Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3735219 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10800 Dátum: 2016.04.03 22:32:47 »
ha a hangerőgombot tekered a számok sem jelennek meg?
lehet elrontották a frissítést
ha van külső USB csatlakozó a kütyühöz valahol mondjuk a könyöktámaszban akkor próbáld meg ezt.
http://www.toyota-tech.eu/NavSysLicenseKeyActivation/Popup_Software_ToyotaTouchAndGoPlus
az 1 pontban lévő linket letőltöd
kicsomagolod, a kapott filt egíy üres usb-re felmásolod.
beindítod az autod a készülék bekapcsol és akkor az usb-t bedugod.
ha ez a hibája akkor elkezd frissíteni és szerencséd van.
ha elkezdi akkor kövesd a kijelző utasításait.
A rádió tökéletesen működik

ez gyári navis, viszont 2005-ös évjárat, a középkonzolon felül van a kijelző külön a rádiótól.
itt kéne látnom a fogysztást is, de az sem jelenik meg.

fent osztottan kéne megjelennie

a navis dvd az ülés alatt van kinyitottam kijött a lemez és vissza is tudtam rakni gond nélkül

Köszi: Péter

vatibor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10801 Dátum: 2016.04.03 22:35:47 »
A rádió tökéletesen működik

ez gyári navis, viszont 2005-ös évjárat, a középkonzolon felül van a kijelző külön a rádiótól.
itt kéne látnom a fogysztást is, de az sem jelenik meg.

fent osztottan kéne megjelennie

a navis dvd az ülés alatt van kinyitottam kijött a lemez és vissza is tudtam rakni gond nélkül

Köszi: Péter
akkor ez más típus, lehet a linkelt neked nem lesz jó

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10802 Dátum: 2016.04.03 22:36:35 »
akkor ez más típus, lehet a linkelt neked nem lesz jó

Kedves vagy azért köszönöm!

Péter

wzsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10803 Dátum: 2016.04.04 10:14:59 »
Sziasztok!

Vettem egy 2004-es 1.8-as (1zzfe) motorral szerelt Avensist. Motorcserés volt a drága a nagy olajfogyasztása miatt, ezt a gyár orvosolta. Most kb. 120e km van benne, és azt vettem észre hogy szépen csipegeti az olajat, mert folyásnak nyoma sincs. 10e km alatt kb 2L fogyott az 5w-30-as mobil super 3000 xe olajból. Kék füstöt nem látok magam mögött, de időnként kapok egy P420 hibakódot, hogy nem elég hatékony a katalizátor. Kezdjek aggódni miatta, vagy csak az olajválasztással van a baj? Ti milyen olajat használtok?
 

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10804 Dátum: 2016.04.04 11:58:30 »
Sziasztok!

2 témában szeretném a segítségeteket kérni:
1. 2 alkalommal hallottam elég idegesítő hangokat a kerék felől. Első alkalommal fémes nyikorgó, fém-fém csúszás, sípoló hangot, ami ha ráléptem a fékre, elhallgatott.
Utaztunk haza szülőkhöz, ~135 km után lehetett hallani. Pár nap múlva mikor jöttünk vissza már nem hallottam újra. Utána rá pár napra megint hallottam, de akkor már csak pár percre. Majd megint pár napra már egy elég erősen hallható, de most már inkább dörzsölő, bár szintén fémes csikorgó hangot hallottam, ami szintén abba maradt miután megálltunk.
Első gondolatom a fékpofa kopása volt, de nem rég voltam szervizben ahol a szaki megnézte és azt mondta, hogy még használhatom nyugodtan a következő szervizig. Esetleg le tudnátok írni Hogy tudnám ezt otthon ellenőrizni úgy, hogy nincs aknám és nem tudok aláfeküdni sem? Egyelőre lemezfelni van fent, így nagyon benyúlni sem tudok a küllők között.
2. Tavaly vettem egy tetőcsomagtartóra szerelhető kerékpár szállítót, azonban a szállítót a tetőn lévő idomokra felfogató bilincs sajnos az én autómra nem jó. Kaptam hozzá 4db gyárit ill. egy otthon barkácsolt szettet, azonban mind a 8db kicsi. Lehet ilyet után rendelni valahol, vagy csináltassak valakivel inkább?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10805 Dátum: 2016.04.04 12:01:46 »
Sziasztok!

