Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3817017 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10995 Dátum: 2016.05.14 20:33:41 »
Nekem is vsszamattult,de ami csúnyább,hogy a takaró pöcke le volt törve és bepárásodhatott sokszor,mert csúnya barnás árnyalata van a búrának.
Én azt vettem észre,hogy a balos lámpák mattul.ak inkább az Avekon.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10996 Dátum: 2016.05.14 21:18:49 »
Írtad régen,hogy bemattultak a lámpáid annó és cserélted őket.Mire cserélted,gyárira vagy eserleg Depo vagy Tyc?
Én Depot vettem. Nem drága. Valami 30e Ft volt a pár akkoriban (kedvezménnyel), és legalább addig tart, mint a gyári (200e km).

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10997 Dátum: 2016.05.14 21:24:06 »
Nem a lánc,szerencsére az jó. A hosszbordás szíj feszítőt akartam kicserélni,mert van az a rezonáló hang 1600-1800-as fordulat körül.Most néztem,hogy elég olaj sáros a patron és gondoltam kicserélem.Csak nem fér ki a csavar alaphelyzetben... :hug:
Azt a szíjfeszítőt nekem is ki kellett cserélni. (Az előbb azt hittem, hogy a láncfeszítő patronról van szó.) Én vettem hozzá még valamilyen ékszíj vezető görgőt is, de az nem volt rossz, így megmaradt nekem. Ha véletlenül szükséged van arra is, ne vegyél! Odaadom ingyen.

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10998 Dátum: 2016.05.15 00:26:44 »
Neked hogyan fért ki a feszítőkar csavarja a motor megemelése nélkül?
Nekem sehogy sem fér ki.Fogja még egy két menet,de elfogyott a hely.Meg kellene emelni a motort és leszerelné a tartóbakot,hogy kiférjen.

Nem kell levenni egyik motortartóbakot sem, sőt nem kell megemelni a motort sem. Egy jóféle pajszer a te barátod. Én konkrétan egy 2 tonnás "krokodil" emelő karjával feszítettem be a motortartó bakhoz és azzal nyomtam el a motort a váznyúlványtól. Így épp kifért a hosszú csavar. Természetesen a menetirány szerinti jobb oldali váznyúlványon lévő (a csatolt képed jobb alsó sarkában látható) motortartó baknál kell feszíteni belülre, és a bak belső részébe kell tenni a pajszert, hogy a fényezett nyúlvány részek ne deformálódjanak.
Kompletten cseréled a kart, vagy csak a hidraulikus feszítőt cseréled? Ha kibontod, és csak a feszítő patront cseréled érdemes a karon lévő görgőt is lecsekkolni szükség szerint cserélni, valamint a feszítő kar tengelyének csapágyazását is érdemes kitisztítani és újrakenni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.15 00:35:39 írta Riga »

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10999 Dátum: 2016.05.15 09:11:19 »
Azt a szíjfeszítőt nekem is ki kellett cserélni. (Az előbb azt hittem, hogy a láncfeszítő patronról van szó.) Én vettem hozzá még valamilyen ékszíj vezető görgőt is, de az nem volt rossz, így megmaradt nekem. Ha véletlenül szükséged van arra is, ne vegyél! Odaadom ingyen.

Köszi a felajánlást,megnézem hogy van e nyűgje.
A Depo lámpa jól is világított?Nézegettem is,de más típusnál,például Punto-nál azt írták,hogy minden hová világít csak az útra nem. :)
 

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11000 Dátum: 2016.05.15 09:19:18 »
Nem kell levenni egyik motortartóbakot sem, sőt nem kell megemelni a motort sem. Egy jóféle pajszer a te barátod. Én konkrétan egy 2 tonnás "krokodil" emelő karjával feszítettem be a motortartó bakhoz és azzal nyomtam el a motort a váznyúlványtól. Így épp kifért a hosszú csavar. Természetesen a menetirány szerinti jobb oldali váznyúlványon lévő (a csatolt képed jobb alsó sarkában látható) motortartó baknál kell feszíteni belülre, és a bak belső részébe kell tenni a pajszert, hogy a fényezett nyúlvány részek ne deformálódjanak.
Kompletten cseréled a kart, vagy csak a hidraulikus feszítőt cseréled? Ha kibontod, és csak a feszítő patront cseréled érdemes a karon lévő görgőt is lecsekkolni szükség szerint cserélni, valamint a feszítő kar tengelyének csapágyazását is érdemes kitisztítani és újrakenni.

