Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3817385 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11145 Dátum: 2016.06.01 22:53:17 »
Fejlemény...  :no:
Az autó motorja jó eséllyel kuka.
Teszt alapján ~1,5l /50 km olajfogyasztásom van.
A szerelő szerint - mivel nyomás volt, kimenni nem tudott a füst, nagy eséllyel ez a kerámiaporos gáz visszatorlódott a hengerekbe, ez pedig rendet is rakott bent.
Nem 100%, de elég valószínű. Pont a két középső hengerhez tartozó baloldali katalizátor esett szét. Full olajos a 2 középső henger (pár napos, új) gyertyája. Az autó füstöl, extrém mértékű lett az olajfogyasztás.
Nem biztos, hogy megéri javítani. Szét kellene persze szedni a motort a pontos diagnózishoz, de őszintén szólva, hogy fizessek pusztán azért, hogy szét legyen szedve, aztán összerakva, nem épp kifizetődő.
Ha a kerámiapor rendet rakott bent, valószínűleg menthetetlen.

A probléma, hogy sejtjük az igazságot, meg, hogy miért történt, csak gyakorlatilag bizonyíthatatlan.  :censored:
Szét ne szedd a motort! :nono:
Cseréld ki a katalizátort, oszt jónapot! Én is jártam el, és utána még mentem vele eladásig 120ezret. :yes:

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11146 Dátum: 2016.06.02 07:37:54 »
Számlát utólag biztos, hogy nem tudok szerezni. (Arról nem beszélve, ha még egyszer visszamegyek, tuti ülni fogok.  :censored: )
Az újabb szerelővel konzultálva sajnos az, hogy biztosan az előző szerelő kókányolása miatt történt a dolog, jószerivel bizonyíthatatlan. Maga a katalizátor széteshetett - elvileg - magától is. Más kérdés, hogy valószínűsíthető valami, de ez még nem bizonyíték. Egy esetleges perben nem állja meg a helyét sajnos.
Még megvárom a kis kínai szálkamerámat, belekuksizok a motorba amennyire tudok, hogy mi a helyzet. Kérdés, mire ér ide...
Legfeljebb egy kompressziót mérek. (Kell egy óra hozzá... mondjuk az nem drága.)

Izso: ezt hogy érted, hogy katalizátor cserével mehetek? Attól az olajat még enni fogja, per pillanat majdnem annyit, mint benzint. (Nem 500/1,5 hanem kb. 50/1,5 liter!) Brutál kékes füst, olajszag van.



Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11147 Dátum: 2016.06.02 09:24:39 »
Szét ne szedd a motort! :nono:
Cseréld ki a katalizátort, oszt jónapot! Én is jártam el, és utána még mentem vele eladásig 120ezret. :yes:

Akartam már kérdezni,hogy futómű kopogásod,vagy kluttyogás, vagy már nem is tudom milyen hang az,nálad nem volt? Már vagy egy éve hallgatom,meg találgatok,mert futóművesek nem találnak semmit.Padon is volt,ott sem és mégis tompa kopogás hallatszik az első futómű felől. Cseréltem toronyszilenteket,első lengéscsillapítókat(igaz ezek mérve is tökéletesek voltak ezért el is tettem őket.) stabpálcákat is,igaz azokat külön-külön időpontban és úgy jó 25-30e km-el ezelőtt. Akkor mi a ...... kopoghat? Én lengőkar szilentre gondolok,mert szintkülönbséges parkolóba fel,illetve lekanyarodáskor van egy ilyen érdekes nyekkenéshez hasonlító hang. Ez miatt végül is még a stabpálca is lehet megint,de ezeket nem látnák a futóművesek?

Te nem cseréltél hasonlókat?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11148 Dátum: 2016.06.02 23:28:53 »
Akartam már kérdezni,hogy futómű kopogásod,vagy kluttyogás, vagy már nem is tudom milyen hang az,nálad nem volt? Már vagy egy éve hallgatom,meg találgatok,mert futóművesek nem találnak semmit.Padon is volt,ott sem és mégis tompa kopogás hallatszik az első futómű felől. Cseréltem toronyszilenteket,első lengéscsillapítókat(igaz ezek mérve is tökéletesek voltak ezért el is tettem őket.) stabpálcákat is,igaz azokat külön-külön időpontban és úgy jó 25-30e km-el ezelőtt. Akkor mi a ...... kopoghat? Én lengőkar szilentre gondolok,mert szintkülönbséges parkolóba fel,illetve lekanyarodáskor van egy ilyen érdekes nyekkenéshez hasonlító hang. Ez miatt végül is még a stabpálca is lehet megint,de ezeket nem látnák a futóművesek?

Te nem cseréltél hasonlókat?
De volt.
Volt az Avensisekre egy kormányösszekötős visszahívása a Toyotának. Azután megszűnt. :yes:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11149 Dátum: 2016.06.02 23:43:27 »
Számlát utólag biztos, hogy nem tudok szerezni. (Arról nem beszélve, ha még egyszer visszamegyek, tuti ülni fogok.  :censored: )
Az újabb szerelővel konzultálva sajnos az, hogy biztosan az előző szerelő kókányolása miatt történt a dolog, jószerivel bizonyíthatatlan. Maga a katalizátor széteshetett - elvileg - magától is. Más kérdés, hogy valószínűsíthető valami, de ez még nem bizonyíték. Egy esetleges perben nem állja meg a helyét sajnos.
Még megvárom a kis kínai szálkamerámat, belekuksizok a motorba amennyire tudok, hogy mi a helyzet. Kérdés, mire ér ide...
Legfeljebb egy kompressziót mérek. (Kell egy óra hozzá... mondjuk az nem drága.)

Izso: ezt hogy érted, hogy katalizátor cserével mehetek? Attól az olajat még enni fogja, per pillanat majdnem annyit, mint benzint. (Nem 500/1,5 hanem kb. 50/1,5 liter!) Brutál kékes füst, olajszag van.
HÚÚÚHA! Jól értem? 50 km 1,5 liter olaj???? Azt a motort vidd a MÉH-be!
Az ebay-ről lehet venni használtat 1000-2000 € között. Mondjuk én a német ebayt nézném, és inkább megbízható helyről drágábbat... Én ugyanis nem vagyok a motorfelújítás híve. Szerintem egy szerviz nem tudja úgy összerakni/illeszteni a használt+új alkatrészeket, mint a gyár az újat.
Sajnos erre nincs költséghatékony megoldás. :cry:

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11150 Dátum: 2016.06.03 05:04:40 »
Sziasztok a motort felújítani fel lehet de sosem lesz olyan tartós mint a gyári.
Ugyanis a gyárban még minden furat és minden csap körkörös nincs kopás deformáció stb.
Meg lehet csinálni de nem éri meg vele foglalkozni.
2 lehetőség van vagy venni bontóból egy motort pucéran és belerakni a tiédbe vagy becsületes nepperrel hozatni egy donort németből amiből a motort katalizátort átpakolod a tiédbe.
Ha kész a műtét akkor a donort eladod vagy elkezded kiárulni alkatrészenként.
Milyen motor kellene mi a motorkód?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11151 Dátum: 2016.06.03 13:02:27 »
De volt.
Volt az Avensisekre egy kormányösszekötős visszahívása a Toyotának. Azután megszűnt. :yes:

Az a kormánykardán csere vagy mi volt az?Azt tavaly megcsinálták nekem. Valami kormányösszekötő volt,de bent az utastérben a kormányoszlopnál cseréltek valamit. Akkor nálam valami más lesz.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11152 Dátum: 2016.06.03 13:09:16 »
Sziasztok a motort felújítani fel lehet de sosem lesz olyan tartós mint a gyári.
Ugyanis a gyárban még minden furat és minden csap körkörös nincs kopás deformáció stb.
Meg lehet csinálni de nem éri meg vele foglalkozni.
2 lehetőség van vagy venni bontóból egy motort pucéran és belerakni a tiédbe vagy becsületes nepperrel hozatni egy donort németből amiből a motort katalizátort átpakolod a tiédbe.
Ha kész a műtét akkor a donort eladod vagy elkezded kiárulni alkatrészenként.
Milyen motor kellene mi a motorkód?
Azért ez nem teljesen igaz. Egy egyszerű gyűrűcsere, tömítéscsere, szakszerű hengerfej felújítás, szelepszár szimering csere simán belefér egy az autó életében. Ha mindezt még gyári alkatrészekkel végzik is, az tényleg maximalizmus és még egyszer ugyanannyit el fog menni az autó, mint az addigi futása.
Ha már fúrni kell a hengert, meg egyéb gépészeti beavatkozásokat kell elvégezni, akkor valóban nagyon necces a kivitelezés eredményessége élettartam szempontjából.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11153 Dátum: 2016.06.03 14:21:49 »
De volt.
Volt az Avensisekre egy kormányösszekötős visszahívása a Toyotának. Azután megszűnt. :yes:

Így van. Az enyém volt is ilyenen még a 2-vel ezelőtti tulajnál.
(Örültem is neki, mert ezzel legalább vissza tudtuk ellenőrizni a km óra állást a német Toyota szerviznél ahova hordta.)

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11154 Dátum: 2016.06.03 16:19:52 »
Sziasztok a motort felújítani fel lehet de sosem lesz olyan tartós mint a gyári.
Ugyanis a gyárban még minden furat és minden csap körkörös nincs kopás deformáció stb.
Meg lehet csinálni de nem éri meg vele foglalkozni.
2 lehetőség van vagy venni bontóból egy motort pucéran és belerakni a tiédbe vagy becsületes nepperrel hozatni egy donort németből amiből a motort katalizátort átpakolod a tiédbe.
Ha kész a műtét akkor a donort eladod vagy elkezded kiárulni alkatrészenként.
Milyen motor kellene mi a motorkód?

A motor 1ZZFE. (1.8 VVT-i.)
Rákérdeztem közben, elvileg 140 környéke lenne egy bontott motor az egyik Toyota bontóból. (Majd ha jön nekik...) Plusz leömlő / kat + munkadíj.
Donornak nincs értelme. Annyiért majdnem veszek másik autót.
Őszintén szólva gondolkodom, hogy feldobom motorhibásan...
Kezd elegem lenni a Toyota-történetből.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11155 Dátum: 2016.06.03 20:42:18 »
Az E11 jelölésű T25 fényszóró angol autóból való lehet? Van különbség itt is a vetítésben?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11156 Dátum: 2016.06.03 20:48:15 »
Na rácáfolok a topik címére, vannak hibák.
Úgy néz ki besz.rt az önindítóm, legalábbis arra gondolunk.
Ha leállítom az autót, nem tudom elindítani. Először aksira gondoltam, de egy zsír újjal is ugyanez volt. Csak betolva indul el az autó, az meg úgy nem túl komfortos, de legalább haza tudtam jönni vele.
Indítózásra semmi, csak egy kattanás az önindító felől.
Pontos diagnózis majd a jövő hét elején.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11157 Dátum: 2016.06.03 21:28:31 »
A motor 1ZZFE. (1.8 VVT-i.)
Rákérdeztem közben, elvileg 140 környéke lenne egy bontott motor az egyik Toyota bontóból. (Majd ha jön nekik...) Plusz leömlő / kat + munkadíj.
Donornak nincs értelme. Annyiért majdnem veszek másik autót.
Őszintén szólva gondolkodom, hogy feldobom motorhibásan...
Kezd elegem lenni a Toyota-történetből.

Megértelek sajnos mérlegelni kell.
Ha csak gyűrűzés lenne akkor is az anyag és munkadíj benne lenne egy 100-as ban minimum. Ugye olaj, szűrők , vezérlés ,tömítések, gyűrűk.
És akkor még kell egy katalizátor.
Esetleg szerezni kell egy motort de nem bontóból hanem egy magánembertől. Jófogás vatra hahu. Ahonnan veszed a motort jó eséllyel találsz katalizátort is.



Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11158 Dátum: 2016.06.03 22:57:44 »
Na rácáfolok a topik címére, vannak hibák.
Úgy néz ki besz.rt az önindítóm, legalábbis arra gondolunk.
Ha leállítom az autót, nem tudom elindítani. Először aksira gondoltam, de egy zsír újjal is ugyanez volt. Csak betolva indul el az autó, az meg úgy nem túl komfortos, de legalább haza tudtam jönni vele.
Indítózásra semmi, csak egy kattanás az önindító felől.
Pontos diagnózis majd a jövő hét elején.
Nekem 300e körül nem öndított. A toyotában 35e-ért csinálták. (Én ökör elfeledkeztem, hogy van villamosság szerelő ismerősöm...) Azután már nem romlott el.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11159 Dátum: 2016.06.03 23:05:50 »
Számlát utólag biztos, hogy nem tudok szerezni. (Arról nem beszélve, ha még egyszer visszamegyek, tuti ülni fogok.  :censored: )
Az újabb szerelővel konzultálva sajnos az, hogy biztosan az előző szerelő kókányolása miatt történt a dolog, jószerivel bizonyíthatatlan. Maga a katalizátor széteshetett - elvileg - magától is. Más kérdés, hogy valószínűsíthető valami, de ez még nem bizonyíték. Egy esetleges perben nem állja meg a helyét sajnos.
Még megvárom a kis kínai szálkamerámat, belekuksizok a motorba amennyire tudok, hogy mi a helyzet. Kérdés, mire ér ide...
Legfeljebb egy kompressziót mérek. (Kell egy óra hozzá... mondjuk az nem drága.)

Izso: ezt hogy érted, hogy katalizátor cserével mehetek? Attól az olajat még enni fogja, per pillanat majdnem annyit, mint benzint. (Nem 500/1,5 hanem kb. 50/1,5 liter!) Brutál kékes füst, olajszag van.
Pl. itt egy bontott motor:
http://www.ebay.de/itm/TOYOTA-AVENSIS-Motor-1ZZ-FE-1ZZ-FE-19000-0D080-Bj-2003-142840-km/272215918602?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D36500%26meid%3Dc3c50140c2a448e7aa89087a7bde3f82%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D121977366605