom a tippet  :hug: , midenkepp vigyazok (mar igy is ket napja ugy indulok vele, mint egy 80 eves mami... :) ).

Inkább a két kerék közti diferenciálás miatt hathat az egyik oldalra nagyobb terhelés kanyarban, de ez csak saját vélemény.

Szerintem senkire nem kéne ráerőltetni semmit. Mivel ehhez az elvhez erősen ragaszkodom, megtennéd hogy leírod hol tettem ilyet?
Ha az számít ráerőltetésnek, hogy elmondtuk, hogy egy egyébként is minden évben elvégzett olajcserét a márkaszervíznél elvégeztetve ingyen assistance jár 12 éves korig, ahhoz nem tudok kommentárt fűzni. Olyat se írt senki, hogy karbantartás helyett kössön Assistance-t, hiszen az csak a trélerezést fogja ingyenessé tenni, a javítást ugyanúgy ki kell fizetni.
Másik, hogy Toyota Assistance-nak semmi köze a biztosításhoz. Arról szól, hogy ha mozgásképtelenné válik a kocsid, akkor jönnek segítenek. Például hazatrélereznek Brüsszelből a Mayerhez.

Másról beszéltünk, Te a Toyotás Assistance programhoz írtad. Én arra gondoltam, amiket leírtam, hogy egy külföldi út előtti átvizsgálás esetén lehetne adni biztosítást a 15+ éves autókra is. Részemről a kisszervízzel arra gondoltam, hogy erre írtad az olajcserét a kisszervízben. Nem azt írtam, vagy akartam írni, hogy Te ráerőltetsz bárkire bármit. Csak tényszerűen leírtam, hogy az nem lenne megoldás, hogy egy ilyen átvizsgálás esetén amit leírtam, kötelező legyen az olajcsere. Az olajcserében szerintem az egy év vagy ha a 10 ezer km hamarabb letelik akkor akkor kell cserélni, ennél gyakrabban nincs semmi értelme, ha normális forrásból veszel olajat, és nincs semmi folyás, vagy más extrém dolog. Én pl pont a beszerzési forrás miatt csinálom ezt magam. Sajnos tapasztalatok alapján megrendült a bizalom a szervízes cserékben, és az ott hordóban beszerzett olajokban.

A Groupama KGFB idén tartalmazza a tréler díját a legközelebbi szervizig (A Toyota Eurocare a legközelebbi Toyota márkaszervizig) .
Eurocare

A Groupama KGFB amiről írtál EU-n belül biztosítja ezt vagy csak belföldön? Érzésre csak belföldön, amivel nem sokat érek.. :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.26 11:47:02 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13565 Dátum: 2017.07.26 13:22:23 »
Másról beszéltünk, Te a Toyotás Assistance programhoz írtad. Én arra gondoltam, amiket leírtam, hogy egy külföldi út előtti átvizsgálás esetén lehetne adni biztosítást a 15+ éves autókra is. Részemről a kisszervízzel arra gondoltam, hogy erre írtad az olajcserét a kisszervízben. Nem azt írtam, vagy akartam írni, hogy Te ráerőltetsz bárkire bármit. Csak tényszerűen leírtam, hogy az nem lenne megoldás, hogy egy ilyen átvizsgálás esetén amit leírtam, kötelező legyen az olajcsere. Az olajcserében szerintem az egy év vagy ha a 10 ezer km hamarabb letelik akkor akkor kell cserélni, ennél gyakrabban nincs semmi értelme, ha normális forrásból veszel olajat, és nincs semmi folyás, vagy más extrém dolog. Én pl pont a beszerzési forrás miatt csinálom ezt magam. Sajnos tapasztalatok alapján megrendült a bizalom a szervízes cserékben, és az ott hordóban beszerzett olajokban.
Nagycitrom írta, hogy kisszervíz keretében már van ajándék TA. Erre jött a kérdés, hogy abban mi van. Amire írtam, hogy a legkisebb szervízcsomagban 25k-ért olajszűrő és olajcsere. Én is abban hiszek amit írtál, hogy a kocsit rendesen karban kell tartani, kortól függetlenül.  Márkaszervizes olajtól nem tudom mennyire kell tartani. Kétszer ment a kocsiba, idén már saját olajat viszek, mert a gyári esetén elég karcos hangja van a motornak és mindig 3500-4000 km után.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13566 Dátum: 2017.07.26 19:07:25 »
Mayernél nekem azt mondta a munkafelvevő, hogy ha nem egy Toyota szervíz közvetlen közelében robban le az ember, akkor hazahozzák.
Gondolom nem a Mayer küldi ki itthonról a trélert, akkor viszont könnyen lehet, hogy a szerződés irott részét tartják csak be.

KárExpressz - Asszisztencia
Nemzetközi, 85 e Ft os értékhatárig.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.26 19:10:10 írta Agyarka »

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13567 Dátum: 2017.07.26 22:33:35 »
Idézetet írta: mh197


 Nekem egyenesen álltak a kerekek mikor elpattant. Árulkodo jel lehet ha a gumi súly mellett alatt réteges rozsdásodás van.
[/quote
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.26 22:35:43 írta Fortuna71 »

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13568 Dátum: 2017.07.26 22:37:43 »
Na ez a hozzá szolás érdekesre sikerült mobilon nem úgy mükszik ahogy szeretném

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13569 Dátum: 2017.07.26 23:04:11 »
Erről jut eszembe, a törésnél én is nyíl egyenesen indultam.

Az alászedett kormány a csuklókat nyírja, a szárnak teljesen mindegy.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

lmarkjuve

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13570 Dátum: 2017.07.26 23:27:11 »
Sziasztok,

Rejtett hibája van a 2005-ös T25 Avensis-nek. Hegynek felfelé, vagy lefelé hosszabb km után megállásnál elkezd fulladni és dadogni majd lefullad a motor. Sokadszori indításra beindul de le is fullad ha nem tartom a gázon a lábom. Computer nem jelez hibát. Porlasztokat kitisztították de még mindig él a hiba. Valakinek esetleg előjött már ez a hiba vagy esetleg tudna segíteni? Köszi szépen előre is :)

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13571 Dátum: 2017.07.27 00:16:51 »
Sziasztok,

Rejtett hibája van a 2005-ös T25 Avensis-nek. Hegynek felfelé, vagy lefelé hosszabb km után megállásnál elkezd fulladni és dadogni majd lefullad a motor. Sokadszori indításra beindul de le is fullad ha nem tartom a gázon a lábom. Computer nem jelez hibát. Porlasztokat kitisztították de még mindig él a hiba. Valakinek esetleg előjött már ez a hiba vagy esetleg tudna segíteni? Köszi szépen előre is :)

Melyik motorral van szerelve?

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13572 Dátum: 2017.07.27 09:48:48 »
Gondolom nem a Mayer küldi ki itthonról a trélert, akkor viszont könnyen lehet, hogy a szerződés irott részét tartják csak be.

KárExpressz - Asszisztencia
Nemzetközi, 85 e Ft os értékhatárig.

Köszönöm! Ez a KGFB-s egész jónak néz ki (2990-ért), azért megnézem/megkérdezem majd, hogy nincs-e itt is évjárat korlát, amire lehet kérni ezt a kiegészítőt. De ez külföldön is jó. A 85 ezer meg elég kell legyen egy hosszabb trélerezésre is Horvátban. :)

Erről jut eszembe, a törésnél én is nyíl egyenesen indultam.

Az alászedett kormány a csuklókat nyírja, a szárnak teljesen mindegy.

Igen, a csuklókat biztos nyírja a kanyarodás. A difi kanyarban nem a külső ívre adja a nagyobb (teljes) nyomatékot?
Amúgy ha idővel meggyengül az anyag, törések, repedések lesznek a tengelyben, csak idő kérdése, és egyenesben is elrepedhet. Épp volt itt kép arról, hogy nem a teljes repedés volt friss, hanem egy részen már oxidálódott is volt a repedés/törés egy része, szóval az korábban megrepedhetett már, csak nem tört el.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13573 Dátum: 2017.07.27 09:53:52 »
Szakmai/technikai kérdés: alapjáraton bekapcsolt klímával a fordulat periodikusan 800-950 között mozog. Mikor bekapcsolt a ventillator, emeli az alapjárati fordulatot. Ezt anno az audim is csinálta, valami qplungos akármi miatt. Ez akkor normális, ugye?

???

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13574 Dátum: 2017.07.27 10:02:54 »
Sziasztok,

Rejtett hibája van a 2005-ös T25 Avensis-nek. Hegynek felfelé, vagy lefelé hosszabb km után megállásnál elkezd fulladni és dadogni majd lefullad a motor. Sokadszori indításra beindul de le is fullad ha nem tartom a gázon a lábom. Computer nem jelez hibát. Porlasztokat kitisztították de még mindig él a hiba. Valakinek esetleg előjött már ez a hiba vagy esetleg tudna segíteni? Köszi szépen előre is :)

Azt ugyan nem írtad, hogy benzin vagy diesel, de nekem benzinessel van olyan tapasztalatom, hogy ha az autó orra magasabban áll. mint a hátulja (pl.: domboldalon állsz meg vele így), akkor az alapjáratot alacsonyabbra engedi vissza, néha be is hullámoztatja. Gondolom a tanszivattyú gyengülése, vagy ilyesmi lehet az ok, vagy passz. Nem zavaró, mert csak jelentős lejtőn csinálja. Tankszinttől független egyébként, teli tankkal is ugyanez van.
Ha dieselről van szó, akkor nem tudom.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)