Vettem egy 2004-es 1.8-as (1zzfe) motorral szerelt Avensist. Motorcserés volt a drága a nagy olajfogyasztása miatt, ezt a gyár orvosolta. Most kb. 120e km van benne, és azt vettem észre hogy szépen csipegeti az olajat, mert folyásnak nyoma sincs. 10e km alatt kb 2L fogyott az 5w-30-as mobil super 3000 xe olajból. Kék füstöt nem látok magam mögött, de időnként kapok egy P420 hibakódot, hogy nem elég hatékony a katalizátor. Kezdjek aggódni miatta, vagy csak az olajválasztással van a baj? Ti milyen olajat használtok?
200e km után már (elvileg) cserés lehet a katalizátor. Nem túl olcsó mulatság...
Kipróbálhatsz más olajat. Itt sokan használják az Eneost, de én azt gondolom, hogy az olajfogyasztásod nem amiatt van. A 2 deci ezer km-ként nem elhanyagolható, de még nem vészes. Ettől még a világból kimehet az autó. Én a helyedben nem babrálnám a motort (gyűrűcsere stb...) :nono: Ez van, együtt kell vele élni.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10806 Dátum: 2016.04.04 12:18:42 »
Sziasztok!

2 témában szeretném a segítségeteket kérni:
1. 2 alkalommal hallottam elég idegesítő hangokat a kerék felől. Első alkalommal fémes nyikorgó, fém-fém csúszás, sípoló hangot, ami ha ráléptem a fékre, elhallgatott.
Utaztunk haza szülőkhöz, ~135 km után lehetett hallani. Pár nap múlva mikor jöttünk vissza már nem hallottam újra. Utána rá pár napra megint hallottam, de akkor már csak pár percre. Majd megint pár napra már egy elég erősen hallható, de most már inkább dörzsölő, bár szintén fémes csikorgó hangot hallottam, ami szintén abba maradt miután megálltunk.
Első gondolatom a fékpofa kopása volt, de nem rég voltam szervizben ahol a szaki megnézte és azt mondta, hogy még használhatom nyugodtan a következő szervizig. Esetleg le tudnátok írni Hogy tudnám ezt otthon ellenőrizni úgy, hogy nincs aknám és nem tudok aláfeküdni sem? Egyelőre lemezfelni van fent, így nagyon benyúlni sem tudok a küllők között.
2. Tavaly vettem egy tetőcsomagtartóra szerelhető kerékpár szállítót, azonban a szállítót a tetőn lévő idomokra felfogató bilincs sajnos az én autómra nem jó. Kaptam hozzá 4db gyárit ill. egy otthon barkácsolt szettet, azonban mind a 8db kicsi. Lehet ilyet után rendelni valahol, vagy csináltassak valakivel inkább?
Ilyen nekem is volt, hogy lötyögött a fékbetét, és surlódós hangja volt. Ha viszont fémhangot hallasz, akkor inkább az a vékony fém takarólemez a féknyeregnél beleér valamibe (tán a tárcsába). Azt csak úgy kézzel bentebb kell hajlítgatni, és meg fog szűnni a csikorgó hang. Nem kell hozzá akna. Kifordítod a kereket, és úgy ahogy vagy (öltönyben és nyakkendőben :D) odafekszel a kerék elé, és megnyomkodod.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10807 Dátum: 2016.04.04 12:30:30 »
Sziasztok!

2 témában szeretném a segítségeteket kérni:
1. 2 alkalommal hallottam elég idegesítő hangokat a kerék felől. Első alkalommal fémes nyikorgó, fém-fém csúszás, sípoló hangot, ami ha ráléptem a fékre, elhallgatott.
Utaztunk haza szülőkhöz, ~135 km után lehetett hallani. Pár nap múlva mikor jöttünk vissza már nem hallottam újra. Utána rá pár napra megint hallottam, de akkor már csak pár percre. Majd megint pár napra már egy elég erősen hallható, de most már inkább dörzsölő, bár szintén fémes csikorgó hangot hallottam, ami szintén abba maradt miután megálltunk.
Első gondolatom a fékpofa kopása volt, de nem rég voltam szervizben ahol a szaki megnézte és azt mondta, hogy még használhatom nyugodtan a következő szervizig. Esetleg le tudnátok írni Hogy tudnám ezt otthon ellenőrizni úgy, hogy nincs aknám és nem tudok aláfeküdni sem? Egyelőre lemezfelni van fent, így nagyon benyúlni sem tudok a küllők között.
2. Tavaly vettem egy tetőcsomagtartóra szerelhető kerékpár szállítót, azonban a szállítót a tetőn lévő idomokra felfogató bilincs sajnos az én autómra nem jó. Kaptam hozzá 4db gyárit ill. egy otthon barkácsolt szettet, azonban mind a 8db kicsi. Lehet ilyet után rendelni valahol, vagy csináltassak valakivel inkább?

Ha megemeled és leveszed a kereket akkor a fékbetéteket is látod,hogy mennyire van elkopva.Lehet van a betéteken "akusztikus kopásjelző"...nagyon szép neve van...  :D A valóságban egy hajlított lemezdarab a fékbetéten,ami azt a célt szolgálja,hogy ha elér egy bizonyos kopás szintet a betét,akkor fékezés közben ez a lemez is hozzáér a féktárcsához. Akkor cserélni kell a betétet... Látni kellene...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10808 Dátum: 2016.04.04 12:36:12 »
Ha ilyen látvány fogad,akkor sanszos hogy a tárcsa is cserés...  :devil:  :whistling: :D :D

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10809 Dátum: 2016.04.04 12:46:09 »
Köszi a tippeket!
Én is az akkusztikus fékkopásjelzőre gondoltam első körben, viszont ha jól gondolom, at folyamatosan kéne hallani, nem?
A fékbetét lötyögését hogy tudom javítani? Du. kifordítom a kereket és megnézem közelebbről mi lehet a gond vele.

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10810 Dátum: 2016.04.04 21:39:38 »
Sziasztok!

Sajnos nem kaptam választ a kérdésemre.

Amennyiben nincs megoldás irány a szerviz.

Azért leírom még egyszer:

Az autóm 2005-ös évjáratú T25-ös 2.2d-cat diesel. Gyárilag a kis kijelzős navigációval jött ki a gyártósorról.
Amikor én megvettem, a középkonzol felső részén lévő kijelző, ami az üzemanyag fogyasztást és megtehető kilométert írja, sajnos csak villogott.
A háttérfény narancssárgán kb másodpercenként villog. Semmilyen felirat sem jelenik meg rajta.
A gondom az, hogy ha a navi nem is működik, az üzemanyag fogyasztást szívesen látnám.
Amikor nyomva tartom a középső tekerhető gombot csippan egyet és elalszik a fény, nem villog tovább. A többi gomb olyan fura dupla csipogó hangot ad ki miközben villog a kijelző.
Sokat olvastam a fórumotokat(kb.300 oldal és több ezer hozzászólás) és találtam is néhány hozzászólást ezzel a hibával kapcsolatban. Viszont senki sem reagált rá igazán.
A vezető oldali ülés alatt lévő navigációs dvd hibátlanul ki-be adja-veszi a lemezt, itt nem látok hibát.
A műszerfal minden többi eleme, a hifi, a klíma tökéletesen teszi a dolgát. A napi számláló és óra is rendben működik. Az összes kontroll lámpa felvillan indítás előtt.
Kérlek benneteket, amennyiben valakinek van ebben tapasztalata segítsen nekem abban, van-e egyszerű megoldás.
3 szemjegyért cserélhető a navi viszont nem látom megjavul-e a fej egység cseréjétől.
Az igazság az, elengedem a kezét amennyiben túl drága, viszont ha javítható esetleg itthon is, akkor szívesen nekiállok megjavítani.
Ezért írtam tegnap és ma is. Kérlek benneteket aki ért ehhez segítsen nekem.

Legyen szép estétek: Péter

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10811 Dátum: 2016.04.04 21:55:39 »
Sziasztok!

Sajnos nem kaptam választ a kérdésemre.

...
Üdv!

Magam részéről sajnos nem tudok segíteni a problémádon.
Biztos vagyok benne, hogy sokan olvassuk a fórumot és ha lett volna vagy lenne vkinek segítő javaslata leírta volna, illetve meg fogja írni. Sajnos vmi ritka hibába futhattál bele, mert kevesen panaszkodnak kijelző hibára.

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10812 Dátum: 2016.04.04 22:14:11 »
Üdv!

Magam részéről sajnos nem tudok segíteni a problémádon...

Tudom és köszönöm.
Az a baj, hogy 24 óra alatt sehol egy kézzelfogható infó.
Bocsánat csak elkeseredtem. Szét szedem amint tudom és megnézem hol a gond.

Köszönöm: Péter

u.i.: azért remélem valaki csak tudja a megoldást a márkaképviseleten kívül is ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10813 Dátum: 2016.04.05 21:59:36 »
Érdekes fejlemény van az autóm egy igen zavaró hibája ügyében...

Van, aki emlékezhet rá, amikor írtam róla, van aki nem, hogy az autó 5200-as fordulatszámnál leszabályoz (gyári 6400 helyett), többet fogyaszt kb 1 literrel, üzemmeleg alapjáraton kissé egyenetlenül jár a motor és hidegindításkor nehezen indul.

Nos, sikerült felderíteni a hiba okát, ami Toyotától nem szokatlanul nem gépi hiba volt, hanem egyszerű emberi mulasztás.
Amikor tavaly februárban elvégezték a motor gyűrűzését, az összeszereléskor valszeg nem ellenőriztek rá (még egyszer) a főtengely jeladó helyzetének megfelelősségére, aminek eredményeképpen elment a gyújtás, a vezérlés, a vvti működés éppen csak annyira, hogy a fenti hibákat produkálja. Megnehezítette a dolgunkat, hogy az ECU nem tárolt semmi ide vonatkozó hibakódot, freeze-t, így több tucat lehetséges hibaforrást kellett többször is átellenőrizni, mire a ToyoTeamGarage mestere, Jakab Tomi rá nem jött a (jeladó) hibára. Ahogy a helyére igazította a jeladót, a hibák megszűntek.

Ma hoztam el tőlük, Bp-Bcsaba vonalon az autó klímával együtt 5,8-5,9-es fogyasztással jött haza. Öröm volt vezetni, ezért külön köszönet szutiék munkájáért. Majdnem 1 éve szívatott ez az aprónak tűnő, de nagyon zavaró hiba.
Jó oldala a dolognak, hogy tudom, a többszörös átvizsgálás alapján minden fontos részegysége (elektronika és mechanika is) rendben van az autónak.

Fizetésről annyit, hogy nagyon korrekt végösszeget fizettem (egy normális betonfutó cipő ára), amelyből 15% Toyota klub kedvezményt is kaptam. A hosszas hibakeresésnek meg kell fizetni az árát, mert máshogy nincs megfelelő eredmény.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10814 Dátum: 2016.04.05 22:01:33 »
Sziasztok!

2 témában szeretném a segítségeteket kérni:
1. 2 alkalommal hallottam elég idegesítő hangokat a kerék felől. Első alkalommal fémes nyikorgó, fém-fém csúszás, sípoló hangot, ami ha ráléptem a fékre, elhallgatott.
Utaztunk haza szülőkhöz, ~135 km után lehetett hallani. Pár nap múlva mikor jöttünk vissza már nem hallottam újra. Utána rá pár napra megint hallottam, de akkor már csak pár percre. Majd megint pár napra már egy elég erősen hallható, de most már inkább dörzsölő, bár szintén fémes csikorgó hangot hallottam, ami szintén abba maradt miután megálltunk.
Első gondolatom a fékpofa kopása volt, de nem rég voltam szervizben ahol a szaki megnézte és azt mondta, hogy még használhatom nyugodtan a következő szervizig. Esetleg le tudnátok írni Hogy tudnám ezt otthon ellenőrizni úgy, hogy nincs aknám és nem tudok aláfeküdni sem? Egyelőre lemezfelni van fent, így nagyon benyúlni sem tudok a küllők között.
Lemezfelni mellett jött elő ilyesmi. Hol volt sivító hang, hol nem. Takarólemez hozzáért a kerékhez, szervízben elhajlították kicsit, jó lett.