Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3819954 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6270 Dátum: 2012.03.28 21:51:28 »
Aha, szóval a maszek szerelő garantáltan tudja micsinál, de mégis roncsolással fog kijönni az injektor... Hát ja... Márkaszervízbe heti szinten több ilyen motorrral találkoznak/találkozunk, és az injektor nem roncsolással jön ki, hanem van hozzá célszerszám, amivel még a belegyúgyult is kijön!
Ahogy Lévai Béla is említette soxor nem a hengerfejjel van probléma, hanem a blokkal. Úgyhogy ha az a helyén marad, akkor nagy eséllyel kidobott pénz lesz az amit kifizetsz neki!
A hengerfej leszedéséhez le kell bontani a vezérlést ami nem megy motor kiszerelése nélkül, ugyanis nincs hely fizikailag. Arról nem is beszélve hogy a DPNR katalizátort is le kell venni, ahhoz meg a bölcsőt.
Na mind1, ő tudja micsinál, én csak a levegőbe beszélek  ;)
Xanyi

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6271 Dátum: 2012.03.28 21:51:54 »
Pl. ott, hogy tuningolt autot az ember max. nagyon jo ismerostol, de leginkabb senkitol sem vesz. Persze, jol hangzik a sok lo, meg a nagy nyomatek, de nyilvanvaloan nem veletlen tuningolta valaki a gepet. Az ilyeneket az esetek nagy tobbsegeben gallyra hajtjak. En speciel ra sem klikkeltem olyan hirdetesre, ahol sport kipufogot, vagy nem az eredeti kormanyt lattam (mondjuk benzines Ave2-kre ez nem is volt nagyon jellemzo).
Ha nagyon jo ismerosod hasznalta, akiben 100%-ig megbizol, vagy meg inkabb egyutt szereltetek, ismered az auto eloeletet, akkor esetleg (!) bele szabad menni ilyenbe. Ismeretlentol vasarolva szinte biztos, hogy nagyon csunyan mellenyulsz. A vicc az, hogy meg nem tuningolt autokkal is nagyon-nagyon konnyu mellenyulni, plane dizelessel... Es akkor a tuningolt dizelrol mar ne is beszeljunk.
Egyszoval legkozelebb majd sokkal jobban figyelj mire adsz ki milliokat.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

klacka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6272 Dátum: 2012.03.28 22:20:06 »
Azt nem írtam oda bocsánatot is kérek érte de "vissza volt gyáriastítva" nem szólnék egy szót se ha úgy vettem volna a kocsit h. agyon van húzva  a motor,meg sem vettük volna...nem nagyon volt ráutaló jel h. "tuningol" a P-boxot vettük észre 2 hónap után de az is gondosan el volt rejtve...szal úgy vettem a kocsit h. gyárinak hittük...hát igen maszek szerelő...igen gondos nem volt még rá panasz...sajna a porlasztó kifogott rajta...telefonált 2 napon keresztül és mindenféle tippek után SE jött ki a porlasztó...a motor kivételét javasolta ő is,azért gondolkozom új motor beszerzésén, valószínüleg nem fogunk jobban kijönni ha megcsinálják ezt a motort...problémám h. magyaroszágon még elvétve se találtam törött avensist se h. legyen egy blokk,olaszba és angliába érdeklődünk eddig nem sok sikerrel...és még1x írom ha valaki tud segíteni  azt meg köszönném

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6273 Dátum: 2012.03.28 23:26:38 »
klacka

Írtam privátot...
Xanyi

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6274 Dátum: 2012.03.29 00:50:07 »
Lacka!






en is uj vagyok ezen a forumon. :yes: nemreg vettem egy avensiskat.ezt csak azert irom h erts.