Erre a megoldásra nem gondoltam... :) Na akkor megpróbálom így,ha végre egyszer úgy gondolja az eső erre felé úgy három nap után,hogy akkor egy kicsit most abbahagyom...
Komplett akarom cserélni karostól,feszítőpatronostól,görgőstől.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11001 Dátum: 2016.05.15 09:24:23 »
Köszi a felajánlást,megnézem hogy van e nyűgje.
A Depo lámpa jól is világított?Nézegettem is,de más típusnál,például Punto-nál azt írták,hogy minden hová világít csak az útra nem. :)
:yes:
Csere előtt azért villogtak rám, mert nem láttak engem a két kis mécsesemmel az autó elején, utána pedig azért, mert nem láttak a majdnem reflektor erősségű lámpámtól. :eek:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11002 Dátum: 2016.05.15 13:08:50 »
Nekem jobb oldalon volt Depo. Nehéz volt rendesen beállítani, meg volt benne plusz egy lyuk - valószinüleg a helyzetjelzőnek, de az már volt benne. Lecseréltem egy gyári bontottra. Sok különbséget nem találtam a fényerőben, vetitési képben.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

zulu0121

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11003 Dátum: 2016.05.15 13:22:01 »
Üdv!
Ma vezetés közben elkezdett villogni az akksi lámpája a műszerfalon, majd elszállt a szervó. Miután a motort leállítottam és újra beindítottam a szervó visszajött, de az akksi még mindig villog. Ne ilyen kontakthiba szerű gyors villogást képzeljetek el, hanem felvillan kb. 4-5 mp-re, majd elalszik 2 mp-re. Generátor lehet a gond? (Toyota Avensis 1.8 Sol 2005) Köszi!

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11004 Dátum: 2016.05.15 15:26:15 »
Erre a megoldásra nem gondoltam... :) Na akkor megpróbálom így,ha végre egyszer úgy gondolja az eső erre felé úgy három nap után,hogy akkor egy kicsit most abbahagyom...
Komplett akarom cserélni karostól,feszítőpatronostól,görgőstől.
Ha a régi feszítő kart kukázni szeretnéd, ne tedd mert egy havernak elgörbült a szakszerűtlen sufni tuning műhely ékszíjcseréje nyomán. A kar többi része hibátlan ezért nem akar újat venni a húzós ára miatt. A kar többi része gyakorlatilag hibátlan. 

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11005 Dátum: 2016.05.15 15:33:30 »
Üdv!
Ma vezetés közben elkezdett villogni az akksi lámpája a műszerfalon, majd elszállt a szervó. Miután a motort leállítottam és újra beindítottam a szervó visszajött, de az akksi még mindig villog. Ne ilyen kontakthiba szerű gyors villogást képzeljetek el, hanem felvillan kb. 4-5 mp-re, majd elalszik 2 mp-re. Generátor lehet a gond? (Toyota Avensis 1.8 Sol 2005) Köszi!
Meg kellene mérni a töltő feszültséget egy multiméterrel 13-14,5 V között kéne lennie folyamatosan, ha ez nem áll akkor valószínűleg elkopott a generátor feszültségszabályozó szénkefe, vagy maga a szabályozó hibásodott meg, vagy a generátor kábele lelazult. Valószínűleg BOSCH típusú 90 amperos generátorral szerelt az autód, azoknál nem jellemző a diódahíd hiba inkább az előbbiek. Mennyi km-t futott a vas? Megbontás előtt érdemes az előbbiek ellenőrzése.

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11006 Dátum: 2016.05.15 18:57:22 »
Valaki tudja miért van az, hogy zárásnál nem 3-at villog az index, hanem a 3 villogás után még 3-at. Aztán kis szünet után villog még egy darabig?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11007 Dátum: 2016.05.15 18:58:05 »
hibakód???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11008 Dátum: 2016.05.15 21:35:32 »
Sziasztok!


T22 Avensis, 2.0 benzin, 1999-es évjárat, 128 LE kocsival kapcsolatban szeretnék kérdezni. Egy picit szórja az olajat, ha sikerült jól megállapítani, akkor a szelepfedél jobb oldalánál. Ha szemben állunk a kocsi orrával, akkor a jobb oldalon, a légszűrőház alatt - mögött kb.
Ha minden igaz, akkor ezen a robbantott ábrán megvan, hogy melyik alkatrész kellene:


http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1999_TOYOTA_AVENSIS_ST220L-AEMEKW_1104.html


Ez:
11116APLUG, TIGHT, NO.196411-42800



Erről lenne szó. Az volna a kérdésem, hogy ennek mi lehet a pontos neve, illetve külön beszerezhető-e, s hol, mennyiért.


Köszönöm! Üdv.

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11009 Dátum: 2016.05.15 22:33:20 »
Bocsánat. Az a fagydugo...
0339-36001 az, amit keresek remélhetőleg!

Tapatalk-kal küldve az én SM-T700-el