Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710036 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Dátum: 2005.07.09 22:45:26 »
Már rég gondolkodtam, hogy csinálok egy ilyen topicot, hááát tessék.

Akkor kezdeném is a gondommal:
D4D, nehezen veszi a hátrameneti fokozatot, jellemzően kétszer kell kuplungolni. Miért lehet ez? Kuplung tárcsa hiba?

Ami viszont a nagyobb bajunk, arról nem az autó tehet, hanem a puntós, aki belénk jött :( :
www.versenyezz.hu/avecrash.jpg
www.versenyezz.hu/barompuntos.jpg

Szerencsére casco-sok vagyunk, mivel a Kresz szerint a párom volt a hibás. De ha a puntóban nem egy pánikoló hülye pi..a ül, akkor simán megáll, vagy félrehúzza a kormányt. (a hülyéje becsukta a szemét, elengedte a kormányt és nekiment a kocsinknak :evil: )
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1 Dátum: 2005.07.09 23:05:40 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Már rég gondolkodtam, hogy csinálok egy ilyen topicot, hááát tessék.

Akkor kezdeném is a gondommal:
D4D, nehezen veszi a hátrameneti fokozatot, jellemzően kétszer kell kuplungolni. Miért lehet ez? Kuplung tárcsa hiba?

Ami viszont a nagyobb bajunk, arról nem az autó tehet, hanem a puntós, aki belénk jött :( :
www.versenyezz.hu/avecrash.jpg
www.versenyezz.hu/barompuntos.jpg

Szerencsére casco-sok vagyunk, mivel a Kresz szerint a párom volt a hibás. De ha a puntóban nem egy pánikoló hülye pi..a ül, akkor simán megáll, vagy félrehúzza a kormányt. (a hülyéje becsukta a szemét, elengedte a kormányt és nekiment a kocsinknak :evil: )


A dupla kuplung: a hátramenet általában nincs szinkronizálva a váltóban ezért állhatnak meg úgy a fogaskerekek, hogy nem illeszkednek, ha sebességből tennéd egyből hátra. (pont így az 1-es is ezt csinálhatja)
Viszont a kupli-üres-kupli rendet csinál :)
szerintem...

A másik: Hát sajnálom az autót, de ez sajnos mindenkivel előfordulhat. Kíváncsi vagyok mennyiben fog megállni a javítása. A futóműnek nem lett baja?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2 Dátum: 2005.07.09 23:12:38 »
Dehogynem! :( Elszállt rendesen, örülünk ha ajavítás költsége 5-600e Ft lesz csak.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

ave

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3 Dátum: 2005.07.09 23:28:45 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Dehogynem! :( Elszállt rendesen, örülünk ha ajavítás költsége 5-600e Ft lesz csak.


Hát ez nem NEM függő... én több évig azon kevesek közé tartoztam, aki többet kapott vissza a biztosítótól, mint amit befizetett. Volt benne saját hiba is meg másé, meg volt nem egyértelmű (gruppen) eset.
A legutolsó "saját" hibás a "madaras Tesco" -nál történt még a P307-el.
A kocsitárolónak az alján galád módon elhelyeztek egy kerékmagasságban előrefutó vascsövet, amit ha pont mellé parkolsz kifelé nem látsz (főleg ha a jobb oldalra esik). Nos így sikerült az ajtót megnyomni.
Ami érdekes az egyik autópiac úgy vette volna be a kocsit, hogy a hiba nincs kijavítva és ezért 50eFt-ot levon és megcsináltatja. Én megcsináltattam CASCO-ra márkaszervízben. Eredmény ~370eFt, igaz nekem csak az önrész jutott...
ePe

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4 Dátum: 2005.07.10 09:26:04 »
Mentem le kedden este Nyíregyházára, és 1x csak elment a km ora! Kigyulladt a check engine, o/d off elkezdett villogni. :o Nah mondom ez jol kezdodik, (20-30 km-re Nyíregytől...) Megálltunk, nézzük semmi hiba nem látszott, mentünk tovább. Ora természetesen nem net, automata meg nem hasznalta az 5.-et mert nem volt ora. 100-l elgurultunk haza, reggel nekiindultam, hoyg viszem a szerelohoz, és elkezdett kattofni valami meg rángatni.  :evil:  Lehuztuk, mert nem eröltettem, és kiderült, hogy a km ora senzora eltorott toben és beesett a difibe :o és azert nem ment az ora, es az kattogott a difiben :o

(Renmélem lesz ilyen kütyü mert akkro bukos a nyári tali)
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Pepe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5 Dátum: 2005.07.10 20:17:01 »
Eddig az összes hibája annyi volt csak, hogy zörög egy-két helyen, ( képzeljétek, egyszer csak elmúlt), meg kb. 1 hónapja nem fértem be a barom szomszéd miatt a kert kapun és meghúztam a hátsó ajtót meg a sárvédőt. (én voltam a béne,  a civic sokkal könnyebben befért :O) ) Másnap nagyapám jelezte a tahónak, hogy nem kéne a kapunkba állni mert 70.000-es kárunk lett, erre azt válaszolta: Nem baj!

Rá egy hétre füvet nyírt a paraszt és egy felcsapódó kő bezúzta a szélvédőjét...  :twisted:

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6 Dátum: 2005.07.10 20:22:45 »
Idézetet írta: "Pepe"
Eddig az összes hibája annyi volt csak, hogy zörög egy-két helyen, ( képzeljétek, egyszer csak elmúlt), meg kb. 1 hónapja nem fértem be a barom szomszéd miatt a kert kapun és meghúztam a hátsó ajtót meg a sárvédőt. (én voltam a béne,  a civic sokkal könnyebben befért :O) ) Másnap nagyapám jelezte a tahónak, hogy nem kéne a kapunkba állni mert 70.000-es kárunk lett, erre azt válaszolta: Nem baj!

Rá egy hétre füvet nyírt a paraszt és egy felcsapódó kő bezúzta a szélvédőjét...  :twisted:


Isten nem ver bottal :D:D
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7 Dátum: 2005.07.10 20:33:10 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Dehogynem! :( Elszállt rendesen, örülünk ha ajavítás költsége 5-600e Ft lesz csak.


-( A sárvédő elemcsere + fényezés kb. 100e a futóművet ránézésre nem tudom.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8 Dátum: 2005.07.11 00:16:25 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Idézetet írta: "Bicskei"
Dehogynem! :( Elszállt rendesen, örülünk ha ajavítás költsége 5-600e Ft lesz csak.


-( A sárvédő elemcsere + fényezés kb. 100e a futóművet ránézésre nem tudom.


Ma reggel megyek csinálok még fotót és mondanak valami közelebbi árat. (Mayer, Pilisvörösvár)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9 Dátum: 2005.07.11 11:03:40 »
Apró hiba, az egyik ülésállító tekerője ha éppen olyanja van akkor szépen kiesik a helyéről úgy ahogy van.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10 Dátum: 2005.07.11 11:51:33 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Apró hiba, az egyik ülésállító tekerője ha éppen olyanja van akkor szépen kiesik a helyéről úgy ahogy van.


Csaszinak is ilyen problémája van.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11 Dátum: 2005.07.11 14:29:59 »
Csak hogy az új avek se maradjanak le..

Ülésállításnál minden kar képes leesni vagy letörni, hála a remek tervezésnek. Műszerfal zörög, vagy inkább nyekereg, nem is tudom.
Természetesen a hátramenetet ebben is csak "zajosan" lehet egyből kapcsolni, de ha előtte üresbe teszem, és várok fél másodpercet akkor jó. Ezeklegyenekalegnagyobbbajaim. [smilie=sm28.gif]
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

A Csaszi

  • Vendég
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12 Dátum: 2005.07.11 14:50:07 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "Xtrem"
Apró hiba, az egyik ülésállító tekerője ha éppen olyanja van akkor szépen kiesik a helyéről úgy ahogy van.

Csaszinak is ilyen problémája van.


Bezony! Sőt, azóta már visszase rakom, csak ha épp tekerni kellene. Addig vidáman csúszkálhat oldalt. :-)

...kicsit azér zavaró ;-)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13 Dátum: 2005.07.11 19:34:36 »
Tervezési hibák Ave II :
ülőlap rövid, deréktámasz csak a bőrhöz van. Elég hosszú ideig tartott úgy beállítani, hogy ne fájjon a hátam.-((( Oldaltartás nincs, mondjuk ez nem is nagyon kell ehhez a futóműhöz.-(((

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14 Dátum: 2005.07.11 21:28:34 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "Xtrem"
Apró hiba, az egyik ülésállító tekerője ha éppen olyanja van akkor szépen kiesik a helyéről úgy ahogy van.

Csaszinak is ilyen problémája van.


Bezony! Sőt, azóta már visszase rakom, csak ha épp tekerni kellene. Addig vidáman csúszkálhat oldalt. :-)

...kicsit azér zavaró ;-)


Nem lehet visszaragasztani? Kaptam egy müa. ablak szerelőtől nagyon pöpec műanyag ragasztót, ha kell adok belőle.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok