Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3822289 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9000 Dátum: 2014.12.13 11:08:42 »
Pomk!

Ahogy Kika1 is kérdezte, engem is érdekelne, milyen lett a váltó a váltóolajcsere után? Van különbség?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9001 Dátum: 2014.12.13 11:38:13 »
A hegesztés lenne talán a legolcsóbb és leglogikusabb dolog. De jelenleg nem tudok olyan szerelőröl, aki a következő héten ki tudná javítani. Az azt követő hét meg már karácsony hete, utazgatnom kell az autóval. Nem szívesen indulnék el úgy bárhova is, hogy tudom azt, hogy ilyen az olajteknőm. Szerintem csere lesz olajcserével együtt márka szervizben a szervizkönyv miatt. A régit pedig haza hozom itthoni szerelőhöz hogy javítsa meg és lesz egy tartalékom. :)
Körbe néztük, máshol nincs rozsda. Ill. még az olajszűrő tömítésénél látszik egy kevés. A képen ez is látszik.
Jó kérdés, hovd honnan indult a rozsda. Mindenesetre érdekes, hogy ilyen hirtelen és ennyi helyen rozsdásodott be...

Már elnézést az okvetetlenkedésért, de a szervízkönyvet nem biztos, hogy befolyásolja az olajteknő hegesztés (hiszen kisem derül később... :whistling:)

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9002 Dátum: 2014.12.13 13:12:35 »
A váltóra nem is koncentráltam mikor jöttem haza a szerviz után. Az olajteknőm körül forogtak a gondolataim. De korábban a 3.-at néha akadva vette be. Az mintha megszűnt volna. Holnap du. megyek vissza, akkor majd megfigyelem.
A szervizkönyvet pedig nem a teknő, hanem az olajcsere miatt mondtam. Igaz, hogy a munkalapra most is ráirták, de végül nem lett megcsinálva.

Ill. még gy dolog. Kb fél evvel ezelőtt írtam, hogy rezonáló hangot hallok(főleg motorfék közben), ami fordulatszám függvényében erősödik. Végre sikerült kideríteni, hogy mi okozza. A tűzkarika. Teknővel együtt ezt is cseréljük majd. Remélem tényleg ez a ludas, es megszűnik a hiba.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.13 13:15:23 írta Pomk »

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9003 Dátum: 2014.12.13 14:08:33 »
Azért a hegesztéssel óvatosan. Ha túl sok és túl nagy felületen történik, a bevitt hő elformálhatja az olajteknőt és a tömítő felület nem tömít majd a motorra.
Én mint lakatos javaslom hogy a rögzítő furatokon keresztúl célszerű lefogatni egy pl asztalra, hogy a hegesztés ne tudja eltekerni a teknőt. Semmiképp nem egyszerre hegeszteni minden hibáját, hanem egy helyen meghegeszteni és várni míg kihűl. Aztán a következő. Ha netalántán olyan nagy a lyuk hogy még flekket is kell rá rakni akkor meg pláne. Persze odafigyelve sikerülni fog.

Lafodor82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9004 Dátum: 2014.12.13 15:57:35 »
Sziasztok. :cry:

Lassan elhagy a Toyotába vetett bizalmam  :no: Toyota T25 2.0 Benzines 1AZ-FSE motor, hidegen borzalmas az alapjárat, pontosabban nincs is. A motor majd kiugrik, a check villog. Eddig 3 szerelö nézte meg, köztük a kecskeméti márkaszervíz is. Lambdaszonda csere, gyertyacsere, 2 gyújtótrafócsere de még mindig ugyan az a hibakép. Lassan nem is indítom be hidegen mert szétrázza a motrot. Nem tudtok valami jó szerelöt kecskemét környékén? A márkaszervízben is csalódtam ,mert gyertyát cseréltettek azzal az indokkal, hogy nem jó típus van benne, megrendeltem a gyárit 23e Ft-ért és mikor cserélte mazt vettem észre hogy ugyan olyan volt benne. na ezek után visszavinnétek oda? (M+F szervíz Kecskemét) A márkaszervíz nem fog nekem hibát keresni, mert az nem hoz nekik pénzt. A vicc hogy élö adatokból géprekötve nem tudták megállapítani a hibát. Még annyi hogy a gyertyák koromfeketék voltak mind a 4 hengerben, és hideg motornál nagyon erösen füstöl a kipufogó, de amint elkezd melegedni a motor 3-4 perc megszünik a hiba, de addig nagyon nehéz életben tartani a motrot, ez hosszú távon nem tesz neki jót :( Szívótorok(pillangószelep), légtömegmérö takarítva.)

Valakinek ötlete vagy, jó szerelö ismeretsége?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9005 Dátum: 2014.12.13 16:13:20 »
Sziasztok. :cry:

Lassan elhagy a Toyotába vetett bizalmam  :no: Toyota T25 2.0 Benzines 1AZ-FSE motor,
...
( Szívótorok(pillangószelep), légtömegmérö takarítva.)

Valakinek ötlete vagy, jó szerelö ismeretsége?
Szia!

Nagyon sajnálom, hogy ez van az autóval.
Sajnos érdemben nem tudok hozzászolni. Csak javaslatként, lehet érdemes lenne Xanyi és crew fórumtársakat megkeresned, hátha ők tudnak segíteni. Ha jól tudom márkaszervizben dolgoznak/dolgoztak.

Amúgy a szívótorok(pill.szelep) nagyon retkes volt?

Lafodor82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9006 Dátum: 2014.12.13 16:52:20 »
Nagyon minimálisan volt csak koszos a szívótorok, nem volt vészes.

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9007 Dátum: 2014.12.13 17:05:18 »
Sziasztok!

Lassan 2 hónapja van meg az autóm (2003-as AvensisII 2.0 vvti). Nagyon elégedett vagyok vele. Francia autó után kész álom volt ebbe beleülni. Viszont van 1 kis problémám. Korábban már írtam, hogy volt 1 Check engine lámpám. Akkor kiolvastattam, de olyan gyorsan kitörölte a srác, hogy időm nem volt feljegyezni. Pár napja (800km) múlva újra előjött a hibakód (p0430).
Annyit vettem észre, ha egyhuzamban megyek vele sokat és még melegen indítgatok a megállások közben akkor semmi gond nincs. A legutóbb és most is hideg indítás után maradt benne a hibakód.

Visszaolvasgattam a fórumbejegyzéseket a hasonló hibakód (p0420) kapcsán, de nem lettem még okosabb.
Márkaszerviz átvizsgálta az autót. Ezúton is köszönet a Toyota Mayer szakembereinek. Akkor éppen nem volt hibakód kiolvasható, de a káros anyag kibocsátásom tökéletes.

Van valakinek ötlete, hogy mit évő legyek? Mi lehet a rossz alkatrész? Nincs kedvem lambda szondát cserélni, ha azok jók.
Oszcilloszkóppal gondolom meg lehet nézni, hogy jól működnek-e.

Volt valakinek ez a hibakód? Ha igen mi a megoldás rá?

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv: Tibi

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9008 Dátum: 2014.12.13 17:52:03 »
Sziasztok. :cry:

Lassan elhagy a Toyotába vetett bizalmam  :no: Toyota T25 2.0 Benzines 1AZ-FSE motor, hidegen borzalmas az alapjárat, pontosabban nincs is. A motor majd kiugrik, a check villog. Eddig 3 szerelö nézte meg, köztük a kecskeméti márkaszervíz is. Lambdaszonda csere, gyertyacsere, 2 gyújtótrafócsere de még mindig ugyan az a hibakép. Lassan nem is indítom be hidegen mert szétrázza a motrot. Nem tudtok valami jó szerelöt kecskemét környékén? A márkaszervízben is csalódtam ,mert gyertyát cseréltettek azzal az indokkal, hogy nem jó típus van benne, megrendeltem a gyárit 23e Ft-ért és mikor cserélte mazt vettem észre hogy ugyan olyan volt benne. na ezek után visszavinnétek oda? (M+F szervíz Kecskemét) A márkaszervíz nem fog nekem hibát keresni, mert az nem hoz nekik pénzt. A vicc hogy élö adatokból géprekötve nem tudták megállapítani a hibát. Még annyi hogy a gyertyák koromfeketék voltak mind a 4 hengerben, és hideg motornál nagyon erösen füstöl a kipufogó, de amint elkezd melegedni a motor 3-4 perc megszünik a hiba, de addig nagyon nehéz életben tartani a motrot, ez hosszú távon nem tesz neki jót :( Szívótorok(pillangószelep), légtömegmérö takarítva.)