az elozo kocsimmal engem is nagyon ***tak.persze kapkodas volt meg minden akkor jottunk haza kulfoldrol.ugy is vettuk meg:kapkodva.merth az auto az kell.MOST!!! meg is lett az eredmenye. :devil:

szepen kijottek a hibak.hidrotoke stb.autoszerelo baratomhoz elvittem mikor meglatta kiatkozott vele :))))
nagy nehezen helyrepakoltuk,megcsinaltuk rajta amit kellett.
a lenyeg az, h amikor megvolt a penz a masikra akkor emezt szepen betoltuk a kereskedesbe es beszamoltattuk.nem igazan erdekelt mar akkor h mennyit bukok rajta.csak a nyugalom es a megbizhatosag erdekelt.de ugy voltam vele h engem senki se szidjon utana h egy sz...t soztam el.velem kicsesztek de en nem fogok masokkal..... mar csak embersegbol sem.
meg ne jarjanak a nyakamra.nekem az eletembe ez nem hianyzik.igy is elegge stresszes az eletunk nem kell meg ez is bele. :no:


szoval szepen levontam a tanulsagokat.
amugy en a helyedbe treleren vittem vna vissza ugy hogy van es mondtam vna h itt a kocsi vagy visszaadjak a penzt es visszakerul az auto,vagy fizetik a javittatas TELJES koltseget,vagy perre viszem a dolgot es a gatyajukat lepereltem vna.egyik sem egyszeru ugy de ilyenkor muszaly lepni vmit.
igy most nyelheted be a sok tizezres szamlat...... meg ha barati az ar akkor is.


nagyon tudom h mit erzel, en mar sajnos megjottem ebbol az iskolabol. :helpsmilie:


ezert vasaroltam most LASSAN, az AUTOSZERELO BARATOMAT MEGHALLGATVA,MAGAMMAL CIPELVE A HELYRE, benzines ellenorzott lekerdezheto eloeletu autot.3 szervizet is megkerdeztem a kocsirol.
nem akartam ugy jarni mint a masik gepnel!

sajnos nagyon sok a rossz,gonosz ember.

de neked azert fel a fejjel.mindig van megoldas!!!! :yes: :yes: :yes:
told be vhova,csereld el egy kissebbre vagy mittom en.de ez az auto tokeletes mar nem lesz szvsz.

vannak itt nagy guruk.az o velemenyuket is kerdezd meg, :yes:ok tuti megmondjak a frankot,mar csak azert is mert ez egy jo forum,es emberileg segitokeszek az itt levok!!

sok sikert!!! ;)


Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6275 Dátum: 2012.03.29 19:49:49 »
Azt nem írtam oda bocsánatot is kérek érte de "vissza volt gyáriastítva" nem szólnék egy szót se ha úgy vettem volna a kocsit h. agyon van húzva  a motor,meg sem vettük volna...nem nagyon volt ráutaló jel h. "tuningol" a P-boxot vettük észre 2 hónap után de az is gondosan el volt rejtve...szal úgy vettem a kocsit h. gyárinak hittük...hát igen maszek szerelő...igen gondos nem volt még rá panasz...sajna a porlasztó kifogott rajta...telefonált 2 napon keresztül és mindenféle tippek után SE jött ki a porlasztó...a motor kivételét javasolta ő is,azért gondolkozom új motor beszerzésén, valószínüleg nem fogunk jobban kijönni ha megcsinálják ezt a motort...problémám h. magyaroszágon még elvétve se találtam törött avensist se h. legyen egy blokk,olaszba és angliába érdeklődünk eddig nem sok sikerrel...és még1x írom ha valaki tud segíteni  azt meg köszönném
www.asiamotoren.de
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6276 Dátum: 2012.03.30 11:03:27 »
Ugy tunik meghalt az elso ablakmoso szivattyum. Ahogy toyodiy-en latom az elso szivattyu cserejehez le kell bontani a lokharitot. Na, ennek nem orulok, mert azt magam nem fogom tudni megoldani :(
Egyebkent a fura az, hogy a fenyszoromoso viszont mukodik. Nem ugyanarrol a szivattyurol mukodik?
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.30 11:09:20 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6277 Dátum: 2012.03.30 14:23:34 »
koszi Zéé  a valaszt.majd odafigyelek a minositesekre.amugy enszerintem akkor is 0w kap ha ez penzkidobas.most mennyi a ket olaj kozti kulonbseg? talan 5 ezer? ha csak egy kicsit is jobb az autonak engem nem izgat az a csekely penzmennyiseg.... :) :)

ok. nem tom mennyi a különbség de nekem számítana a 8-10 e km kénti cserénél.

olajokról még bővebben  Dr Valasek István - Tribológiai kézikönyv :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.30 14:28:27 írta zolcsika »
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6278 Dátum: 2012.03.30 14:37:59 »
Ugy tunik meghalt az elso ablakmoso szivattyum. Ahogy toyodiy-en latom az elso szivattyu cserejehez le kell bontani a lokharitot. Na, ennek nem orulok, mert azt magam nem fogom tudni megoldani :(
Egyebkent a fura az, hogy a fenyszoromoso viszont mukodik. Nem ugyanarrol a szivattyurol mukodik?
üdv.

Szerintem nem. Nem találok szerelési útmutatót a tiedhez. Nálam jobb első sárvédőt kellet kibontani a cseréhez.Nem lehet h nálad is? Mert az szép lenne ha télleg le kell bontani a lököst. :eek:
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6279 Dátum: 2012.03.30 17:27:06 »
Ugy tunik meghalt az elso ablakmoso szivattyum. Ahogy toyodiy-en latom az elso szivattyu cserejehez le kell bontani a lokharitot. Na, ennek nem orulok, mert azt magam nem fogom tudni megoldani :(
Egyebkent a fura az, hogy a fenyszoromoso viszont mukodik. Nem ugyanarrol a szivattyurol mukodik?
A szivattyú cseréjéhez valóban le kell venni a lököst, ami nem egyszerű művelet.
Másképpen nem férsz hozzá a mosótartályhoz.
A fényszórómosó külön szivattyúról működik.
Ha mosáskor a szivattyú nem 'zizeg' akkor:
vagy nem kap áramot és biztosíték ment ki,
vagy a motor égett le.
Ha hallod hogy működik/erőlködik, el is tömődhetett. Talán vissza lehet fújni a dugót és tisztítani a tartályt.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6280 Dátum: 2012.03.30 18:40:00 »
üdv.

Szerintem nem. Nem találok szerelési útmutatót a tiedhez. Nálam jobb első sárvédőt kellet kibontani a cseréhez.Nem lehet h nálad is? Mert az szép lenne ha télleg le kell bontani a lököst. :eek:
A sárvédő lebontása sem leányálom, a doblemezt is ki kell venni, ami a lököshöz van csavarozva. :eek:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6281 Dátum: 2012.03.30 21:29:02 »
A sárvédő lebontása sem leányálom, a doblemezt is ki kell venni, ami a lököshöz van csavarozva. :eek:
és én még 5-6 éve azon röhögtem, hogy a Megane II jobb tompított izzó cseréjéhez a jobb sárvédő burkolatot le kell venni, hát ehhez képest ez horror.
Bár a Rönó annyit okosodott, hogy komplett sínen lehet kihúzni a lámpatestet, de ez borzalom hogy egy toyotát is ilyen körülményesen kell szerelni.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6282 Dátum: 2012.04.01 10:43:10 »
Ugy tunik meghalt az elso ablakmoso szivattyum. Ahogy toyodiy-en latom az elso szivattyu cserejehez le kell bontani a lokharitot. Na, ennek nem orulok, mert azt magam nem fogom tudni megoldani :(
Egyebkent a fura az, hogy a fenyszoromoso viszont mukodik. Nem ugyanarrol a szivattyurol mukodik?

Majd írd meg ,h mennyi volt a szivattyú. Nekünk is elhalt és most egy R5 szivattyúja van benne. De mi nem bontottunk lökhárítót,csak levettük a motor burkolatot alúlról és onnan felnyúlva lett kivéve.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6283 Dátum: 2012.04.01 13:36:44 »
Hali....Devemberbe lettem egy 2.2 D-cat avensis boldog gazdája...szívem vágya volt..meg volta vele elégedve nagyon,teljesítménnyel elsősorban főleg h. ajándékba volt egy P-box 200Le,450Nm...nem tapostam a szemét,csak amennyire egy dieselnek szabad...120-130-al járok vele de arra a tempóra is ésszel gyorsulok fel...lényegtelen...a gondom az h. múlthéten meg állt benne két henger..valószínűleg hengerfejes mert a víz eltünt belőle,most szerelőnél van és próbálják orvosolni!rengeteg fórumot olvastam de nem találtam hasonló sorsu tulajt...azért írtam ide h. nem-e hallot valaki ilyen vagy hasonló hengerfejes Avensisről...vagy 2.2 D-Cat ró...nagyon nagyot csalódtam főleg így h. ennyire óvat és vágytam rá és 3 hónap után feladta...előre is köszi

Na ezt csak most olvasom, kíváncsian várom a fejleményeket, hogy mi lett/lesz a megoldás és hogy találtál-e bele blokkot, ha igen, mennyiért.

Az biztos, hogy én sem vennék tuningolt autót kb senkitől (mondjuk 10 legjobb barátomon kívül...), mert szét vannak hajtva. Ki vesz erős autót és még azt tuningolja is? Aki végig padlóval jár vele és sokat is megy, illetve állandóan lámpától lámpáig gyorsul. Nem szabad...

OFF:

Egy kollégámnak a héten derült ki pár izgalmas dolog az S-Line cca. 200 lovas OFF audijáról. Egy igazi hülyegyerektől vette, feltűnően olcsón. Hiába mondtam neki, hogy tündérmesék nem léteznek, ilyen autó annyiért csak szép álmokban léteznek, ő ment az érzelmei után és megvette, a "hibátlan, sérülésmentes, negyedik autóként használt (nem vicc, így volt a hirdetésben), 45ezer kilóméteres" S-line-t).
Bár egy mezei szervízben átnézette valahol a város vége tábla előtt, ahol mondták is h gyanús a gép, de az igazi szopacs csak pár audi szervíz látogatás után derült ki (azóta cca. 800ezret költött a gépre).
Először csak annyi volt biztos, hogy csúnyán tört, majd az is biztos lett, hogy borult is és nagyon csúnyán totálkárra lehetett törve. Most a héten kiderült, hogy a motorblokkban olyan hiba van, ami csak 200ezer km után jöhetett elő... 2 nappal később jelezték, hogy meg van repedve a motorblokk, adja el a kocsit most azonnal.
Motorblokk cserére 2 misit mondtak neki, így csináltassa meg vmi maszekkel pár ezerért és adja el (ezt mondta a hivatalos szervíz...).

A srác lelkiismeretes, sose fog tudni a vevő szemébe hazudni. De az eladóval is mit csinál? Hívja fel? Az is azt fogja mondani, az előző tulajnál törhetett...

ON

Szóval az előttem szólókkal egyetértésben éppen elégszer lehet belefutni rossz állapotú, gyanús nem tuningolt autókba, akkor meg minek keresni a sokkal több rizikót magában rejtő S-line, TS meg hasonló betűs széthajtott gépeket?

Persze értem, hogy nem vetted észre, de tanulság az, hogy két helyen is meg kell nézetni az autót, nincs mese....


rbalazs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6284 Dátum: 2012.04.01 13:40:03 »
Mielőtt új szivattyút vesztek győződjetek meg róla, hogy tényleg meghalt-e. Egy hete vettem észre, hogy az első szélvédőmosóból nem jön semmi (t22 avensis). Nem kellett lebontani az egész elejét, kb 4-5 csavart kellett kicsavarni és a jobb első indexet kiszedni, ez elég volt már hogy annyira eltartsuk a lököst, hogy hozzáférjünk a szivattyúkhoz. A nagyobb munka a szivattyú leszedése volt. Próbaképp felcseréltük a csatlakozóját a hátsó szélvédőmosó szivattyúéval, ebből kiderült hogy nem máshol van a hiba, az első szivattyú nem megy. Meg se nyekkent, még csak nem is zúgott/zizegett, de az feltűnt, hogy meleg volt. Kiszedtük, és egy kis wd40+piszkálgatás után életre kelt, azóta működik rendesen. Maradjon is így.