Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710068 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13170 Dátum: 2017.04.27 13:06:15 »
Üdvözlöm  a szakértőket, az Urak közül  cserélt már 1ZZFE motorral szerelt (ave 2007, sedan) autóban SK hűtőfolyadékot? A YT-on csak corolla van, nem tudom van-e eltérés??? Esetleg  egy pár szavas elbeszélés jól esne, ravaszságok, buktatók, csalafinta tapasztalatok jól esnének. Előre is kösz!
(ui.: vihetném szervizbe is, de mire kihűl addig nem akarnék malmozni, otthon meg ugyebár....)
Avensis 1.8 / 2007

Don Sniper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13171 Dátum: 2017.04.27 14:34:23 »
Írj privátot, ha érdekel a dolog. ;-)

Megtörtént ;)

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13172 Dátum: 2017.04.27 19:17:17 »
Sziasztok,

2007-es avensis vásárlásán gondolkodom. Találtam is egyet, viszont az első lámpák kicsit furcsák. A lámpa belsejében az izzók tövénél lévő sötét rész hólyagos. Valaki látott már ilyet?

Küldök 2 képet is:

Tehát nem az átlátszó lámpabúrán vannak a hólyagok, hanem a lámpatest motortér felöli részén, az izzók tövében.

Valakinek van vmi ötlete?

attesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13173 Dátum: 2017.04.27 19:31:43 »
Sziasztok, lenne még egy kérdésem, a klímámban kellene cserélni tágulószelepet, melyiket ajánlanátok?
https://www.autoalkatreszonline24.hu/toyota/avensis-t25/17344/10458/szelepek
1,8 benzines a kocsi
üdv, Attesz

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13174 Dátum: 2017.04.27 22:02:52 »
Csakis DENSO, mivel a gyári is az

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13175 Dátum: 2017.04.27 22:59:06 »
Sziasztok,

2007-es avensis vásárlásán gondolkodom. Találtam is egyet, viszont az első lámpák kicsit furcsák. A lámpa belsejében az izzók tövénél lévő sötét rész hólyagos. Valaki látott már ilyet?

Küldök 2 képet is:

Tehát nem az átlátszó lámpabúrán vannak a hólyagok, hanem a lámpatest motortér felöli részén, az izzók tövében.

Valakinek van vmi ötlete?

Szerintem az páralecsapódás nem? Ha igen akkor párásodik, cserélendő előbb-utóbb.

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13176 Dátum: 2017.04.28 06:53:52 »
Szia,

Köszi a választ, nem tudom h páráa-e, nekem elsőre úgy tűnt, mintha beázott volna, de nem. Olyan mintha kis puklik lennének azon a sötét színű valamin, azt mondta a tulaj h gyárilag ilyen. Nekem gyanűs kicsit.

Szerinted?

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13177 Dátum: 2017.04.28 07:13:38 »
Biztosan gyári a lámpa ? Ha igen, milyen izzó van/volt benne ?
Volt anno egy dicstelen emlékű Off Opelem On , akkor lett ilyen hólyagos a foncsorr mikor a dupla erősségű izzót tettem bele mert a matt üveg miatt kezdtem nem látni

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13178 Dátum: 2017.04.28 08:29:57 »
2007-es avensis vásárlásán gondolkodom. Találtam is egyet, viszont az első lámpák kicsit furcsák. A lámpa belsejében az izzók tövénél lévő sötét rész hólyagos. Valaki látott már ilyet?

Küldök 2 képet is:

Tehát nem az átlátszó lámpabúrán vannak a hólyagok, hanem a lámpatest motortér felöli részén, az izzók tövében.

Valakinek van vmi ötlete?
Ha a kocsi egyébként jó, akkor feltételezheted a legrosszabbat(csere párban) és bele alkudod a csere árát. Egy pár T25 gyári búra 2x105.000, utángyártottban (pl. depo-ra ha rákeresel itt fórumon, lesz találat) talán 2x30-40.000 max. Plusz munkadíj.

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13179 Dátum: 2017.04.28 09:09:15 »
Naptól nem hólyagosodhat fel?

g6b0r

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13180 Dátum: 2017.04.28 09:30:37 »
Sziasztok,

2007-es avensis vásárlásán gondolkodom. Találtam is egyet, viszont az első lámpák kicsit furcsák. A lámpa belsejében az izzók tövénél lévő sötét rész hólyagos. Valaki látott már ilyet?

Küldök 2 képet is:

Tehát nem az átlátszó lámpabúrán vannak a hólyagok, hanem a lámpatest motortér felöli részén, az izzók tövében.

Valakinek van vmi ötlete?
ahogyan mas is kerdezte, tudni kellene , hogy eredeti lampak-e vagy utangyartottak.
nemregen keresgeltem en is avensist es kozben en is lattam hasonlot az egyik avensis-en. de az gyanusan koccant volt es szerintem utangyartott volt a fenyszoroja. de mivel a tulaj nem tudott/akart mondani a koccanasrol semmit ez csak az en feltetelezesem.
es persze ez nem jelent semmit arra vonatkozoan amit lattal....es ha a lampa rendesen vilagit, akkor ez csak esztetikai kerdes, amivel el tudsz lenni amig megvan a verda.

ha amugy rendben van vidd el toyota szervizbe atnezetni , illetve lekerdezni az eloeletet. szerintem megeri.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13181 Dátum: 2017.04.28 09:33:39 »
Biztosan gyári a lámpa ? Ha igen, milyen izzó van/volt benne ?
Volt anno egy dicstelen emlékű Off Opelem On , akkor lett ilyen hólyagos a foncsorr mikor a dupla erősségű izzót tettem bele mert a matt üveg miatt kezdtem nem látni
A képeken egyértelműen folyadéknak tűnik a cucc. Az, hogy mitől van, kb. mindegy. Vagy bele alkudja és cseréli, vagy bele alkudja és együtt él vele(főleg, hogy kiszárítható), vagy nem veszi meg.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13182 Dátum: 2017.04.28 16:09:42 »
Ha pára kicsapódás,akkor simán lehet attól,hogy a lámpa hátulján a kis takaró lapok vmelyike elmozdult a helyéről. Pl izzót cseréltek és nem jól rakták vissza a fedelet hátul.
Én vettem két új lámpát az enyémhez,mert a régiek csúnyák voltak és felemásak is. Beraktam az újat...húúú de frankó,hogy világít..mentem vele este. Másnap nézem tiszta pára az egész...na mondom ilyen nincs. Hát nem raktam jól vissza a hátsó takarólapot a tompított izzónál. Vagy 2 órán keresztül szórakoztam vele,hogy hajszárítóval kiszárítsam...
Csak egy ötlet :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13183 Dátum: 2017.04.28 18:02:13 »
Nekem is párásodik az egyik. Olyankor takarólap le, kiszárad, lap vissza. Az biztos, hogy kocsivételt emiatt nem mondanék le.

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13184 Dátum: 2017.04.28 21:21:11 »
Szia,

Köszi a választ, nem tudom h páráa-e, nekem elsőre úgy tűnt, mintha beázott volna, de nem. Olyan mintha kis puklik lennének azon a sötét színű valamin, azt mondta a tulaj h gyárilag ilyen. Nekem gyanűs kicsit.

Szerinted?

Nekem ugyanigy nézett ki mikor párásodott és a pára összegyült ilyen cseppekben, púpokban a sötét felületen. :-(