Valakinek ötlete vagy, jó szerelö ismeretsége?
Motorkód alapján ez a Denso gyertya kell neked:
http://www.bardiauto.hu/webshop/magazin/-SK20BR11
Gondolom ez van most.
Ha száraz fekete korom van a gyertyán, akkor az túl dús keveréket jelez.
Ennek több oka lehet, pl. koszos légszűrő is. De el tudok képzelni magasabb benzinnyomást is, mondjuk az már necces.
Ha olajfogyasztás miatt fekete, akkor egyrészt fogy az olaj, másrészt az eltömhet járatokat a fojtószelepházban.
Hogyan jött elő a hiba? Hirtelen, vagy fokozatosan? Konkrét hibakód?
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.13 17:56:05 írta szfp »

Lafodor82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9009 Dátum: 2014.12.13 18:44:36 »
Köszi a hozzászólást!
igen, a gyertya ez a típus van benne. A hiba minél hidegebb van annál rosszabb. Fokozódott, egyre rosszabb lett. Azt tudom hogy "katalizátor hatásfok nem elégséges" hibakóddal állandóan világít a checklámpa. A 2 kat. elötti lambdaszonda cserélve lett már. Olajat nem eszi. Mondjuk a motor elég olajos volt körbe mert a szelepfedéltömítésem nem volt a helyzet magaslatán ezért a szívósor tetején például állt az olaj. Cseréltem már tömítést az olajat nagyjából lemostam. Lehet hogy valahová be ment az olaj ami a szelepfedéltömítésnál kijött?! A gyertyák üregeiben is volt olaj mert ugye oda is befolyt a rossz tömítés miatt. De ezek már mind tisztítva lettek és mondom a szervíz kicseréltette velem a gyertyákat is (most kb 2000 km van a gyári gyertyákban) a konkrét hibakódot sajna nem tudom megmondani. :( A levegöszüröben kb 20e km van.) Decsak hidegen gáz melegen kutya baja az autónak és minél hidegebb a kinti levegö annál rosszabb a helyzet. :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.13 18:54:16 írta Lafodor82 »

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9010 Dátum: 2014.12.13 19:36:32 »
Arra gondoltam, hogy tavaly semmi ilyesmi nem volt még, csak idén jött el a hiba?
A légtömegmérő megérne egy mérést, jól működik-e, ha ez megoldható. Esetleg a csatlakozója.
A kifolyt olaj nem folyhatna újra bele a motorba igazán.
Ha poros helyen jársz sokat, az a 20e km is sok a légszűrőnek.
Találtam egy érdekességet:
http://www.monitor.co.ug/Business/Auto/Why-do-mechanics-dislike-D-4-engines--Toyota-Voxy-/-/688614/2361562/-/dk53j9z/-/index.html

Kiemelés:
"However, some of the Toyota engines with the D4 and VVTi systems such as the 1AZ-FSE in the Voxy or in the post 2000 RAV4 have had performance related problems. The issues range from cold start difficulty, erratic idling, loss of engine power to outright failure. The potential cause of D4 and VVTi system failure is the buildup of carbon deposits on the engine intake valves which affects airflow to the cylinders and cuts down engine power. "

A lényeg, hogy a szívószelepeken lerakódott szennyeződés miatt is lehet. Ha ez volna, az már nem olyan egyszerű műtét, adalékokkal leoldani is elég bizonytalan. Aztán ki tudja. Kék spuri, vagy más. Vannak érdekességek.

