Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3736589 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5280 Dátum: 2011.04.05 09:43:00 »
Ha ugyanezt gumisnál veszed, megkapod a kerékanyákat 300-500Ft/db áron.
Ha nekem írtad:
Az anyák voltak belöle a kisebb tétel, az ár a 12db tőcsavart és a munkadijat is tartalmazta (mind a négy kerék érintett volt), és azért márkaszerviz, mert hivatalos szakvéleményt kértem róla, akkor még azt hittem a gumissal ki fogom tudni fizettetni.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5281 Dátum: 2011.04.05 17:29:20 »
Ha ugyanezt gumisnál veszed, megkapod a kerékanyákat 300-500Ft/db áron.
Ha nekem írtad:
Az anyák voltak belöle a kisebb tétel, az ár a 12db tőcsavart és a munkadijat is tartalmazta (mind a négy kerék érintett volt), és azért márkaszerviz, mert hivatalos szakvéleményt kértem róla, akkor még azt hittem a gumissal ki fogom tudni fizettetni.
ja vagy úgy... akkor viszont nem volt drága.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5282 Dátum: 2011.04.05 23:25:26 »
Az ázott kutyaszag sajnos engem is elért. Tud valaki ajánlani egy helyet Bp-n, ahol nagyságrendileg pár ezer forintért rendbeteszik a klímát? Kivettem a kesztyűtartó mögül a pollenszűrőt, benyomtam a gombaölős klímatisztító spray felét, 20 percet állni hagytam, majd max. fokozaton járattam a klímát, de csak minimálisan lett jobb a helyzet. Szerintem a klíma párologtatóját kéne kikapni és teljesen átmosni... Bp-n csinálnak ilyet valahol egy Avensisen jó áron?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5283 Dátum: 2011.04.06 13:54:50 »
A 2M-nél van klubos kedvezmény és én eddig elégedett vagyok velük.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5284 Dátum: 2011.04.06 15:15:54 »
Nálam is van kis klíma gond, érdekes hangot hallok amikor megy, olyan szörcsögő hangja van néha, mint amikor egy üvegből nyomom ki a vizet az alig nyitott kupakja mellett. Ez mitől lehet? Télen alig használtam, nem csak a klímát az autót is.

Másik dolog amit még mindig hallok, kicsit dízel hangja van az autónak egy bizonyos fordulatszám környékén (2300 körül), elveszem a gázt, nincs kerregő hangja, odalépek jobban akkor sincs, csak 2300 körül dízelesedik. Az alapjáratom is elég alacsony, egyre lejjebb megy, most már 600, még a végén kijön a nyár és 1-et fordul percenként, mondjuk nem bánom ,de akkor fogyasszon is 1l-t 100-on :D

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5285 Dátum: 2011.04.06 20:50:15 »
Injektoroddal lesz gond, rossz a befecskendezési képük és talán nem zár tökéletesen egy.
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5286 Dátum: 2011.04.06 20:53:37 »
Idokozben megcsinaltattam a Xenon fenyszorokat a Garancia lampaboltban. Szepen dolgoztak :) Vegre van fenye az autonak es latok rendesen. 25 ezer helyett vegul 29 ezer lett, mert a Xenon projektort a foglalatban tarto valami bize eltorott, es azt javitani kellett mindketton. Plusz 7 ezer volt a lokharito levetele majd visszatetele. Mondjuk sajnos ezzel nem vagyok elegedett, mert a jobb elso lampanal elegge "log" a lokharito. Korabban teljesen gyari volt, szerintem sosem nyultak hozza. Esetleg tud valaki ajanlani egy helyet, ahol olcson, de szepen visszateszik, ugy, ahogy azt kell? Szerintem ez ket emberes melo, egyedul nem lehet szepen visszatenni, mert csak ugy szabadna visszacsavarni a csavarokat, ha kozben valaki a helyen tartja, kulonben ohatatlan, hogy elcsuszik par millimetert, es akkor mar csunya az illeszteseknel.

Csinaltam par kepet meg a beavatkozas elott, majd utana is, ugyanazon a helyen, hogy legyen osszehasonlitas. Azt hiszem sokat nem kell hozzafuzni, eg es fold a kulonbseg :) Bocsanat a nagy kepekert. Ha gaz igy, szoljatok, es kicserelem linkekre!





2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5287 Dátum: 2011.04.06 21:11:56 »
200e Ft-tal olcsóbban megúsztad a műveletet, mint én...  :eek:  :hmmmm:
De az eredmény valóban magáért beszél.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5288 Dátum: 2011.04.06 21:15:19 »
A 2M-nél van klubos kedvezmény és én eddig elégedett vagyok velük.
Latom, hogy gombatlanitast, szagtalanitast vegeznek, de az arbol itelve gondolom csak spray-t fujnak be, es nem szedik szet, hogy kitisztitsak. Azzal mar en is probalkoztam, es sajnos nem segitett. Ehhez a kesztyutarto mogott kivettem a pollenszurot, ott bevezettem a csovet, es befujtam a spray-t.
Mondjuk foleg felfele fujtam, am azota toyodiy.com-on megneztem hol is van a parologtato: a pollenszuro nyilasatol balra hatra. Na, arra nem tudom mennyi spray jutott, gyanitom szinte semmi. Ugyhogy lehet, hogy megprobalkozom megegyszer.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5289 Dátum: 2011.04.06 21:16:10 »
Csinaltam par kepet meg a beavatkozas elott, majd utana is, ugyanazon a helyen, hogy legyen osszehasonlitas.
Ez tényleg teljesen vak volt  :eek: Olyan volt, mint egy helyzetjelző  :whistling:

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5290 Dátum: 2011.04.06 21:21:19 »
200e Ft-tal olcsóbban megúsztad a műveletet, mint én...  :eek:  :hmmmm:
De az eredmény valóban magáért beszél.  :yes:
Hat, igen. Nalam az uj lampak sajnos meg meltanyossagival egyutt sem johettek volna szoba (amit nem is kaphattam volna, mert csak 100 ezerig volt vezetve a szervizkonyv), 250 ezret egyszeruen nem tudtam volna kifizetni.
Kulon jo, hogy vegre nem parasodik a baloldali lampam, ugy latszik egyuttal megoldodott az is. Mondjuk mostanaban eleg szaraz ido volt, de parszor esett azert, es utana sem lattam paranak nyomat sem.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5291 Dátum: 2011.04.06 21:25:03 »
Ez tényleg teljesen vak volt  :eek: Olyan volt, mint egy helyzetjelző  :whistling:
Egyetlen szerencsem, hogy a sotethez borzaszto hamar alkalmazkodik a szemem. Kepzeld el, hogy igy vezettem februarban egyik ejszaka autopalyan majd kb. 40 km-t kanyargos orszaguton, ugy, hogy nem tudtam fenyszorot hasznalni, mert jottek szembe...
A felesegem semmit sem latott, modjuk neki feny utan kell vagy 5 perc, mire latni kezd. En 2-3 masodperc utan eleg jol latok mar, fel perc utan meg szinte vak sotetben is. De azert az ujrafoncsoras ota joval batrabban vezetek :)

Egyebkent ugyanazzal a geppel csinaltam mindegyik kepet, vaku nelkul, letamasztva. Tehat tenylegesen ekkora a fenyerobeli kulonbseg! Es mindez a foncsornak koszonheto, mert a HID-ekbol meg tudomasom szerint mindig a gyari van bent - hacsak az elozo tulaj nehany eve ki nem cserelte, majd pofara esett, mert nem javult semmit :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.06 21:27:14 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5292 Dátum: 2011.04.06 21:39:24 »
Esetleg tud valaki ajanlani egy helyet, ahol olcson, de szepen visszateszik, ugy, ahogy azt kell? Szerintem ez ket emberes melo, egyedul nem lehet szepen visszatenni, mert csak ugy szabadna visszacsavarni a csavarokat, ha kozben valaki a helyen tartja, kulonben ohatatlan, hogy elcsuszik par millimetert, es akkor mar csunya az illeszteseknel.
Az egész lökhárítót csak pár csavar, és néhány patent tartja, a szerelése "egy emberes".
A csavarok helyrehúzzák a műanyagot, a 'patentekbe' be kell pofozni a lököst.
Szakember van, de kérdés hogy kell-e!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5293 Dátum: 2011.04.07 09:08:59 »
Injektoroddal lesz gond, rossz a befecskendezési képük és talán nem zár tökéletesen egy.

elviszem megnézetni, remélem csak tiszta retek és az a baja.

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5294 Dátum: 2011.04.07 10:15:36 »
A pollenszűrő alatt van a ventillátor és az alatt balra egy csövön van egy elektromos ketyere amit ha kicsavarozol akkor be tudod dugni a klímatisztító csövét. Felfelé azért nem érdemes fújkálni mert onna jön a külső levegő. Én innen próbálkoztam, meg a kondenzvízelvezető cső felöl. Ha ez mégsem segít akkor nyílván a profikra kell bízni de azért majd írd meg légyszi, hogy mi lett a megoldás mert érdekelne. Hátha még jól jön...