Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3821661 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3660 Dátum: 2010.04.02 19:25:24 »
Na hát én már kiszedtem! A lényeg, hogy a kormány nem mindegy hogy milyen szögben áll...asszem csutkára le kell engedni és a úgy kell álnia hogy kiférjen! és ki fog jönni! Mi kiszedtük jajával!
Basszus, a kormány mozgatására nem is gondoltam.Kincs ez a fórum:)És ezután hány csavar tartja az órát, hogy emlékszel.Egyet láttam fent asszem.

Ha jól emlékszem akkor az az egy van középen fent. De lehet hogy még van kettő a két alsó sarokban...de szte csak az az egy van! Mi is eltököltünk egy ideig! Arra vigyázz hogy szedd ki annyira amennyire kell hogy beférjen a kezed mögé és a csatit vagy csatikat(már szintén nem emlékszem)  húzd ki!
Köszi, holnap délelőtt neki is veselkedek.
99' Avensis 1.6 4A-FE

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3661 Dátum: 2010.04.02 20:25:37 »
Két csatlakozó van és a szinük különböző - elvileg.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3662 Dátum: 2010.04.03 13:56:04 »
Na hát én már kiszedtem! A lényeg, hogy a kormány nem mindegy hogy milyen szögben áll...asszem csutkára le kell engedni és a úgy kell álnia hogy kiférjen! és ki fog jönni! Mi kiszedtük jajával!
Basszus, a kormány mozgatására nem is gondoltam.Kincs ez a fórum:)És ezután hány csavar tartja az órát, hogy emlékszel.Egyet láttam fent asszem.

Ha jól emlékszem akkor az az egy van középen fent. De lehet hogy még van kettő a két alsó sarokban...de szte csak az az egy van! Mi is eltököltünk egy ideig! Arra vigyázz hogy szedd ki annyira amennyire kell hogy beférjen a kezed mögé és a csatit vagy csatikat(már szintén nem emlékszem)  húzd ki!
Köszi, holnap délelőtt neki is veselkedek.
Megvagyok a műszerfalszereléssel, tevékenységemet siker koronázta.Hibátlanul működik most a hőfokmérő.Kivettem az órát.3csavar tartja, 1 fent, kettő alul a két szélén.Köszi a patentra figyelmeztetést, így nem volt probléma kiszedni:)Kicsit megfújtam kontaktspay-vel, átnéztem a vezetéket, letörölgettem belülről az üveget is.Szóval....?ost jó.Örülök, hogy én meg tudtam csinálni, legalább ismerkedünk:)Köszi BRS cimb:)i
99' Avensis 1.6 4A-FE

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3663 Dátum: 2010.04.03 15:35:59 »
Szívesen! Ha bármi eszedbe jut még ne tartsd magadban :)

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3664 Dátum: 2010.04.03 17:30:09 »
Jövő héten megjön a benzinszűrőm, nekiugrok annak is, na meg a pollenszűrőnek.A benzinszűrőhöz van valami tanács esetleg?Bár az nem a leggyakrabban gyerélt dolgok egyike.Kitaláltam valamit, ezt véleményezzed kérlek.A benzinszűrő után (alá) tervezek beiktatni egy ilyen benzinkúton is kapható finomszűrőt.Mi a vélemény?Teljesen fölösleges, vagy nem rossz ötlet?Köszi.
99' Avensis 1.6 4A-FE

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3665 Dátum: 2010.04.03 21:11:24 »
Ha jó minőségű szűrőt veszel és nem az auchan vagy egyéb ilyen kútnál tankolsz folyamatosan akkor sztem teljesen fölösleges. Viszont a szűrő cseréje előtt vennék egy adag protek-et ami az üzemanyag útját takarítja ki! Én toyotáéknál kaptam és ők esküsznek a minőségére, de ezt tényleg szűrőcsere előtt tenném bele, hogy amit felold az már nem az újat koszolja össze!

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3666 Dátum: 2010.04.03 21:27:05 »
Rendben,majd rákérdezek a győriekre!:)
99' Avensis 1.6 4A-FE

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3667 Dátum: 2010.04.04 15:38:03 »
Elvileg a nem szegénykeverékes motor nem kényes a benzinre.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3668 Dátum: 2010.04.04 16:31:29 »
Ti nyertetek, a szervízkönyv trükkös volt. Kur.. nehéz lesz találni egy normálisat, de nem adom fel, nézegetek tovább. Mást úgysem tehetek (ha egyszer szerelmes vagyok). Szóljatok, ha esetleg tudtok valamit... :helpsmilie:
Ejj de megleptél ezzel a szervízkönyv-dologgal  ;) ... Jó keresgélést; a feladat nehéz, de nem teljesen lehetetlen. Ha szánsz rá elég időt (jócskán hónapokban mérve), akkor szerencsével járhatsz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3669 Dátum: 2010.04.04 19:19:41 »
Most valami nagyon amatőr dolgot kérdeznék, de ahogy mondani szokás, jobbtól nem szégyen tanulni:)Szóval..Ma gondoltam megnézem a gyertyák állapotát, de a rajta levő gumisapkát sehogy nem tudtam levenni.Jó, nem akartam nagyon feszegetni.Van ennek valami teknikája, vagy csak felfelé le kell húzni?Köszönöm a válaszokat!
99' Avensis 1.6 4A-FE

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3670 Dátum: 2010.04.04 19:30:11 »
Csak felfelé kell húzni. Nem voltál elég határozott. Feszegetni viszont nem szerencsés, csak húzni! ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3671 Dátum: 2010.04.04 20:35:16 »
Csak felfelé kell húzni. Nem voltál elég határozott. Feszegetni viszont nem szerencsés, csak húzni! ;)
Rendben, holnap megcsinálom.Kösz.
99' Avensis 1.6 4A-FE

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3672 Dátum: 2010.04.06 22:26:02 »
milyen hülyén néz már ki, mikor egy ilyen gyönyörű autó nyikorog, mint egy egyes Golf :)
Bár olyan sok azonos korú Toyota szaladgálna mint a 84-ben kifutott Golfok! :flowers:
Látsz még szárnyas (89 körüli) Toyotát forgalomban?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3673 Dátum: 2010.04.07 09:55:03 »
milyen hülyén néz már ki, mikor egy ilyen gyönyörű autó nyikorog, mint egy egyes Golf :)
Bár olyan sok azonos korú Toyota szaladgálna mint a 84-ben kifutott Golfok! :flowers:
Látsz még szárnyas (89 körüli) Toyotát forgalomban?
Nem, de nyílván azért nem, mert nen adtak el tömegével annyit belőle.És nem a minősége miatt.:)
99' Avensis 1.6 4A-FE

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3674 Dátum: 2010.04.07 16:22:53 »
Látsz még szárnyas (89 körüli) Toyotát forgalomban?
Erre a fajtára gondolsz? Ebből nagyon sokat látni. És ne feledd, hogy a Toyotánál 4-5 évente volt modellváltás, míg az I-es Golfot 10 évig gyártották, de a későbbieket is 7-8 évig, és Magyarországon a Golfnak nem kis részben a Käfer révén elég nagy kultusza volt/van, mikor megnyíltak a határok, rengeteg öreg Golfot hoztak be.
music