Itt meg magasabb oktánszámú üzemanyagot javasolnak, és esetleges injektorkárosodásra is felhívják a figyelmet, amit ez az "érdekes" üzem okoz.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.13 19:48:59 írta szfp »

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9011 Dátum: 2014.12.13 22:30:50 »
Sziasztok. :cry:

Lassan elhagy a Toyotába vetett bizalmam  :no: Toyota T25 2.0 Benzines 1AZ-FSE motor, hidegen borzalmas az alapjárat, pontosabban nincs is. A motor majd kiugrik, a check villog. Eddig 3 szerelö nézte meg, köztük a kecskeméti márkaszervíz is. Lambdaszonda csere, gyertyacsere, 2 gyújtótrafócsere de még mindig ugyan az a hibakép. Lassan nem is indítom be hidegen mert szétrázza a motrot. Nem tudtok valami jó szerelöt kecskemét környékén? A márkaszervízben is csalódtam ,mert gyertyát cseréltettek azzal az indokkal, hogy nem jó típus van benne, megrendeltem a gyárit 23e Ft-ért és mikor cserélte mazt vettem észre hogy ugyan olyan volt benne. na ezek után visszavinnétek oda? (M+F szervíz Kecskemét) A márkaszervíz nem fog nekem hibát keresni, mert az nem hoz nekik pénzt. A vicc hogy élö adatokból géprekötve nem tudták megállapítani a hibát. Még annyi hogy a gyertyák koromfeketék voltak mind a 4 hengerben, és hideg motornál nagyon erösen füstöl a kipufogó, de amint elkezd melegedni a motor 3-4 perc megszünik a hiba, de addig nagyon nehéz életben tartani a motrot, ez hosszú távon nem tesz neki jót :( Szívótorok(pillangószelep), légtömegmérö takarítva.)

Valakinek ötlete vagy, jó szerelö ismeretsége?

Kecskemét környékén nem tudok,de kunfehértón igen. Őt nagyon tudnám ajánlani.Ha érdekel keress meg priviben.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9012 Dátum: 2014.12.14 11:45:10 »
Az alvázvédelem Toyotánál megvolt, 36.000 lett a vége, remélem sokáig megvéd a korroziótól.  :szemez:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9013 Dátum: 2014.12.14 18:05:54 »
Sziasztok. :cry:

Lassan elhagy a Toyotába vetett bizalmam  :no: Toyota T25 2.0 Benzines 1AZ-FSE motor, hidegen borzalmas az alapjárat, pontosabban nincs is. A motor majd kiugrik, a check villog. Eddig 3 szerelö nézte meg, köztük a kecskeméti márkaszervíz is. Lambdaszonda csere, gyertyacsere, 2 gyújtótrafócsere de még mindig ugyan az a hibakép. Lassan nem is indítom be hidegen mert szétrázza a motrot. Nem tudtok valami jó szerelöt kecskemét környékén? A márkaszervízben is csalódtam ,mert gyertyát cseréltettek azzal az indokkal, hogy nem jó típus van benne, megrendeltem a gyárit 23e Ft-ért és mikor cserélte mazt vettem észre hogy ugyan olyan volt benne. na ezek után visszavinnétek oda? (M+F szervíz Kecskemét) A márkaszervíz nem fog nekem hibát keresni, mert az nem hoz nekik pénzt. A vicc hogy élö adatokból géprekötve nem tudták megállapítani a hibát. Még annyi hogy a gyertyák koromfeketék voltak mind a 4 hengerben, és hideg motornál nagyon erösen füstöl a kipufogó, de amint elkezd melegedni a motor 3-4 perc megszünik a hiba, de addig nagyon nehéz életben tartani a motrot, ez hosszú távon nem tesz neki jót :( Szívótorok(pillangószelep), légtömegmérö takarítva.)

Valakinek ötlete vagy, jó szerelö ismeretsége?

Semmi hibakód? A MIL felvillanásával elvileg beír vmit. Azt meg ki lehet olvasni. Van Szegeden jó szerviz, ha át tudsz jönni. F+ autóklinika. Amúgy a hibajelenség inkább a MAF meghalása, semmint gyertya hiba.

Ha megy angolul https://repairpal.com/OBD-II-Code-P0171-and-P0174


szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9014 Dátum: 2014.12.14 19:05:39 »
Koromfekete gyertyánál nem gondoltam volna üzemanyagban szegény keverékre.