Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3819034 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Zsola

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5655 Dátum: 2011.07.27 14:41:52 »
Köszi,de még nem tuti ,hogy megkapom.De úgy legyen!Viszont,ha jól tudom,az optifit csak megközelíti a Toyota minőséget.Igaz ez?

Zsola

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5656 Dátum: 2011.07.27 14:48:51 »
Köszi,úgy legyen.Csak kapjam meg!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5657 Dátum: 2011.07.27 15:01:46 »
Üdvözlet Mindenkinek!

Nem rég regisztráltam,mert nyomós okom volt rá.Szeretném elolvasni a véleményeiteket a problémámmal kapcsolatban.
Az autóm:Avensis 1.8,2004.12hó.Újonnan vásároltam annó.
A Bükkben voltam kirándulni tesómékkal és gyerekeivel.A 3.nap észrevettem egy érces hangot 2000 fordulat felett,nem tetszett,így bevittem a legközelebbi (gyöngyösi szalonba),mert Miskolcon nem tudtak fogadni.
Először valami hővédő lemezre tippeltek,hogy az ér össze,de sajnos nem az volt.
3 liter olajat öntöttek utánna,majdnem lehidaltam,hisz 10 hónapja voltam kötelező szervízen és azóta 12ekm-t mentem vele.Szoktam ellenőrizni az olajszintet,de nem hetente.A hang utánna sem szűnt meg,egyből mondták, hogy minimum csapágy,de meg kell bontani a motort,hogy többet láthassanak.Sosem láttam sehol olajfoltot,mindig elvittem rendszeresen szervízbe,93000 km van az autóban.Nem jelzett semmit ki a műszerfal.Sosem hajtottam túl,mindig kíméltem és hiába.
Aztán mondták,hogy állítólag el van ismerve,hogy ez a típus eszi az olajat és van rá garancia 180e km-ig és vagy 7 éves koráig.Mindkettőbe beleférek,így elvileg meg kell kapni az új motort(optifit blokk,ebben már ki van küszöbölve az olajfogyasztás)de biztosat nem mondtak.
Debrecenbe vittem,mert ott vettem és ott 5 éven keresztül Castrol Gtx-et tettek bele 3,7l-t.A 6. évben Nyíregyházán Toyota olajat tettek bele,de ott már 4l-t.És ezekről számla van.De itt Gyöngyösön ,azt mondták,hogy 4,3 l kell bele.Most akkor mennyi?Arra gondolok,hogy a Toyota olaj nem volt olyan jó,mint a Castrol és abból többet evett,de ez nem evés,hanem zabálás.(3l)
A kérelmet feladta a szalon és 1-2 nap áfutási időt mondtak a jelzésre.És most azt várom,de elment a kedvem sok mindentől.
Mert amit már meg kell bontani az már nem olyan.:(

szia,
hátha megnyugtatlak, a munkatársamé is ugyanezt produkálta szintén 1.8-as, csak az 2 évvel idősebb, mint a tiéd. Nála kb 4-5 évesen jött elő.
Kapott egy új motort nincs benne 50ezer sem azóta, és nem fogyaszt olajat, és halkabb mint az enyém pedig az én régim még szijas...
Ingyen lesz egy félig új autód :) Más ezért félmilliót fizet saját pénzből, te meg valószinü ingyen kapsz egy motort. Örülj inkább.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5658 Dátum: 2011.07.27 15:35:51 »
Köszi,de még nem tuti ,hogy megkapom.De úgy legyen!Viszont,ha jól tudom,az optifit csak megközelíti a Toyota minőséget.Igaz ez?
hát ha a toyota blokkja egy típushibás xar, akkor nem biztos :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10719
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5659 Dátum: 2011.07.27 16:00:37 »
E15 Corollabol az Executive-be jutott gyari Xenon. Azt hiszem a rancfelvarras utan mar nincs, de lusta vagyok megnezni.

Nincsen, és meg is szűnt az Exe felszereltség. Lehet tudtak valamit a mérnökök?  :whistling:  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

calv

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5660 Dátum: 2011.07.28 19:31:12 »
kezd zavarni valami újabban: ha meleg a motor, akkor alapjáraton néha olyan alacsonyra engedi a fordulatszámot, hogy már vibrálni kezd. 500 köré. aztán néha rájön, és óvatosan feljebb húzza, kb. 650 alá szerintem sose kéne menjen, mert akörül, vagy afelett egyáltalán nincs rezonancia, meg hangja sem, semmi. szerintetek ez normális? különös tekintettel arra, hogy nem folyamatosan produkálja ezt, csak időről időre.
Nemrég vettem a kocsimat és ugyanez volt a hibája. Márkaszervizben tudták is, hová kell nyúlni: fojtószelepház + légmennyiségmérő tisztítást írtak a számlára, azóta tökéletes.
Toyota Avensis 2.0 VVT-i Wagon Sol Elegant - 2005

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5661 Dátum: 2011.07.28 20:12:28 »
Pontosan melyik az a motor aminek elismert típushibája ez az olajfogyasztás, olyannyira hogy még cserélik is (nekem is 2004-es 1.8 van, én nem régen vettem használtan)?
És mit jelent 180ekm ÉS VAGY 7 éves kor (nem mindegy, hogy "és"  vagy "vagy")? Az enyém már elmúlt 7 éves de még csak 60ekm van benne akkor jogosult vagyok a cserére?
És a 3 literes olajhiányra semmi visszajelzés nem figyelmeztetett?

Üdvözlet Mindenkinek!

Nem rég regisztráltam,mert nyomós okom volt rá.Szeretném elolvasni a véleményeiteket a problémámmal kapcsolatban.
Az autóm:Avensis 1.8,2004.12hó.Újonnan vásároltam annó.
A Bükkben voltam kirándulni tesómékkal és gyerekeivel.A 3.nap észrevettem egy érces hangot 2000 fordulat felett,nem tetszett,így bevittem a legközelebbi (gyöngyösi szalonba),mert Miskolcon nem tudtak fogadni.
Először valami hővédő lemezre tippeltek,hogy az ér össze,de sajnos nem az volt.
3 liter olajat öntöttek utánna,majdnem lehidaltam,hisz 10 hónapja voltam kötelező szervízen és azóta 12ekm-t mentem vele.Szoktam ellenőrizni az olajszintet,de nem hetente.A hang utánna sem szűnt meg,egyből mondták, hogy minimum csapágy,de meg kell bontani a motort,hogy többet láthassanak.Sosem láttam sehol olajfoltot,mindig elvittem rendszeresen szervízbe,93000 km van az autóban.Nem jelzett semmit ki a műszerfal.Sosem hajtottam túl,mindig kíméltem és hiába.
Aztán mondták,hogy állítólag el van ismerve,hogy ez a típus eszi az olajat és van rá garancia 180e km-ig és vagy 7 éves koráig.Mindkettőbe beleférek,így elvileg meg kell kapni az új motort(optifit blokk,ebben már ki van küszöbölve az olajfogyasztás)de biztosat nem mondtak.
Debrecenbe vittem,mert ott vettem és ott 5 éven keresztül Castrol Gtx-et tettek bele 3,7l-t.A 6. évben Nyíregyházán Toyota olajat tettek bele,de ott már 4l-t.És ezekről számla van.De itt Gyöngyösön ,azt mondták,hogy 4,3 l kell bele.Most akkor mennyi?Arra gondolok,hogy a Toyota olaj nem volt olyan jó,mint a Castrol és abból többet evett,de ez nem evés,hanem zabálás.(3l)
A kérelmet feladta a szalon és 1-2 nap áfutási időt mondtak a jelzésre.És most azt várom,de elment a kedvem sok mindentől.
Mert amit már meg kell bontani az már nem olyan.:(


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5662 Dátum: 2011.07.28 20:40:14 »
7 év VAGY 180 ezer km. Elvileg a 2003 szeptembere utáni motoroknál nem áll fenn az olajfogyasztás jelenlegi információm szerint.
         

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5663 Dátum: 2011.07.28 23:18:56 »
Akkor ezt jól kitalálták és senki sem jogosult a cserére. A 2003 utániakra már nem áll fenn az olajfogyasztás, az elöttiek pedig már elmúltak 7 évesek, még ha nem is futottak 180ekm-t.
7 év VAGY 180 ezer km. Elvileg a 2003 szeptembere utáni motoroknál nem áll fenn az olajfogyasztás jelenlegi információm szerint.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.28 23:20:37 írta kugyu21 »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5664 Dátum: 2011.07.28 23:41:11 »
Akkor ezt jól kitalálták és senki sem jogosult a cserére. A 2003 utániakra már nem áll fenn az olajfogyasztás, az elöttiek pedig már elmúltak 7 évesek, még ha nem is futottak 180ekm-t.
7 év VAGY 180 ezer km. Elvileg a 2003 szeptembere utáni motoroknál nem áll fenn az olajfogyasztás jelenlegi információm szerint.

Csakhogy ezt nem most találták ki...
Xanyi

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5665 Dátum: 2011.07.28 23:46:32 »
Hát ezt azért nem most találták ki, és voltak páran, akik éltek vele. Azért kevés gyártó foglalkozik ilyen korú autók garanciális javításával.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5666 Dátum: 2011.07.29 00:10:15 »
Akkor ezt jól kitalálták és senki sem jogosult a cserére. A 2003 utániakra már nem áll fenn az olajfogyasztás, az elöttiek pedig már elmúltak 7 évesek, még ha nem is futottak 180ekm-t.
7 év VAGY 180 ezer km. Elvileg a 2003 szeptembere utáni motoroknál nem áll fenn az olajfogyasztás jelenlegi információm szerint.

Csakhogy ezt nem most találták ki...
Ez igaz. És az epés megjegyzésemtől visszatérve a lényegre, akkor egy 2004 februári üzembehelyezésű autó még beleeshet ebbe a veszélyeztetett körbe?
Van valami azonosító, pl motorkód (az enyém 1ZZU)?

Zsola

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5667 Dátum: 2011.07.29 02:17:52 »
Ismertették a szalonban,hogy ezek az 1.8-asok nagyon jó menetteljesítménnyel rendelkeznek és keveset fogyasztanak,viszont felmerül az olajfogyasztás.Már jártak el hasonló ügyben.Azt mondták,hogy ha nem haladta meg a 7.évet és a 180ekm-t akkor 99%,h megkapom.Ez a két feltétele,nah meg persze ,hogy szakszervízben legyen szervízeltetve.Kérelmet még hétfőn adták fel,de még nem kaptam választ,mert a kérelem elbírálója szabadságon van.És,ha sikeres az elbírálás és náluk van a  motor,még utána 3 hét mire hozzám kerül, így értesítettek.De hogy mi kerül ennyi időbe?

Zsola

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5668 Dátum: 2011.07.29 02:28:19 »
Semmi sem jelezte azt a tetemes olajfogyasztást,csakis az érces hang,amire felfigyeltem.
Nálam is előfordult a 600 alá eső fordulat,de ritkán,nem állt le sosem,viszont a leálláshoz közeli volt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5669 Dátum: 2011.07.29 07:43:50 »
Milyen olajat használsz a verdában? hányWhány?