Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3740082 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5070 Dátum: 2011.02.26 14:56:19 »

valóban másik lámpát kaptam, kívülről is látszik, hogy más a bordázása,....
Mondod, hogy a ráncfelvarrott lámpát is módosították?
Lehet hogy fagyis az első szerencsés nyertes a D4D-vel?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5071 Dátum: 2011.02.26 15:20:09 »

valóban másik lámpát kaptam, kívülről is látszik, hogy más a bordázása,....
Mondod, hogy a ráncfelvarrott lámpát is módosították?
Lehet hogy fagyis az első szerencsés nyertes a D4D-vel?
szerintem igen. de az nem biztos, hogy a fészlift során módosítottak a lámpán, bár logikusnak tűnne...de igazából nem tudom, mert a régit nem kaptam vissza, csak szubjektíve érzem úgy, hogy nem ugyanaz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5072 Dátum: 2011.02.26 18:46:31 »
Esetleg kaphatnánk egy összeszedett hozzászólást, elérhetőséggel, árral, idővel és minden mással együtt a hibáról? Betenném a Csináld Magad! topicba, mint igen fontos info...  :)
         

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5073 Dátum: 2011.02.26 18:57:07 »
és az Avensis II. tipushibák közé is felkerülhetne komplett leirással hogy mi okozza xenonlámpák megvakulását.
Hajrá srácok, úgy tűnik kéznyújtásnyira vagytok a hiba megoldásától :D

ui. A Toyota minden gyári xenonjába ugyanolyan Philips D2S izzót szerelt be, vagy más tipus is belekerült,
illetőleg ha eltérő tipusú izzók voltak a lámpákba, akkor mindegyik megvakult vagy ha voltak kivételek akkor azokban milyen izzó volt?

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5074 Dátum: 2011.02.26 20:00:04 »

valóban másik lámpát kaptam, kívülről is látszik, hogy más a bordázása,....
Mondod, hogy a ráncfelvarrott lámpát is módosították?
Lehet hogy fagyis az első szerencsés nyertes a D4D-vel?
Hát nem tudom.A létező összes helyen a D2S-t írtak hozzá.Az ember is azt mondta ,ahol vettem az izzót.Mikor kiszedte látta csak,hogy D4S van benne. 19.500 /Db :helpsmilie:

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5075 Dátum: 2011.02.26 20:56:23 »
Csak még egy kicsit visszalépve az Avenis II.-esek xenonproblémájához és azok megoldásaihoz.
Ma hoztam el a Garanciától az újrafoncsorozott fényszórókat és be is tetettem őket.
Háát....
Világítanak, mint állat!
Kemény 1400 pénzért kaptak LED-es helyzetjelzőt ami színhőmérsékletben harmonizál az 5800 K-es izzóval.
Kivalo. En is hozzajuk terveztem vinni meg par hete, csak nem igazan tudtam hogyan oldjam meg a lampa kiszerelest, meg visszaszerelest, ugyhogy egyelore halogatom. Tenyleg, te hogyan csinaltad? Ugye ha elviszem egy szervizbe kiszedetni a lampakat, akkor az autot nem tudom visszahozni, mert lampa es plane index nelkul nem lehet kozlekedni. Tovabba gondolom a hetfotol-pentekig tarto javitas ideje alatt a lokharitot nincs ertelme visszatenni sem, addig meg valahol tarolni kellene az autot (lokos nelkul a haz elott biztos nem hagynam kint, meg valaki azt hiszi bontas alatt van a kocsi, es levesz belole meg valamit :D)
Szoval hetfotol pentekig hol volt neked az autod? A szervizben mennyiert kaptak ki es tettek vissza a lampaidat? A 2 fenyszoro felujitasara nekem par hete 25 ezret mondtak, neked is annyi volt?
A helyzetjelzoket en is szeretnem LED-ekre cserelni, mert csunya szinuk van most. A gyari HID-eknek 4300K szinuk van? Vagy ott meg tudjak nekem mondani, hogy milyen van es ahhoz passzolo szinu LED-eknek tesznek be?
A bal lampam mar lassan teljesen vak, ugyhogy nagyon aktualis lenne a dolog.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5076 Dátum: 2011.02.26 21:01:50 »
Hát nem tudom.A létező összes helyen a D2S-t írtak hozzá.Az ember is azt mondta ,ahol vettem az izzót.Mikor kiszedte látta csak,hogy D4S van benne. 19.500 /Db :helpsmilie:
Neked akkor gyarilag D4S-el szereltek a Xenon-t? Egett mar ki a HID, vagy miert kellett kivenni? a 19 500/db a D2S-re vagy a D4S-re vonatkozik?
Azon gondolkodom, ha felujittatom most a xenonokat, akkor erdemes-e D4S-re cserelni, nehogy ujra megvakuljon... A Garancianal azt mondtak, meg senki nem vitt hozzajuk vissza senki meg egyszer fenyszorot, ugyhogy lehet, az eredeti izzokkal sem vakul meg ujra. Hat, lehet, hogy az lesz, hogy izzokat most rogton nem cserelek, majd csak nyaron, mert azert az a 40k mashova is jol jonne :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5077 Dátum: 2011.02.26 21:13:17 »
Igen gyárilag van benne. A jobb oldali halt meg nyáron,akkor cserélték. A balos még az eredeti. A 19.500 Ft az a D4S, sajnos darabja annyi. Gyári Philips. Fogalmam sincs, hogy a két foglalat között (D2S ill. D4S) van-e különbség... Ha valaki megnézi, ossza meg velünk.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.26 21:14:41 írta kleingy »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis D4D Kuplung hiba
« Válasz #5078 Dátum: 2011.02.26 21:31:56 »
2005 juniusi Toyota Avensis D4D-m van. Már pár ezer kilométernél nyikorgott a kuplung pedál, ezt szakszervizben olajozgatták meg még nem tudom mit, de a nyikorgás nem szűnt meg, sőt már nagyon kemény a kuplung, a régi szerelőm szerint cseréni kell. (mostanáig a kocsi csak szakszervízben volt, ők nekik ez nem tűnt fel).Jelenleg cca 75 000 van az autóban, a szervízében jeleztem a problémát, most már nekik is kemény a kuplung (eddig nem de eddig garanciális volt)  Kérem ha ti is tapasztaltatok hasonlót írjatok. Jó lenne ha minél többen írnátok.Esetleg tud valaki megoldást. Köszönöm.
Alkatrészt nem biztos, hogy kell még cserélni, de a hiba megszüntetéséhez mindenképp szét kell szedni a kuplungszerkezetet, majd utána a megfelelő dolgokat tisztítani, kenni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5079 Dátum: 2011.02.26 21:34:14 »

valóban másik lámpát kaptam, kívülről is látszik, hogy más a bordázása,....
Mondod, hogy a ráncfelvarrott lámpát is módosították?
Lehet hogy fagyis az első szerencsés nyertes a D4D-vel?
Annyi biztos, hogy a faceliftesek fényszórója is vakul. Meg az a módosított is, amit a facelift előttiekhez alakítottak ki utólag. De elég röhej lenne, ha kiderülne, hogy az égők okozzák a vakulást, és erre a gyár nem jön rá  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5080 Dátum: 2011.02.26 21:55:55 »

valóban másik lámpát kaptam, kívülről is látszik, hogy más a bordázása,....
Mondod, hogy a ráncfelvarrott lámpát is módosították?
Lehet hogy fagyis az első szerencsés nyertes a D4D-vel?
Annyi biztos, hogy a faceliftesek fényszórója is vakul. Meg az a módosított is, amit a facelift előttiekhez alakítottak ki utólag. De elég röhej lenne, ha kiderülne, hogy az égők okozzák a vakulást, és erre a gyár nem jön rá  :?:

Most őszintén... Te ezt elképzelhetőnek tartod?
Mondom még1x. Nem csak a Toyota használ D2-es xenon izzókat, hanem rengeteg autóba van. Azoknak mér nem vakulnak meg? Hát azért mert nem az izzó a hibás, hanem a foncsorozás gyenge!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5081 Dátum: 2011.02.26 22:10:27 »
Most őszintén... Te ezt elképzelhetőnek tartod?
Mondom még1x. Nem csak a Toyota használ D2-es xenon izzókat, hanem rengeteg autóba van. Azoknak mér nem vakulnak meg? Hát azért mert nem az izzó a hibás, hanem a foncsorozás gyenge!
OK... De a kérdés ugyanúgy adott: hogy nem voltak képesek második nekifutásra sem javítani rajta? Annyira nem lehet bonyolult...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis D4D Kuplung hiba
« Válasz #5082 Dátum: 2011.02.27 18:58:35 »
2005 juniusi Toyota Avensis D4D-m van. Már pár ezer kilométernél nyikorgott a kuplung pedál, ezt szakszervizben olajozgatták meg még nem tudom mit, de a nyikorgás nem szűnt meg, sőt már nagyon kemény a kuplung, a régi szerelőm szerint cseréni kell. (mostanáig a kocsi csak szakszervízben volt, ők nekik ez nem tűnt fel).Jelenleg cca 75 000 van az autóban, a szervízében jeleztem a problémát, most már nekik is kemény a kuplung (eddig nem de eddig garanciális volt)  Kérem ha ti is tapasztaltatok hasonlót írjatok. Jó lenne ha minél többen írnátok.Esetleg tud valaki megoldást. Köszönöm.

Nekem dettó ugyanez, tavaly ősszel. Szintén 2005-ös D4D, 78e km, a vége kuplungszett csere lett, de érdemes megnézni a kuplung munkahengereket is, nekem az is cserés volt, valamint, hogy a fékolajat a szakszerviz cserélte-e. A kuplung hidraulika meg a fék közös olajtartályból megy amennyire tudom.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5083 Dátum: 2011.02.27 19:55:12 »

Kivalo. En is hozzajuk terveztem vinni meg par hete, csak nem igazan tudtam hogyan oldjam meg a lampa kiszerelest, meg visszaszerelest, ugyhogy egyelore halogatom. Tenyleg, te hogyan csinaltad? Ugye ha elviszem egy szervizbe kiszedetni a lampakat, akkor az autot nem tudom visszahozni, mert lampa es plane index nelkul nem lehet kozlekedni. Tovabba gondolom a hetfotol-pentekig tarto javitas ideje alatt a lokharitot nincs ertelme visszatenni sem, addig meg valahol tarolni kellene az autot (lokos nelkul a haz elott biztos nem hagynam kint, meg valaki azt hiszi bontas alatt van a kocsi, es levesz belole meg valamit :D)
Szoval hetfotol pentekig hol volt neked az autod? A szervizben mennyiert kaptak ki es tettek vissza a lampaidat? A 2 fenyszoro felujitasara nekem par hete 25 ezret mondtak, neked is annyi volt?
A helyzetjelzoket en is szeretnem LED-ekre cserelni, mert csunya szinuk van most. A gyari HID-eknek 4300K szinuk van? Vagy ott meg tudjak nekem mondani, hogy milyen van es ahhoz passzolo szinu LED-eknek tesznek be?
A bal lampam mar lassan teljesen vak, ugyhogy nagyon aktualis lenne a dolog.
Nekem a javítási projekt aránylag könnyen ment a jelzett 25e/pár áron (kb. egy éve vettem egy jobbos gagyin javított fényszórót, azt rakattam bele ideglenesen).
A fényszórócserék, nekem, ingyen voltak.
A család összes kocsiját ők javítják, gyerekkori barátaim, de az ár max. 5e.
A balos helyzetjelzője ugye megvan, az összes hiány a bal első index és tompított volt, balos oldal többi része és  a teljes jobb oldal  megvolt úgyhogy közlekedtem a kocsival.
Nem mondom hogy nem állított meg a rendőr a hét alatt!
Azt mondtam, most lopták ki a fényszórót és megyek haza/szerelőhöz!
Márkaszervizbe nem megyek, mert megbízható szerelőim vannak és gondolkoztam azon hogy náluk hagyom a hétre a kocsit.
Aztán inkább használtam hogy a nejem alól ne kelljen kivenni a Polo-t.
A teljes lámpacsre a két fejre max egy óra (lökös le, lámpák ki, ellenőrzések és minden vissza)!
Nálam, a led helyzetjelzők színe ugyanaz a 'jégfehér' mint a xenoné.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.27 20:16:25 írta Lévai Béla »
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5084 Dátum: 2011.02.27 20:42:11 »
Nna,3 hét nélkülözés után visszakaptam az én kicsikémet.Mondjuk jobb helyeken ez 1 hetes meló.Hengerfejfelújítás és a 4 dugattyú cseréje.
Ilyet hallottatok már?Összezsugorodott a 4 dugó! :wacko:Na nem nagyon, "csak" néhány tizedet,de veszettül csörögtek már.Azért a fizikája érdekelne,ha valaki hozzáértő meg tudná magyarázni.A szerelőm szerint átégtek a szelepfészkek,és ez miatt túlhevültek a dugók.A feladvány adott,várom a megfejtéseket :yes: