Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3819876 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

madle

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9840 Dátum: 2015.07.15 12:00:45 »
Sziasztok,

Van egy Avensis T25-öm, 1.6-os VVti benzinmotorral. 2007-es az autó, újonnan vettem, most telt el 8 hosszú év és tegnap fordult bele 60.000km.

Annyi kérdésem lenne, hogy a gyári könyvben ha jól láttam, azt írja elő, hogy

-szelephézag állítás 4év/45.000km, na ugye a 4 év már régen eltelt meg a 45 ezer is , de ezt eddig nem figyeltem, gondolom érdemes lenne ezt nézetni. Sajnos a könyvet most vettem csak elő, mert eddig motorolajra figyeltem és a szűrőkre, komolyabban nem mélyedtem bele.

-gyújtógyertya 4év/60.000 kivéva ha iridiumos vagy platina, mert akkor 90.000. Na ezt nem tudom ebben milyen van, szóval gondolom ezt is érdemes cseréltetni ha sima.

Illetve a kézi sebességváltó 60.000km-nél írja a könyv. Ez komoly?? Ilyen sűrűn kell cserélni a váltóba olajat?? Úgy tutam eddig, hogy jobb nem bántani benne, legalább is a LandRoverembe 240.000km-enként kellene. Hogy hogy ilyen sűrű ebbe az intervallum?

-Majd elfelejtettem, még van a kuplungpadálnál egy visszahúzó rugó, ami most kezdett el felengedésnél kicsit akadozva feljönni, 30.000-nél van írva a cseréje a gyári könyvben, de eddig nem volt vele bajom, most kezdte, akkor ez is cseréltetve lesz.

Köszönöm előre is a javaslatokat!!

Üdvözlettel,
Máté

killerdenisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9841 Dátum: 2015.07.15 12:25:58 »
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. 2008-as 2,2 Diesel 177Lovas Toyota Avensisem van.
Felvillant a motor kontroll a TRC OFF és  VSC hibakód a műszerfalon és állandó hiba van benne. Ki olvastattam P2002es hibakód van benne ami a részecske szűrő alacsony hatásfokát jelenti/jelzi. Mi ilyenkor a teendő mert sok helyre telefonáltam már kaptam már a 20.000es javitástól kezdve a 600.000es javitásig ajánlatokat és SZINTE mindenki mást mond mi lehet a baja,vagy hogy mit kéne rajta átnézni kipucolni. Az egyik szerelő azt is mondta hogy a részecske szűrő nyomás mérő szenzorom a rossz rá is mértek kiis prbóálták minden folyamatossan (terhelés alatt és csak simán járó motornál is az érték 0,8 KPSa) egy képet mellékelek még erről az alkatrészről.Találkozott már valaki ezzel a problémával? és ha igen akkor neki mit kellett csinálnia vagy mi volt a probléma hogy oldották meg és milyen anyagi vonzatokkal járt? Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!
 
Szép napot!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9842 Dátum: 2015.07.15 19:24:49 »
Sziasztok,

Van egy Avensis T25-öm, 1.6-os VVti benzinmotorral. 2007-es az autó, újonnan vettem, most telt el 8 hosszú év és tegnap fordult bele 60.000km.

Annyi kérdésem lenne, hogy a gyári könyvben ha jól láttam, azt írja elő, hogy

-szelephézag állítás 4év/45.000km, na ugye a 4 év már régen eltelt meg a 45 ezer is , de ezt eddig nem figyeltem, gondolom érdemes lenne ezt nézetni. Sajnos a könyvet most vettem csak elő, mert eddig motorolajra figyeltem és a szűrőkre, komolyabban nem mélyedtem bele.

-gyújtógyertya 4év/60.000 kivéva ha iridiumos vagy platina, mert akkor 90.000. Na ezt nem tudom ebben milyen van, szóval gondolom ezt is érdemes cseréltetni ha sima.

Illetve a kézi sebességváltó 60.000km-nél írja a könyv. Ez komoly?? Ilyen sűrűn kell cserélni a váltóba olajat?? Úgy tutam eddig, hogy jobb nem bántani benne, legalább is a LandRoverembe 240.000km-enként kellene. Hogy hogy ilyen sűrű ebbe az intervallum?

-Majd elfelejtettem, még van a kuplungpadálnál egy visszahúzó rugó, ami most kezdett el felengedésnél kicsit akadozva feljönni, 30.000-nél van írva a cseréje a gyári könyvben, de eddig nem volt vele bajom, most kezdte, akkor ez is cseréltetve lesz.

Köszönöm előre is a javaslatokat!!

Üdvözlettel,
Máté
Üdv!

Igaz nekem ráncfelvarrás előtti (2006-os) T25 van, de ott  a mellékelt kép szerinti dolgokat írja a szervizkönyv.
A szelepekre érzékszervi vizsgálatot javasol, a váltóolajra pedig ellenőrzést. Egyáltalán nem biztos, hogy kell azt cserélni.
Kérdezz rá egy márkiszervizben mi a helyzet és akkor tuti nyugodtan alszol.  :)

Abban a motorban a sima gyertya van, darabja kb. 1000-1500Ft.

madle

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9843 Dátum: 2015.07.15 20:29:47 »
Köszi igazad van, észre sem vettem, hogy ellenőrzés kategóriába van rakva, folytatólagosan olvastam az egész listát, de nekem is ugyan ez van!  :clap:

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9844 Dátum: 2015.07.15 21:04:18 »
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. 2008-as 2,2 Diesel 177Lovas Toyota Avensisem van.
Felvillant a motor kontroll a TRC OFF és  VSC hibakód a műszerfalon és állandó hiba van benne. Ki olvastattam P2002es hibakód van benne ami a részecske szűrő alacsony hatásfokát jelenti/jelzi. Mi ilyenkor a teendő mert sok helyre telefonáltam már kaptam már a 20.000es javitástól kezdve a 600.000es javitásig ajánlatokat és SZINTE mindenki mást mond mi lehet a baja,vagy hogy mit kéne rajta átnézni kipucolni. Az egyik szerelő azt is mondta hogy a részecske szűrő nyomás mérő szenzorom a rossz rá is mértek kiis prbóálták minden folyamatossan (terhelés alatt és csak simán járó motornál is az érték 0,8 KPSa) egy képet mellékelek még erről az alkatrészről.Találkozott már valaki ezzel a problémával? és ha igen akkor neki mit kellett csinálnia vagy mi volt a probléma hogy oldották meg és milyen anyagi vonzatokkal járt? Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!
 
Szép napot!

Szia,
Én nem látom a képet, amit mellékeltél (ha mellékelted). Egyébként jó lenne kiolvasni a hibához tartozó freeze-frame adatokat is, de alapvetően a következőt gondolom: A nyomáskülönbség mérő által mutatott érték, ha el sem mozdul a 0.8kPa értékről semmilyen helyzetben sem (gázadás, terhelés), akkor az vagy rossz (ami nagyon ritka), vagy nincs bekötve. Mennyire ismered az autó előéletét? Egyáltalán benne van még a részecskeszűrő? Ha esetleg kiszedték belőle, mert már kezelhetetlenül ledegradálódott, akkor nyomásmérő értékét helyettesítették, vagy simán csak nincs nyomáskülönbség. Csakhogy a Toyota részecskeszűrőjét nem lehet csak simán kiszedni, mert az ECU-ból nem lehet kiírni a funkciót. Persze, lehet, hogy nincs kiszedve, hanem valami elpusztult ott, de elképzelhető, hogy tényleg maga a szűrő van oda.
Mennyi van a gépben?
Toyota teszterrel ki kellene olvasni rendesen, meg diagnosztizálni. Ebben tudok segíteni, ha szükséges. Ha érdekel, dobj egy privátot.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9845 Dátum: 2015.07.15 21:09:00 »
Üdv!

Igaz nekem ráncfelvarrás előtti (2006-os) T25 van, de ott  a mellékelt kép szerinti dolgokat írja a szervizkönyv.
A szelepekre érzékszervi vizsgálatot javasol, a váltóolajra pedig ellenőrzést. Egyáltalán nem biztos, hogy kell azt cserélni.
Kérdezz rá egy márkiszervizben mi a helyzet és akkor tuti nyugodtan alszol.  :)

Abban a motorban a sima gyertya van, darabja kb. 1000-1500Ft.

"A szelepekre érzékszervi vizsgálatot javasol"  kicsit pontosabban milyen jellegű hangra kell figyelni, kicsit csattogó és főleg alapjáraton figyelni?! Bocsi ha amatőr a kérdés csak engem is érdekel......

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9846 Dátum: 2015.07.15 21:21:32 »
"A szelepekre érzékszervi vizsgálatot javasol"  kicsit pontosabban milyen jellegű hangra kell figyelni, kicsit csattogó és főleg alapjáraton figyelni?! Bocsi ha amatőr a kérdés csak engem is érdekel......
Neked milyen motorral szerelt az autó? Ha a 2.0 közvetlen befecskendezéses benzines, akkor az pont emiatt a befecskendezés miatt lehet ilyen.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9847 Dátum: 2015.07.15 21:32:56 »
Neked milyen motorral szerelt az autó? Ha a 2.0 közvetlen befecskendezéses benzines, akkor az pont emiatt a befecskendezés miatt lehet ilyen.

Hali.Ez egy 1.8 benzin 2005 ös, és alapjaraton tök csendes a motor viszont kicsit ilyen csattogast hallani...nemtudom ilyennek kell e lennie vagy nem?!

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9848 Dátum: 2015.07.15 22:30:22 »
Alapjáraton nekem is van ez a hang.Mindig fülelem,hogy ez így jó e,de semmi rendellenesség.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9849 Dátum: 2015.07.15 22:38:02 »
 Teljesen csendes a motor, aztán a minap felnyitottam a motorháztetőt, és akkor hallgattam alapjáraton, hogy szépen,csendesen jár a motor és szinte csak ezt a "csattogo" hangot hallani...Nagyon nem értek hozzá, emiatt írtam hogy ez normális e..

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9850 Dátum: 2015.07.16 14:54:04 »
1.8, 2005. Nekem is hasonló.
Tudsz esetleg egy videót készíteni? Össze tudnénk hasonlítani kinek milyen.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9851 Dátum: 2015.07.16 15:33:44 »
1.8, 2005. Nekem is hasonló.
Tudsz esetleg egy videót készíteni? Össze tudnénk hasonlítani kinek milyen.
Ha gondolod ma vagy holnap csinálok egy hanganyagot és feltöltöm.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9852 Dátum: 2015.07.17 13:29:21 »
Elvittem én is rázópadra ma a kocsit,semmi...Néztem értetlenül. Minden feszes,semmi sem lóg.Elmentünk kipróbálni.Hallotta két szerelő is a hangot mégsem mutat semmit.Lengéscsillapítók is tökéletesek meg lettek mérve. A végeredmény,hogy 3 dolog lehet: Toronycsapágy szilentje,vagy a lengőkar hátsó szilentje(Ez is feszes,kissé repedezett,lehet hogy már puhább) vagy lengéscsillapító szára zörög. Futómű jó,gumik nem kopnak valószínű használom így tovább.Előbb utóbb csak megmutatja magát...

Sziasztok,
fenti ügyben ma előre léptem. Volt egy bontott komplett gólyalábam, rugóval toronycsapággyal együtt. Tudtam, hogy a bal oldalról jön a kopogás, így kicseréltem az egészet.
Már kiszerelve egymás mellé állítva is látszott a különbség, de megfeszegetve a torony-szilentet a "régi" sokkal nagyobbat mozdult, mint az "új". A felfekvő gumi felület is mintha összezsugorodott volna, mert a felső tányér és a gumi között volt vagy 1.5-2mm hézag. A lengéscsillapító full száraz, mérésre ugyan gyengébb volt a padon, mint a jobbos, de még bőven használható. Szóval, kicseréltem az egész gólyalábat, és elmúlt a kipi-kopi.
Tudom, nem illik csak az egyiket cseréléni, de volt egy ilyenem, és most majd egyforma a két oldal csillapítása, és az autó viselkedése is jobb lett. Most érzem (hogy már nem csinálja), hogy eddig a hosszú mély lankákon mennyire nem egyszerre rugózott a két oldal. Most sokkal kiegyensúlyozottabb, és feszesebb is.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9853 Dátum: 2015.07.17 16:01:51 »
1.8, 2005. Nekem is hasonló.
Tudsz esetleg egy videót készíteni? Össze tudnénk hasonlítani kinek milyen.

Hali.A hanganyag az alapjáratról!

https://www.sendspace.com/file/eqkr34

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9854 Dátum: 2015.07.17 18:39:55 »
Sziasztok,
fenti ügyben ma előre léptem. Volt egy bontott komplett gólyalábam, rugóval toronycsapággyal együtt. Tudtam, hogy a bal oldalról jön a kopogás, így kicseréltem az egészet.
Már kiszerelve egymás mellé állítva is látszott a különbség, de megfeszegetve a torony-szilentet a "régi" sokkal nagyobbat mozdult, mint az "új". A felfekvő gumi felület is mintha összezsugorodott volna, mert a felső tányér és a gumi között volt vagy 1.5-2mm hézag. A lengéscsillapító full száraz, mérésre ugyan gyengébb volt a padon, mint a jobbos, de még bőven használható. Szóval, kicseréltem az egész gólyalábat, és elmúlt a kipi-kopi.
Tudom, nem illik csak az egyiket cseréléni, de volt egy ilyenem, és most majd egyforma a két oldal csillapítása, és az autó viselkedése is jobb lett. Most érzem (hogy már nem csinálja), hogy eddig a hosszú mély lankákon mennyire nem egyszerre rugózott a két oldal. Most sokkal kiegyensúlyozottabb, és feszesebb is.

E örö e bodottá...  :clap:
Akkor jó irányba gondolkodtam. Én beszereztem mindkét oldalra új Oyodo kit et.Egyben van a csapágy és a szilent is.
Kicseréltetem valamikor a hetekben,mert már eléggé van hangja és az úton sem úgy van ott ahogy kellene úgy érzem.
Köszi az infót!  :ser: